Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Choi Sulli (1994-2019)
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 459
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #1
Choi Sulli (1994-2019)
I'm in shock. In Electric Shock Icon_cry

Sulli (Choi Jin Ri) - koreańska piosenkarka i aktorka, była członkini zespołu f(x) została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu w poniedziałek 14 października 2019 roku około godziny 15 czasu koreańskiego (w Polsce 8 rano). Zostało potwierdzone, że przyczyną śmierci było samobójstwo przez powieszenie.
To już kolejne - po Jonghyunie z SHINee dwa lata temu - samobójstwo w koreańskim przemyśle muzycznym popełnione przez artystę związaną z wytwórnią SM Entertainment (ta sama wytwórnia-agencja prowadzi Girls' Generation). Nie chcę nikogo obwiniać za jej śmierć, ale podobnie jak w przypadku Jonghyuna nie pospieszono w porę z psychologiczną pomocą dla piosenkarki i skończyło się to tragicznie.
Tu mi się nasuwa porównanie z tragicznym wypadkiem Ladies' Code sprzed pięciu lat, kiedy to śmierć poniosły dwie członkinie zespołu - Eunbi i Rise. Pozostałym przy życiu dziewczynom wówczas zapewniono opiekę psychologiczną oraz przerwę od występów (trwała ona 18 miesięcy), dzięki czemu mogą one nadal występować razem, i nagrywać nowe utwory (niedawno ujrzał światło dzienne najnowszy singiel zespołu). Tutaj tego nie było i doszło do kolejnej tragicznej i niepotrzebnej śmierci. O tyle tragicznej, że Sulli była najmłodszą członkinią f(x), a więc najbardziej podatną na różnego rodzaju ataki ze strony niektórych niezrównoważonych psychicznie miłośników koreańskiego popu.
Szkoda bo f(x) należał do moich ulubionych zespołów, lubiłem je bardziej niż wspomniane GG, choć starałem się oba zespoły traktować w miarę równo. Były mi bliskie także z racji tego, że umieściły na szczycie mojej listy dwa utwory. Pierwszy z nich to "Pinocchio", a drugi to zacytowany wyżej "Electric Shock". Blisko szczytu był "Hot Summer" - przeróbka przeboju Monrose.


WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.10.2019 12:40 AM przez kolej_grzesiek.)
15.10.2019 12:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 997
Dołączył: Sep 2017
Post: #2
RE: Choi Sulli (1994-2019)
kolej_grzesiek napisał(a):zostaje ona przerwana - jak się okazało - z powodu mowy nienawiści ze strony antyfanów.
Zawsze myślałem, że jestem antyfanem Comy (i disco polo), ale nigdy bym nie wpadł na to, żeby mowę nienawiści kierować bezpośrednio do artystów. Najwyraźniej w Korei mają inny level.

Współczuję fanom, nazwa tej formacji wielokrotnie przewijała mi się przez oczy, również tu na forum.

Radio Epsilon
15.10.2019 09:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 459
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #3
RE: Choi Sulli (1994-2019)
Fali samobójstw wśród koreańskich muzyków ciąg dalszy... Tym razem Goo Hara:

http://www.mycharts.pl/showthread.php?tid=48413

Icon_cry

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.11.2019 12:02 AM przez kolej_grzesiek.)
28.11.2019 11:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości