Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #81
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Tematy takie jak ten, nie ukrywam, trochę przytłaczają mnie i powodują, że nie mam ochoty pisać o swojej muzyce albo komentować szerzej. Oczywiście to tylko moje wrażenie i moje słabości i nie wiem na co liczę, pisząc ten post... Jakoś tak musiałem.

Jak zwykle burza wokół czegoś, co podoba się góra jednej, tej samej co zwykle poszukującej atencji osobie, ale wszyscy muszą dać się wciągnąć.
11.09.2019 08:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #82
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Brite napisał(a):Dlaczego dobry (nie wybitny) tekst, miałby nie iść w parze z utworem do zabawy?
+1
Artur.O napisał(a):A można robić tak, żeby było i inteligentnie, i z humorem - tak, jak np. robi to Łona. Nie rozumiem, czemu może być albo głupio ale "śmiesznie", albo smutno i ponuro. Strasznie zamykacie się w jakichś schematach.
+1000

prz_rulez napisał(a):No totalny brak poczucia humoru.
Nie uważam się za osobę z totalnym brakiem poczucia humoru. Tylko nie jest ono prostackie. I wypraszam sobie takie teksty.

Kalypson napisał(a):ematy takie jak ten, nie ukrywam, trochę przytłaczają mnie i powodują, że nie mam ochoty pisać o swojej muzyce albo komentować szerzej.
Myślę, że Cię rozumiem. Też mnie to wkurza, że dyskutujemy o takim czymś, ale widać trochę mamy taką potrzebę, żeby wyrazić swoje odczucia... Natomiast na pewno byłbym za tym, żeby powoli wygaszać ten jakże ważki dla muzyki temat...

Kalypson napisał(a):Jak zwykle burza wokół czegoś, co podoba się góra jednej, tej samej co zwykle poszukującej atencji osobie, ale wszyscy muszą dać się wciągnąć.
I pewnie trafiłeś w sedno, niestety...

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.09.2019 10:34 AM przez neo01.)
11.09.2019 10:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #83
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
miszony napisał(a):oczywiście , że obejrzałem filmik gdzie był dołączony tekst tego "utworu"
jeden komentarz nie wystarczył najwyraźniej; wstawianie słowa "utwór" w cudzysłów nie sprawi, że utwór przestanie być utworem; to funkcja magiczna języka zastosowana nie tylko złośliwie, ale i nieskutecznie Icon_wink

miszony napisał(a):niechlujstwo językowe
nie uważam, żeby to była istota rzeczy -- można by się tu nawet dopatrywać stylizacji, ale to po prostu język codzienny dzieciaków inspirowanych youtube'm i rapsami
dla mnie jednak barierą jest znacząca wulgarność podana w bardzo naturalny i bezpruderyjny sposób, co dodatkowo może szokować starszych czy niezaznajomionych; można na dnie rozpoznać jakąś bezwzględność czy brak empatii, zwłaszcza że na pierwszym planie mamy bez wyrzutów nakreślone motto "ruchać, jebać, nic się nie bać" -- i to też szokuje, choć każde pokolenie bawiło się do numerów w tej konwencji; innych oczywiście formalnie i tekstowo niby też, ale tylko pozornie -- inne były środki, bo inne były czasy

kajman napisał(a):Według Ciebie, ta piosenka pod względem słów to żart?
oho, chętnie sam poznam odpowiedź Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.09.2019 10:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Jan 2015
Post: #84
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Nie AKT!, jeden Twój komentarz do słów Miszona nie wystarczy. Niech SE będzie nieskuteczne i złośliwe. Ten " utwór" zostanie u mnie w cudzysłowie.
11.09.2019 11:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #85
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
ach te jednoosobowe krucjaty podejmowane w imię osobliwie pojmowanego większego dobra Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.09.2019 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #86
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Kuba1201 napisał(a):dlaczego tutaj oczekujecie jakiegoś wybitnego tekstu
Chyba nikt tutaj nie oczekuje wybitnego textu tylko takiego, który rzmiałby chociaż odrobinę przyzwoicie.
Kuba1201 napisał(a):nie można słuchać cały czas tych samych smętów
Ale nikt nikomu nie każe ich słuchać. Naprawdę zdarzajuą się przyzwoite, a nawet dobre utwory, które nie są smętami.
Brite napisał(a):Dlaczego dobry (nie wybitny) tekst, miałby nie iść w parze z utworem do zabawy?
Nawet są takie utwory.
neo01 napisał(a):Nie uważam się za osobę z totalnym brakiem poczucia humoru.
Ale przecież nie Ty decydujesz czy masz poczucie humoru.
11.09.2019 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #87
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
AKT! napisał(a):ach te jednoosobowe krucjaty podejmowane w imię osobliwie pojmowanego większego dobra
Błagam, jak na razie to bardziej kto inny prowadzi tu jakąś "krucjatę", serio aż tak Ci to przeszkadza? To chyba sprawa każdego kto jak sobie pisze.
kajman napisał(a):Ale przecież nie Ty decydujesz czy masz poczucie humoru.
Ło mamo, a Tobie co znowu? Przecież napisałem "nie uważam się", chyba mam prawo też do oceniania samego siebie?

WOLNE MEDIA!!!
11.09.2019 05:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #88
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
neo01 napisał(a):chyba mam prawo też do oceniania samego siebie
Nie masz. Tylko prz_rulez ma do tego prawo (na tym forum, bo na innym to taki pan co ma w nicku cztery duże litery).
11.09.2019 05:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #89
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Uff, to mnie uspokoiłeś... Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
11.09.2019 05:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #90
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
neo01 napisał(a):Błagam, jak na razie to bardziej kto inny prowadzi tu jakąś "krucjatę", serio aż tak Ci to przeszkadza? To chyba sprawa każdego kto jak sobie pisze.
poniekąd, ale po to nam forum dyskusyjne, by pewne rzeczy komentować i wymieniać się opiniami, co właśnie czynię Icon_wink

ja mam duży dystans do tego wątku, mniejszy rzeczywiście do języka, dlatego się powtarzam, bo mnie te umniejszające cudzysłowy niezależnie od kontekstu mierżą, haha xD nevermind, zamykam się

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.09.2019 06:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #91
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Jakby co, to was czytam, ale nie mam czasu sie odniesc; zrobie to za jakis czas.
12.09.2019 01:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #92
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Już się boimy.
12.09.2019 05:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #93
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
prz_rulez napisał(a):Jakby co, to was czytam, ale nie mam czasu sie odniesc; zrobie to za jakis czas.
Powoli robi się z tego "Saga ludzi lodu" Icon_rolleyes

WOLNE MEDIA!!!
12.09.2019 07:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #94
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
To i ja dołączę.... (do tej sagi)
Przesłuchałem i cóż, nie wnikając w gatunkowe podziały, dla mnie to jest disco polo, chociaż od początku miałem wrażenie że jest to przeróbka jakiejś znanej zachodniej melodii? Icon_rolleyes Chociaż z drugiej strony mogę napisać to z przekonaniem graniczącym niemal z pewnością, że pierwszy raz usłyszałem ten kawałek.
I chyba rozumiem co w niej zachwyca peerzeta (jeżeli to w ogóle jest do ogarnięcia)?
Tekst jest taki właśnie młodzieżowy i ktoś wcześniej użył dobrego określenia "niechlujny". Icon_twisted
Ocena ode mnie 5/10 więc oznacza, że ta melodia mnie nie razi, a i nóżką można tupnąć!

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
12.09.2019 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #95
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
W międzyczasie chciałbym was zmartwić, bo to raczej nie koniec piosenek Ronniego:
14.09.2019 11:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #96
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
O kurde. Ronnie ma być na Roztańczonym Narodowym [Obrazek: hahaha.gif]
A tymczasem "Ona by tak chciała" zadebiutowało na drugim miejscu Gorącej Dwudziestki. A potem skoczyło o oczko... Icon_wink
21.09.2019 08:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Online
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 554
Dołączył: Jun 2010
Post: #97
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
(21.09.2019 08:57 PM)prz_rulez napisał(a):  O kurde. Ronnie ma być na Roztańczonym Narodowym [Obrazek: hahaha.gif]
A tymczasem "Ona by tak chciała" zadebiutowało na drugim miejscu Gorącej Dwudziestki. A potem skoczyło o oczko... Icon_wink

Podwójnej Gorącej 20 perzecie - tak w ramach poprawy Icon_smile

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
21.09.2019 09:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #98
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Dokladnie to chyha 2x Gorąca 20, jesli sie nie mysle. Szczegoly niewazne; wazne, ze Ronnie rządzi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2019 10:32 PM przez prz_rulez.)
21.09.2019 09:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Brite Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: May 2018
Post: #99
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
01.10.2019 12:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #100
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
no bo kto mógł się tego spodziewać? xD <3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.10.2019 12:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Subwoolfer feat. Luna Ferrari - Howling Szymek79 1 225 27.10.2022 05:58 PM
Ostatni post: kajman
  Imelda May & Noel Gallagher feat. Ronnie Wood - Just One Kiss youdah14me 0 297 28.01.2021 09:19 PM
Ostatni post: youdah14me
  Książę Kapota & Ronnie Ferrari - Daj mi ten koks prz_rulez 1 381 20.10.2019 09:37 AM
Ostatni post: kajman
  Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała prz_rulez 0 695 23.07.2019 05:58 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Bebe Rexha - Ferrari Szymek79 1 531 30.04.2018 11:36 AM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości