Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szaleni fani
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
Szaleni fani
Matsuokaena. Nie znam tej japońskiej wokalistki, ale właśnie ją poznałem dzięki zdarzeniu z jej udziałem. Pewien 26-latek wychwycił tzw. Meta-dane z odbicia w jej oczach na zdjęciu, zlokalizował miejsce zrobienia fotki, znalazł jej dom i ją w nim napadł. Do refleksji.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2019 02:21 PM przez thestranglers.)
19.10.2019 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #2
RE: Szaleni fani
Ale co "do refleksji"? Tak na wszelki wypadek przypominasz, żeby nie gwałcić kobiet nawet jeśli jest się geniuszem, czy co?

Radio Epsilon
19.10.2019 02:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #3
RE: Szaleni fani
No nie, bardziej, żeby uważać co się publikuje w sieci.
19.10.2019 02:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #4
RE: Szaleni fani
EVENo napisał(a):żeby nie gwałcić kobiet nawet jeśli jest się geniuszem, czy co?
A mnie z kolei do refleksji skłania ten przykład, że akurat takie porównanie zastosowałeś Icon_wink Ale mniejsza o to.

Niby pierdoła, ale przypomniałem sobie (i tylko dlatego sprawdziłem głębiej ten news), że pod koniec studiów w ramach praktyk pomagałem w zespole, który zajmowałem się "mitem autorytetu" wśród młodego pokolenia. Pracował z nami doktor, który wcześniej przebywał na wymianie na University of Tokio i prowadził w miarę analogiczne badania, skupiając się na behawioralnej funkcji autorytetu i idola. Wtedy dowiedziałem się, że społeczeństwo japońskie wykazało największe odchylenie względem normy, którą w tym wypadku było prawidłowe rozróżnienie pomiędzy autorytetem a idolem (wedle jakiejś stałej i ogólnie przyjętej definicji). Za tym faktem podążał cały szereg negatywnych skutków nadmiernej idolizacji gwiazd popkultury, ale też przywódców religijnych czy nawet polityków. Dużo naprawdę mocnych przykładów, przy których ten powyżej jest jakby... prowadzeniem w temat Icon_wink Ale to inna dyskusja, inna bajka.
19.10.2019 02:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości