Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPGP notowanie 642
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #1
LPGP notowanie 642
[Obrazek: 1e6875e0.jpg]

EDYCJA 21 NOTOWANIE 642 DATA 17-05-2009

[glow=blue] L / L / 4 DÜM TEK TEK - Hadise[/glow]

01/02/03 LA FEMME D'AUJOURD-HUI - Sofia Essaïdi
02/01/04 LA NOCHE ES PARA MI - Soraya Arnelas
03/04/03 FAIRYTALE - Alexander Rybak
04/NE/01 ALWAYS - AySel & Arash
05/05/03 DID YOU SEE ME COMING - Pet Shop Boys


06/NE/01 MË MERR NË ËNDËRR - Kejsi Tola
07/NE/01 LOSE CONTROL - Waldo's People
08/03/12 LOVE ETC - Pet Shop Boys
09/07/21 HOT STUFF - Elize
10/08/02 LOVE GAME - Lady GaGa


11/06/09 STAY THE NIGHT - Alcazar
12/NE/01 RÄNDAJAD - Urban Symphony
13/NE/01 THIS IS OUR NIGHT - Sakis Rouvas
14/10/07 FUNKYTOWN - Alcazar
15/09/10 CAN'T YOU FEEL IT - Elize


Zanim przejdę do rzeczy to jedna sprawa. Po długim namyśle zdecydowałem się na zwiększenie liczby notowanych utworów z 11 do 16. Główny powód to właśnie liczba nowości - aż 5 w tym notowaniu. Nie jest to rozszerzenie stałe - w przypadku kiedy przez kilka notowań liczba nowości będzie mniejsza niż 2 lista wróci do pierwotnej postaci, chociaż obecną postać lista na pewno zachowa do końca lata.
Obecne notowanie stoi pod znakiem zakończonego wczoraj festiwalu Eurowizji. Wszystkie pięć nowości to utwory z tego właśnie festiwalu. Choć po zeszłorocznym "sukcesie" Dimy Bilana ogłosiłem bojkot tego festiwalu na LPGP, to jednak w tym roku z niego zrezygnowałem z uwagi na to, że znalazło się na nim kilka ciekawych utworów. Trzy z nich - Hadise, Soraya Arnelas i Alexander Rybak - są już na liście od kilku tygodni. W dodatku ostatni z nich zgodnie z przewidywaniami fachowców wygrał tegoroczny festiwal. Moim zdaniem jak najbardziej zasłużenie, choć miałem na tym festiwalu innych faworytów. Należały do nich obydwie wokalistki zajmujące dwa czołowe miejsca w poprzednim notowaniu, oraz po koncercie półfinałowym reprezentacje Azerbejdżanu (AySel & Arash), Albanii (Kejsi Tola), Estonii (Urban Symphony) oraz Finlandii (Waldo's People - występował w pierwszym półfinale) i Grecji (Sakis Rouvas). Z tej grupy najsłabiej spisał się reprezentant Finlandii oraz dość niespodziewanie Soraya. Jej występ należał do najsłabszych na tym festiwalu - niedopracowany wokal i słaba choreografia zadecydowały o niskiej pozycji w finale, choć sam utwór jest bardzo ciekawy i wart uwagi. Właśnie przez słabszą postawę w finale Soraya spada w tym tygodniu na liście o jedną pozycję. Wyprzedziła ją Sofia Essaïdi, która ma dużą szansę na objęcie prowadzenia za tydzień. Najlepiej z moich faworytów spisał się Arash i Hadise (3 i 4 miejsce w finale) oraz Urban Symphony i Sakis Rouvas (6 i 7 miejsce). Oprócz Sorayi nie popisał się jedynie Waldo's People (ostatnie miejsce). Wyżej mogła być Kejsi Tola (19 miejsce), choć jak wiadomo głosowanie w Eurowizji to loteria.
Cała półfinałowa piątka debiutuje w tym tygodniu na LPGP. Najwyżej Arash - wykonawca ten znany jest z kilku hitów - głównie z duetów. Najbardziej znany z nich to PURE LOVE, duet z Heleną Josefsson znaną z chórków w utworach wykonywanych przez Pera Gessle. Kejsi Tola to najmłodsza uczestniczka tegorocznego festiwalu, ale możliwości wokalne ma naprawdę niezłe. më merr në ëndërr to albański tytuł utworu CARRY ME IN YOUR DREAMS, który reprezentował Albanię na Eurowizji. Urban Symphony z Estonii to też ciekawa grupa. Waldo's People i Sakis Rouvas to przedstawiciele muzyki tanecznej, który to gatunek jest dominujący na LPGP, stąd ich debiuty na liście.[/fade]
17.05.2009 11:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #2
 
Oglądałem wtorkowy półfinał w Belgii i szkoda mi , że odpadła Szwajcaria. Słowacji również mi szkoda. U nas na e-migrant.eu własciwie przetrwała tylko Hadise. W Belgii mieli numer 1.
18.05.2009 01:26 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Te znam i lubię! Icon_smile2

03/04/03 FAIRYTALE - Alexander Rybak
05/05/03 DID YOU SEE ME COMING - Pet Shop Boys
06/NE/01 MË MERR NË ËNDËRR - Kejsi Tola
07/NE/01 LOSE CONTROL - Waldo's People
08/03/12 LOVE ETC - Pet Shop Boys
09/07/21 HOT STUFF - Elize
10/08/02 LOVE GAME - Lady GaGa
11/06/09 STAY THE NIGHT - Alcazar
12/NE/01 RÄNDAJAD - Urban Symphony

Info dla Kajmana Na kilku listach możesz spotkać utwór Kejsi Toli z tytułem bądź po angielsku bądź po albańsku - to jest jeden i ten sam utwór więc licz go proszę razem.

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
19.05.2009 06:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości