Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 128 (17.05.09)
emigrant
Unregistered

 
Post: #21
 
saferłel napisał(a):Szkoda, że słuchanie jego muzyki to takie ciężkie POŚWIĘCENIE Icon_razz2

Źle mnie zrozumiałeś. Często wyszukuje piosenek z innych List. To poświęcenie poszło na plus.
18.05.2009 12:53 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
emigrant napisał(a):
saferłel napisał(a):Szkoda, że słuchanie jego muzyki to takie ciężkie POŚWIĘCENIE Icon_razz2

Źle mnie zrozumiałeś. Często wyszukuje piosenek z innych List. To poświęcenie poszło na plus.

Cieszę się, ciekawe czy będzie miało jakieś przełożenie na YANCO Chart.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.05.2009 04:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):Mi na porównanie do PSB to co najwyżej ręce opadną.

sorry, ale nie potrafie się powstrzymać: ...............albo fiut Icon_wink2 Icon_mrgreen

Hehe w przypadku PSB ma to jakiś sens Icon_biggrin3 , ale mówiąc poważnie, proszę nie pisać tak w przyszłości Icon_neutral2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.05.2009 04:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 128
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #24
Re: DLP - Notowanie 128 (17.05.09)
saferłel napisał(a):20. NE. 01. Gabriela Kulka - Niejasności
48. NE. 01. The Enemy - No Time For Tears
świetne nowości!!!

a do tego dwa fajne awanse:
17. 29. 03. Kings Of Leon - Revelry
37. 44. 02. U2 - Magnificent

Jarvis Cocker - I Never Said I Was Deep
- podobała mi sie bardzo jego porzednia płyta... a do tej jakoś nie mogę sie przekonać...

Neko Case - This Tornado Loves You
- u mnie utknęła tuż, tuż za top50...

12. 06. 08. Depeche Mode - Perfect
- Icon_cry Icon_confused2 Icon_cry

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.05.2009 07:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
A ta płyta chyba nawet lepsza Icon_wink Będę wszędzie powtarzał. To ciężka płyta, trzeba jej dużo posłuchać, ja na początku byłem zawiedziony, ale odkryłem jej ''środek'' Icon_wink

Nie płacz po DM to nie pierwszy i ostatni ich numer tutaj...i nie jest to też ''One Caress'' Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.05.2009 07:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Listoholik napisał(a):
saferłel napisał(a):20. NE. 01. Gabriela Kulka - Niejasności
hoho. ale wystrzeliłeś tą Kulką Icon_wink2
tak, tak, to polska TORI AMOS niewątpliwie Icon_mrgreen
i nawet troche genów KATE BUSH jej sie dostało Icon_mrgreen Icon_mrgreen
a jeśli komuś się nie podobaja te porównania, to musi sie wyprowadzić na Księżyc Icon_razz
Tu nie ma nic do podobania, tylko uważam je za niewłaściwe. Jakby ktoś porównał Comę do Pet Shop Boys czy Killers do Milesa Davisa też bym to uznał za niewłaściwe.
19.05.2009 09:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):Mi na porównanie do PSB to co najwyżej ręce opadną.
sorry, ale nie potrafie się powstrzymać: ...............albo fiut Icon_wink2 Icon_mrgreen
Z fiutem to mi się kojarzy tylko taka stara piosenka, która leciała jakoś tak: Białym ranem fiutem bladym po niebie czarne chmury rozczochrane czesał durny grzebień Icon_eek2 , ale nie bardzo kojarzę o co tam chodziło.
19.05.2009 09:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Ale w tym wypadku porównanie Killers do PSB wcale nie jest NIE właściwe Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.05.2009 09:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
saferłel napisał(a):Ale w tym wypadku porównanie Killers do PSB wcale nie jest NIE właściwe Icon_smile
Ja przecież niczemu takiemu nie przeczyłem.
19.05.2009 10:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Tak zrozumiałem z tego co napisałeś na temat Tori i Kulki, chociaż teraz widzę, że nie skupiłeś się na konkretnym przypadku, tylko napisałeś hipotetycznie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.05.2009 10:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
Re: DLP - Notowanie 128 (17.05.09)
Yacy napisał(a):
saferłel napisał(a):20. NE. 01. Gabriela Kulka - Niejasności
48. NE. 01. The Enemy - No Time For Tears
świetne nowości!!!

A o Tindersticks nie zapomniałeś Icon_wink2 ?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.05.2009 10:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 128
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #32
 
no niestety już chyba zapomniałem... ale może sobie przypomnę Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.05.2009 11:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Pawle, czyżbyś miał kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem? Killers porównywałem do Milesa, a do PSB porównywałem (a właściwie to pisałem o niewłaściwości tych porównań).
19.05.2009 02:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
Wiem, to jasne było, przecież napisałem, że się pomyliłem. Po prostu źle skojarzyłem to co było tam napisane....nadinterpretacja.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.05.2009 02:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
jeśli chodzi o nowości to "Niejasności" lubię - walczą o wejście na moją listę, Tindersticks bardzo mi się spodobali jak wczoraj ich zagrałeś i na pewno ich ściągnę z Twojego chomika i pewnie też powalczą o wejście, Enemy nie znam, a Killersów też wczoraj słyszałem - tragedia! mam nadzieję, że nie będę tego musiał już słuchać.
próbowałem kilku podejść do tego nowego Arcade Fire, ale do tej pory mnie nie chwyciło i już raczej nie chwyci.
może nowy singiel PSB zdoła wejść na podium i uczynić to, co nie udało się "Pandemonium" (które o dziwo utrzymało się w dziesiątce, myslałem, że już poleci).
"Revelry" rzeczywiście atakuje, pewnie za tydzień w dziesiątce, a potem to kto wie Icon_wink2.
ciekawe czy Les Bigos pojawi się w następnym notowaniu Icon_wink2.
21.05.2009 10:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Pojawienie się Tindersticks na twojej liście to byłby duży sukces, więc czekam. Możemy się umówić, że ty wprowadzać Tinders, a ja Les Bigos w zamian Icon_smile2, chociaż wszystkie znaki na niebie i ziemi mówiąc o tym, że.....

Zauważyłem, że ty mojej ulubionej kapeli nowego tysiąclecia nie lubisz zbytnio, więc nie dziwi mnie raczej to. Chociaż akurat ''Lenin'' był z lekka specyficzny i była szansa...

Nie rozumiem co złego jest w tym Killers, czemu są tragiczni?

Raz piszesz, że ''Pandemonium'' o dziwo nie weszło do top 3, tydzień potem piszesz, że o dziwo nie wypadło. Ale zmienny masz stosunek do tego nagrania Icon_razz

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.05.2009 03:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
Cytat:Nie rozumiem co złego jest w tym Killers, czemu są tragiczni?
nie wyjaśnię Ci tego, bo to całkowicie subiektywne odczucie Icon_wink2.
po prostu ja nie jestem tego w stanie słuchać. to dla mnie taka Eska do kwadratu Icon_razz.
saferłel napisał(a):Raz piszesz, że ''Pandemonium'' o dziwo nie weszło do top 3, tydzień potem piszesz, że o dziwo nie wypadło. Ale zmienny masz stosunek do tego nagrania Icon_razz
ale ja nie pisałem o moim stosunku do tego nagrania, tylko o moich odczuciach i przewidywaniach co do tego jak sobie poradzą u Ciebie Icon_smile2. byłem przekonany, że po takim zachwalaniu podium musi być, więc byłem mocno zdziwiony, że nie weszło, a ostatnio jak już poleciało na dziesiąte to myślałem, że dalej będzie lecieć, więc z kolei mnie zdziwiło to, że zdołało się utrzymać. ot, cała tajemnica Icon_wink2.
21.05.2009 04:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #38
 
ku3a napisał(a):to dla mnie taka Eska do kwadratu Icon_razz .
no bez przesady, mimo wszystko Icon_razz
21.05.2009 05:02 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #39
 
jestem świeżo po słuchaniu obu albumów Gabrieli/Gaby Kulki... rewelacyjne płyty, jak na polskie warunki bardzo światowe choć kameralne granie... i niepowtarzalna barwa głosu, niekiedy w 99% podobna do Tori Amos, niekiedy (szczególnie przy polskich tekstach) trąca o Elżbietę Mielczarek Icon_wink
trochę z warjacji Kate Bush też tu słychać.. polecam oba krążki!

Gabriela Kulka - Out [2007]
Gaba Kulka - Hat, Rabbit [2009]
23.05.2009 08:19 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #40
 
saferłel napisał(a):
emigrant napisał(a):
saferłel napisał(a):Szkoda, że słuchanie jego muzyki to takie ciężkie POŚWIĘCENIE Icon_razz2

Źle mnie zrozumiałeś. Często wyszukuje piosenek z innych List. To poświęcenie poszło na plus.

Cieszę się, ciekawe czy będzie miało jakieś przełożenie na YANCO Chart.

Nie tylko na YANCO. Czasem coś z mycharts wtrącam na e-migrant.eu. Zależy mi aby i ta Lista miała jakiś fajny charakter.
25.05.2009 12:54 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości