Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spadek poziomu muzyki czy starość ???
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
AKT! napisał(a):w polszy chyba tylko z założenia, bo na pewno nie w praktyce
Rzekłbym, że jednak elita, ale bardzo szeroka.
14.11.2019 06:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #62
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
czyli masy w sumie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.11.2019 06:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Masy, ale elitarne.
14.11.2019 07:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #64
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Obecnych studentów jednak jako całości nie nazwałbym elitą, niestety.

WOLNE MEDIA!!!
14.11.2019 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #65
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Może podyplomowych

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
14.11.2019 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #66
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Myślę, że samo studiowanie akurat na mojej uczelni mojego kierunku nie świadczy o przynależności do jakiejkolwiek elity umysłowej. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.11.2019 09:04 PM przez Dobromiera.)
14.11.2019 09:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #67
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Artur.O napisał(a):Myślę, że samo studiowanie akurat na mojej uczelni mojego kierunku nie świadczy o przynależności do jakiejkolwiek elity umysłowej.
Czyżby dawało takie efekty jak u Ciebie:
Artur.O napisał(a):Wszyscy, którzy mają mnie za zdrowego psychicznie powinni wylądować w psychiatryku
14.11.2019 09:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #68
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Mylisz przyczynę ze skutkiem.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.11.2019 10:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #69
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
"w polszy chyba tylko z założenia, bo na pewno nie w praktyce" - nie, ja jednak to widze, natomiast wspominam glownie o tych uczelniach najwyzej w rankingach. Bo na pewno nie np. o tej w moim miescie urodzenia xD
" lepiej"? nie rozumiem" - w sensie, ze dla stymulacji mozgu juz ten smooth jazz jest lepszy niz metal czy trap.
14.11.2019 10:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #70
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
1. Większość Polaków przechodzi przez studia i to jest fakt.
2. Wcale nie jestem na wysoko notowanej uczelni.
3. Mózg to stymuluje klasyka, a nie muzyka tła.
4. Meni ma rację.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.11.2019 11:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #71
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Artur.O napisał(a):Większość Polaków przechodzi przez studia
Nie wiedziałem, że już jest aż tak źle.
14.11.2019 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
"3. Mózg to stymuluje klasyka, a nie muzyka tła."
Nie tylko, bo jest też np. biały szum.
Podobno bez większych obaw można słuchać większości muzyki sprzed lat pięćdziesiątych, gdyż nie dekoncentruje.
@Kajman - troche robi sie off-top. Moze zalozmy nowy temat na temat edukacji?
14.11.2019 11:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #73
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Przechodzi przez studia - ciekawie powiedziane.
Wiem że jakiś czas temu był to mniej więcej co drugi maturzysta, co było jakimś rekordem w Europie, ale teraz ta liczba wyraźnie spadła - i dobrze.
Natomiast w modzie są inne formy kształcenia policealnego albo oczywiście kształcenie kierunkowe już w szkole średniej.

WOLNE MEDIA!!!
14.11.2019 11:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #74
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Artur.O napisał(a):1. Większość Polaków przechodzi przez studia i to jest fakt.

Ciekawy wątek. Kilku moich kolegów zostało na uczelni po studiach i pracuje w Instytucie Psychologii (tym "filozoficznym", bo u nas w Krakowie trochę inaczej to teraz wygląda z tą psychologią) i dzięki nim wiem, że studia, szczególnie z zakresu nauk humanistycznych, stały się obecnie bardzo popularne wśród studentów z Ukrainy i Białorusi. To trochę dygresja, ale zmieniłbym w ten sposób nieco brzmienie pierwszego punktu u Artura Icon_wink. Dzięki specjalnym dotacjom zachęca się ich do podejmowania studiów, ale poziom tych osób jest daleki od optimum, a Polscy studenci się denerwują. Ja może nie jestem na bieżąco, bo w moich czasach na Wydziale Filozoficznym nie było żadnego obcokrajowca, ale właśnie od znajomych wiem, że w przypadku kierunków pokroju Politologii czy Stosunków Międzynarodowych to spory dylemat. Poziom się obniża, ludzie dostają papierki - to prawda. Niemniej osoba chętna do nauki zawsze znajdzie motywację i sposób, żeby się wybić. Wiadomo, że tylko część ma takie predyspozycje i to jednocześnie ona w dużej mierze ciągnie uczelnie w rankingach.

W kuluarach panuje zresztą takie zdanie, że obecnie prawdziwe studia zaczynają się na doktoracie, jeżeli ktoś się decyduje. Co nie oznacza, że niektórzy też nie robią tego dla samego tytułu czy na zasadzie podniesienia swojego prestiżu np. w pracy w korporacji. Ale co kto woli - ciężlo na pewno pracować i jednocześnie studiować, ale sądzę, że ktoś oddany temu co robi, może już naprawdę wiele zyskać na tym etapie edukacji. Tak przynajmniej przypuszczam. Od tego roku w każdym razie postawiono na elitarność ze względu na nową ustawę. I znów mogę się odnieść do studiów humanistycznych, gdzie podobno przyjmuje się, w zależności do dyscypliny, już tylko po 5-6 osób rocznie. To chyba słuszny kierunek. Ale znowu - studenci zagraniczni, dzięki nielimitowanemu dostępowi, są w uprzywilejowanej pozycji. Zwykle mają już określone doświadczenie i dorobek, dlatego decydują się na studia na prestiżowej z ich pozycji uczelni zagranicznej. Polscy studenci nie mają wcześniej tej perspektywy i później przegrywają nabory. Są nowo otwarte kierunki, gdzie większość (niezależnie czy łącznie studiuje 5 czy 10 osób) osób jest właśnie spoza Polski.
15.11.2019 03:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
29.11.2019 02:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #76
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Na prośbę części kolegów, odświeżam wątek inspirowany niniejszym wpisem na Facebooku.
https://m.facebook.com/story.php?story_f...5358971224

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
27.11.2020 06:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Tutaj też odpiszę:
Przeczytałem ten post i zbyt słabo znam topowe piosenki list przebojów, żeby to skomentować. Mimo to wnioski uważam za naciągane. Przeczytałem też kolejny post i po tym strona wydaje mi się niewiarygodna i skrajnie tendencyjna. Nie chcę się rozpisywać, stwierdzę tylko że wytykanie dzieciom win rodziców było powszechną praktyką czasu komuny i świadczy o niskim poziomie obwiniającego.
27.11.2020 08:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #78
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Ju z Kopernik odkrył, że pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
27.11.2020 09:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #79
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Piszesz o poziomie mordoksiążek?
27.11.2020 10:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #80
RE: Spadek poziomu muzyki czy starość ???
Metaforycznie wszystkiego.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
27.11.2020 10:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości