Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spadek poziomu muzyki czy starość ???
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #101
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
to definicja teorii spiskowej

owszem, są ludzie na kierowniczych stanowiskach, którzy decydują o tym, na co zostaną wydane jakie pieniądze, ale zwykle ich celem jest więcej pieniędzy, nie podprogowa kontrola zachowań i gustów ludzkości

i owszem, algorytmy youtube'a czy spotify prędzej podpowiedzą ci utwór, za którego promocję im zapłacono, ale w dalszym ciągu -- kryterium wyboru jest jasne

no właśnie -- wyboru; internet rozwiązuje jeden problem, braku możliwości wyboru treści w radiu czy telewizji; w to miejsce pojawia się kolejny -- co z tą całą treścią zrobić, jak ją uporządkować, objąć, wybrać i zdaję sobie sprawie, że wielu sobie z tym nie radzi lub nie ma konkretnych preferencji i wybiera to, co im się sugeruje -- a że sugeruje im się to, co jest najpopularniejsze i/lub najbardziej promowane (bo intensywna promocja nie zawsze idzie w parze z realną popularnością) -- te nowe media muszą się jakoś finansować i to jest jeden ze sposobów

cała ta histeria wywołana w tym wątku przez jeden numer wydaje mi się zwykłym jojczeniem, że kiedyś było lepiej

wracając do dychotomii z tytułu wątku -- starość! Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.12.2020 10:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #102
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
AKT! napisał(a):wracając do dychotomii z tytułu wątku -- starość!
Zdecydowanie starość. Tu nie chodzi tylko o muzykę przecież. Dorosły człowiek nie bierze udziału w TikTokowych czelendżach itp. Icon_razz2 A to dopiero w tej strefie internetu dopiero dowiadujemy się jak bardzo świat schodzi na psy.
AKT! napisał(a):że wielu sobie z tym nie radzi lub nie ma konkretnych preferencji i wybiera to, co im się sugeruje
Najgorsze jest to, że nie są tego świadomi. Przyjęło się sądzić, że internet jest wolny od propagandy i manipulacji, a wcale tak nie jest.

Radio Epsilon
02.12.2020 12:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #103
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Znalazłem ten filmik o którym wspominałem, gdzie Rick Beato analizuje pod kątem muzyki topowe popowe piosenki na czasie:

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.12.2020 07:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #104
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Pozwoliłem sobie na małą parafrazę tego cudownego artykułu:

Fiona Apple porusza na swym najnowszym albumie wiele ponadczasowych problemów, ale też kwestii czysto osobistych. Oto jak śpiewa o byciu odrzuconym przez rówieśników w dzieciństwie:
"Wszystkie fajne dzieciaki chciały się mnie pozbyć
Wstydzę się, jak bardzo się temu poddałam
Tego, że pozwoliłam
By wydarto mi szczęście, wydarto szczęście"

Uznany powszechnie za jeden z najlepszych albumów ubiegłej dekady krążek Lany Del Rey kończy się przejmującym aktem rozpaczy, poszukiwaniem stoicyzmu i wizualizacją mentalnej równowagi jako sinusoidy:
"Nie pytaj, czy jestem szczęśliwa
Wiesz że nie jestem
Ale mogę powiedzieć też, że nie jestem smutna
Lecz nadzieja nie jest bezpiecznym wyborem
Dla takich kobiet jak ja"

Któż z nas nie poruszył kącikiem ust, gdy Kanye West błyskotliwie zażartował z urzędującego prezydenta Baracka Obamy, po tym jak ten ostatni nazwał rapera pacanem. Kanye pokazał siłę swej psychiki, a za swą ripostę doczekał się słów uznania nawet ze strony silnie prodemokratycznych mediów:
"Wznieśmy toast za pacanów
Wznieśmy toast za palantów
Wznieśmy toast za imbecyli
Za każdego kogo znam
Wznieśmy toast za kretynów
Bo oni są po prostu sobą"

A jak wyglądała muzyka wcześniej? Proszę bardzo, oto idole naszych dziadków, Beatlesi:
"O tak! Powiem ci coś! Myślę że zrozumiesz!
Gdy ja powiem to coś
Chcę dotknąć twoją dłoń
Chcę dotknąć twoją dłoń
Chcę dotknąć twoją dłoń"

Pink Floyd proszę państwa. Nie dość, że teksty durne, to jeszcze obraźliwe. Takie infantylne treści sączono naszym rodzicom:
"Wielki człowieku, człowieku Świnio
Ha-ha, farsą jesteś
Ty dobrze wyważony kole
Ha-ha, farsą jesteś"

Albo półbogowie z lat 80., NWA. Szanowni państwo, jak dobrze że mamy lata 20. XXI wieku, bo ci wszyscy mamieni tak siermiężną liryką jak młodzież w latach 80. mogą odsapnąć od tych bzdur:
"Prosto z Kompton,
Szalony matkojebca zwany Lodowa Kostka
Z mafii znanej jako Cz***uchy z Nastawieniem"

Nie zrozumcie mnie źle, matkojebców i zboczeńców promujących najgorsze ku*****o wówczas nie brakowało, takie kawałki nikogo nie dziwiły.

Problem polega na tym, że takie kawałki wydostały się gdzieś z undergroundu, gdzie onanizowali się do nich dojrzewający chłopcy ze slumsów - i przedostały się na SAM SZCZYT muzycznych trendów. Ci prostacy promujący hinduskie sekty mieli na koncie wszystkie możliwe nagrody. Magazyn "Time", który ogłosił nie radzącego sobie z problemem pedofilii w kościele katolickim Jana Pawła II "człowiekiem roku", wielokrotnie uznawał Lennona na liście... stu najważniejszych ludzi XX wieku. To nie żart. Nad jego piosenką o zażywaniu LSD rozpływały się wielkie i uznawane za prestiżowe (!) media, takie jak wspomniany "Time", The Guardian i całe rzesze innych.
02.12.2020 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #105
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Bum, pozamiatane.

Miałem raz podobną sytuację na forum Bon Jovi, kiedy chwaliłem nową wówczas płytę T.Love, Old Is Gold. Jeden z userów spytał się mnie wtedy czy naprawdę uważam, że tekst "Pier*** fejsa, pier*** mocno go" jest lepszy od (tu wpisał refren piosenki Hey God Bon Jovi).

Spytałem go czy ma 12 lat, skoro daje takie z dupy porównania.

Radio Epsilon
02.12.2020 09:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #106
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Dyfeomorfizm napisał(a):Pozwoliłem sobie na małą parafrazę tego cudownego artykułu:
parafraza zmyślna i urocza. Oczywiście jest w niej tyle samo manipulacji, co u Raz Prozaka" ale nie zamierzam potępić tylko pochwalę to. Bo to jest bardzo kompleksowa odpowiedź z drugiej strony.
Miszon napisał(a):Znalazłem ten filmik o którym wspominałem, gdzie Rick Beato analizuje pod kątem muzyki topowe popowe piosenki na czasie:
Właściwie sporo to wyjaśnia. To duży argument po stronie "poziomu muzyki" w sprawie "Spadek poziomu muzyki czy starość ???" Po prostu znikają solówki/mostki/udziwnienia, motywy są łupane przez 5 minut bez zmian, brakuje zmian w obrębie utworu, piosenki są podobne do siebie, śpiewane są dość niedbale, znika umiejętność budowania "klimatu" itp . Arfumentacja, że piosenki maja podobny szkielet i linie - jest do kitu, bo na piosenkę nie należny patrzeć jak na samą linie akordu wiodącego. A już porównanie motywu w "piosence" Cardi B do motywu z Alice in chains - jest delikatnie mówiąc nieco zabawne.
EVENo napisał(a):A to dopiero w tej strefie internetu dopiero dowiadujemy się jak bardzo świat schodzi na psy.
a myślę, że promowanie luźnego stylu życia wchodzi do manstreamu. Tic Toc nadaje kierunek, który obserwujemy, jako konsekwencja poluzowania obyczajów. To co tam jest głupie - za niedługo wejdzie szerzej. Przykładem jest tatuowanie gałek ocznych. 5 Lat temu załamywaliśmy dłonie - dziś już to normalka.
EVENo napisał(a):Przyjęło się sądzić, że internet jest wolny od propagandy i manipulacji, a wcale tak nie jest.
Nie wiem, kto tak przyjął. Kiedyś w dobie wolności internetu może i byo to możliwe. Teraz w dobie trybalizacji, cenzury prewencyjnej i agresywnej monopolizacji - nie znam juz nikogo, kto wychodzi z takiego założenia.
kajman napisał(a):Z tego co od niej słyszałem to szału nie ma, ale nie ma także przy Gadze, Rihannie czy Lipie. Dla mnie to wszystko brzmi prawie tak samo.
Wiecie, że nie lubię i zżymam się czasem na Dua Lipa. Ale przy Cardi B - Dua Lipa jawi sie jako Diva i tworzy całkiem dobre piosenki.
AKT! napisał(a):ale zwykle ich celem jest więcej pieniędzy, nie podprogowa kontrola zachowań i gustów ludzkości
Działanie podprogowe jest podstawą funkcjonowania marketingu na różnych płaszczyznach. W świecie, w którym mechanizmy sprzedaży bywają skorelowane z procesem bezmyślnego popędu za posiadaniem - to nie wyklucza działanie podprogowego o szerszym spektrum. Większość rządzących, elit, finansjery, korporacji itp - nie jest zainteresowana zbyt krytycznym zachowaniom klienta i wzmacnianiem jego pozytywnych zachowań, typu asertywność, wstrzemięźliwość czy silna wola. Wpływ tych sił są widoczne gołym okiem w różnych sferach (Pamiętamy dobrze akcje Lobby tytoniowego - nikt widzę nie wyciągnął wniosków). Także myśli się o działaniu podprogowym w sposób bardziej zmyślny i kompleksowy. Możesz to nazwać teorią spiskową, pełne prawo.
W najbardziej hardcorowej wersji - jest to model Chiński - kiedyś postrzegany jako teoria spiskowa, w której indeksy, współczynniki społeczne, inwigilacja są już wprowadzone bez konieczności działań podprogowych. Ku przestrodze.
AKT! napisał(a):cała ta histeria wywołana w tym wątku przez jeden numer wydaje mi się zwykłym jojczeniem, że kiedyś było lepiej
Nie wiem, czy słowo histeria jest adekwatne.
Sundrajta napisał(a):bo więcej tego szkaradziejstwa nie da się konsumować
EVENo napisał(a):Zdecydowanie starość.
Myslę, że prawda lezy gdzieś pośrodku. Spadek jakości promowanej muzyki (nie muzyki wogóle) spadł na pysk. Jak już wspomniałem mnie nie dotyczą procesy starcze -poza aspektem biologicznym. Potrafię zachwycać się każdym stylem. I potrafię wyczuć pustynię stylistyczną. Na szczęście również Sundrajta również.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.12.2020 10:29 AM przez dziobaseczek.)
03.12.2020 10:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #107
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
EVENo napisał(a):Najgorsze jest to, że nie są tego świadomi. Przyjęło się sądzić, że internet jest wolny od propagandy i manipulacji, a wcale tak nie jest.
internet w 2000 roku a internet dziś to dwie różne rzeczy, ale zgadzam się, że ludzie nie zweryfikowali tego przestarzałego założenia

EVENo napisał(a):Bum, pozamiatane.
Bum!

dziobaseczek napisał(a):Po prostu znikają solówki/mostki/udziwnienia
Nie wiem, jakiej ty muzyki słuchasz, w mojej nie znikają Icon_surprised

dziobaseczek napisał(a):Działanie podprogowe jest podstawą funkcjonowania marketingu na różnych płaszczyznach. W świecie, w którym mechanizmy sprzedaży bywają skorelowane z procesem bezmyślnego popędu za posiadaniem - to nie wyklucza działanie podprogowego o szerszym spektrum. Większość rządzących, elit, finansjery, korporacji itp - nie jest zainteresowana zbyt krytycznym zachowaniom klienta i wzmacnianiem jego pozytywnych zachowań, typu asertywność, wstrzemięźliwość czy silna wola.
ok, nie mówię, że tak nie jest -- mechanizmy są różne, ale ostatecznym celem jest zysk

dziobaseczek napisał(a):Ale przy Cardi B - Dua Lipa jawi sie jako Diva i tworzy całkiem dobre piosenki.
nie trzeba nawet cardi b, by stwierdzić, że dua lipa śpiewa ostatnio dobre piosenki

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.12.2020 11:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #108
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
dziobaseczek napisał(a):A już porównanie motywu w "piosence" Cardi B do motywu z Alice in chains - jest delikatnie mówiąc nieco zabawne.
Ale rozbierając te piosenki do poziomu samych nut - tak to wyszło, chociaż faktycznie śmiesznie Icon_biggrin3 .
Argument że piosenki są podobnie nie jest do kitu, bo jak 8/10 utworów top10 używa tych samych 4 chwytów, to jest to nudne dla słuchacza na dłuższą metę.
Przykładowo ta polska propozycja na Eurowizję dziecięcą - łupanie w kółko wiadomo jakich 4 akordów, połowa piosenki tylko jakieś wycie, po 15 sekundach słuchania już wiedzeiałem że w tej piosence nic się nie wydarzy i ledwo dotrwałem do końca z nudów.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.12.2020 01:10 PM przez Miszon.)
03.12.2020 01:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Orion90 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Jul 2021
Post: #109
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
muzyka_życiem napisał(a):Chciałbym tylko zapytać czy ma ktoś podobnie? Jestem ciekaw czy są tu osoby które też kiedyś słuchały głównie muzyki radiowej a obecnej nie mogą znieść.

Dokładnie tak samo mam. Są gusta i guściki. Top utwórów słuchałem sobie na mp3.teledyski (do tej pory top lista jest aktualizowana). Skończyłem przed 2012 i do tej pory czasami mi się jeden czy dwa utwory spodobają. Przy reszcie spać mi się chce. Również, podobnie. Na początku słuchałem kaset z Eurodance, Original Oldies czy Eurodisco + Stachursky. Następnie na przemian, które działało. Radio Zet, RMF, aż w 2006 odkryłem Eskę i przy okazji słuchałem utworów ze starego dobrego Energy 2000. Eski słuchałem jej prawie do 2012 roku ale już wtedy mnie wszystko nudziło. Możliwe, że poziom muzyki ostro spadł.

Aktualnie od 2016 roku robię porządki, układam sobie playlisty ze starych, ulubionych utworów, których słuchałem ze św. pamięci przyjacielem. Dodatkowo odkupuję powoli na nowo kasety (które jako dziecko zniszczyłem, wciskając przycisk record).

Tak w sumie rzadko zdarza mi się słuchać czegoś nowego. Większość słucha rapsów, a do znajomego zaglądam czasami. Włącza czasami jakieś prawie nowe Gigi D'agostino czy C-Bool - nawet nie jestem pewien i bardziej czekam, aż pomyśli o jakimś filmie. Ostatnio w tle leci mi Eska 2006/2007 i jestem happy.
23.08.2021 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #110
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Głos dziennikarza Radia Zet w tym temacie:
https://magazynkoncept.pl/brakuje-mi-szc...echowskim/ .
07.11.2021 08:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #111
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Ostatnio zacząłem słuchać muzyki z płyt i to było to, czego potrzebowałem, powrót do lat dziecięcych jak najbardziej na propsie.
07.11.2021 08:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #112
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
W temacie wypowiedział się też Fisz:
https://www.terazmuzyka.pl/fisz-o-wspolc...-drinkach/

Mam wrażenie że recenzuje teksty sanah XD .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.11.2021 06:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #113
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Miszon napisał(a):Mam wrażenie że recenzuje teksty sanah XD
Fajnie by było, gdyby to była tylko sanah, ale niestety ten komentarz wydaje mi się uderzać w znacznie większą liczbę współczesnych twórców. Dzisiaj w robocie byłem w zastępstwie na "starych śmieciach", wchodzę do biura i jak mi eremef przypomniał, żeby w dzień nie szukać gwiazd, bo one nocą są, to szybko się stęskniłem za swoim obecnym stanowiskiem pracy Icon_razz2

Radio Epsilon
12.11.2021 07:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości