Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spadek poziomu muzyki czy starość ???
muzyka_życiem Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Aug 2019
Post: #1
Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Dziś przeglądając stare notowania ''Poplisty'' Rmf.fm wzięło mnie na małe przemyślenia.
Zacznę od tego, że jako dziecko wychowywałem się na Rmf.fm, Esce czy jeśli chodzi o telewizję to MTV i Vivie. Pamiętam jaką dla mnie radością było codzienne śledzenie tych wszystkich list przebojów. Wiadomo miałem na tych listach utwory za które bardziej trzymałem kciuki czy też takie za które mniej, ale mogę stwierdzić że z pewnością z 80% kawałków granych wtedy podobało mi się. Pamiętam, że te listy przebojów traktowałem jako wyznacznik poziomu muzyki. Wydawało mi się, że jak utwór jest wysoko to jest na prawdę świetny i trzeba go słuchać (wiem teraz brzmi to śmiesznie, ale myślałem tak jako dziecko Icon_lol )
Tak trwałem w tym codziennym przeglądaniu list chyba jakoś do roku 2010. Potem procent muzyki która mi się tam podobała stopniowo zaczął maleć. Zacząłem sam szukać muzyki która mi się podoba , najpierw przede wszystkim na you tubie i tak zaczęła zmieniać się moja playlista. Codzienne przeglądanie list zostało zminimalizowane do zerknięcia na nie może raz na kilka miesięcy aż o ile dobrze pamiętam w 2012 lub 2013 roku całkowicie zaprzestałem bo niestety wtedy już może na cały Top 20 odnajdowałem 2-3 utwory które mi się podobały.
Teraz już wcale na nie nie zaglądam. Utwory odnajduję na na you tubie, playlistach spotify czy na płytach ulubionych wykonawców ale trochę smutne, że muzyka popularna stała mi się tak obca. Jak tylko jadę samochodem, jestem u znajomych i gdzieś akurat słyszę Rmf czy Eskę to tylko się utwierdzam, że to kompletna beznadzieja. Z mojej listy udało mi się usłyszeć jedynie ''Trofea'' i ''Old Town Road'' a tak to sama muzyka od której głowa boli i która nie ma żadnego sensu ani przekazu.

Chciałbym tylko zapytać czy ma ktoś podobnie? Jestem ciekaw czy są tu osoby które też kiedyś słuchały głównie muzyki radiowej a obecnej nie mogą znieść.
Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć czy myślicie że poziom muzyki popularnej w ciągu kilku lat tak bardzo spadł czy dorastanie sprawia że tak bardzo zmieniają się gusta ?

Mimo wszystko do teraz lubię muzykę która była popularna z 10-15 lat temu. Czasy kiedy w radio było można usłyszeć Evanescence, T.Love, Linkin Park, Madonne, Black Eyed Peas, Eminema. Radia były wtedy na prawdę różnorodne : rock, pop, rap , muzyka klubowa.
27.08.2019 01:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Spadek poziomu muzyki czy starość ??? - muzyka_życiem - 27.08.2019 01:37 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości