Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Misheard lyrics
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Misheard lyrics
Długo się zbierałem do założenia tego tematu, ale w końcu się zmobilizowałem Icon_smile
Dla niewtajemniczonych - misheard lyrics to fragmenty tekstów piosenek, które wydają nam się właściwe... ale tak naprawdę to, co słyszymy, to bzdury Icon_lol
Misheard lyrics często są niezamierzone, ale zdarza się, że celowo robi się z tego parodię. Klasycznym już przykładem jest reintepretacja tego utworu grupy Nightwish:


Oczywiście mi, przede wszystkim we wczesnych latach szkolnych, ale nie tylko, zdarzało się sporo misheard lyrics. Na przykład w utworze "W biegu" Natalii Kukulskiej słyszałem "nic się nie stało, gdy rodzice mijają mnie" Icon_lol Z kolei w "Im więcej Ciebie, tym mniej" ubzdurała mi się jakaś "mikondra", sam nie wiem skąd. Było ich na pewno znacznie więcej, ale muszę sobie je przypomnieć

A do stworzenia wątku po wielu miesiącach zainspirował mnie w końcu ten artykuł:
https://www.telegraph.co.uk/culture/musi...heard.html

Przyznaję bez bicia, że jeszcze kilka dni temu słyszałem tam "call me chavreca" Icon_rolleyes

Podzielicie się swoimi misheard lyrics? Icon_wink
17.11.2019 10:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #2
RE: Misheard lyrics
Pewnie, że też tworzyłem i ciągle tworzę takie wyimaginowane teksty. Jak tylko przyjdzie mi co do głowy co będzie się nadawało tu do napisania to skrobnę. Dzięki za przybliżenie pojęcia, było mi ono dotychczas obce.
17.11.2019 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #3
RE: Misheard lyrics
Przysięgam, że za każdym razem, gdy leci Desert Rose, to słyszę jak Sting śpiewa "It's time for Schumacher" w miejsce "As time runs through my hand"

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.11.2019 10:52 PM przez EVENo.)
17.11.2019 10:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Misheard lyrics
Hah, to dopiero - zapomnieć, że przecież ma się misheard lyrics w stopce Icon_lol
Poza "Opola nie daj, ssie!" jeszcze oczywiście "Poliż mi przez las gdy lecimy".
17.11.2019 10:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #5
RE: Misheard lyrics
No tak, było jeszcze "Jesteś cwelem, białym żołnierzem" Icon_lol

Radio Epsilon
17.11.2019 10:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Misheard lyrics
Ja akurat słyszałem "Jesteś zerem".
A w "Oops!... I Did It Again" słyszałem coś w stylu "Pushing the heroes the true memories" (zamiast "Wishing that heroes, they truly exist").
17.11.2019 11:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 421
Dołączył: Aug 2017
Post: #7
RE: Misheard lyrics
A ja przez lata w "Białej armii" słyszałem: "Jesteś serem"...
Poza tym "rysuję na maśle" w "Rysie na szkle" Icon_wink
I w jednym z nowych numerów Natalii Przybysz: " nie jem psa" Icon_wink
17.11.2019 11:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE: Misheard lyrics
prz_rulez napisał(a):Ja akurat słyszałem "Jesteś zerem".
ojej, tak, zawsze!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.11.2019 11:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #9
RE: Misheard lyrics
Ostatnio zebrałem sporo "lajków" pod wersją unplugged piosenki "Take On Me". Komentarz brzmi: So this is "in the day or two", not "Too-roo-roo-roo-roooooo".
A przypomniało mi się o tym, bo słucham teraz "Down Under" Men At Work i tam w refrenie też nie rozumiem ani słowa Icon_razz2

Radio Epsilon
23.11.2019 07:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 421
Dołączył: Aug 2017
Post: #10
RE: Misheard lyrics
Prawie wszystkim się tak wydaje, dopóki się nie wsłuchają w tekst tej piosenki Icon_wink
23.11.2019 08:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
RE: Misheard lyrics
prz_rulez napisał(a):Ja akurat słyszałem "Jesteś zerem".
ja też "jesteś zerem" słyszę cały czas Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2019 09:05 PM przez Tomekk.)
23.11.2019 09:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #12
RE: Misheard lyrics
To ja w sprawie 'Cyrku' Edyty. Śpiewam sobie perfidnie tak: 'Proszę Państwa, oto miś. Miś jest bardzo grzeczny dziś. Chętnie Państwu łapę poda. Nie chcę podać? Jaka szkoda...'
26.11.2019 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #13
RE: Misheard lyrics
W 'Dancing Queen' słyszę za to w refrenie 'Ticket to Dancing Queen', czyli że to piosenka o kajeciku.
26.11.2019 10:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 421
Dołączył: Aug 2017
Post: #14
RE: Misheard lyrics
Ja mam tak samo Icon_wink
26.11.2019 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 502
Dołączył: Aug 2008
Post: #15
RE: Misheard lyrics
Co do Białej Armii to moja żona tam śpiewała "szalonym wiadrem".

A teściowa na koniec "Dumki na dwa serca": "ocieramy się ".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
26.11.2019 11:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: Misheard lyrics
W Ciągle pada nagle w oknie otworzyły się niebiosa
W Medytacjach wiejskiego listomosza no to co dozorze
I When the Smoke Is Going Down zaczyna się od przez głębie (wiem, że to niemożliwe, ale słyszę to za każdym razem)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.11.2019 11:46 PM przez kajman.)
26.11.2019 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości