Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Beatles - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967)
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #21
RE: The Beatles - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967)
Dyfeomorfizm napisał(a):rubber soul na pewno odstaje poziomem od następnych trzech albumów, ale obecność takich rzeczy jak "michelle", "norwegian wood" czy "girl" na pewno nie pozwoliłaby mi wrzucić go w całości do śmietnika
to była głupia prowokacja, uwielbiam "michelle" <3

Dyfeomorfizm napisał(a):choć wciąż nie wiem, jak można uważać tę piosenkę za lepszą niż "strawberry fields forever"
pełna zgoda!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.05.2021 01:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #22
RE: The Beatles - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967)
(25.05.2021 10:13 AM)AKT! napisał(a):  =
ja właśnie chciałem napisać, że to jednak na tę chwilę mój ulubiony numer z tej płyty, na równi z cyrkowym "mr. kite!"
ojej xD

(25.05.2021 12:29 PM)Dyfeomorfizm napisał(a):  dla mnie rewolwer jest najlepszą płytą beatlesów dzięki balansowi między eksperymentami a piosenkowością oraz bodaj najlepszemu początkowi jaki kiedykolwiek słyszałem -- passa eleonor rigby - i'm only sleeping - love you to - here there and everywhere - yellow submarine to emocjonalna i artystyczna bomba eksponująca całą paletę stylistyczną fab four; a potem wcale nie jest gorzej, z uwagi na prześliczne "for no one" i dwa ostatnie utwory; często uważa się, że "doctor robert" jest tu najsłabszy, ale jeśli tak, to jedynie mówi o poziomie płyty, bo to fantastyczna piosenka z niesamowicie chwytliwą melodią
W pełni się zgadzam; takie rzeczy, jak "Taxman", zawsze zaskakujące mnie lekkością i zwiewniością "Eleanor Rigby", czy nawet "Yellow Submarine" to beatlesowskie majstersztyki melodyjne z jednej strony, a z drugiej - to jest ta niejednoznaczna głębia emocjonalna, żar, bunt, no i przy tym bardzo adekwatnie wypada ich brzmienie.
Natomiast za najgorsze uważam "Good Day Sunshine" - wydaje mi się nieco banalne w porównaniu z resztą płyty. "Doctor Robert" dużo lepiej pasuje do reszty płyty swoim psycho-bluesowym sznytem.
No a finisz "Got To Get You Into My Life" i "Tomorrow Never Knows" jest bardzo, bardzo efektowny.

Cytat:a magical mystery tour faktycznie jest niespójne i posiada dziurę na dwa quasi instrumentale, ale potem jest już dobrze; zainspirowany wypowiedzią Akta przesłuchałem "walrusa" pod kątem jego hip-hopowości i faktycznie posiada w sobie pewien urok, którego nie dostrzegałem; choć wciąż nie wiem, jak można uważać tę piosenkę za lepszą niż "strawberry fields forever"
Z tą płytą się zmierzyłem wczoraj wraz z Pieprzem i szerzej napiszę w jej temacie, natomiast faktycznie jest to dość niespójna i nierówna płyta, chyba ze względu na jej "składankowość" właśnie (no bo to były dwa single i dwie EPki). Jednak mimo to jawi mi się jako dużo bardziej udana od Pieprza przez samą siłę materiału.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.05.2021 03:00 PM przez Dobromiera.)
25.05.2021 02:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  The Beatles - Magical Mystery Tour AKT! 60 7 952 05.06.2021 07:24 AM
Ostatni post: kajman
  Norah Jones - ...Little Broken Hearts AKT! 9 1 216 04.09.2012 09:26 PM
Ostatni post: AKT!
  The Raconteurs - Consolers of the Lonely kajman 56 7 329 19.12.2011 04:12 PM
Ostatni post: piotreklp3
  Band Of Horses - Everything All The Time Yacy 26 3 327 12.04.2011 11:12 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości