Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Girls Aloud
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #101
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
to ja teraz zadam trudne pytanie -- które girlsbandy?

pisane było o spice girls, tomek wymienił all saints, gdzieś pojawiły się sugababes -- w każdym z tych przypadków można byłoby polemizować, ale nie są one też bezpodstawne, w zależności od tego, kto z jakiego punktu wychodzi

jakieś jeszcze?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.10.2019 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #102
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
AKT! napisał(a):jakieś jeszcze?
En Vogue i Bananarama Icon_smile ale to trochę wcześniejsze czasy.
05.10.2019 09:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #103
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
Kompletnie nie rozumiem, jak fan popu może się męczyć przy GA. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
06.10.2019 12:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #104
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
1981 napisał(a):En Vogue i Bananarama Icon_smile ale to trochę wcześniejsze czasy.
no tak Icon_wink i klimat też inny

ja bym w takim razie mógł wymienić Destiny's Child, TLC, Electrik Red czy 702, ale to trochę typy obok, nie zamiast Icon_wink

Artur.O napisał(a):Kompletnie nie rozumiem, jak fan popu może się męczyć przy GA. Icon_wink
prawda? cuda i dziwy

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.10.2019 10:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #105
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
Proste - wychodzi na to, że Mike nie jest prawdziwym popowcem Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.10.2019 10:38 AM przez prz_rulez.)
06.10.2019 10:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #106
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
Trochę rozumiem mike'a: sam mam zespoły alternatywne, których nie cenię, nie lubię, nie znoszę. Co w tym dziwnego, że mu akurat dziewczyny nie leżą?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.10.2019 05:32 PM przez thestranglers.)
06.10.2019 10:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #107
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
AKT! napisał(a):prawda? cuda i dziwy
Wydaje mi się, że to może być wina tego, iż kompozycje większości tych piosenek, mocno się postarzały I nie brzmią już dobrze. Sam miałem problem np z takim Jump, mimo iż je lubię, to słychać bardzo, że to wczesne lata 00' i zęby lekko zgrzytają przy przesłuchaniu.
06.10.2019 10:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #108
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
No, ale "Jump" to nigdy nie była jakaś czołowa kompozycja GA akurat. Zdziwię się, jeśli otrzyma jakieś znaczące punkty... zresztą, każdy z wymienionych girlsbandów "zestarzał" się tak samo, albo bardziej, tylko GA nie było tak forsowane przez nasze media, jak np. Sugababes. I nic dziwnego, bo nawet te bardziej "pokrętne" single Sugagabes, typu "Overload" (skądinąd 2. miejsce mychartsowego topu) czy "Easy" są u nas słabo znane, a u GA jest po prostu generalnie odważniej; większy nacisk na brzmienie, aranżacyjne smaczki (np. sposób, w jaki "Biology" przechodzi ze staroświeckości w powietrzny, podbijany chórkami i wokalami z offu elektropop - cudo), współgranie dźwięków. A przede wszystkim sam materiał wejściowy to po prostu melodyjny, chwytliwy pop. Zresztą "Chemistry" czy "Tangled Up" kryły sporo potencjalnych przebojów, a właściwie wszystkie pozostałe girlsbandy co wymieniacie to jednak 'singlowi' wykonawcy.
A charyzma? "Sexy! No No No" czy "No Good Advice" ma mniej charyzmy niż balladki Spice Girls? Icon_wink Proszę.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.10.2019 11:26 PM przez Dobromiera.)
06.10.2019 11:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #109
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
O nie, "Overload" jest myślę znane.
Co do "Jump", to jednak jest to chyba drugi największy przebój Girls Aloud w Europie.
Artur.O napisał(a):A charyzma? "Sexy! No No No" czy "No Good Advice" ma mniej charyzmy niż balladki Spice Girls? Icon_wink
Ale "Sexy! No No No" powinno się raczej porównywać z utworami typu "Spice Up Your Life", a nie balladami...
07.10.2019 12:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #110
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
Do ballad również potrzeba charyzmy. Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
07.10.2019 12:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #111
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
Może i prawda, że ballady SG nie były ich kartą atutową, ale tym bardziej nie widzę takowej charyzmy u GA. Przypomniały mi się za to dziewczyny z Atomic Kitten: miały u mnie spory hit 'Last Goodbye', jeśli mowa już o pamiętnych 'przytulasach'. Icon_wink
07.10.2019 07:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #112
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
A Viva Forever, a 2 Become 1, a Goodbye?
07.10.2019 09:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #113
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
Artur.O napisał(a):u GA jest po prostu generalnie odważniej
zgadzam się, sugababes i spice girls to zespoły środka; girls aloud były zawsze bardziej bezkompromisowe także jeśli chodzi o brzmienie
czy się postarzało? to zależy czego słuchamy, ale zasadniczo nie zgadzam się, że to "przestarzałe brzmienie" wadzi odbiorcom tutaj
zresztą posłuchaj "tangled up" czy "chemistry"; pierwsza płyta nie jest reprezentatywna dla twórczości grupy, nawet pomimo "sound of the underground", które było u nas przebojem

Artur.O napisał(a):(np. sposób, w jaki "Biology" przechodzi ze staroświeckości w powietrzny, podbijany chórkami i wokalami z offu elektropop - cudo
+1

prz_rulez napisał(a):O nie, "Overload" jest myślę znane.
ale nie było radiowym przebojem

prz_rulez napisał(a):Ale "Sexy! No No No" powinno się raczej porównywać z utworami typu "Spice Up Your Life", a nie balladami...
to nadal zestawienie bez definitywnego rozstrzygnięcia

thestranglers napisał(a):Może i prawda, że ballady SG nie były ich kartą atutową, ale tym bardziej nie widzę takowej charyzmy u GA. Przypomniały mi się za to dziewczyny z Atomic Kitten: miały u mnie spory hit 'Last Goodbye', jeśli mowa już o pamiętnych 'przytulasach'. Icon_wink
w balladach akurat spajsetki kasowały ga; może nie we wszystkich, ale wspomniane "viva forever" czy przecudne "2 becomes 1" nie mają odpowiedników u ga

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.10.2019 10:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #114
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
(05.10.2019 08:56 PM)AKT! napisał(a):  to ja teraz zadam trudne pytanie -- które girlsbandy?

pisane było o spice girls, tomek wymienił all saints, gdzieś pojawiły się sugababes -- w każdym z tych przypadków można byłoby polemizować, ale nie są one też bezpodstawne, w zależności od tego, kto z jakiego punktu wychodzi

jakieś jeszcze?

głównie jednak porównuje się te, które odniosły największy sukces. Oprócz tych przez ciebie wymienionych dodałbym jeszcze Pussycat Dolls, Attomic Kitten czy nawet Fifth Harmony, które miały więcej do zaoferowania. W końcu dzięki nim mamy cudowną Camillę Cabello!
GA były dla mnie zawsze bardzo nijakie. Te kompozycje z reguły bardzo "płaskie". Może ze dwa utwory wpadły mi w ucho. Brakowało mi tam również liderki. Te wszystkie dziewczyny były bez charyzmy. Inne girlsbandy zawsze kojarzyły mi się z jakąś panią lub paniami, tu trochę brakowało mi tej twarzy. Całość do mnie niestety nie trafia.

(06.10.2019 12:11 AM)Artur.O napisał(a):  Kompletnie nie rozumiem, jak fan popu może się męczyć przy GA. Icon_wink
Tak jak napisałem wcześniej: Pop popowi nie równy Icon_wink

(06.10.2019 10:37 AM)prz_rulez napisał(a):  Proste - wychodzi na to, że Mike nie jest prawdziwym popowcem Icon_lol
Nie wiem czy się cieszyć czy płakać Icon_lol W żaden sposób nie uważam GA za wyznacznik popu. W mojej ocenie to po prostu margines popu, daleko im do gigantów.

(06.10.2019 10:52 AM)thestranglers napisał(a):  Trochę rozumiem mike'a: sam mam zespoły alternatywne, których nie cenię, nie lubię, nie znoszę. Co w tym dziwnego, że mu akurat dziewczyny nie leżą?
Dzięki Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.10.2019 11:06 AM przez mike.)
07.10.2019 11:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #115
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
mike napisał(a):Pussycat Dolls, Attomic Kitten czy nawet Fifth Harmony, które miały więcej do zaoferowania
attomic kitten miały chyba tylko garść przeciętnych coverów przebojów z lat 70.
pussycat dolls to była petarda... w dwóch czy trzech piosenkach, poza tym ich płyty były synonimem schematu: single i wypełniacze
fifth harmony to inna epoka; nie śledziłem ich bliżej

mike napisał(a):Brakowało mi tam również liderki. Te wszystkie dziewczyny były bez charyzmy. Inne girlsbandy zawsze kojarzyły mi się z jakąś panią lub paniami, tu trochę brakowało mi tej twarzy.
a cheryl?

mike napisał(a):Te kompozycje z reguły bardzo "płaskie"
aż jestem ciekaw, co się za tym kryje -- faktem jest, że refreny często są śpiewane unisonem i to może tworzyć takie wrażenie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.10.2019 11:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #116
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
(07.10.2019 11:40 AM)AKT! napisał(a):  
mike napisał(a):Brakowało mi tam również liderki. Te wszystkie dziewczyny były bez charyzmy. Inne girlsbandy zawsze kojarzyły mi się z jakąś panią lub paniami, tu trochę brakowało mi tej twarzy.
a cheryl?
Miała potem dwa całkiem udane utwory ale to już po GA, a za czasów bandu nie wyróżniała się zbytnio.

(07.10.2019 11:40 AM)AKT! napisał(a):  
mike napisał(a):Te kompozycje z reguły bardzo "płaskie"
aż jestem ciekaw, co się za tym kryje -- faktem jest, że refreny często są śpiewane unisonem i to może tworzyć takie wrażenie
Zapewne o to chodzi. Mam też wrażenie, że większość ich kompozycji brzmi tak samo.

(07.10.2019 11:40 AM)AKT! napisał(a):  
mike napisał(a):Pussycat Dolls, Attomic Kitten czy nawet Fifth Harmony, które miały więcej do zaoferowania
pussycat dolls to była petarda... w dwóch czy trzech piosenkach, poza tym ich płyty były synonimem schematu: single i wypełniacze
Jesteś nie fair. Swego czasu rządziły Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.10.2019 05:27 PM przez mike.)
07.10.2019 05:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #117
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
mike napisał(a):Jesteś nie fair. Swego czasu rządziły Icon_wink
i ja ich słuchałem wtedy i w wydaniu singlowym, które w niektórych numerach lubiłem bardzo, w innych mniej, jak i płytowym -- które już wtedy nie przedstawiało dla mnie żadnej wartości Icon_wink ale tutaj też wychodzi, kto jaką wagę przykłada do płyt -- dla mnie lepszy band będzie taki, który wyda solidny album, niż dwa świetne single zalane na płycie wypełniaczami Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.10.2019 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #118
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
Cholerka, rzutem na taśmę zagłosuję. Spostrzeżeniami się podzielę po wynikach.
07.10.2019 06:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #119
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
Dawaj dawaj Oklasky
07.10.2019 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #120
RE: Mychartsowy Top Girls Aloud
Zgłoszone utwory:

I Think We're Alone Now
I'll Stand By You
Biology
Love Machine
Wake Me Up
Jump
Sound Of The Underground
No Good Advice
Life Got Cold
Call The Shots
See The Day
Can't Speak French
Something New
Untouchable
On The Metro
The Promise
Black Jacks
Long Hot Summer
Saint Trinians Chant
Some Kind Of Miracle
Something Kinda Ooooh
The Loving Kind
Love Is The Key
Sexy! No No No...
Walk This Way
Every Now And Then
Whole Lotta History
Wild Horses
Models
Crocodile Tears
Sound And Vision
The Show
Girl Overboard
Memory Of You

Głosujecie na swoje Top10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do godziny 19:00. Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.

Zagłosowali:

Artur.O
barb42
kajman
Kalypson
Yacy
AKT!
prz_rulez
EVENo
Tomekk
thestranglers

miszony
1981
Remo
Sundrajta
Szymek79
mike
Kuba1201
dejmieeen
07.10.2019 06:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mychartsowy Top Spice Girls thestranglers 183 11 779 29.08.2018 06:50 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości