Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #61
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Dla mnie to bełkot. Nie rozumiem co śpiewają i oni chyba też nie rozumieją. Nawet jeżeli miała być to parodia to mogli to śpiewać wyrażnie a tak skupiam się aby posłuchać tekstu , którego nie ma...
09.09.2019 01:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #62
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Ojej jakie oburzenie wszechobecne. Większość z was widzę, nie potrafi podejść do kwestii muzyki z dystansem.

Dla mnie to świetny poprawiacz humoru. Twórcy idealnie wpisali się w panujące trendy.
Zdecydowanie wolę taką estetykę niż pseudointeligentnego Taco.
No i zdecydowanie umila mi wszelkie wyjścia ze znajomymi, gdyż każdy potrafi się z tego zwyczajnie pośmiać i wyluzować Icon_wink
Bit rozwala na łopatki Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.09.2019 02:13 PM przez mike.)
09.09.2019 02:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #63
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Najlepszą recenzją niech będzie to, że nawet mi się tej czterostronicowej dyskusji nie chce czytać. Czy warto? Icon_wink
Mnie nie zachwyca.
09.09.2019 03:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
dannar napisał(a):nawet mi się tej czterostronicowej dyskusji nie chce czytać
Ustaw sobie ilość postów na stronę to wyjdą Ci tylko dwie strony. A co do dyskusji to po części jest to off-topp.
mike napisał(a):Dla mnie to świetny poprawiacz humoru.
To masz specyficzne poczucie humory (albo przynajmniej skrajnie różne od mojego).
mike napisał(a):Zdecydowanie wolę taką estetykę niż pseudointeligentnego Taco.
No akurat Taco to średnio sensowny materiał do porównań (przynajmniej w moim odczuciu).
miszony napisał(a):Nie rozumiem co śpiewają
Ja rzadko kiedy rozumiem co kto śpiewa, ale sprawdziłem text w internecie i moim zdaniem dobrze, że nie rozumiesz.
09.09.2019 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #65
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
(09.09.2019 01:45 PM)AKT! napisał(a):  pisanie "utwór" w cudzysłowie jest słabe, niezależnie od oceny, to jest utwór przecież -.-
Wahałem się przyznam.

Nie bardzo może śmieszyc bo faktycznie słabo słychać tekst. Coś bełkoczą na słabym podkładzie, co może być w tym śmiesznego bądź poprawiającego humor? Raczej dołuje.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
09.09.2019 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #66
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Miszon napisał(a):Ale nie przewiduję by "utwór" miał budowę Bohemian Rhapsody i potem nastąpiła jakaś inna część w innym zupełnie stylu.
A zaskoczę Cię, bo jest zmiana stylu, tylko... na dużo gorzej. I to na pewno nie jest typowe dp, bardziej takie "wieśniak-polo" z niby-rapowymi wstawkami z ohydnym tekstem. I mnie np. nie przeszkadzają wulgaryzmy jako takie, tylko ich sposób podawania i kontekst, jak w wulgarny sposób traktuje się kobietę np...

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.09.2019 10:54 PM przez neo01.)
09.09.2019 10:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #67
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
neo01 napisał(a):w wulgarny sposób traktuje się kobietę
Ale to jest często spotykana postawa i nie dziwi, że się o niej śpiewa. Inna sprawa, że uważam ją za naganną.
10.09.2019 08:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #68
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
(09.09.2019 04:03 PM)kajman napisał(a):  
mike napisał(a):Zdecydowanie wolę taką estetykę niż pseudointeligentnego Taco.
No akurat Taco to średnio sensowny materiał do porównań (przynajmniej w moim odczuciu).

Porównywałem po prostu według popularności, a obaj twórcy obecnie królują na polskim rynku.
10.09.2019 03:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #69
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
AKT napisał(a):nie wiem, co mają buty do poczucia humoru
Pierwszy raz spotkałem się z pojęciem normizmu w kontekście świadomgo ubierania się w sposób niewyróżniający się.
AKT napisał(a):moim zdaniem chodzi przede wszystkim o niekumanie pewnych rzeczy i prostolinijne podejście do nich
To może powiedzmy wprost, że to nowe określenie na discolaski. Tyle, że ja discolaską bynajmniej się nie czuję.

Ej, ale może to wielu z was nie rozumie Ronniego? Haha Icon_lol

AKT napisał(a):ja absolutnie nie wartościuję tym stwierdzeniem, ale tostowane przez ciebie memy czy traczki są często dla mnie definicją normizmu
Może jakieś przykłady?

AKT! napisał(a):ronnie ferrari na twojej liście i twoja aktywność w tym temacie też się w to wpisują, bo chociaż ronnie próbuje być hip, to mimo wszystko jest bardzo swojski i prostolinijny
Ale to przecież miało mieć ten element swojskości! No Amerykę odkryłeś Icon_smile

Miszon napisał(a):Odważyłem się i odpaliłem. To typowe "new disco polo", czyli właśnie takie które zaczęło się od "Ona tańczy dla mnie".
Taki udiscopolowany Enej.
No nieeeeeee.
Gdzie Weekend, a gdzie Ronnie.
Miszon napisał(a):Tekstowo jednak dno totalne
To może inaczej: czego byś oczekiwał w tym tekstu, byś nie uważał go za dno totalne?
Miszon napisał(a):Oczywiście nie słuchałem całego, za co zaraz spotkają mnie gromy, wystaczyło mi ok. 45 sekund.
No cóz, jak coś to sprowadzasz je na własne zyczenie.

miszony napisał(a):Dla mnie to bełkot. Nie rozumiem co śpiewają i oni chyba też nie rozumieją. Nawet jeżeli miała być to parodia to mogli to śpiewać wyrażnie a tak skupiam się aby posłuchać tekstu , którego nie ma...
Po pierwsze - aż musiałem jeszcze raz przesłuchać... No i nie mam problemu z usłyszeniem tekstu. Maniera pewnie celowa. Po drugie - od czego strony z tekstami piosenek?
A po trzecie - prawda jest taka i nie ma co tego ukrywać, że zwrotki są, bo są, a tak naprawdę wszystko dąży do refrenu Icon_wink

mike napisał(a):Ojej jakie oburzenie wszechobecne. Większość z was widzę, nie potrafi podejść do kwestii muzyki z dystansem.
Och, czy to pierwszy raz? To się działo, gdy jeszcze nie udziełałeś się na forach, vide święte oburzenie z powodu wejścia "Buttons" The Pussycat Dolls na LP3 Icon_wink

kajman napisał(a):To masz specyficzne poczucie humory (albo przynajmniej skrajnie różne od mojego).
No jak Ciebie raduje Siódemka Voo Voo, to ja nie mam więcej pytań. A to w sumie tylko jeden z przykładów Icon_wink

kajman napisał(a):Ja rzadko kiedy rozumiem co kto śpiewa, ale sprawdziłem text w internecie i moim zdaniem dobrze, że nie rozumiesz.
Oburzyłeś się?

Miszon napisał(a):Nie bardzo może śmieszyc bo faktycznie słabo słychać tekst. Coś bełkoczą na słabym podkładzie, co może być w tym śmiesznego bądź poprawiającego humor? Raczej dołuje.
Ronnie dołuje? O LOL Icon_lol

neo01 napisał(a):bardziej takie "wieśniak-polo"
Co takiego? Icon_surprised

neo01 napisał(a):I mnie np. nie przeszkadzają wulgaryzmy jako takie, tylko ich sposób podawania i kontekst, jak w wulgarny sposób traktuje się kobietę np...
Ojeeeeeeeeeeej.
No totalny brak poczucia humoru.


W sumie dyskusję można podsumować tym, że wielu z was nie rozumie zwyczajnie takiej muzyki. Tak samo jak ja np. "7" Voo Voo Icon_wink Może niektórzy z was, nie wypominając lat, są już zbyt wiekowi na to?
10.09.2019 04:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #70
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
To nie jest na pewno kwestia wieku; jak coś jest prostackie, to jest prostackie i z pewnością bardzo wielu nasto- i dwudziestoparolatkom się takie coś nie podoba.

WOLNE MEDIA!!!
10.09.2019 05:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #71
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Od razu prostackie... Jakoś nie czuję, żeby od słuchania Ronniego odjęło mi inteligencji czy ogłady.
10.09.2019 05:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 421
Dołączył: Aug 2017
Post: #72
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Ale ten utwór moim zdaniem służy głównie do zabawy, więc nie wiem dlaczego tutaj oczekujecie jakiegoś wybitnego tekstu. No właśnie, nie można słuchać cały czas tych samych smętów.
Ale takie numery, jak to też trzeba słuchać z rozsądkiem. A mi się nie podoba z powodu zawartości muzycznej. Chociaż na weselu świetnie się to śpiewało Icon_cool
10.09.2019 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #73
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
prz_rulez napisał(a):Gdzie Weekend, a gdzie Ronnie.
Zgadzam się, Weekend wielokrotnie lepszy.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
10.09.2019 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Brite Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: May 2018
Post: #74
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
(10.09.2019 05:58 PM)Kuba1201 napisał(a):  Ale ten utwór moim zdaniem służy głównie do zabawy, więc nie wiem dlaczego tutaj oczekujecie jakiegoś wybitnego tekstu.
Dlaczego dobry (nie wybitny) tekst, miałby nie iść w parze z utworem do zabawy?
10.09.2019 06:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #75
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
A można robić tak, żeby było i inteligentnie, i z humorem - tak, jak np. robi to Łona. Nie rozumiem, czemu może być albo głupio ale "śmiesznie", albo smutno i ponuro. Strasznie zamykacie się w jakichś schematach.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
10.09.2019 06:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #76
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
prz_rulez napisał(a):Ej, ale może to wielu z was nie rozumie Ronniego? Haha Icon_lol
to raczej kwestia pokoleniowa

prz_rulez napisał(a):To może powiedzmy wprost, że to nowe określenie na discolaski.
nie wiem, jak doszedłeś do takiego wniosku

prz_rulez napisał(a):Ale to przecież miało mieć ten element swojskości! No Amerykę odkryłeś Icon_smile
no i ma

prz_rulez napisał(a):No totalny brak poczucia humoru.
to nie jest kwestia humoru moim zdaniem; a jeśli uważasz, że jest, to wracamy do punktu wyjścia, czyli twojego normizmu w tym zakresie Icon_wink

Brite napisał(a):Dlaczego dobry (nie wybitny) tekst, miałby nie iść w parze z utworem do zabawy?
ale ten tekst nie jest wcale całkiem zły; napisany bardzo rel językiem i przedstawiający historię, którą można sobie wyobrazić i się do niej odnieść; myślę, że tematyka i brzmienie nie są wyszukane i ta para wystarczy, by wielu odstręczyć, ale to nie jest wcale źle czy prymitywnie poskładane; no i refren jest superprzebojowy; wszyscy macie trochę racji, ale krytyka jest przesadzona

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.09.2019 07:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #77
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
prz_rulez napisał(a):
Po pierwsze - aż musiałem jeszcze raz przesłuchać... No i nie mam problemu z usłyszeniem tekstu. Maniera pewnie celowa. Po drugie - od czego strony z tekstami piosenek?
A po trzecie - prawda jest taka i nie ma co tego ukrywać, że zwrotki są, bo są, a tak naprawdę wszystko dąży do refrenu Icon_wink

Po pierwsze : oczywiście , że obejrzałem filmik gdzie był dołączony tekst tego "utworu". Przede wszystkim chodziło głównie o niechlujstwo językowe, które staje się inspiracją dla tych 20 milionów +, którzy obejrzeli ten filmik i którzy potem stosują ten język w potocznym życiu. Dlatego mniemam, że Ronnie F. nie rozumie co śpiewa. Przykre jest to, że na tej muzyce rośnie niedouczone społeczeństwo słuchającej taniej , prymitywnej muzyki. Właściwe to z czego mają się uczyć? Z tekstu: se na chatę zaparzę se herbatę nie kur* żadne latte.. Brawo... oby tak dalej.
10.09.2019 10:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #78
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
AKT! napisał(a):zrób sobie może tutaj test http://memecompass.com
Wszedłem, spojrzałem może z 2 minuty na ten test, nic nie zrozumiałem, wyszedłem Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
10.09.2019 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #79
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Prz, przepraszam, ale jak Cię czytam, to kolejny raz opadają ręce. Jakie discolaski? O czym Ty mówisz?

A co do normizmu to prawda niestety TBH, Akt! dobrze to uargumentował imo.
10.09.2019 11:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
prz_rulez napisał(a):czego byś oczekiwał w tym tekstu, byś nie uważał go za dno totalne?
Pytanie powinno brzmieć raczej, czego by nie oczekiwał od textu. On nie chce, żeby text był wzniosły tylko, żeby nie był beznadziejny.
prz_rulez napisał(a):Po drugie - od czego strony z tekstami piosenek?
A to akurat nie jest właściwe podejście. Text śpiewany jest po to, żeby go rozumieć, a nie, żeby nie rozumieć i sprawdzać.
prz_rulez napisał(a):No jak Ciebie raduje Siódemka Voo Voo
No sorry, a gdzie to ty wyczytałeś? Ale tak, muzycznie mnie raduje, bo raduje mnie to, co odbieram pozytywnie, a textowo nie raduje, ale jest tam sporo pozytywnych elementów.
prz_rulez napisał(a):Oburzyłeś się?
Nie, skądże, bo dla wielu ludzi to jest norma i od dawna o tym wiem. Ale text jest niewiele warty i pozytywny może być tylko dla samców i masochistek.
prz_rulez napisał(a):No totalny brak poczucia humoru.
Według Ciebie, ta piosenka pod względem słów to żart?
prz_rulez napisał(a):Jakoś nie czuję, żeby od słuchania Ronniego odjęło mi inteligencji czy ogłady.
Gdybym był złośliwy to napisałbym, że nie ma czego Tobie ujmować.
Może coś napiszę później, bo trza iść do pracy.
11.09.2019 08:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Subwoolfer feat. Luna Ferrari - Howling Szymek79 1 222 27.10.2022 05:58 PM
Ostatni post: kajman
  Imelda May & Noel Gallagher feat. Ronnie Wood - Just One Kiss youdah14me 0 282 28.01.2021 09:19 PM
Ostatni post: youdah14me
  Książę Kapota & Ronnie Ferrari - Daj mi ten koks prz_rulez 1 376 20.10.2019 09:37 AM
Ostatni post: kajman
  Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała prz_rulez 0 691 23.07.2019 05:58 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Bebe Rexha - Ferrari Szymek79 1 517 30.04.2018 11:36 AM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości