Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spadek poziomu muzyki czy starość ???
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #96
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
kajman napisał(a):Tylko że to Twoje subiektywne odczucie. Tak jak każdy masz swój pogląd na to, co jest wartościowe, a co nie. Masz prawo go wyrażać, ale to nie znaczy, że jest to prawda absolutna.
Oczywiście, że masz rację w tym. Natomiast wartościowanie muzyki też można ująć analitycznie. Piosenka może w jakimś stopniu parametryzowana. Ja na przykład uważałem, że piosenka musi mieć to coś. Jeśli ni ma melodii, to ma klimat, jeśli nie ma klimatu, to ma nietuzinkowe rozwiązania rytmiczne, itd. W tym przypadku nie wyczuwam niczego - pustynia. Oczywiście de gustibus non est disputandum - ale gusta kreują media. Więc jest to pewnego rodzaju koło zamknięte.
Ado tego mając na względzie, że składnikiem kultury jest popkultura - Jeśli kultura niesie do tego treści takie, jak w przypadku CARDI w warstwie tekstowej - to ma ta treść wpływ na ludzi.
kajman napisał(a):Bo jest to argumentacja wyraźnie naciągana kończąca się równie naciąganym prorokowaniem.
kajman napisał(a):Oczywiście wszystkiego wartościowego nie da się odkryć, ale i przedtem też nie było to możliwe (a chyba nawet trudniejsze).
Mam wrażenie, że media miały parcie na promowanie piosenek posiadających przymioty dobrej piosenki. A ostatnio - to nawet wyczuwam w maintreamowych radiostacjach, że piosenka ma szansę na promocję, gdy uzyska jakiś status na listach sprzedażowych. Gdy w RMF rządził Piotr Metz - Link powerplayami mogły zostać piosenki zupełnie nieoczywiste. - w momecie uzyskania koncesji ogólnopolskiej - zaczął rządzić pieniądz i magia prysła.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.12.2020 11:22 AM przez dziobaseczek.)
01.12.2020 11:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - dziobaseczek - 01.12.2020 11:09 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości