Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 127 (10.05.09)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 127 (10.05.09)
Cloud Cult - May Your Hearts Stay Strong - Bardzo ciekawy byłem drugiej kompozycji Cloud Cult. Pierwsza mnie zachwyciła i bez problemu dostała się w najwyższe rejony listy. Na ''May Your Hearts Stay Young'' ciężyła więc spora presja, szczególnie, że dosyć ciężko przekonuje się do utworów ''polecanych przez innych'', to chyba przez tę naturę ''samouka''...nie ważne. Listoholik w każdym bądź razie wylansował drugi numer tego Amerykańskiego projektu, a ja uznałem po czasie, że jest on nie tylko godny wejścia na DLP, ale i lepszy od poprzednika. Nadal ich siła tkwi w instrumentach. To zespół bez ograniczeń. Niezwykły klawiszowy podkład (żadne keyboardy, czyste pianinko) od razu zapada w pamięci swoją melancholijną melodią. Na przełamanie tego turpistycznego motywu wchodzą kakofoniczne dzwonki...przynajmniej tak by się mogło wydawać, bo to nic więcej jak ciągłe wybijanie tego samego, szybkiego rytmu. Ale nie...oni tak to złączyli, że im dalej zagłębiam się w utwór tym więcej chciałbym tego hałasu, częściowo zapewnianego przez podwójną partię bębnów (elektronicznych i tych żywych, brzmiących charakterystycznie dla progresywnych dźwięków) Utwór sam w sobie mógłby znaleźć się być może na solowej płycie Soap&Skin, ma podobny feeling, aczkolwiek jest jednak bardziej pozytywny i bogaty w aranże.

Current 93 - On Docetic Mountain - Po Current 93 nie oczekuję wiele. To moja mała (a może nie taka mała, bo ma ponad 8 minut) pioseneczka, która połowie osób odwiedzających listę umknie w szeregu ponad 60-ciu innych nagrań, a drugiej połowie userów, która mogłaby zaadoptować to nagranie nigdy nie ukaże się na oczy, jako że Ci nie spodziewają się takich nagrań DLP i omijają tzw. alternatywne środowiska forum.
Nie wiem szczerze mówiąc jak nazwać tę muzykę. Nieprzerwana, rozdarta płaczem sekcja skrzypiec z tła mogłaby sugerować, że to folk. Bębny też dodają bardzo plemiennego wyrazu. Coś nie tak jednak jest z gitarami. Solidne pociągnięcia za struny, zdają się co chwila rozpocząć jakieć hard-rockowe monstrum. Gdy jednak dochodzi do momentu gdy czas na wybuch, motyw sprytnie zostaje zapętlony, a sedzia ciągle trzyma zawodników na żółtym świetle. I tak prawie przez całość trwania. 8 minut, w ciągu, których nie wiele dzieje się od strony muzycznej. Tak powtarzalnego numeru nie było na DLP od czasów ''More News From Nowhere''. Jedyna specyficzna rzecz to wokalista. Na tym nieco przerażającym i apokaliptycznym motywie opowiada on wręcz (ciężko to śpiewem nazwać) jakieś przeróżne historie o magicznych królikach, galaktycznej zbrodni, górach gdzie żyją ludzie-lisy...Nie trzyma się to wszystko kupy, ale przyprawia o dreszcz emocji. I to się liczy.

U2 - Magnificent - Nie sądzę by była potrzeba przedstawiać drugi singiel U2 z płyty ''No Line On The Horizon''. Jeszcze przed oficjalnym wydaniem osiągnął top 3 forumowej listy przebojów. Zapewne co druga lista ma go w swoich szeregach, a co czwarta w tzw. czołówce w zależności od swojej objętości. Dodam tylko, że ''Magnificent'' dobijało się do mnie przez kilka tyg., głównie z powodu wypierania go przez inne, nagle pojawiające się
propozycje. Wiem jednakże, że wielbiciele DLP na koniec rozliczyliby mnie ze słów, które wypowiedziałem na temat tego nagrania i stanąłbym na dywaniku. Słowa te brzmiały jakoś tak: ''najlepsze nagranie U2 w 21 wieku''. Trzymam...się za słowo.

Marilyn Manson - Arma-God-Damn-Mother-Fuckin'-Geddon - Nie mam większego problemu by uczepić się wszystkiego co tylko związane jest z pojęciem Marylin Manson...wszystkiego oprócz rzeczy najważniejszej czyli muzyki. Tak się składa, że osobnik ten - co by o nim nie mówić - ma talent. Talent, który pozwala mu może i tworzyć zaledwie świetne single (bo z płytami jako całością już zdecydowanie jest gorzej), ale zawsze to jest już COŚ! Nie czekałem na płytę ''The High End Of Low'' w napięciu, nawet po tym singlu żadne znane mi źródła pomiaru mojego muzycznego testosteronu nie wskazują bym zmienił swój stosunek do tej premiery. Czyli co? Nieprzewidywalne w przewidywalnym? Znów zaskakujący świetny singiel i płyta, która będzie cienka? A może zamiast tak kombinować lepiej posłuchać drugi i trzeci raz nagrania niezwykle celnie wpisującego się w rynek obecnego alt metalu i innego industrialu. Manson może i jest największym muzycznym świrem w swojej branży, ale przynajmniej potrafi nagrać masowo brzmiący singiel, od którego uwolnić się nie sposób za pomocą standardowych środków w postaci przereklamowanego Coldplay czy pseudo rockmanów z The Killers. A o płytę pomartwimy się później.

NOWOŚCI NA CHOMIKU.

AP. PP. LT.

01. 01. 05. Franz Ferdinand - No You Girls
02. 03. 05. Neko Case - This Tornado Loves You
03. 02. 11. Yeah Yeah Yeahs - Zero
04. 15. 03. Jarvis Cocker - I Never Said I Was Deep
05. 05. 05. Arcade Fire - Lenin
06. 06. 07. Depeche Mode - Perfect
07. 19. 02. Sonic Youth - Sacred Trickster
08. 07. 04. Bat For Lashes - Daniel
09. 16. 03. Pet Shop Boys - Did You See Me Coming?
10. 04. 08. Pet Shop Boys - Pandemonium

11. 08. 06. Manic Street Preachers - Jackie Collins Existential Question Time
12. 10. 09. …And You Will Know Us By The Trail Of Dead - Isis Unveiled
13. 18. 04. Pustki - Niezdrowy Rozsądek
14. 09. 11. Fanfarlo - Drowning Men
15. 11. 08. Doves - Kingdom Of Rust
16. 14. 07. Therapy? - The Head That Tried To Strangle Itself
17. 12. 11. Strange Attractor - The Best Things Are Left Unspoken
18. 24. 09. Cloud Cult - When Water Comes To Life
19. 26. 05. The Decemberists - The Rake's Song
20. 29. 03. The Horrors - New Age Ice

21. 21. 08. Keane - Better Than This
22. 35. 02. Matt Elliott - Bomb The Stock Exchange
23. 17. 10. Antony & The Johnsons - Epilepsy Is Dancing
24. 13. 11. Deerhunter - Neither Of Us, Uncertainly
25. 25. 08. Placebo - Battle For The Sun
26. 30. 03. Morrissey - Something Is Squeezing My Skull
27. 20. 14. Pet Shop Boys - Love Etc.
28. 22. 13. Junior Boys - Parallel Lines
29. 50. 02. Kings Of Leon - Revelry
30. NE. 01. Cloud Cult - May Your Hearts Stay Strong

31. 33. 07. Nine Inch Nails - Not So Pretty Now
32. 32. 06. Pati Yang - Summer Of Tears
33. 23. 17. UNKLE - Against The Grain
34. 28. 09. Cranes - High And Low
35. 36. 04. Metric - Help I'm Alive
36. 37. 06. Kasabian - Vlad The Impaler
37. 27. 06. Röyksopp - The Girl And The Robot
38. 34. 12. Lotus Plaza - Quicksand
39. 38. 04. No Doubt - Stand And Deliver
40. 40. 02. Dan Deacon - Paddling Ghost

41. 31. 10. PJ Harvey & John Parish - Black Hearted Love
42. NE. 01. Current 93 - On Docetic Mountain
43. 46. 05. Super Furry Animals - Inaugural Trams
44. NE. 01. U2 - Magnificent
45. NE. 01. Marilyn Manson - Arma-God-Damn-Mother-Fuckin'-Geddon

46. 39. 12. Depeche Mode - Wrong
47. 42. 07. Phoenix - Lisztomania
48. 52. 04. Grizzly Bear - Two Weeks
49. 43. 13. Oasis - Falling Down
50. 44. 15. Guns N' Roses - If The World
51. 48. 05. Silversun Pickups - Panic Switch
52. 54. 09. Camera Obscura - French Navy
53. 51. 15. The Decemberists - A Record Year For Rainfall
54. 47. 12. Armia - Zły Porucznik
55. 41. 10. Soap&Skin - The Sun
56. 45. 13. Guillemots - Clarion
57. 69. 02. Ladytron - Burning Up
58. 57. 18. Calexico - Writer's Minor Holiday
59. 55. 17. Asobi Seksu - Familiar Light
60. 49. 14. The Prodigy - Omen
61. 58. 16. Of Montreal - Nonpareil Of Favor
62. 56. 14. Archive - Bullets
63. 53. 16. Psychocukier - Bikiniarska Potańcówka Suto Zakrapiana Jamajką
64. 63. 20. Antony & The Johnsons - Her Eyes Are Underneath The Ground
65. 65. 18. Sparks - Let The Monkey Drive
66. 67. 09. Marianne Faithfull & Rufus Wainwright - Children Of Stone
67. 61. 03. Tiga - Shoes
68. 62. 07. Wardruna - Kauna
69. 64. 12. Afro Kolektyw - Najlepszy Informatyk W Mieście
70. 66. 19. Animal Collective - My Girls

Z listy wypadły:

z 59 - Beck - Modern Guilt - po 17 tyg. (max: 18)
z 60 - The Pains Of Being Pure At Heart - Young Adult Friction - po 20 tyg. (max: 4)
z 68 - Röyksopp - Happy Up Here - po 16 tyg. (max: 6)
z 70 - Primal Scream - Beautiful Future - po 18 tyg. (max: 49)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.05.2009 05:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
 
saferłel napisał(a):01. 01. 05. Franz Ferdinand - No You Girls
świetny (wspólny) lider Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):44. NE. 01. U2 - Magnificent
mam nadzieję, że zajdzie wyżej niż Doves Icon_confused2
saferłel napisał(a):09. 16. 03. Pet Shop Boys - Did You See Me Coming?
w tym tygodniu, bliżej przysłuchując się temu utworowi, doszedłem do wniosku, że raczej nie trafi na moją listę
poza tym: moi faworyci albo spadli albo stoją w miejscu - niestety Icon_frown
10.05.2009 05:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
saferłel napisał(a):01. 01. 05. Franz Ferdinand - No You Girls

a jednak lider obroniony, tak czułem..
i tym samym mamy tylko jeden wspólny utwór w top 10, właśnie FF, bo wszystko inne niestety inne :->

saferłel napisał(a):30. NE. 01. Cloud Cult - May Your Hearts Stay Strong

cieszy mnie ta nowość, nawet nie wiesz jak bardzo Icon_mrgreen
10.05.2009 05:55 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
michal91d napisał(a):1. mam nadzieję, że zajdzie wyżej niż Doves Icon_confused2
2. Did You See Me Coming?w tym tygodniu, bliżej przysłuchując się temu utworowi, doszedłem do wniosku, że raczej nie trafi na moją listę
3.poza tym: moi faworyci albo spadli albo stoją w miejscu - niestety Icon_frown

1. A czemu taka mina krzywa. Doves przecież było na 8 miejscu :/ To wysoko Icon_wink
2. Jasne, a potem będziesz się tłumaczył na pytanie w temacie swojej listy: Did you see it coming? Icon_razz2
3. Mało coś tych faworytów Icon_razz2 Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.05.2009 06:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Listoholik napisał(a):1.i tym samym mamy tylko jeden wspólny utwór w top 10, właśnie FF, bo wszystko inne niestety inne :->
2.cieszy mnie ta nowość, nawet nie wiesz jak bardzo Icon_mrgreen

1. Popracuj nad tym, popracuj Icon_wink
2. Oj wiem Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.05.2009 06:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #6
 
dlaczego tylko ja mam pracować, sukces to dzieło obu stron Icon_mrgreen

... a Ty nawet jeszcze nie skomentowałeś w tym tygodniu mojej listy Icon_confused2
10.05.2009 06:57 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #7
 
Listoholik napisał(a):dlaczego tylko ja mam pracować, sukces to dzieło obu stron Icon_mrgreen

... a Ty nawet jeszcze nie skomentowałeś w tym tygodniu mojej listy Icon_confused2

nie przejmuj się , ja skomentowałem
10.05.2009 07:49 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #8
 
saferłel napisał(a):Tak się składa, że osobnik ten - co by o nim nie mówić - ma talent. Talent, który pozwala mu może i tworzyć zaledwie świetne single (bo z płytami jako całością już zdecydowanie jest gorzej), ale zawsze to jest już COŚ!
to co napisałeś jest kompletnie bez sensu ..... jak można miec talent do singli -utworów a nie do do utworów-na-płycie.... Dla mnie, albo go posiada lub nie posiada....
Akurat w tym przypadku stoczył sie na samo dno. Czyli totalne beztalencie Icon_wink2
Miałem się wziąć za CC to sie biorę ostro za numer 30. Icon_smile2 Zachwycacie się nimi bez opamiętania Icon_mrgreen
10.05.2009 08:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 

nie przejmuj się , ja skomentowałem[/quote]

Aha, Super. To teraz emigrant na łamach mojej listy pociesza Rafała, że skomentował jego listę - ale mojej już nie Icon_biggrin Teraz ja muszę iść upomnieć się na listę YANCO i może...Aro mnie pocieszy Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.05.2009 08:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Aro napisał(a):to co napisałeś jest kompletnie bez sensu ..... jak można miec talent do singli -utworów a nie do do utworów-na-płycie.... Dla mnie, albo go posiada lub nie posiada....
Akurat w tym przypadku stoczył sie na samo dno. Czyli totalne beztalencie Icon_wink2
Miałem się wziąć za CC to sie biorę ostro za numer 30. Icon_smile2 Zachwycacie się nimi bez opamiętania Icon_mrgreen

Czemu bez sensu? Są artyści, którzy na zawsze pozostaną tylko i wyłącznie singlowymi zjawiskami. To nawet często spotykana sytuacja. W tyn wypadku więc słowo talent można by i dać w cudzysłów, ale sądzę, że i bez niego obejść się może. Wszystko jasne, naprawdę Icon_smile

No ja nie jestem taki hardcorowy rockman jak ty, ale i tak będę bronił tego Mansona Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.05.2009 08:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Listoholik napisał(a):dlaczego tylko ja mam pracować, sukces to dzieło obu stron Icon_mrgreen

... a Ty nawet jeszcze nie skomentowałeś w tym tygodniu mojej listy Icon_confused2

Skomentuje, spokojna głowa. Może i jesteś szybszy, ale ja postuję w swoich komentsach za to wyczerpujące lektury Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.05.2009 08:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #12
 
w obronie saferłala, albo i nie, ale rozumiem, co miał na myśli pisząc to co napisał. po prostu płyty Marilin Mansona w całości nudzą, ta stylistyka na dłuższą metę może drażnić, denerwować... jednak słuchając singli niejednokrotnie popadamy w zachwyt, bo to jest naprawdę coś nowatorskiego na swój sposób, a z drugiej strony masowo brzmiąca prowokacja Icon_wink2 i taka obsceniczność chcąc nie chcąc zwraca uwagę i u mnie zawsze wywołuje "robienie nóżką" i usiedzieć na miejscu nie mogę, gdy w głośnikach po raz kolejny znany riff z singla MM... Icon_mrgreen
10.05.2009 08:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #13
 
Aro napisał(a):sie biorę ostro za numer 30. Zachwycacie się nimi bez opamiętania

ja tam się zachwycam z opamiętaniem. i od kilku tygodni to mój numer 1 Icon_smile
10.05.2009 08:42 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #14
 
Listoholik napisał(a):ta stylistyka na dłuższą metę może drażnić, denerwować... jednak słuchając singli niejednokrotnie popadamy w zachwyt, bo to jest naprawdę coś nowatorskiego na swój sposób, taka obsceniczność zwraca uwagę, i u mnie zawsze wywołuje "robienie nóżką" i usiedzieć na miejscu nie można, gdy w głośnikach po raz kolejny znany riff z singla MM...
popadanie w zachwyt...... Muzyka jest jedną z najsilniej, jeśli nie najsilniej oddziałującą na ludzi formą sztuki. Trudno sobie wyobrazić widza oglądającego spektakl teatralny przez 8 godzin bez przerwy, gdy tymczasem taka sytuacja wydaje się być całkiem monotonna....
Dla mnie podstawową, ostateczną, cechą muzyki rockowej jest jej ogromna pojemność. Tu miejsca brak jak dla mnie dla MM ...
10.05.2009 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #15
 
i znów bełkot, z którego nic nie rozumiem Icon_mrgreen
10.05.2009 09:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #16
 
Listoholik napisał(a):ja tam się zachwycam z opamiętaniem. i od kilku tygodni to mój numer 1 Icon_smile
no to się ciesze , ponieważ przed chwilą usłyszałem rewelacyjny utwor Icon_wink2 Icon_biggrin3
10.05.2009 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
No widzisz, nasz alternatywny świat nie jest straszny, come into my world....jak to śpiewała Kylie Minogue Icon_lol

Fajnie, że się podoba!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.05.2009 09:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #18
 
Listoholik napisał(a):i znów bełkot, z którego nic nie rozumiem Icon_mrgreen
Wprawdzie jestem już po kilku głębszych , ale daje radę , Icon_lol Icon_mrgreen .

EDIT; Własnie i wprowadzili kolejnego Jaska Wędrowniczka
10.05.2009 09:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #19
 
to Twoje zdrowie, Aro! Icon_mrgreen
10.05.2009 09:22 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #20
 
Ja kiedyś nawet lubiłem Mansona, "The Golden Age of Grotesque" do dobra płyta, innych słuchałem pobieżnie i mnie nie urzekły, lub wcale. Ostatni album ostudził znacznie mój entuzjazm. Nowe single też średnio mnie kręcą.

A co powiedzą fani Depeche Mode o jego wersji "Personal Jesus"? Icon_mrgreen

saferłel napisał(a):
emigrant napisał(a):nie przejmuj się , ja skomentowałem

Aha, Super. To teraz emigrant na łamach mojej listy pociesza Rafała, że skomentował jego listę - ale mojej już nie Icon_biggrin Teraz ja muszę iść upomnieć się na listę YANCO i może...Aro mnie pocieszy Icon_lol
A mnie kto pocieszy? Icon_frown

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.05.2009 09:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości