Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie roku 2019
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #1
Podsumowanie roku 2019
Do końca roku pozostało tylko 30 dni. Na dodatek na początku grudnia co roku pojawiały się nominacje do największego przeboju roku James Top 30. W tym roku inaczej nie będzie. Na obecną chwilę (czyli do 274 notowania) na mojej liście pojawiło się dokładnie 276 utworów. Niestety, aż 168 z nich nie załapało się do nominacji. Brak niektórych utworów przyjąłem z wielkim bólem serca. Szczerze mówiąc, na nominację moim zdaniem zasługuje gdzieś tak z 150 piosenek. A dlaczego napisałem 168 utworów, a nie 176? Ponieważ 8 numerów było już nominowanych w zeszłym roku. Jeszcze jeden też był już w topie 2018, ale stał się tak dużym przebojem 2019 roku, że musi się pojawić i w tym roku. W 2019 na szczyt JT30 póki co się udało wejść 27 utworom.
Nie przedłużając - oto nominacje.

Against The Current - Voices
Alice Merton - Learn To Live
Ava Max - Torn
BARANOVSKI - Czułe miejsce
BARANOVSKI - Hey
Bat For Lashes - Kids In The Dark
Beth Hart - Bad Woman Blues
Biffy Clyro - Balance, Not Symmetry
Billie Eilish - bad guy
Bombay Bicycle Club - Eat, Sleep, Wake (Nothing But You)
Cage The Elephant - Ready To Let Go
Calvin Harris feat. Rag'n'Bone Man - Giant
Catfish and the Bottlemen - Longshot
Coldplay - Arabesque
Coldplay - Everyday Life
Coldplay - Orphans
Daria Zawiałow feat. Ralph Kaminski & schafter - Czy Ty słyszysz Mnie?
Daria Zawiałow - Hej Hej!
Daria Zawiałow - Helsinki
Daria Zawiałow - Punk Fu!
Daria Zawiałow - Szarówka
Dawid Podsiadło - Matylda
Dua Lipa - Don't Start Now
Ed Sheeran feat. Chris Stapleton & Bruno Mars - BLOW
Editors - Frankenstein
Ellie Goulding - Flux
Foals - Exits
Foals - In Degrees
Foals - On The Luna
Foals - The Runner
Friendly Fires - Silhouettes
Ghost - Dance Macabre
Green Day - Father of All...
Hey Violet - Better By Myself
Iggy Pop - James Bond
Inhaler - My Honest Face
Jax Jones & Martin Solveig feat. Madison Beer - All Day and Night
Julie McDermott - Don't Go (Gerd Janson Re-Work)
KRÓL - Druga pomoc
KRÓL - Głodne dusze
KRÓL - Te smaki i zapachy
Krzysztof Zalewski - Kurier
Kylie Minogue - New York City
Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow
Lake Malawi - Friend of a Friend
Lewis Capaldi - Someone You Loved
Liam Gallagher - Shockwave
Linia Nocna - Notre Dame
Lizzo - Juice
Mahmood - Soldi
Mark Ronson feat. Lykke Li - Late Night Feelings
Mark Ronson feat. Miley Cyrus - Nothing Breaks Like a Heart
Metric - Dark Saturday
Metric - Dressed to Suppress
Metric - Risk
Mrozu - Aura
Mrozu - Napad
Natalia Nykiel - Quya
Nothing But Thieves - Take This Lonely Heart
Ofelia - Zaraz
Ofelia - Tu
OneRepublic - Rescue Me
Organek - Niemiłość
Pale Waves - One More Time
Pedro Capó feat. Farruko - Calma (Remix)
PVRIS - Hallucinations
Rammstein - RADIO
Sam Fender - Hypersonic Missiles
Sea Girls - Damage Done
Sigrid - Don’t Feel Like Crying
Skunk Anansie - What You Do for Love
Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators - Lost Inside The Girl
Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators - Mind Your Manners
Sorry Boys - Absolutnie, absolutnie
Tęskno - Łeb
The 1975 - It's Not Living (If It's Not With You)
The Brummies feat. Kacey Musgraves - Drive Away
The Cranberries - Wake Me When It's Over
The Dumplings - Przykro mi
The Interrupters - Gave You Everything
The Pau - Raj
The Raconteurs - Sunday Driver
The Struts - Body Talks
The Struts - Fire - Part 1
The Struts - In Love With A Camera
The Struts - Primadonna Like Me
The Struts - Who Am I?
Tiësto feat. Mabel - God Is A Dancer
Tones and I - Dance Monkey
Tulia - Fire Of Love (Pali się)
Twenty One Pilots - Chlorine
Two Door Cinema Club - Talk
Varius Manx / Kasia Stankiewicz - Śliwkowy deszcz
WALK THE MOON - Eat Your Heart Out
WALK THE MOON - Timebomb
White Lies - Tokyo
Within Temptation - Supernova
You Me At Six - Back Again
Yves V feat. Afrojack & Icona Pop - We Got That Cool
Żelka - Kamień
01.12.2019 04:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #2
RE: Podsumowanie roku 2019
Co mi się w tym roku najmniej podobało? A raczej co mnie najbardziej wkurzało w muzyce A.D. 2019? W sumie to jest na tej liście kilka utworów z 2018, ale na listach przebojów były jeszcze w tym roku. No i mamy tutaj też kilka, albo i kilkanaście starszych utworów w nowych wersjach. Poza zwycięzcą, który był pewny od dnia wydania "Możemy więcej" całą resztę top 5 opanowały covery.

1. Kamil Bednarek feat. Matheo & Claysteer - Możemy więcej
2. Thrdl!fe & Sleepwalers - Outta My Head
3. FAULHABER feat. Jake Resse - Savannah
4. Drenchill feat. Indiiana - Never Never
5. The Black Eyed Peas & J Balvin - Ritmo (Bad Boys For Life)
6. Brave - Flames Of Love
7. Golec uOrkiestra & Gromee feat. Bedoes - Górą Ty
8. Ronnie Ferrari - Ona By Tak Chciała
9. Don & RL9 feat. Enej - Wolę Ciebie wolność
10. Bedoes - Nadchodzi lato
11. Daddy Yankee feat. Snow - Con Calma
12. Kasia Kowalska feat. Stanisław Sojka - Toleracja (MTV Unplugged)
13. Marnik - Up & Down
14. C-Bool & Skytech feat. Giang Pham - La La Love
15. Komodo feat. Michael Shynes - Is This Love
16. Pablopavo i Ludziki - Panie inżynierze
17. Margaret - Serce balia
18. Tymek feat. Big Scythe - Język Ciała
19. Ariana Grande - break up with your girlfriend, i'm bored
20. YOUNOTUS & Janieck & Senex - Narcotic
21. CNCO - Pretend
22. R3hab feat. Sofia Carson - Rumours (C-Bool Remix)
23. Grupa MoCarta feat. Nohavica & Andrus - Cieszyńska
24. DJ Snake feat. J Balvin & Tyga - Loco Contigo
25. VIZE feat. Laniia - Stars
26. Drenchill feat. Indiiana - Freed From Desire
27. Ania Rusowicz feat. Sławek Uniatowski - Szukaj mnie
28. Krzysztof Zalewski, Mela Koteluk, Paulina Przybysz, Natalia Przybysz, Vito - Miłość rośnie wokół nas
29. Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa (Kuba Karaś Remix)
30. Netta - Bassa Sababa
31. Jovani - Figure It Out
32. Filatov & Karas - Au Au
33. Maroon 5 - Memories
34. Jazz Band Młynarski-Masecki - Yo-Yo
35. Ralph Kaminski - Wszystkiego najlepszego
36. Marcin Sójka - Dalej
37. Marnik & Smack - Gam Gam
38. R3hab & A Touch Of Class - All Around The World (La La La)
39. Ed Sheeran feat. Justin Bieber - I Don't Care
40. Lucky Luke - Cooler Than Me
41. Slider & Magnit - Morze
42. Runtree - Molly
43. C-Bool feat. Cadence XYZ - Fire In My Head
44. Marcin Sójka - Zaskakuj mnie
45. Fisz Emade Tworzywo - Jestem w niebie
46. Weezer - Take On Me
47. Mikolas Josef feat. Fito Blanko & Frankie J - Acapella
48. Jazz Band Młynarski-Masecki - Czy Pani tańczy rumbę?
49. Paweł Domagała - Wystarczę ja
50. P!nk feat. Cash Cash - Can We Pretend
13.12.2019 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #3
RE: Podsumowanie roku 2019
Zacznijmy od tego, że top 100 w tym roku było mi bardzo ciężko ułożyć. Zarówno jeśli chodzi o nominacje (a zabrakło w nich kilka bardzo dobrych utworów), jak i kolejność pierwszej setki. Walka od zwycięstwo u mnie była bardzo wyrównana i do ostatniego momentu nie wiedziałem, co będzie moim kawałkiem roku. Ale co nim jest to się dowiecie 31 grudnia Icon_wink

Teraz czas na ostatnią dziesiątkę podsumowania. Są to kawałki, które miały naprawdę duże szczęście, że weszły do top 100. Lewis i Tones And I byli co prawda bardzo krótko na JT30, ale doceniłem je dając na dwa ostatnie miejsca. Metric z pierwszym kawałkiem, jak widać nie tak przebojowym jak dwa utwory, które wcześniej były na mojej liście. Podobnie wygląda sytuacja z Królem. Bez wątpienia to jest bardzo ciekawy kawałek, ale chyba nie ma takich smaczków jak w "Smakach" i "Pomocy". Sea Girls to w sumie typowy indie rockowy kawałek i to właśnie sprawiło zarówno pozycję w pierwszej setce, jak i to, że "Damage Done" nie znalazło się wyżej w podsumowaniu roku. Takiego dobrego OneRepublic nie było od "Love Runs Out", ale ten numer też jest w sumie w stylu ostatnich ich kawałków, które przebojami raczej nie były. Diametralna różnica tkwi w tym, że "Rescue Me" niesamowicie wpadło mi w ucho. Calvin cały czas nieźle eksperymentuje z muzyką, ale rok temu kolaboracją z Duą Lipą zrobił to zdecydowanie lepiej. Jak nie lubię coverów, czy sampli ze starych przebojów, tak Ava Max zrobiła to rewelacyjnie, wykorzystując elementy z "Gimmie! Gimmie! Gimmie! (A Man After Midnight)". Wstawka z tego utworu pojawiła się w "Torn" w bardzo dyskretny sposób, a dodatkowo reszta utworu to najlepsze co u Avy się dotąd pojawiło. Dobrą elektroniką w tym roku (a właściwie w zeszłym, bo to właśnie z 2018 ten numer pochodzi) uraczyła Julie McDermott. Podobnie Friendly Fires, ale "Silhouettes" robotę robi dzięki chwytliwemu motywowi.

91. Friendly Fires - Silhouettes
92. Julie McDermott - Don't Go (Gerd Janson Re-Work)
93. Ava Max - Torn
94. Calvin Harris feat. Rag'n'Bone Man - Giant
95. OneRepublic - Rescue Me
96. Sea Girls - Damage Done
97. KRÓL - Głodne dusze
98. Metric - Risk
99. Lewis Capaldi - Someone You Loved
100. Tones and I - Dance Monkey
22.12.2019 04:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Brite Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: May 2018
Post: #4
RE: Podsumowanie roku 2019
(13.12.2019 06:32 PM)Kuba1201 napisał(a):  Co mi się w tym roku najmniej podobało?

35. Ralph Kaminski - Wszystkiego najlepszego
45. Fisz Emade Tworzywo - Jestem w niebie
Dlaczego? Icon_sad

Dobrze, że Friendly Fires zawitali do ścisłej setki. Bałem się, że może ich zabraknąć. "Torn" faktycznie jest dosyć przyjemnym kawałkiem. Kojarzę go tylko z losowych radiowych spotkań i muszę przyznać, że zaskoczyłeś mnie z tymi samplami od ABBY. Icon_eek
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.12.2019 06:02 PM przez Brite.)
22.12.2019 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #5
RE: Podsumowanie roku 2019
(22.12.2019 06:00 PM)Brite napisał(a):  
(13.12.2019 06:32 PM)Kuba1201 napisał(a):  Co mi się w tym roku najmniej podobało?

35. Ralph Kaminski - Wszystkiego najlepszego
45. Fisz Emade Tworzywo - Jestem w niebie
Dlaczego? Icon_sad

Dobrze, że Friendly Fires zawitali do ścisłej setki. Bałem się, że może ich zabraknąć. "Torn" faktycznie jest dosyć przyjemnym kawałkiem. Kojarzę go tylko z losowych radiowych spotkań i muszę przyznać, że zaskoczyłeś mnie z tymi samplami od ABBY. Icon_eek
Jeden kawałek jest tak niemiłosiernie nudny, że zasnąć przez niego można, a Fisz... moim zdaniem straszny prymityw.
Przyznam się, że sam te sample od ABBY ledwo co słyszę w "Torn" Icon_wink
22.12.2019 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #6
RE: Podsumowanie roku 2019
Patrzę na listę nominowanych i już wiem, że będziemy mieć bardzo dużo wspólnych nagrań w pierwszej setce. Na pewno będę zaglądał na bieżąco Icon_wink
Przejrzałem również listę najbardziej "potworkowych" nagrań i stwierdzam, że faktycznie strasznie dużo tam przysłowiowego "dziadostwa". Kłócić się jedynie mogę o Kasię Kowalską i Ralpha Kamińskiego, ale oprócz tego zgadzam się z większością. Zwłaszcza z ogromem kiczowatych i plastikowych coverów.

A co do właściwego zestawienia:

(22.12.2019 04:09 PM)Kuba1201 napisał(a):  Metric z pierwszym kawałkiem, jak widać nie tak przebojowym jak dwa utwory, które wcześniej były na mojej liście
To ciekawe, bo właśnie dzięki temu nagraniu udało mi się ich odkryć i aktualnie jestem na etapie zaznajamiania się z ich twórczością. "Risk" również pojawi się w moim tegorocznym podsumowaniu, a "Dark Saturday" jest bardzo mocnym kandydatem do przeboju tej zimy Icon_biggrin

(22.12.2019 04:09 PM)Kuba1201 napisał(a):  Takiego dobrego OneRepublic nie było od "Love Runs Out", ale ten numer też jest w sumie w stylu ostatnich ich kawałków, które przebojami raczej nie były. Diametralna różnica tkwi w tym, że "Rescue Me" niesamowicie wpadło mi w ucho
Mi z OneRepublic już od dosyć dawna się nie układa, a kiedyś mieli u mnie przebój za przebojem. Czasy się trochę zmieniły, a oni zamiast pozostać w bezpiecznej dla siebie sferze poszli w jakimś dziwnym kierunku. To nagranie jest nawet ok, ale stać ich na dużo więcej

(22.12.2019 04:09 PM)Kuba1201 napisał(a):  Jak nie lubię coverów, czy sampli ze starych przebojów, tak Ava Max zrobiła to rewelacyjnie, wykorzystując elementy z "Gimmie! Gimmie! Gimmie! (A Man After Midnight)". Wstawka z tego utworu pojawiła się w "Torn" w bardzo dyskretny sposób, a dodatkowo reszta utworu to najlepsze co u Avy się dotąd pojawiło.
A tu podpisuję się rękami i nogami. Mimo że wydaje się, że z tego sampla więcej wycisnąć się nie da (Madonna pozdrawia) to okazuje się, że Ava zrobiła to w równie świetny sposób. Chapeau bas Icon_cool

Czekam na więcej Icon_smile
22.12.2019 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #7
RE: Podsumowanie roku 2019
Większości tych koszmarków nawet nie znam. Nie będę tego zmieniał, oczywiście. Icon_wink
"Don't Go" w setce, bardzo dobrze!

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
22.12.2019 10:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #8
RE: Podsumowanie roku 2019
Drugą dziesiątkę, licząc od setnego miejsca zaczynamy od młodej wokalistki, która jest znana z udziału w telewizyjnym talent-show pt. "Idol" w 2017 roku. Jednak dopiero rok później wydała swój pierwszy numer "Za swoje", który był u mnie w podsumowaniu 2018. Natomiast na 2019 Żelka zaprezentowała kolejny utwór inspirowany latami 80, który ma tytuł "Kamień". Kacey Musgraves rok temu odniosła na JT30 sukces z utworem "High Horse". Pod koniec 2018 na szczyt mojej listy trafił duet z The Brummies, który wszedł już do podsumowania 2019. Jednak numer ten mi się bardzo znudził, dlatego znalazł się tylko na 89 miejscu. Daria w tym roku uraczyła nas rewelacyjnym albumem "Helsinki", a oprócz niego wydała także piosenkę, która jest akcją promocyjną Pumy. W pewnym momencie roku bardzo lubiłem jej słuchać, a w szczególności fragmentów, gdzie śpiewa wokalistka, ale albumowe piosenki okazały się lepsze. The Pau mam wrażenie, że trochę wzoruje się w utworze "Raj" na Kasi Nosowskiej, co słychać w szczególności w wokalu. Tegoroczna polska propozycja na Eurowizji od początku mi się bardzo podobała. Niestety, nie weszła ona do finału, zajmując 11 miejsce w półfinale ze stratą dwóch punktów do Białorusi, który zajął w półfinale 10 miejsce. Tym bardziej szkoda, że wystąpił czeski (w przenośni i dosłownie) błąd i jedna z jurorek z tego kraju niepoprawnie podała swoją kolejność półfinału, na czym stracił zespól Tulia. Alice Merton błysnęła utworem "No Roots". Jej płyta wydana w tym roku okazała się być moim zdaniem zawodem, a najlepszym numerem oprócz wcześniej wspomnianego jest "Learn To Live", które uplasowało się na 85 miejscu. Editors uraczyli nas paroma bardzo elektronicznymi jak na nich kawałkami, a "Frankenstein" wypadło z nich najlepiej. W teledysku do tego utworu jest nawiązanie do tytułowego Frankensteina. Już bardzo dawno Within Temptation nie wydali tak dobrego kawałka jak "Supernova". Mogę podstawić tę tezę, mimo, iż za bardzo ich twórczości nie znam. Dowodem na to, że rock dalej żyje jest tegoroczny debiut Sama Fendera. Brytyjczyk pojawił się z debiutanckim albumem "Hypersonic Missiles". Najbardziej z niego mi się spodobał tytułowy numer, który jest dla mnie 82. kawałkiem 2019 roku. W tegorocznej Eurowizji jedną z najfajniejszych piosenek była propozycja czeska. Szkoda, że znalazła się tylko na 11 miejscu w finale. Dla mnie w każdym razie to pierwsza trójka konkursu organizowanego w Izraelu.

81. Lake Malawi - Friend of a Friend
82. Sam Fender - Hypersonic Missiles
83. Within Temptation - Supernova
84. Editors - Frankenstein
85. Alice Merton - Learn To Live
86. Tulia - Fire Of Love (Pali się)
87. The Pau - Raj
88. Daria Zawiałow feat. Ralph Kaminski & schafter - Czy Ty słyszysz Mnie?
89. The Brummies feat. Kacey Musgraves - Drive Away
90. Żelka - Kamień
23.12.2019 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Podsumowanie roku 2019
Kuba1201 napisał(a):87. The Pau - Raj
Wreszcie coś, co cieszy moje oczy/uszy.
23.12.2019 03:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #10
RE: Podsumowanie roku 2019
Rok temu na mojej liście sporą forurę zrobił utwór "Strangers Again" zespołu Against The Current, które było bardzo wysoko w podsumowaniu 2018. Z płyty "Past Lives" pochodzi również numer, który w tym roku się znalazł na 80 miejscu tegorocznego podsumowania. "Voices" również spędziło parę ładnych tygodni u mnie. Na 79 miejscu pojawia się rockowy zespół, który wyraźnie się inspiruje latami 80-tymi. Od The Struts właściwie cały album "YOUNG&DANGEROUS" był świetny, a z pięciu nominowanych ich numerów ten znalazł się najniższej. Pomimo zaledwie 5 tygodni w tygodniowych zestawieniach "Fire" udało się zdobyć 1 miejsce. The 1975 to po prostu bardzo solidny indie rock. Wcale mi nie przykro, że The Dumplings wydali "Przykro mi" na singla Icon_wink Przeciwnie, to była bardzo radosna wiadomość. Szkoda tylko, że tak późno, bo singiel się pojawił dopiero w październiku, a na mojej liście piosenka ta była już w marcu. Wtedy trochę nie doceniałem tej piosenki i z tego powodu trochę mi jest przykro Icon_wink Sorry Boys po pierwszym odsłuchaniu nie przekonali mnie swoim "Absolutnie, absolutnie". Na szczęście szybko ta sytuacja się zmieniła i zacząłem tą piosenkę doceniać, a w szczególności tekst, który może być dobrym wyznaniem miłosnym Icon_smile Takiej jednej ulubionej piosenki z tegorocznej Eurowizji nie miałem, ale za to było parę moich ulubionych piosenek. Ostatecznie najlepszym numerem okazał się być ten z Włoch. W Polsce piosenka ta została właściwie zignorowana przez stacje radiowe, podobnie jak wszystkie inne utwory z Eurowizji 2019. Widać, że więcej "Soldi" przynosiły stacjom radiowym marne covery. Za to w polskich radiach w końcówce roku często można było usłyszeć numer młodego polskiego wokalisty, Wojciecha Baranowskiego, który się podpisuje pod swoimi utworami jako BARANOVSKI. Już w 2018 pojawiły się single "Dym", czy "Luźno", które u mnie się również pojawiły. Jednak dopiero "Czułe miejsce" przyniosło Baranowskiemu pierwsze miejsce na polskiej liście airplay. "Śliwkowy deszcz" to moim zdaniem najlepszy kawałek zespołu Varius Manx od wielu lat. Powrót Kasi Stankiewicz jak widać był dobrą decyzją. "Back Again" pochodzi co prawda z 2018, lecz na JT30 pojawiło się we wrześniu 2019. To jeden z takich numerów, które na początku natychmiast wchodzą do głowy, natomiast bardzo szybko się nudzą. Dlatego You Me At Six muszą się zadowolić zaledwie 71 miejscem w podsumowaniu.

71. You Me At Six - Back Again
72. Varius Manx / Kasia Stankiewicz - Śliwkowy deszcz
73. BARANOVSKI - Czułe miejsce
74. Mahmood - Soldi
75. Sorry Boys - Absolutnie, absolutnie
76. The Dumplings - Przykro mi
77. The 1975 - It's Not Living (If It's Not With You)
78. The Struts - Fire - Part 1
79. Ghost - Dance Macabre
80. Against The Current - Voices
24.12.2019 02:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #11
RE: Podsumowanie roku 2019
(23.12.2019 03:44 PM)Kuba1201 napisał(a):  Natomiast na 2019 Żelka zaprezentowała kolejny utwór inspirowany latami 80, który ma tytuł "Kamień"
O ile "Za Swoje" miało u mnie dosyć imponujący staż to jej drugi singiel całkowicie przepadł. Moim zdaniem straszny niewypał i mam nadzieję, że jeśli Żelka będzie chciała wrócić do nagrywania (bo ostatnio nic nowego nie wypuściła) to zrobi to w bardziej spektakularnym stylu

(23.12.2019 03:44 PM)Kuba1201 napisał(a):  Tegoroczna polska propozycja na Eurowizji od początku mi się bardzo podobała. Niestety, nie weszła ona do finału
Tutaj faktycznie szkoda, że dziewczynom się nie udały, bo naprawdę, ich utwór był jednym z najoryginalniejszych w całej stawce i powinien pojawić się chociaż nawet w ostatniej dziesiątce finału

(23.12.2019 03:44 PM)Kuba1201 napisał(a):  Już bardzo dawno Within Temptation nie wydali tak dobrego kawałka jak "Supernova". Mogę podstawić tę tezę, mimo, iż za bardzo ich twórczości nie znam
Ja jako wielki fan się nie zgodzę, ale i tak się bardzo się z tego że udało im się zająć niezłą pozycję w podsumowaniu. Oby pojawili się jeszcze nie raz Icon_cool

(23.12.2019 03:44 PM)Kuba1201 napisał(a):  Od The Struts właściwie cały album "YOUNG&DANGEROUS" był świetny, a z pięciu nominowanych ich numerów ten znalazł się najniższej. Pomimo zaledwie 5 tygodni w tygodniowych zestawieniach "Fire" udało się zdobyć 1 miejsce
Tu się zgodzę, ten album to wyjątkowa petarda. W moim podsumowaniu na pewno pojawi się aż pięć utworów od chłopaków, z czego aż 3 z właśnie tego albumu. Mam nadzieję, że to nie koniec jego promocji i jeszcze zostaniemy uraczeni jakimś singlem lub teledyskiem Icon_biggrin
24.12.2019 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #12
RE: Podsumowanie roku 2019
Już od dawna Mrozu eksperymentował ze swoim stylem, czego efektem jest m.in. płyta "Zew" w 2017 roku, czy tegoroczna "Aura". Z tej ostatniej bardzo chwytliwy jest tytułowy utwór, który idealnie się nadaje do jazdy samochodem. Przyznam się, że tego numeru Mroza nie doceniłem, podobnie jak "Body Talks" zespołu The Struts, które również jest świetnym rockowym kawałkiem tego zespołu na bardzo dobrej płycie. Jednak tym kawałkom się udało wejść na koniec siódmej dziesiątki podsumowania 2019. Znaczącą ewolucję przez lata przechodziła również Miley Cyrus. Pod koniec zeszłego roku wydała przebojowe "Nothing Breaks Like A Heart" z Markiem Ronsonem, które zrobiło furorę na listach przebojów. Słychać w tym utworze inspirację Dolly Parton. Jednym ze znaczących tegorocznych odkryć była Lizzo. Jak widać, można robić dobry, kobiecy rap Icon_smile Rok temu Nothing But Thieves mieli kilka przebojów na mojej liście. "Take This Lonely Heart" również mi się bardzo podobało, ale nie miało już tego czegoś, co miały np. "Amsterdam", czy "Particles". Moim tegorocznym odkryciem był także zespól PVRIS, który wydał singiel bardzo dobry do radia, chociaż stacje tego nie zauważyły. Tegoroczna płyta Eda Sheerana była bardzo przeciętna, a numery, które były wysoko na listach przebojów były koszmarkami. Na szczęście na albumie "No.6 Collaborations Project" znalazł się również utwór, który został stworzony w rockowym stylu. Niby trochę to wtórne, ale w wydaniu Eda brzmi bardzo świeżo Icon_wink Sukces zarówno filmu "Narodziny gwiazdy", soundtracka do niego, jak i piosenki "Shallow" stworzonej przez Lady Gagę i Bradleya Coopera przypomina trochę lata 90, kiedy na światowych listach przebojów również było wiele filmowych numerów, które obecnie są już klasykami. Do BBC Sound of 2020 został nominowany m.in. Inhaler. Na mojej liście obecnie jest "My Honest Face", które można zakwalifikować jako mocny indie rock. Do niedocenionych polskich artystów należy Tęskno. Dowodem na to są wyniki na liście przebojów Trójki, gdzie ich kawałki nie wchodzą nawet do poczekalni. Więcej szczęścia ma już Hania Rani, która z jednym ze solowych utworów weszła na chwilę nawet do top 30. "Łeb" robi robotę przede wszystkim dzięki pianinie, na którym gra właśnie Hania. Wokal Joanny Longić również mi się bardzo podoba. Najlepiej słucha się ten utwór w okresie zimowym Icon_smile

61. Tęskno - Łeb
62. Inhaler - My Honest Face
63. Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow
64. Ed Sheeran feat. Chris Stapleton & Bruno Mars - BLOW
65. PVRIS - Hallucinations
66. Nothing But Thieves - Take This Lonely Heart
67. Lizzo - Juice
68. Mark Ronson feat. Miley Cyrus - Nothing Breaks Like a Heart
69. The Struts - Body Talks
70. Mrozu - Aura
25.12.2019 01:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #13
RE: Podsumowanie roku 2019
"Kids In The Dark" to moim zdaniem mroczna ballada, której wzorcem są hity z lat 80. Na uspokojenie bardzo dobry utwór Icon_smile White Lies nie stworzyli hiciora na miarę "Farewell to the Fairground", ale "Tokyo" też trzyma bardzo wysoki poziom. "Dressed For Suppres" na początku roku strasznie mi się podobało, co dowodzi to, że zostało hitem stycznia. Spędziło na mojej liście aż 15 tygodni. Jednak przez miesiące utwór ten trochę stracił moc, dlatego znalazł się zaledwie na 58 pozycji w podsumowaniu 2019. Ale w zestawieniu według punktów będzie wysoko Icon_smile Na "Dressed…" kariera Metric na JT30 się nie skończyła. Już niedługo po wylocie tego przeboju pojawiło się "Dark Saturday", który ostatecznie pokonał utwór, będący wcześniej na liście o 7 pozycji. W dobrym stylu w 2019 wrócili Two Door Cinema Club. Teledysk do tego numeru był bardzo dziwny, dlatego momentami traktowałem ten kawałek trochę mało poważnie, czego żałuję. W porównaniu do "Longshot" zespołu Catfish and the Bottleman, "Talk" i tak poradziło sobie na mojej liście całkiem przyzwoicie. O ile 3DCC znałem już wcześniej, o tyle CatB to moje tegoroczne odkrycie. Niewiele wcześniej, bo pod koniec 2018 za sprawą kawałka "Body Talks" poznałem zespół The Struts, zresztą również rockowy. Dwa ich kawałki, "Fire" oraz wspomniane "Body Talks" już się pojawiły w podsumowaniu. Na miejscach "pięćdziesiątych" znalazły się kolejne dwa ich utwory. Szkoda, że tylko "In Love..." zostało singlem, bo poza "Primadonną..." to najlepsze utwory na świetnej płycie. Wspomniałem o tym, że muzyka rockowa przeważa w tej dziesiątce. Wszystkie wspomniane przed chwilą numery są śpiewane w języku angielskim, ale na miejscu 54 znalazła się perełka po niemiecku. Nie cierpię tego języka, zresztą za samymi niemieckimi wykonawcami również raczej średnio przepadam Icon_wink Ale "RADIO" jest tak super chwytliwe, że nawet ja ten kawałek pokochałem. A słuchacze pewnej listy przebojów w Polsce jeszcze bardziej. Być może tam będzie nawet przebój roku... Nieprzypadkowo, bo już od maja nie schodzi z top 30 Icon_wink "Eat Your Heart Out" próbowało powtórzyć u mnie sukces "Timebomb". Nie wyszło, ale ten kawałek się bardzo dobrze broni pomimo tego, że ma dziwny tekst Icon_wink No i w sumie nie był to mały przebój, w końcu przez tydzień WALK THE MOON z tym utworem byli na szczycie Icon_smile

51. Metric - Dark Saturday
52. The Struts - In Love With A Camera
53. WALK THE MOON - Eat Your Heart Out
54. Rammstein - RADIO
55. The Struts - Who Am I?
56. Catfish and the Bottlemen - Longshot
57. Two Door Cinema Club - Talk
58. Metric - Dressed to Suppress
59. White Lies - Tokyo
60. Bat For Lashes - Kids In The Dark
26.12.2019 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #14
RE: Podsumowanie roku 2019
Było kilka wielkich objawień muzycznych w 2019 roku. Jednak wszystkich przebiła młoda amerykańska wokalistka, która karierę muzyczną zaczęła co prawda już wcześniej, ale w tym roku podbiła cały świat z kawałkiem "bad guy". Charakterystyczny motyw występujący w utworze był nucony przez miliony ludzi, w tym także przeze mnie. Za ten utwór odebrała też wiele nagród np. za "najlepszy montaż" na gali MTV Video Music Awards 2019. A, i należy pamiętać, że to właśnie "bad guy" zastąpiło rekordzistę Billboardu, czyli "Old Town Road" (którego u mnie nie będzie) na pierwszym miejscu. No i dopiero kilka dni temu Billie Eilish stała się pełnoletnia Icon_wink Mrozu jak wcześniej pisałem przeszedł dużą ewolucję swojego stylu. W mijającym roku miał dwa spore hity w polskich stacjach radiowych. Wiosną listy przebojów podbijał utwór "Napad". Chyba nawet najlepszy jego utwór. Polskie listy przebojów komercyjnych stacji radiowych podbijało też wiele klubowych kawałków, w większości bardzo słabych. Na szczęście znalazły się i takie numery, które mi się bardzo spodobały. Pod koniec roku wysokie pozycje na mojej liście zajmowały takie utwory, jak "We Got That Cool", czy "God Is A Dancer". W obu słyszę, że lata 90 były inspiracją dla twórców. Reprezentantem rocka tutaj z kolei jest zespół The Interrupters. Szkoda tylko, że "Gave You Everything" za szybko zostało wywalone z mojej listy, bo to naprawdę fantastyczny, żeński kawałek. The Cranberries z kolei uraczyli najlepszym ich numerem od wielu lat i to rok po tragicznej śmierci wokalistki. Jedyny w tym roku utwór Dawida Podsiadły znalazł się na 44 miejscu. "Matylda" oczarowała mnie podczas gali rozdania Fryderyków za rok 2018, gdzie Dawid zdobył sporo trofeów Icon_wink Szkoda tylko, że "Matylda" singlem nie została, bo byłby z tego spory przebój, zwłaszcza w RMF FM (kto nie wie, jaki jest związek Matyldy z RMF FM odsyłam do strony 30lat.rmf.fm). Natalia Nykiel miała kilka sporych hitów w tej stacji, ale z jej najnowszej epki niczego sobie na tej stacji nie wyobrażam. A najlepszym numerem z niej jest "Quya". Wokalistka tutaj eksperymentuje z językiem hiszpańskim. Do tego te elektroniczne wstawki i już wchodzi do głowy na tygodnie Icon_smile Za to "Hey" Baranovskiego spokojnie sobie wyobrażam w radiu, ale tak jak dwa przed chwilą opisane utwory, tak i ten był niemożliwy do usłyszenia w stacji radiowej. Z zagranicy jednym z najlepszych gitarzystów nadal jest Slash, chociaż w sumie taka muzyka teoretycznie już nie brzmi świeżo... Teoretycznie, bo "Lost Inside The Girl" jest bardzo udaną balladą rockową i to nieważne, czy w 1991 roku, czy w 2019. Wahałem się co do pozycji tego kawałka... Początkowo miał w ogóle nie otrzymać nominacji, jak ją już otrzymał to był w ostatniej dziesiątce, a potem dawałem to coraz wyżej. Skończyło się aż na 41 miejscu.

41. Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators - Lost Inside The Girl
42. BARANOVSKI - Hey
43. Natalia Nykiel - Quya
44. Dawid Podsiadło - Matylda
45. The Cranberries - Wake Me When It's Over
46. The Interrupters - Gave You Everything
47. Tiësto feat. Mabel - God Is A Dancer
48. Yves V feat. Afrojack & Icona Pop - We Got That Cool
49. Mrozu - Napad
50. Billie Eilish - bad guy
27.12.2019 12:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #15
RE: Podsumowanie roku 2019
Podsumowanie punktowe 2019 - miejsca poniżej 100

KRÓL - Głodne dusze - 81 pkt.
Editors - Frankenstein - 79 pkt.
Lake Malawi - Friend of a Friend - 78 pkt.
Tulia - Pali się (Fire Of Love) - 77 pkt.
Mortas - Za tysiąc lat - 76 pkt.
The Prodigy - Timebomb Zone - 76 pkt.
Two Door Cinema Club - Dirty Air - 74 pkt.
TR/ST - Gone - 73 pkt.
Of Monsters and Man - Alligator - 73 pkt.
HAIM - Summer Girl - 70 pkt.
Friendly Fries - Silhouettes - 69 pkt.
The Bullseyes - Can't Believer - 69 pkt.
Hanne Mjoen vs. Paul Woolford - Sounds Good To Me - 69 pkt.
Jax Jones feat. Tove Lo - Jacques - 68 pkt.
Ozzy Osbourne - Under the Graveyard - 67 pkt.
The Black Keys - Go - 67 pkt.
The Black Keys - Lo/Hi - 67 pkt.
Mela Koteluk - Ogniwo - 67 pkt.
Tęskno - Łeb - 66 pkt.
Twenty One Pilots - The Hype - 65 pkt.
Ralph Kaminski - Kosmiczne energie - 64 pkt.
Pixies - On Graveyard Hill - 64 pkt.
Ava Max - Torn - 63 pkt.
Metric - Risk - 63 pkt.
Varius Manx & Kasia Stankiewicz - Śliwkowy deszcz - 63 pkt.
Rammstein - RADIO - 61 pkt.
Żelka - Kamień - 61 pkt.
OneRepublic - Rescue Me - 60 pkt.
Lana Del Rey - The greatest - 59 pkt.
Jessie Ware - Mirage (Don't Stop) - 59 pkt.
Duncan Laurence - Arcade - 58 pkt.
Kacey Musgraves - Rainbow - 58 pkt.
Pet Shop Boys feat. Years & Years - Dreamland - 56 pkt.
Sade - The Big Unknown - 56 pkt.
ALMA - Perfect - 55 pkt.
Alice Merton - Learn To Live - 55 pkt.
Pet Shop Boys - The forgotten child - 54 pkt.
Ofenbach - Rock It - 54 pkt.
Santana feat. Buika - Breaking Down The Door - 53 pkt.
Muniek Staszczyk - Ołów - 52 pkt.
Oscar and the Wolf - On Fire - 52 pkt.
Sidney Polak - Byłem tam! - 51 pkt.
Billie Eilish - bury a friend - 51 pkt.
5 Seconds of Summer - Youngblood - 51 pkt.
BARANOVSKI - Zbiór - 49 pkt.
Spring Rolls - Animal Inside - 49 pkt.
Nosowska feat. Miki - Mówiła mi Matka - 49 pkt.
TOOL - Pneuma - 48 pkt.
Mark Ronson feat. Miley Cyrus - Nothing Breaks Like a Heart - 48 pkt.
KOLORY - Słoni - 47 pkt.
Prince - Holly Rock - 47 pkt.
Julie McDermott - Don't Go (Gerd Janson Re-Work) - 47 pkt.
The Howl & The Hum - Hall of Fame - 47 pkt.
The Interrupters - Gave You Everything - 46 pkt.
Mahmood - Soldi - 46 pkt.
Lipali - Kim jestem? - 44 pkt.
Michael Kiwanuka - Solid Ground - 44 pkt.
The Raconteurs - Don't Bother Me - 44 pkt.
Ariana Grande - thank u, next - 43 pkt.
Kygo feat. Whitney Houston - Higher Love - 42 pkt.
Kygo feat. Rita Ora - Carry On - 41 pkt.
X Ambassadors - BOOM - 41 pkt.
The Brummies feat. Kacey Musgraves - Drive Away - 41 pkt.
Robyn - Ever Again - 40 pkt.
Kwiat Jabłoni - Idzie zima - 38 pkt.
Portugal. The Man - Easy Tiger - 38 pkt.
Clean Bandit feat. Marina & Luis Fonsi - Baby - 38 pkt.
Dawid Podsiadło - Nie ma fal - 38 pkt.
Taco Hemingway feat. Dawid Podsiadło & Rosalie - Sanatorium - 37 pkt.
Mark Ronson feat. YEBBA - Don't Leave Me Lonely - 37 pkt.
Ania Karwan - Słucham Cię w radiu co tydzień - 37 pkt.
Mabel - Don't Call Me Up - 37 pkt.
YONAKA - Teach Me To Fight - 36 pkt
Haarm - Better Friend - 36 pkt.
Georgia - Never Let You Go - 35 pkt.
Justyna Jary - A/ja - 35 pkt.
Sylwia Grzeszczak - Rakiety - 35 pkt.
Jonas Brothers - Sucker - 35 pkt.
Sigrid - Sight Of You - 35 pkt.
Mela Koteluk - Hen, hen - 35 pkt.
We Are Scientists - Not Another Word - 35 pkt.
Dawid Podsiadło - Trofea - 35 pkt.
Żurkowski - Lato - 34 pkt.
Vampire Weekend - Harmony Hill - 34 pkt.
Sam Fender - Hypersonic Missiles - 34 pkt.
Grimes feat. HANA - We Appreciate Power - 34 pkt.
Rival Sons - Shooting Stars - 32 pkt.
ATIKA PATUM - Atikapatum - 32 pkt.
Metronomy - Lately - 32 pkt.
Jess Glynne feat. Jax Jones - One Touch - 32 pkt.
Imagine Dragons - Machine - 32 pkt.
Don Diablo feat. Emeli Sande & Gucci Mane - Survive - 32 pkt.
Męskie Granie Orkiestra 2019 - Zazdrość - 31 pkt.
Camila Cabello - Liar - 31 pkt.
Hot Chip - Spell - 31 pkt.
Męskie Granie Orkiestra 2019 - Sobie i Wam - 31 pkt.
Panic! At The Disco - High Hopes - 31 pkt.
Bradley Cooper - Black Eyes - 30 pkt.
Wczasy - Dzisiaj jeszcze tańczę - 30 pkt.
Taylor Hawkins & The Coattail Riders - Crossed The Line - 29 pkt.
Kakkmaddafakka - Runaway Girl - 29 pkt.
The Dumplings - Przykro mi - 29 pkt.
Jessie Ware - Adore You - 28 pkt.
Lady Gaga & Bradley Cooper - I'll Never Love Again - 28 pkt.
TR/ST - Iris - 27 pkt.
American Authors feat. Bear Rinehart - Neighbourhood - 27 pkt..
Mortas - Dom - 26 pkt.
Alice Merton - Funny Business - 26 pkt.
Everyone You Know - She Don't Dance - 25 pkt.
Catfish and the Bottlemen - Longshot - 25 pkt.
Król - Z tobą / Do domu - 25 pkt.
Alanis Morissette - Reasons I Drink - 24 pkt.
Lewis Capaldi - Someone You Loved - 24 pkt.
Keane - The Way I Feel - 24 pkt.
Smith & Thell feat. Swedish Jam Factory - Forgive My Friend - 24 pkt.
Shakira - Nada - 24 pkt.
Harry Styles - Watermelon Sugar - 23 pkt.
KARAŚ/ROGUCKI - Bolesne strzały w serce - 23 pkt.
Pezet - Obrazy Pollocka - 22 pkt.
5 Seconds Of Summer - Teeth - 22 pkt.
Bleached - Hard to Kill - 22 pkt.
Lauren Daigle - You Say - 22 pkt.
Post Malone - Circles - 21 pkt.
Shawn Mendes - If I Can't Have You - 21 pkt.
Lana Del Rey - hope is a dangerous thing for a woman like me to have - but i have it - 21 pkt.
The Weeknd - Blinding Lights - 19 pkt.
Taylor Swift - You Need To Calm Down - 19 pkt.
Jungle - Casio - 19 pkt.
Shanguy - Toukasse - 19 pkt.
Dawid Podsiadło - Najnowszy klip - 18 pkt.
Rebeka - Fale - 18 pkt.
Lenny Kravitz - Johnny Cash - 18 pkt.
Tęskno - Bzdury - 17 pkt.
Harry Styles - Lights Up - 16 pkt.
Kaiser Chiefs - Record Collection - 16 pkt.
M. Pokora - Les planetes - 16 pkt.
Wallows feat. Clairo - Are You Bored Yet? - 16 pkt.
The Japanese House - Maybe You're the Reason - 16 pkt.
HAIM - Now I'm In It - 15 pkt.
Twenty One Pilots - My Blood - 15 pkt.
Stand Atlantic - Lavender Bones - 14 pkt.
Clean Bandit feat. Ellie Goulding - Mama - 14 pkt.
Bob Sinclar feat. Robbie Williams - Electrico Romantico - 14 pkt.
Bryan Adams - Shine A Light - 14 pkt.
Roksana Węgiel - Anyone I Want To Be - 14 pkt.
Miley Cyrus - Mother's Daughter - 13 pkt.
Tones and I - Dance Monkey - 12 pkt.
Kasia Kowalska - Dla taty - 12 pkt.
Alan Walker feat. Sophia Somajo - Diamond Heart - 12 pkt.
Jax Jones feat. Years & Years - Play - 12 pkt.
Blauka - Polana - 11 pkt.
SHAED - Trampoline - 10 pkt.
Catfish and the Bottlemen - 2all - 10 pkt.
Shawn Mendes - Lost In Japan (Original / Zedd Remix) - 10 pkt.
Red Box - Ho Ho! - 9 pkt.
Jack Savoretti - Greatest Mistake - 9 pkt.
Mulk - Milion - 9 pkt.
Madison Mars feat. Little League - New Vibe Who Dis - 9 pkt.
Shawn Mendes feat. Camila Cabello - Senorita - 9 pkt.
Emeli Sande - Sparrow - 9 pkt.
The Dumplings - Dla nas - 9 pkt.
Ania Karwan - Czarny świt - 9 pkt.
Daria Zawiałow - Nie dobiję się do Ciebie - 9 pkt.
Zala Kralj & Gasper Santl - Sebi - 8 pkt.
Richard Ashcroft - Surprised by the Joy - 8 pkt.
Dawid Podsiadło - Nie Kłami - 7 pkt.
Lykke Li - neon - 7 pkt.
Ava Max - Sweet But Psycho - 7 pkt.
Cleo - DOM - 6 pkt.
Gili Portal - The Problems Aren't Us - 6 pkt.
The Cassino - Nie umiem powiedzieć - 6 pkt.
Cage The Elephant feat. Beck - Night Running - 6 pkt.
Ellie Goulding - Sixteen - 6 pkt.
Kwiat Jabłoni - Nic więcej - 6 pkt.
Stach Bukowski - Lew - 5 pkt.
Bass Astral x Igo - It's Dark - 5 pkt.
Dominic Fike - 3 Nights - 5 pkt.
Avril Lavigne - Head Above Water - 5 pkt.
Jake Bugg - Kiss Like the Sun - 4 pkt.
Michael Kiwanuka - You Ain't The Problem - 3 pkt.
Lea Rue - Watching You - 3 pkt.
Dido - Hurricanes - 3 pkt.
Alphabeat - I Don't Know What's Cool Anymore - 2 pkt.
Emeli Sande - Shine - 2 pkt.
Barbara Wrońska feat. Natalia Przybysz & Paulina Przybysz - Rybka - 2 pkt.
Rat City feat. Isak Heim - Kind Of Love - 2 pkt.
Bishop Briggs - Tempt My Trouble - 2 pkt.
Bryan Adams - Joe And Mary - 1 pkt.
Lana Del Rey - Doin' Time - 1 pkt.
The Vacciness - All My Friends Are Falling In Love - 1 pkt.
27.12.2019 06:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #16
RE: Podsumowanie roku 2019
Podsumowanie punktowe 2019 - miejsca 51-100

51. WALK THE MOON - Eat Your Heart Out - 144 pkt.
52. The Struts - Who Am I? - 140 pkt.
53. Within Temptation - Supernova - 139 pkt.
54. Pale Waves - One More Time - 138 pkt.
55. Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow - 138 pkt.
56. Lizzo - Juice - 137 pkt.
57. Basement - Be Here Now - 132 pkt.
58. CHVRCHES - Death Standing - 131 pkt.
59. Against The Current - Voices - 128 pkt.
60. MEDUZA feat. Goodboys - Piece Of Your Heart - 124 pkt.
61. Muniek Staszczyk - Pola - 122 pkt.
62. The Killers - Land Of The Free - 119 pkt.
63. Inhaler - My Honest Face - 117 pkt.
64. TWIN XL - Good - 117 pkt.
65. Muse - Pressure - 116 pkt.
66. Yves V feat. Afrojack & Icona Pop - We Got That Cool - 116 pkt.
67. Bat For Lashes - Kids In The Dark - 116 pkt.
68. Ofelia - Zaraz - 113 pkt.
69. Two Door Cinema Club - Talk - 113 pkt.
70. Ghost - Dance Macabre - 113 pkt.
71. Bombay Bicycle Club - Eat, Sleep, Wake (Nothing But You) - 112 pkt.
72. PVRIS - Hallucinations - 109 pkt.
73. Sorry Boys - Absolutnie, absolutnie - 108 pkt.
74. Calvin Harris feat. Rag'n'Bone Man - Giant - 108 pkt.
75. Airplane Man - Borderline - 106 pkt.
76. Dua Lipa - Swan Song - 105 pkt.
77. Flume feat. London Grammar - Let You Know - 104 pkt.
78. Florence + The Machine - Moderation - 103 pkt.
79. The Struts - In Love With A Camera - 99 pkt.
80. The Pau - Raj - 98 pkt.
81. Foals - Sunday - 97 pkt.
82. Foster The People - Style - 96 pkt.
83. The Struts - Body Talks - 96 pkt.
84. Sam Smith feat. Normani - Dancing With A Stranger - 96 pkt.
85. Dido - Friends - 96 pkt.
86. The Struts - Fire (Part 1) - 94 pkt.
87. The 1975 - It's Not Living (If It's Not With You) - 93 pkt.
88. Daria Zawiałow feat. schafter & Ralph Kaminski - Czy Ty słyszysz mnie? - 91 pkt.
89. Elbow - White Noise White Heat - 89 pkt.
90. Tove Lo feat. Kylie Minogue - Really don't like u - 89 pkt.
91. Mrozu - Napad - 89 pkt.
92. Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus - Old Town Road (Original / Diplo Remix) - 88 pkt.
93. Sea Girls - Damage Done - 87 pkt.
94. TOOL - Fear Inoculum - 87 pkt.
95. Mrozu - Aura - 87 pkt.
96. Billie Ellish - bad guy - 87 pkt.
97. The Neighbourhood - Yellow Box - 86 pkt.
98. Perfect Son - It's For Life - 86 pkt.
99. Charli XCX feat. Christine and the Queens - Gone - 84 pkt.
100. Imagine Dragons - Bad Liar - 81 pkt.


Zanim wrzucę miejsca 40-31 subiektywnego podsumowania oraz 50-31 punktowego, to muszę napisać, że w top 30 obu podsumowań wspólnych jest aż 25 utworów Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.12.2019 11:13 AM przez Kuba1201.)
28.12.2019 11:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #17
RE: Podsumowanie roku 2019
Rok wcześniej Sigrid miała na 1 miejscu w jednym z tygodniowych notowań kawałek "Strangers". W tym roku "Don't Feel Like Crying" było blisko, bo dotarło maksymalnie do drugiego miejsca. Oczywiście w Polsce jej kawałki nadal nie są grane w stacjach radiowych. Podobna sytuacja jest z zespołem twenty one pilots. Kilka lat temu mieli przeboje "Stressed Out" oraz "Heathens". Potem zaczęli grać bardziej alternatywną muzykę. Taką jest też ich zeszłoroczny album "Trench". Na 2019 rok załapał się numer, zwany "Chlorine", który na mojej liście był w okresie zimowym, podobnie jak miejsce 40. Nawet oba kawałki wypadły z notowania w tym samym tygodniu Icon_wink Jednak "Chlorine" udało się to, co nie zrobiło "Don't Feel Like Crying", czyli weszło na 1 miejsce u mnie. Zaledwie na 10 miejscu za to w swoim najlepszym notowaniu znalazła się za to Ofelia z utworem "Zaraz". W sumie to żałuję, że nie było lepiej. Bombay Bicycle Club obecnie są promowani na JT30 z numerem "Eat, Sleep, Wake...". Mam wrażenie, że może u mnie być to tak długo, że za rok panowie mogą być wyżej w podsumowaniu rocznym. Ale 37 miejsce jak na utwór, który zadebiutował na liście dopiero po koniec listopada to naprawdę dobra pozycja Icon_smile Patyną czasu za to pokryty jest m.in. "Kurier" Krzysztofa Zalewskiego, który na początku pomimo tego, że to kopia "Początku" mnie zachwycał, a także "Exists" zespołu Foals, od którego trzy inne ich tegoroczne utwory zdecydowanie mi się bardziej podobają, jednak pierwszy singiel też był na podium mojej listy. Od tego momentu zastanawiałem się, co wejdzie do top 30... Pierwszym z pechowców okazał się być zespół Green Day. Od lat nie nagrali tak dobrego utworu. Dalej mamy młodą brytyjską wokalistkę, która się nazywa Pale Waves. "One More Time" to utwór bardzo chwytliwy, idealny do radia. Największym polskim fenomenem 2019 roku moim zdaniem była zdecydowanie Daria Zawiałow. Na James Top 30 pojawiły się jej wszystkie single, a oprócz nich także numer, który mógłby być singlem. Zresztą każdy utwór na płycie ma taki potencjał... Ostatecznie, piosenka "Helsinki" skończyła na 32 miejscu. No i na koniec numer, przy tworzeniu którego członkowie zespołu prawdopodobnie inspirowali się Arctic Monkeys. Pierwowzór przestał nagrywać nowe utwory (przynajmniej w tym stylu), więc mamy ich następców.

31. Cage The Elephant - Ready To Let Go
32. Daria Zawiałow - Helsinki
33. Pale Waves - One More Time
34. Green Day - Father of All...
35. Foals - Exits
36. Krzysztof Zalewski - Kurier
37. Bombay Bicycle Club - Eat, Sleep, Wake (Nothing But You)
38. Ofelia - Zaraz
39. Twenty One Pilots - Chlorine
40. Sigrid - Don’t Feel Like Crying
28.12.2019 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: Podsumowanie roku 2019
Kuba1201 napisał(a):34. Green Day - Father of All...
O, znowu coś, co lubię. Icon_biggrin
28.12.2019 03:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #19
RE: Podsumowanie roku 2019
A jak sprawa wygląda w podsumowaniu punktowym na podobnych pozycjach?

Podsumowanie punktowe 2019 - miejsca 31-50

31. Daria Zawiałow - Helsinki - 223 pkt.
32. Sigrid - Don't Feel Like Crying - 209 pkt.
33. Twenty One Pilots - Chlorine - 200 pkt.
34. BARANOVSKI - Czułe miejsce - 197 pkt.
35. Tiesto feat. Mabel - God Is A Dancer - 184 pkt.
36. Dua Lipa - Don't Start Now - 185 pkt.
37. Nothing But Thieves - Take This Lonely Heart - 176 pkt.
38. The Cranberries - Wake Me When It's Over - 175 pkt.
39. Linia Nocna - Notre Dame - 174 pkt.
40. Ed Sheeran feat. Chris Stapleton & Bruno Mars - BLOW - 174 pkt.
41. BARANOVSKI - Hey - 170 pkt.
42. Coldplay - Everyday Life - 168 pkt.
43. KRÓL - Druga pomoc - 161 pkt.
44. Metric - Dark Saturday - 158 pkt.
45. Ellie Goulding - Flux - 157 pkt.
46. Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators - Lost Inside The Girl - 156 pkt.
47. Dawid Podsiadło - Matylda - 155 pkt.
48. White Lies - Tokyo - 152 pkt.
49. You Me At Six - Back Again - 151 pkt.
50. Natalia Nykiel - Quya - 149 pkt.


W top 30 obu podsumowań znalazły się następujące piosenki:
Beth Hart - Bad Woman Blues
Biffy Clyro - Balance, Not Symmetry
Coldplay - Arabesque
Coldplay - Orphans
Daria Zawiałow - Hej Hej!
Daria Zawiałow - Punk Fu!
Daria Zawiałow - Szarówka
Foals - In Degrees
Foals - On The Luna
Foals - The Runner
Hey Violet - Better By Myself
Iggy Pop - James Bond
Jax Jones & Martin Solveig feat. Madison Beer - All Day and Night
KRÓL - Te smaki i zapachy
Kylie Minogue - New York City
Liam Gallagher - Shockwave
Mark Ronson feat. Lykke Li - Late Night Feelings
Ofelia - Tu
Organek - Niemiłość
Pedro Capo feat. Farruko - Calma (Remix)
Skunk Anansie - What You Do for Love
Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators - Mind Your Manners
The Raconteurs - Sunday Driver
The Struts - Primadonna Like Me
WALK THE MOON - Timebomb


Top 30 tylko w podsumowaniu subiektywnym:
Coldplay - Everyday Life (gdyby rok trwał kilka tygodni dłużej, to bez problemu znalazłoby się w top 30)
Dua Lipa - Don't Start Now (to samo co z Coldplayem)
Ellie Goulding - Flux
KRÓL - Druga pomoc
Linia Nocna - Notre Dame


Top 30 tylko w podsumowaniu punktowym:
Cage The Elephant - Ready To Let Go
Foals - Exits
Green Day - Father of All...
Krzysztof Zalewski - Kurier
Metric - Dressed to Suppress
28.12.2019 03:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #20
RE: Podsumowanie roku 2019
30. Ellie Goulding - Flux

Powrót Ellie Goulding do pierwotnego stylu był ogromnym zaskoczeniem dla wielu jej fanów. Po wielu mniej lub bardziej udanych eksperymentach z muzyką nagrała ona bardzo ładną, zmysłową balladę. Jednak w świecie muzycznym "Flux" zostało praktycznie zignorowane, czego żałuję, bo mogłoby osiągnąć chociaż połowę tego, co "Hate Me", czy zeszłoroczne "Close To Me".

29. Hey Violet - Better By Myself

Utwór ten poznałem dzięki jednemu z forumowiczów, chociaż sam zespół już znałem, za sprawą kawałka "Hoodie", które u mnie wyleciało z propozycji. "Better By Myself" również nie osiągnęło co prawda podium, ale w zestawieniu znajdowało się aż 15 tygodni, co wystarczyło, aby znaleźć się w top 30 roku.

28. Foals - On The Luna

Pewny zespół o nazwie Źrebaki w 2019 miał aż 5 kawałków na mojej liście. "On The Luna" podobnie jak utwór z miejsca 29 nie wszedł na miejsce 1 i w notowaniu był, jak Hey Violet 15 tygodni. Delikatna inspiracja latami 80 sprawiła, że od razu polubiłem ten numer. Bardzo często był przeze mnie słuchany w końcówce wiosny.

27. Linia Nocna - Notre Dame

15 kwietnia 2019 świat usłyszał o pożarze katedry Notre Dame De Paris. Początkowo zakładano, że przyczyną katastrofy jest atak terrorystyczny, jednak ostatecznie pożar jest uważany za wypadek. To wydarzenie zainspirowało polski zespól zwany Linia Nocna do stworzenia moim zdaniem ich najlepszej piosenki. Tekst opowiada o trudnościach w miłości, która jak się okazuje często jest niezgodna z oczekiwaniami.

26. KRÓL - Druga pomoc

Już od pierwszego przesłuchania polubiłem tę opowieść Króla, składającą się z trzech najlepszych części: początku, rozwinięcia oraz zakończenia. Bardzo mnie tutaj ujął też syntezatorowy motyw, dzięki którego utwór ten nuciłem tygodniami. Wyleciał szybko z notowania, ale udało mu się być 2 razy na 1 miejscu.

25. Dua Lipa - Don't Start Now

Dua Lipa nie wydała dużej ilości hitów w tym roku. Na jego początku pojawił się singiel "Swan Song". Był niezły, ale w sumie to tylko tyle... Wszystko przebiła premiera utworu "Don't Start Now". Numer ten spotkał się z bardzo pozytywnymi opiniami w mediach, a także na forach muzycznych, w tym tych, na których się udzielam. Cóż więcej powiedzieć... "Don't Start Now" było skazane na wielki przebój zarówno w Polsce, jak i w innych państwach. A co do samego utworu to spotkałem się zarówno z opiniami, że numer był inspirowany latami 70, 80, jak i 90-tymi. W każdym razie gratulacje za stworzenie takiego hitu!

24. Liam Gallagher - Shockwave

Z "Shockwave" była taka sytuacja, że od razu wyłapałem refren wpadający w ucho. Jednak już po pewnym czasie zaczęło się to nudzić. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie to, że od czasu do czasu ponownie mnie ta piosenka łapała Icon_wink Ten numer niby jest pewniakiem do top 30 roku, jednak w top 20 trudno by umieścić Icon_smile Dlatego "Shockwave" znalazło się na 24 miejscu.

23. Skunk Anansie - What You Do for Love

Energiczny kawałek od Skunk Anansie niemal od razu musiał znaleźć swoje miejsce na James Top 30. I je znalazł. Następnie (dla mnie dosyć niespodziewanie) wszedł na 1 miejsce u mnie i spędził tam 2 tygodnie. Jednak to trochę zbyt wtórne granie, dlatego podobnie jak "Shockwave" były momenty, w których ten utwór mniej mnie przekonywał.

22. Jax Jones & Martin Solveig feat. Madison Beer - All Day and Night

Teraz czas na diametralną zmianę klimatu. Jednak podobnie jak wcześniej wspomniane utwory ten też bardzo szybko wszedł do mojej głowy i długo w niej zostawał. Cieszę się, że to był w sumie spory przebój w Polsce. Dla mnie najlepszy klubowy numer tego roku. I jeszcze ten teledysk <3

21. Kylie Minogue - New York City

Zostajemy w tanecznych klimatach. Już od wielu lat nowe utwory Kylie są bardzo niedoceniane na świecie. Tą sytuację niewiele zmienił nawet album "Golden" W tym roku ukazała się składanka jej największych przebojów pt. "Step Back In Time". Jedynym nowym utworem jest tutaj "New York City", utrzymany w klimacie wielu jej starszych hitów.
29.12.2019 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podsumowanie roku 2023 Kuba1201 26 428 31.12.2023 07:17 PM
Ostatni post: kajman
  Podsumowanie roku 2022 Kuba1201 27 1 322 31.12.2022 03:53 PM
Ostatni post: kajman
  Podsumowanie roku 2021 Kuba1201 59 1 312 01.01.2022 11:54 AM
Ostatni post: kajman
  Podsumowanie roku 2020 Kuba1201 59 2 733 13.01.2021 02:03 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Podsumowanie roku 2018 Kuba1201 7 1 067 03.01.2019 09:58 PM
Ostatni post: Kuba1201
  Podsumowanie roku 2017 Kuba1201 1 902 31.12.2017 03:52 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości