Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Manic Street Preachers
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #321
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
thestranglers napisał(a):05 3/4p The Love Of Richard Nixon
I wreszcie widzę te często cytowane 3/4 punktu. Rotfl

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
18.11.2019 11:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #322
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
Cytat: (---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, 12) 12 Found That Soul
(---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, 02) 02 Umbrella
To jest jakiś f...ing joke Icon_sad
No niestety, czasem z przebojami jesteście na bakier.
Ale przynajmniej przez chwilę "Found That Soul" było na szczycie...
19.11.2019 12:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #323
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
prz_rulez napisał(a):Ale przynajmniej przez chwilę "Found That Soul" było na szczycie...
taki miałeś cel? Chytry
19.11.2019 12:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #324
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
No nie, to, ze oddalem glosy jako ostatni bylo raczej przypadkiem. W koncu zawsze ktos mogl byc za mna.
19.11.2019 12:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #325
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
Po topie Sophie ktoś pisał o tym, jak frakcja "alternatywna" jednak została przegłosowana. Po tym topie nie mam wątpliwości, że takowa zwyczajnie nie istnieje. Icon_cool Przeważyło bardzo bezpieczne granie. Ale rozumiem - działają sentymenty itd. Icon_wink
A mi trójka z "This Is My Truth..." również się przejadła - to nadal są dobre piosenki, ale to jest trochę poziom wejściowy i z czasem u mnie traciły w porównaniu z całą resztą dyskografii. Niby repertuar z Everything Must Go też jest łatwy, ale jakoś solidniej się trzyma po latach.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.11.2019 12:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #326
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
Trafne spostrzeżenia. Ale cóż, sam zespół zatracił dawno pazur i prezentuje rock, z którym nie jest mi po drodze.
19.11.2019 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #327
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
To jest chyba po prostu tak, że wszystko generalnie się uśrednia, ale rzeczywiście, patrząc na różne rozstrzygnięcia w tych topach, to bardzo bezpieczne i okołopopowe czy pop-rockowe granie góruje.

WOLNE MEDIA!!!
19.11.2019 12:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #328
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
Zależy co rozumieć przez "frakcja alternatywna". Jeśli masz przez to na myśli brutal death metal, odjechane jazzowe improwizacje oraz drone'a, to w kontekście listowym chyba tylko Kajman wchodzi w te rejony (no, ja też czasem wchodzę, ale to bardziej "dla sportu"). Jednakże jeśli brać pod uwagę alternatywę spod znaku LP3, no to "frakcja" zdecydowanie istnieje, choć faktycznie kiedyś ta dominacja była bardziej widoczna.

neo01 napisał(a):To jest chyba po prostu tak, że wszystko generalnie się uśrednia, ale rzeczywiście, patrząc na różne rozstrzygnięcia w tych topach, to bardzo bezpieczne i okołopopowe czy pop-rockowe granie góruje.
A z drugiej strony mamy Toola na drugim miejscu na forumowej Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.11.2019 12:57 PM przez prz_rulez.)
19.11.2019 12:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #329
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
średnio mi się widzi zwycięzca, ale cieszy mnie, że mój (oczywisty, wydawało mi się) lider dobił się na drugą lokatę w ostatniej chwili Icon_wink
dzięki za top!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.11.2019 01:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #330
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
(19.11.2019 12:56 PM)prz_rulez napisał(a):  Zależy co rozumieć przez "frakcja alternatywna". Jeśli masz przez to na myśli brutal death metal, odjechane jazzowe improwizacje oraz drone'a
A to takie klimaty są u MSP? Poza tym, alternatywa, to alternatywa, a nie metal i jazz - proszę czytać uważnie. Icon_cool

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.11.2019 01:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #331
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
To też pytanie jak rozumieć alternatywę - czy wyłącznie jak rock alternatywny, czy jako wszystko, co nie jest popem i komercyjną muzyką klubową.
19.11.2019 01:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #332
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
Ani tak, ani tak.
Chyba najlepiej jako alternatywne: rock, pop i muzykę elektroniczną.

WOLNE MEDIA!!!
19.11.2019 01:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #333
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
No wlasnie, skoro juz w watku obok wspomnialem o laczeniu topow - szkoda mi pierwszych dwoch solowych singli Jamesa Deana Bradfielda. Zwlaszcza "An English Gentleman" bardzo lubie.
19.11.2019 05:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #334
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
No trudno, i w innych topach coś się zmarnowało. Trzeba było o tym wcześniej pomyśleć.
19.11.2019 07:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #335
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
(19.11.2019 01:20 PM)prz_rulez napisał(a):  To też pytanie jak rozumieć alternatywę - czy wyłącznie jak rock alternatywny, czy jako wszystko, co nie jest popem i komercyjną muzyką klubową.
No generalnie alternatywa to właśnie rock alternatywny i pokrewne mu nurty - tylko faktycznie jest to nieostre, i sam rock alternatywny to pojęcie nieostre, czasem to więcej ma wspólnego z formatem radiowym i sceną, niż samą muzyką, skoro do alt-rocka zalicza się i grunge, i britpop, i inne "odżywiające" nurty - można by dojść do jedynie słusznego wniosku, że The Rolling Stones, The Beatles i Black Sabbath to zespoły alternatywne (oczywista bzdura). Niemniej jednak całkowicie normalnego, radiowo wyprodukowanego pop-rocka RACZEJ się nie zalicza nigdy do alternatywy, i tak też traktuję choćby "Your Love Alone Is Not Enough".

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.11.2019 08:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #336
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
Oj tak, kawałeczek 'Your Love Alone' to raczej wstydliwa strona MSP, dla alternatywca rzecz jasna, i mówię to pomimo tego, że siedział i on też długo na mojej liście.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.11.2019 08:24 PM przez thestranglers.)
19.11.2019 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #337
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
prz_rulez napisał(a):A z drugiej strony mamy Toola na drugim miejscu na forumowej
Ale Tool to nie żadna alternatywa tylko zdrowe jądro rocka.
prz_rulez napisał(a):To też pytanie jak rozumieć alternatywę - czy wyłącznie jak rock alternatywny, czy jako wszystko, co nie jest popem i komercyjną muzyką klubową.
Dla mnie to coś skrajnie różnego od głównych nurtów (przynajmniej w moim odczuciu), jak Henry Cow, The Pop Group, Art Brut, część wczesnego King Crimson, Pink Freud, Indukti - pewnie bym sobie jeszcze sporo przypomniał, ale nie chce mi się myśleć.
19.11.2019 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #338
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
Tool jest często określany jako alternatywny metal i myślę, że coś w tym jest. Ale rozumiem że można mieć inne rozumienie alternatywy (prz to już w ogóle ma dla mnie jakieś dziwne).

WOLNE MEDIA!!!
19.11.2019 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #339
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
Metal alternatywny to to samo, co rock alternatywny, tylko, że metal. Fajowa przegródka, w której są Soundgarden, Faith No More, Rage Against the Machine, Alice in Chains, Fishbone, Living Colour i cały nu metal (z którego połowa brała inspiracje z wszystkich wymienionych zespołów oraz z Beastie Boys). A no i Tool oczywiście.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.11.2019 10:17 PM przez Dobromiera.)
19.11.2019 10:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #340
RE: Mychartsowy Top Manic Street Preachers
Soundgarden metalowy? A toś mnie zaskoczył!
I myślę, że jednak nu-metal to nu-metal, rap metal to rap metal, a alt metal, jaki prezentuje np. Tool to alt metal, ale ja się nie znam na tych wszystkich kategoriach jak Ty...

WOLNE MEDIA!!!
19.11.2019 10:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości