Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marie Fredriksson (Roxette)
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Marie Fredriksson (Roxette)
9 grudnia 2019 zmarła Marie Fredriksson, wokalistka Roxette. Miała 61 lat.

klik
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.12.2019 02:33 PM przez 1981.)
10.12.2019 02:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #2
RE: Marie Fredriksson (Roxette)
przed chwilą usłyszałem; nigdy nie słuchałem roxette, ale to bardzo przykra wiadomość

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.12.2019 02:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #3
RE: Marie Fredriksson (Roxette)
Kurczę, chyba nikt o tym wczoraj nie mówił, a przynajmniej jakoś bardziej słyszalnie. Zresztą wiadomość widzę, że dziś się pojawiła. Cóż, nie była to ostatnim czasem postać zbyt medialna...
Wiedziałem o jej chorobie, szkoda, że nie dała rady, z drugiej strony podobnie jak u Kory, nie męczy się już z bólem...
Pozostanie na pewno w naszej pamięci...

WOLNE MEDIA!!!
10.12.2019 02:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #4
RE: Marie Fredriksson (Roxette)
Icon_sad

Smutek, choć generalnie cieszyć się trzeba, że rak nie zabrał jej przy pierwszej okazji.

Radio Epsilon
10.12.2019 02:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #5
RE: Marie Fredriksson (Roxette)
A ja nie wiedziałem o jej chorobie! Icon_eek
Z tym większym bólem przyjmuję tę wiadomość. Na początku wygrała walkę z nowotworem... ale w końcu ten ją dopadł...

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
10.12.2019 02:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #6
RE: Marie Fredriksson (Roxette)
Też dowiaduję się teraz o tym. No przykre to bardzo, ale zostawiła nam piękne wspomnienia. Moja pierwsza kaseta w domu handlowym Saturn w Koszalinie w 1990 roku była oczywiście z materiałem Roxette. Co myślicie o specjalnej edycji topu?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.12.2019 02:52 PM przez thestranglers.)
10.12.2019 02:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #7
RE: Marie Fredriksson (Roxette)
Smutna wiadomość. Słuchałem ich trochę na przełomie dekad. Nagrywali z duchem zawsze czasu. Ostatnich płyt nie śledziłem.

Co do topu, myślę, że nie ma takiej potrzeby. Różni artyści odchodzą i wypadałoby każdemu robić top w takim momencie .Każdy jest równy, szczególnie w takim momencie. Może kiedyś ktoś zgłosi Roxette z własnej woli, chętnie zatopuję.
10.12.2019 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #8
RE: Marie Fredriksson (Roxette)
A ja właśnie słyszałem o jej chorobie i pamiętam, że się ucieszyłem, gdy zobaczyłem na Vh1 teledysk z piosenki promującej jej płytę "The Change". Nie wiedziałem natomiast o nawrocie...

Radio Epsilon
10.12.2019 03:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #9
RE: Marie Fredriksson (Roxette)
W światku muzycznym faktycznie była to jedna z głośniejszych i bardziej heroicznych walk z chorobą. Walka, która trwała przecież blisko 20 lat Icon_eek . Niestety, w końcu przyszedł (przedwczesny) jej kres...

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
10.12.2019 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 619
Dołączył: Jan 2015
Post: #10
RE: Marie Fredriksson (Roxette)
Nie był to mój ulubiony zespół ale ta wiadmość bardzo mnie zasmuciła. Myślałem, że wygrała z chorobą...
Jakiś czas temu o Roxette był kapitalny film dokumentalny w Tvp Kultura, taki w stylistyce czarno białej. Może ktos z Was widział?
Chętnie wziąłbym udział w topie piosenek Roxette.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.12.2019 09:08 PM przez miszony.)
10.12.2019 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Marie Fredriksson (Roxette)
Nie byłem mega fanem, ale lubiłem ich parę utworów np "Queen of Rain". Bardzo smutna wiadomość.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
10.12.2019 10:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #12
RE: Marie Fredriksson (Roxette)
Nie będę pisał zbyt wiele. Ta piosenka - zresztą Jej autorstwa - mówi sama za siebie:

Roxette - LITTLE GIRL:


WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
10.12.2019 10:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
RE: Marie Fredriksson (Roxette)
LOOK SHARP to jedna z moich najważniejszych płyt!
Kasety długo nie wyciągałem z magnetofonu!
Listen To Your Heart, Dangerous, Dressed For Success i kilka innych, także spoza tej płyty, bardzo lubię i często słucham.

Żal...

Udało nam się być na ich koncercie latem 2012.
To nie była już Marie, którą pamiętałem z teledysków.
Ale koncert był magiczny.

Listen... już jest wyżej, więc wleję mój nr 2.

HOW DO YOU DO!

Atmosfera z teledysku średnio pasuje do dzisiejszej informacji, ale taką właśnie zapamiętam Marie.


.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.12.2019 11:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Brite Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: May 2018
Post: #14
RE: Marie Fredriksson (Roxette)
Nie miałem pojęcia, że musiała borykać się z tym paskudztwem...
W ostatnich latach mało co ich słuchałem, ale pamiętam jeszcze za małego dzieciaka, że bywały momenty, gdzie ciężko było uwolnić się od tej muzyki.

Wielka szkoda.
rest in peace, Marie
10.12.2019 11:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #15
RE: Marie Fredriksson (Roxette)
wielki smutek i żal.

Dzisiaj na Stars:tv przez dwie godziny emitowali tylko piosenki Roxette. Mieli naprawdę masę hitów.

Na szczęście muzyka zostanie z nami na zawsze.
11.12.2019 12:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #16
RE: Marie Fredriksson (Roxette)
Przez ostatnie 2 tyg przesłuchałem chyba z 1000x kawałki Roxette, mimo że wielkim fanem nigdy nie bylem. Wielka strata dla muzyki, choć ogromny szacunek za chęć do życia i walkę z rakiem przez 17 lat (to nie jest tak, że mimo zwalczenia choroby i braku objawów człowiek nadal nie ma tego w głowie, tym bardziej wielki szacunek)
19.12.2019 03:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #17
RE: Marie Fredriksson (Roxette)
(10.12.2019 02:51 PM)thestranglers napisał(a):  Też dowiaduję się teraz o tym. No przykre to bardzo, ale zostawiła nam piękne wspomnienia. Moja pierwsza kaseta w domu handlowym Saturn w Koszalinie w 1990 roku była oczywiście z materiałem Roxette. Co myślicie o specjalnej edycji topu?
był chyba tutaj kiedyś top połączony Ace Of Base i Roxette, tak mi sie wydaje?
Jednak ja chętnie wzięłabym udział w topie samego Roxette. Bardzo lubię ich muzykę i strasznie szkoda że Marie już z nami nie ma.. Jest za to w tej największej orkiestrze...
Też mam wspomnienia z kasetą Roxette. Ale moja była inna Icon_smile

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
20.12.2019 11:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #18
RE: Marie Fredriksson (Roxette)
Ooo, nie Look Sharp? Czy po prostu inny egzemplarz? Nigdy o Marie nie zapomnimy i ona na pewno się uśmiecha do nas teraz...
A co do topu to ani jedni ani drudzy tu nie byli, a w ogóle takie połączenie spotkałoby się ze sporym ostracyzmem ze strony naszej braci.
21.12.2019 07:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości