Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 128 (17.05.09)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 128 (17.05.09)
Gabriela Kulka - Niejasności - co za wspaniały alternatywny pop nam się objawił i to na rynku polskim! Takiej piosenki trzeba mi było. Kapitalny tekst. Niesamowite przejścia i praca fortepianu wyjęta prosto od Tori Amos. Zresztą artystka przyznaje się otwarcie do słuchania zarówno Amos jak i innej divy muzyki pop czyli Kate Bush. ''Niejasności'' ma jeszcze ten niezwykle ceniony przeze mnie element zaskoczenia i dynamiki, wyjęty prosto jakby z kabaretowego The Dresden Dolls (co za ekspresja wokalu!). Smaku dodają trochę przestarzałe, ale soczyste gitarowe wstawki, prosto z jakiejś hard-rockowej stajni. Mamy HIT jednym słowem!

Tindersticks - Yesterdays Tomorrows - Dawno nie gościłem u siebie tych muzyków. Mistrzowie chamber-popu powracają na DLP po kilkunastu tygodniach z nowym singlem ''Yesterdays Tomorrows''. Jak zwykle odcięci od świata realnego, wydają się być grupą z innej planety grającą całe życie na jakiejś pięknej Brytyjskiej wsi odcięci od wszystkich środków masowego przekazu i techniki. Od wielu lat ich pomysł na muzykę się nie zmienia, a mimo to potrafią wydobyć z instrumentów najbardziej delikatne i subtelne brzmienia o jakich można sobie tylko pomarzyć. Zero elektroniki, same żywe komponenty. Partie smyków jak zwykle powodują uczucie gęsiej skórki, organy dodają posmaku niczym z lat 70, a Stuart Staples jak zwykle śpiewa przejmująco-kojącym wokalem. To od niego uczył się sam Antony! (z Antony & The Johnsons). Człeku wrażliwy, posłuchaj tego nagrania Icon_wink

The Enemy - No Time For Tears - Chyba jestem pod większym samego stopnia przemiany The Enemy, niż siły tej piosenki. Jeszcze nie tak dawno szaleli oni na DLP z całkiem oryginalnym jak indie rockowe środowiska, ale wciąż mającym jednak to teatralne i ''siłowe'' podłoże numerem ''We'll Live and Die in These Towns''. Jako, że wszelki Brytyjski indie rock budzi u mnie bardzo słabe reakcje, nie byłem zbytnio zachwycony paczuszką nowych singli jakie otrzymałem od kolegi na których było coś w stylu: ''The best new indie''. Faktycznie słuchało się tego całkiem przyziemnie, dopóki nie weszło to nagranie. Samo ''No Time For Fears'' wymusza zmianę wszystkich encyklopedycznych opisów tego numeru. The Enemy bawi się muzyką, porzuca doprowadzające do szaleństwa ograne schematy i przedstawia utwór, który należałoby opisać jako glam rock/power pop/powe rock. Hołd i uścisk dłoni wystosowany do lat 80. Piosenka stadionowa, hymn. Esktaza. Potężne bębny, chóralny refren i solidne ściany gitar. Dawno nie spotkałem się z tego typu nagraniem, przynajmniej jeśli chodzi o nowe rzeczy. Odświeżają schemat i przełamują wewnętrzne stereotypy świata indie. Czy rozwinęli to na płycie? Nie wiem, jeszcze nie słucham, ale niedługo do tego na pewno dojdzie.

The Killers - The World We Live In - Yes! Najlepszy numer Killersów wychodzi na singlu. Bardzo dobra wiadomość. Przeciętne ''Day And Age'' potrzebowało silniejszego zastrzyku energii na mojej liście. Już nie tylko Spaceman będzie bronił honoru tego zespołu, który swego czasu miał przecież nawet numer 2 na moim podwórku. ''The World We Live In'' w końcu pokazał, że grupa potrafi nagrać utwór naprawdę natchniony duchem Pet Shop Boys, a nie tylko robić karykaturę muzyki tej grupy (''Human''). Tak, bo ''The World We Live In'' to najbardziej PSB-owe nagranie na płycie, ale co ciekawe na pewno nie można go uznać za najbardziej dyskotekowe czy taneczne, ma po prostu pierwiastek tej doskonałej melodii, a syntezatory wyjęte z pewnej płyty brytyjskiego duetu Icon_smile


NOWOŚCI NA CHOMIKU...będą później trochę Icon_razz2


AP. PP. LT.

01. 04. 04. Jarvis Cocker - I Never Said I Was Deep

02. 01. 06. Franz Ferdinand - No You Girls
03. 02. 06. Neko Case - This Tornado Loves You
04. 07. 03. Sonic Youth - Sacred Trickster
05. 09. 04. Pet Shop Boys - Did You See Me Coming?
06. 03. 12. Yeah Yeah Yeahs - Zero
07. 05. 06. Arcade Fire - Lenin
08. 08. 05. Bat For Lashes - Daniel
09. 22. 03. Matt Elliott - Bomb The Stock Exchange
10. 10. 09. Pet Shop Boys - Pandemonium

11. 13. 05. Pustki - Niezdrowy Rozsądek
12. 06. 08. Depeche Mode - Perfect
13. 12. 10. …And You Will Know Us By The Trail Of Dead - Isis Unveiled
14. 11. 07. Manic Street Preachers - Jackie Collins Existential Question Time
15. 19. 06. The Decemberists - The Rake's Song
16. 18. 10. Cloud Cult - When Water Comes To Life
17. 29. 03. Kings Of Leon - Revelry
18. 14. 12. Fanfarlo - Drowning Men
19. 20. 04. The Horrors - New Age Ice
20. NE. 01. Gabriela Kulka - Niejasności

21. 26. 04. Morrissey - Something Is Squeezing My Skull
22. 15. 09. Doves - Kingdom Of Rust
23. 21. 09. Keane - Better Than This
24. 30. 02. Cloud Cult - May Your Hearts Stay Strong
25. 17. 12. Strange Attractor - The Best Things Are Left Unspoken
26. 31. 08. Nine Inch Nails - Not So Pretty Now
27. 24. 12. Deerhunter - Neither Of Us, Uncertainly
28. 27. 15. Pet Shop Boys - Love Etc.
29. 23. 11. Antony & The Johnsons - Epilepsy Is Dancing
30. 16. 08. Therapy? - The Head That Tried To Strangle Itself

31. 32. 07. Pati Yang - Summer Of Tears
32. 25. 09. Placebo - Battle For The Sun
33. 39. 05. No Doubt - Stand And Deliver
34. 28. 14. Junior Boys - Parallel Lines
35. 37. 07. Röyksopp - The Girl And The Robot
36. 36. 07. Kasabian - Vlad The Impaler
37. 44. 02. U2 - Magnificent
38. 33. 18. UNKLE - Against The Grain
39. 40. 03. Dan Deacon - Paddling Ghost
40. 34. 10. Cranes - High And Low

41. 38. 13. Lotus Plaza - Quicksand
42. 42. 02. Current 93 - On Docetic Mountain
43. NE. 01. Tindersticks - Yesterdays Tomorrows
44. 45. 02. Marilyn Manson - Arma-God-Damn-Mother-Fuckin'-Geddon
45. 41. 11. PJ Harvey & John Parish - Black Hearted Love
46. 35. 05. Metric - Help I'm Alive
47. 43. 06. Super Furry Animals - Inaugural Trams
48. NE. 01. The Enemy - No Time For Tears
49. 48. 05. Grizzly Bear - Two Weeks
50. NE. 01. The Killers - The World That We Live In
51. 57. 03. Ladytron - Burning Up
52. 49. 14. Oasis - Falling Down
53. 52. 10. Camera Obscura - French Navy
54. 46. 13. Depeche Mode - Wrong
55. 47. 08. Phoenix - Lisztomania
56. 51. 06. Silversun Pickups - Panic Switch
57. 54. 13. Armia - Zły Porucznik
58. 50. 16. Guns N' Roses - If The World
59. 55. 11. Soap&Skin - The Sun
60. 53. 16. The Decemberists - A Record Year For Rainfall
61. 58. 19. Calexico - Writer's Minor Holiday
62. 62. 15. Archive - Bullets
63. 63. 17. Psychocukier - Bikiniarska Potańcówka Suto Zakrapiana Jamajką
64. 59. 18. Asobi Seksu - Familiar Light
65. 56. 14. Guillemots - Clarion
66. 61. 17. Of Montreal - Nonpareil Of Favor
67. 64. 21. Antony & The Johnsons - Her Eyes Are Underneath The Ground
68. 68. 08. Wardruna - Kauna
69. 66. 10. Marianne Faithfull & Rufus Wainwright - Children Of Stone
70. 60. 15. The Prodigy - Omen

Z listy wypadły:

z 65 - Sparks - Let The Monkey Drive - po 18 tyg. (max: 45)
z 67 - Tiga - Shoes - po 3 tyg. (max: 60)
z 69 - Afro Kolektyw - Najlepszy Informatyk W Mieście - po 12 tyg. (max: 19)
z 70 - Animal Collective - My Girls - po 19 tyg. (max: 1)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.05.2009 06:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #2
 
saferłel napisał(a):01. 04. 04. Jarvis Cocker - I Never Said I Was Deep
Totalne zaskoczenie jak dla mnie Icon_eek2
saferłel napisał(a):25. 17. 12. Strange Attractor - The Best Things Are Left Unspoken
A ten singiel (niedawno przeze mnie zauważony) dopiero raczkuje na moim topie. Ale lepiej późno niż wcale...
saferłel napisał(a):30. 16. 08. Therapy? - The Head That Tried To Strangle Itself
Jakoś nie przebił się ten utwór u mnie do podstawowego zestawienia mimo, że bardzo lubię ten zespół. Jakiś taki "nie Therapy'owy"
saferłel napisał(a):31. 32. 07. Pati Yang - Summer Of Tears
Pati nagrała świetną płytę. Już dwa single dotarły na mojej liście do szczytu.
Mam nadzieję, że nowości niebawem na chomiku Icon_wink2
17.05.2009 06:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Nowości właśnie ładuję...a Jarvis Cocker to symbol mojej listy, promuję go zawsze gdzie tylko mogę. Mam nadzieję, że ktoś doceni to i weźmie ze mnie przykład. To przecież takie świetne nagranie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.05.2009 07:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Nowości właśnie ładuję...a Jarvis Cocker to symbol mojej listy, promuję go zawsze gdzie tylko mogę. Mam nadzieję, że ktoś doceni to i weźmie ze mnie przykład. To przecież takie świetne nagranie.

Poświęciłem sie i właśnie chodzę po You Tubie słuchając Jarvisa.
17.05.2009 07:23 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Szkoda, że słuchanie jego muzyki to takie ciężkie POŚWIĘCENIE Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.05.2009 07:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 667
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
Re: DLP - Notowanie 128 (17.05.09)
saferłel napisał(a):The Killers - The World We Live In - Yes!
NO!
Ty to potrafisz zniechęcić do utworu jak nikt inny. Myślałem, że Killers idą w dobrą stronę jak nagrali Tranquilize. No niestety dwaj Mani wyprowadzili mnie z błędu. A Killers w stylu PSB to już dla mnie totalne zboczenie.
Swoją drogą także recenzje zachęcające też są niebezpieczne. Znam ten utwór Gaby i jakoś skojarzeń z Toru Amos nie mam i dziwię się, że ktoś ma. Poprzednio w dosyć podobny sposób przejechałem się na Danielu.
17.05.2009 07:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Hehehe, kajman, sam przyznajesz, że twoje pojmowanie świata muzyki jest bardzo dziwne czasami, dlatego nie będę się spierał co do Tori Amos w przypadku Gaby Kulki. Dla mnie jest to akurat oczywista sprawa.

Nie rozumiem też o co chodzi ci z tymi Killersami...to w końcu znasz ten utwór czy zniechęcam cię byś go poznał? Jeśli nie, no to sorry, ale jednym serce szybciej zabije jak zobaczą porównanie z PSB inni po prostu nie posłuchają, chociaż poruszamy się w strefie prawdziwych MUZYKÓW i nawet coś co nie wywołuje początkowo euforii nie powinno być kwitowane prostym: ''ty to potrafisz zniechęcić''. I ja oczywiście swoimi opisami w żadnym razie nie mam nawet na myśli zniechęcenia kogoś do czegoś.

Kim są mani? czyżbym ja był jednym z nich...i to przez duże ''M'' Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.05.2009 08:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
Ciekaw jestem szczególnie nowości numer 2, sprawdzę oczywiście, zresztą opisy reszty też mnie zachęciły Icon_wink2

Cockera przesłuchałem póki co raz jednym uchem i na razie wszystko mi się zlewa.
Jestem bardzo zawiedziony, że Grizzly Bear nie tylko nie w górę, ale w dół Icon_neutral2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.05.2009 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Bo się słucha dwoma ''uchami'' Icon_smile2 Cocker to wbrew pozorom ciężka płyta (ja na początku miałem też mieszane uczucia), ale wystarczy popatrzeć na recenzje - są znakomite!
Ciężkie życie mają utwory w tej strefie gdzie jest Grizzly, można szybko spaść, można utrzymać się kilkanaście tyg. ale nie większego nie osiągnąć, albo mozolnie wdrapać się na szczyty. Na drugi raz nie skupiaj się tylko na Grizzlem, jak osiągnie dobre miejsce to ci o nim przypomnę i będziesz mógł go pochwalić Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.05.2009 09:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
ok, w ciągu najbliższych dwóch tygodni (bo nie jestem w stanie zagwarantować Ci, że wyrobię się w jeden) sprawdzę dokładnie wszystkie Twoje propozycje poniżej 10 tygodni i wtedy się wypowiem kompetentnie Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.05.2009 09:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
O kurde, co za śmiała inicjatywa.....aż mi głupio się zrobiło, bo ja ostatnio z twojej listy mało co nowego poznałem, nie mam za bardzo motywacji by powybierać to i pościągać. Marzy mi się by każdy z userów na forum podsyłał mi co tydzień malutką paczuszkę z nowymi utworami z jego listy, albo takimi co mnie mogą najbardziej zaciekawić, oczywiście tak z 5-6 numerów, bo inaczej nigdy bym się ze słuchaniem nie wyrobił Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.05.2009 09:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #12
 
Miałem zamiar przesłuchać płytę Gabrieli Kulki. Wszędzie jest porównywana do Tori Amos, a takie przyporządkowywanie mi się nie podoba, bo uprzedzam się już na samym początku. Takie zestawienie podnosi jej tylko poprzeczkę. No nic, niedługo odsłucham. Ogólnie mam spore zaległości muzyczne ostatnio..
Dobrze, że The Killers debiutująIcon_wink
Nadal nie znam nowego Cockera, więc gdyby go nie było tam, gdzie jest, miałbyś świetne podium. Nie przeczę, że teraz takiego nie masz, po prostu nie mogę być tego pewnien Icon_razz nową płytę FF darzę wielką sympatią, Neko Case znam tylko ten utwór i coraz bardziej sie podoba, a Sonic Youth nagrali krótki, ale jak energetyczny utwór. Bardzo go lubię, a ich nowy album tez jest w planach do niezwłocznego poznaniaIcon_wink
Ale żeby nie było tak różowo: coś co mi się nie podoba. Nie podoba mi się to, co dzieje się z Depeche Mode. Poważnie! Wsłuchaj się mocniej chociaż w Perfect, bo Wrong to u Ciebie już nawet nie równia pochyła - to już pionowa ściana ;/

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.05.2009 09:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Nigdzie nie jest różowo, ja jutro - bo dziś już nie zdążę, zaraz na ''Kości lecę - wygłoszę ci kazanie na temat spadku ''All Over The World'' i ''Love Etc.'' (3'5 na RYM - skandal! Icon_biggrin)
A mówiąc poważnie, Depeche Mode jakoś ostatnio nie ma u mnie czasu, szybko mi minęła fascynacja ''Sounds Of The Universe'', trochę chyba go przeceniłem, ale niedługo na liście powinno pojawić się ''Peace'' i zobaczymy Icon_smile

Nowe SY będziesz miał okazję w dużej części posłuchać w nowym Lagwafimie Icon_smile Ja sądzę, że płyta super!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.05.2009 09:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
saferłel napisał(a):O kurde, co za śmiała inicjatywa.....aż mi głupio się zrobiło, bo ja ostatnio z twojej listy mało co nowego poznałem, nie mam za bardzo motywacji by powybierać to i pościągać. Marzy mi się by każdy z userów na forum podsyłał mi co tydzień malutką paczuszkę z nowymi utworami z jego listy, albo takimi co mnie mogą najbardziej zaciekawić, oczywiście tak z 5-6 numerów, bo inaczej nigdy bym się ze słuchaniem nie wyrobił Icon_biggrin
Napisałem Ci u siebie w temacie co może Cię zaciekawić, ale chyba do tego nie dotarłeś Icon_wink2 Ja mam ostatnio trochę fazę na poznawanie nowych rzeczy Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.05.2009 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
No chyba nie dotarło, ja już lecę na serial (TERAZ TO NAPRAWDĘ Icon_biggrin), więc będę wdzięczny jak mi przypomnisz...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.05.2009 10:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #16
 

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.05.2009 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
No tak, niestety leń :/

Dzięki Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.05.2009 11:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 667
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
saferłel napisał(a):1. Hehehe, kajman, sam przyznajesz, że twoje pojmowanie świata muzyki jest bardzo dziwne czasami, dlatego nie będę się spierał co do Tori Amos w przypadku Gaby Kulki. Dla mnie jest to akurat oczywista sprawa.
2. Nie rozumiem też o co chodzi ci z tymi Killersami...to w końcu znasz ten utwór czy zniechęcam cię byś go poznał?
3. Jeśli nie, no to sorry, ale jednym serce szybciej zabije jak zobaczą porównanie z PSB inni po prostu nie posłuchają,
4. chociaż poruszamy się w strefie prawdziwych MUZYKÓW
5. i nawet coś co nie wywołuje początkowo euforii nie powinno być kwitowane prostym: ''ty to potrafisz zniechęcić''.
6. I ja oczywiście swoimi opisami w żadnym razie nie mam nawet na myśli zniechęcenia kogoś do czegoś.
7. Kim są mani? czyżbym ja był jednym z nich...i to przez duże ''M'' Icon_razz2?
1. Owszem moje pojmowanie muzyki jest dziwne, ale nie aż tak dziwne żeby mi się ten utwór mógł kojarzyć z tym co robi Tori.
2. Zniechęcasz mnie do poznania, chociaż i tak pewnie starałbym się go nie poznawać.
3. Mi na porównanie do PSB to co najwyżej ręce opadną.
4. A kto jest muzykiem nieprawdziwym?
5. Jestem prawie pewien, że ten utwór nie tylko początkowo nie wywołałby we mnie euforii.
6. Ależ o to akurat zupełnie Ciebie nie podejrzewam.
7. Czasami zaskakujesz mnie, bo akurat to wydawało mi się kompletnie oczywiste szczególnie że poruszamy się w okolicach ostatniej płyty Killersów. Chodzi mi o HuMana i SpaceMana.
EdyP: No i okazały się, że mamy wspólną słabość. Icon_biggrin3 Ale akurat dzisiejszy odcinek zupełnie mnie nie zachwycił.
17.05.2009 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #19
 
saferłel napisał(a):20. NE. 01. Gabriela Kulka - Niejasności

hoho. ale wystrzeliłeś tą Kulką Icon_wink2
tak, tak, to polska TORI AMOS niewątpliwie Icon_mrgreen
i nawet troche genów KATE BUSH jej sie dostało Icon_mrgreen Icon_mrgreen

a jeśli komuś się nie podobaja te porównania, to musi sie wyprowadzić na Księżyc Icon_razz
18.05.2009 12:51 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #20
 
kajman napisał(a):Mi na porównanie do PSB to co najwyżej ręce opadną.

sorry, ale nie potrafie się powstrzymać: ...............albo fiut Icon_wink2 Icon_mrgreen
18.05.2009 12:53 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości