Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M.Czyżykiewicz, H. Tabęcki, J. Bończyk - Raj
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #1
M.Czyżykiewicz, H. Tabęcki, J. Bończyk - Raj
[Obrazek: 635805675]

tracklista:
1. Stworzenie Świata
2. Sprawozdanie z Raju
3. Bal u Pana Boga
4. Przesłuchanie anioła
5. Strącanie aniołów
6. Władca ciemności
7. Wygnanie z Raju
8. Pusty Raj
9. Wieża Babel
10. Hymn
11. Walka Jakuba z aniołem
12. Hiob
13. Rzeź niewiniątek
14. Chrystus i kupcy
15. Dzień gniewu
16. U wrót doliny
17. Powrót
Cytat:„Raj” to bardzo ważny dla mnie program, wyzwanie i przeżycie najwyższej próby, jego przesłanie oraz treść jest we mnie niezmiennie od wielu lat. Wdzięczny jestem jego Autorom oraz Mistrzom, którzy w latach 80-tych podzielili się nim ze światem.
Hadrianie, Mirku – dziękuję za wzruszające magiczne chwile, kiedy gramy razem na scenie... Dziękuje za inspirację i wsparcie duchowe zawsze przyjaznej Fundacji Jacka Kaczmarskiego, a w szczególności Ali Degas, Kasi i Jackowi Pechmanom.
Jacek Bończyk

Nasza praca miała na celu oddanie artystycznego hołdu Czterem Wspaniałym Artystom, czyli Panom: Zbigniewowi Herbertowi, Jackowi Kaczmarskiemu, Przemysławowi Gintrowskiemu i Zbigniewowi Łapińskiemu. To niebywale ekscytujące wykonywać ten program po wielu latach i widzieć, że jego treści nie przebrzmiały a sensy nie tracą wielopoziomowych głębi interpretacyjnych. Każde niemal wykonanie zaskakuje nowymi wątkami, których się wcześniej nie przeczuwało – program żyje i to poczytujemy sobie za bodaj jedyną naszą zasługę... Cała reszta to konsekwencja wielkiego talentu Autorów i Kompozytorów tego ponadczasowego traktatu o jednostce i człowieczeństwie.
Hadrian Filip Tabęcki
Czyli:
Legendarny program pisany i wykonywany przez Gintrowskiego, Kaczmarskiego i Łapińskiego w 1980 roku – w interpretacji Mirosława Czyżykiewicza, Jacka Bończyka, Hadriana Filipa Tabęckiego. Premiera miała miejsce podczas VI Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada” w Kołobrzegu 10 września 2005 z inspiracji Alicji Delgas oraz Katarzyny i Jacka Pechmanów. Płyta to zapis koncertu w Teatrze Bajka 1 marca 2008 roku.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.05.2009 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
o w mordę... może być ciekawie, ale duże ryzyko... :roll:

PS. Prześladuje Cię ten Łapiński. Icon_wink2
20.05.2009 11:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
 
abd3mz napisał(a):o w mordę... może być ciekawie, ale duże ryzyko...
Owszem, ambitnie się porwali. Nie słuchałem, więc na razie nic nie powiem. Poza tym, że płyta nie jest droga (29,90).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.05.2009 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości