Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #41
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
(07.09.2019 10:54 AM)prz_rulez napisał(a):  Um, to jednak trochę ignoranckie podejście moim zdaniem.
Nie ignoranckie, tylko poparte doświadczeniem.
Cytat:Ej, i co jak co, ale mnie chyba o normizm raczej nie możesz posądzać Icon_lol
Nie, ale zdarza Ci się bronić norm*ckich rzeczy za to, że są normˊ*ckie. Icon_cool

(07.09.2019 02:46 PM)prz_rulez napisał(a):  A może po prostu duża część z was na forum, tych bardziej alternatywnych zwłaszcza, nie rozumie tego typu utworów? Nie rozumie tego, że czasami człowiek chce się pobawić, rozluźnić, zapomnieć o problemach? A piszę to jako osoba będąca daleko od standardowych używek.
A sprawdź se, jaki utwór z mojego najnowszego notowania ma największy staż. Icon_wink Rozumiem, że to smutna alternatywa od której chce się wieszać.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.09.2019 12:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #42
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
No przyznam, że jakby nie patrzeć, to pomysłowe. Wokalnie a'la Tymek, muzycznie to coś zupełnie innego, niż to, co jest teraz naprawdę popularne wśród młodych ludzi, tekst pełen wulgaryzmów - to nie mogło nie chwycić ludzi w wieku gimnazjalnych. W tym wieku nie liczy się poziom muzyki, ma po prostu wpaść w ucho. I to, że to jest na szczycie u prz to mnie jakoś szczególnie nie zaskakuje i szokuje Icon_biggrin
08.09.2019 12:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Artur.O napisał(a):Nie, ale zdarza Ci się bronić norm*ckich rzeczy za to, że są normˊ*ckie. Icon_cool
Nie za to, że są normickie (zresztą, na co dzień w ogóle nie używam tego słowa; swoją drogą, nigdzie nie mogę znaleźć jego konkretnej definicji, kojarzy mi się tylko z tymi ludźmi, co świadomie noszą mało oryginalne ciuchy), tylko widzę, że są to po prostu fajne, zabawowe kawałki.
A Antoha to jednak trochę co innego.

dejmieen napisał(a):I to, że to jest na szczycie u prz to mnie jakoś szczególnie nie zaskakuje i szokuje
Rozwiń myśl Icon_cool

Iii jeszcze specjalna odpowiedź dla Kajmana:
kajman napisał(a):To by poziom kultury muzycznej wzrósł
Ale nie musi wzrastać akurat . Voo Voo, jak wszyscy uczestnicy topu wiedzą, mają
Poza tym też tylko częściowo, bo wokalnie to Wagiel Starszy radzi sobie tak średnio raczej, zresztą sam przyznał kiedyś, że swoje niedociągnięcia wokalne nadrabia instrumentarium.
kajman napisał(a):A może wprost przeciwnie.
Nie wiem, czy samobójstw stricte, ale dla mnie ta płyta to jedna wielka prezentacja godzenia się ze stanem "ch*jowo, ale stabilnie". Jak piszę po raz kolejny - może w wieku sześćdziesięciu lat patrzy się na życie inaczej, może niejako z automatu człowiek przestaje się szarpać ze światem i zatapia się w swoim grajdołku. No tylko przy takiej postawie nie ma co liczyć na jakiekolwiek zmiany. Choć, co tu kryć, pod wieloma względami tak jest łatwiej. W sumie to jest chyba właśnie normizm Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.09.2019 12:46 PM przez prz_rulez.)
08.09.2019 12:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #44
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Widzę, że nie zamierzasz odczepić się od tej płyty Icon_rolleyes
prz_rulez napisał(a):"ch*jowo, ale stabilnie"
Otóż pokażę Ci, jak bardzo się mylisz - kilka cytatów:
Czuję, że żyję
A żyję, bo czuję
A dla kogo mam
I niczego mi nie brakuje
Niczego nie brakuje nam
;
Choć zwykle niedziele
Spisuję na straty
To dziś od rana poczułem się bogaty, bogaty
;
Pamiętam bez Ciebie życie
a pamiętam mało
przysięgam jednak bez bicia
że o wiele za długo to trwało
;
i koronne:
Zostawić Ci muszę przed spaniem słowa
nabazgrane w biegu
że gdybym miał jutro zaczynać od nowa
nie zmieniałbym niczego

Czy nie widzisz tego, że ta płyta jest w gruncie rzeczy jednym wielkim wyznaniem miłosnym Wagla do jego żony? Dlaczego się tak uczepiłeś tej płyty i tych tekstów? Gdzie tu masz, że jest ch.....? Nastrój jest często posępny, owszem, nie neguję tego i samemu mi to za bardzo nie odpowiada, ale ileż można dręczyć eibie i innych takimi tekstamiIcon_question Wyluzuj, naprawdę, świat i ta płyta nie są takie złe!

WOLNE MEDIA!!!
08.09.2019 12:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #45
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
(08.09.2019 12:42 PM)prz_rulez napisał(a):  
dejmieen napisał(a):I to, że to jest na szczycie u prz to mnie jakoś szczególnie nie zaskakuje i szokuje
Rozwiń myśl Icon_cool

No ja zauważyłem, że lubisz rzeczy, ekhem... nietuzinkowe. I na tym skończę je opisywać Icon_razz2
08.09.2019 01:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
@neo
Wiesz, mamy top Voo Voo, więc ciężko zapomnieć Icon_razz2 Cóż, trochę chyba chcesz wybielić ten tekst. A w sumie wygląda to tak, że tylko żona ratuje tę totalną beznadzieję.
-------------
Ci, którzy narzekają na wulgaryzmu u Ronniego, mogą posłuchać wersji ocenzurowanej Icon_wink

Jest nawet wersja bardzo ocenzurowana z całkowicie wyciętymi fragmentami z wulgaryzmami.
08.09.2019 01:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
prz_rulez napisał(a):może niejako z automatu człowiek przestaje się szarpać ze światem
Jaki jest cel w szarpaniu się ze światem? Ja chyba nigdy się nie szarpałem. Należy tworzyć wartości pozytywne, a nie obalać negatywne.
prz_rulez napisał(a):tylko żona ratuje tę totalną beznadzieję
Nie tylko.
08.09.2019 01:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #48
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
(08.09.2019 12:42 PM)prz_rulez napisał(a):  
Artur.O napisał(a):Nie, ale zdarza Ci się bronić norm*ckich rzeczy za to, że są normˊ*ckie. Icon_cool
Nie za to, że są normickie (zresztą, na co dzień w ogóle nie używam tego słowa; swoją drogą, nigdzie nie mogę znaleźć jego konkretnej definicji, kojarzy mi się tylko z tymi ludźmi, co świadomie noszą mało oryginalne ciuchy), tylko widzę, że są to po prostu fajne, zabawowe kawałki.
A Antoha to jednak trochę co innego.
Eeee... jaki Antoha?

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.09.2019 02:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Płyta zgłoszona do topu płyt.
08.09.2019 02:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #50
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
prz_rulez napisał(a):Cóż, trochę chyba chcesz wybielić ten tekst. A w sumie wygląda to tak, że tylko żona ratuje tę totalną beznadzieję.
Co to znaczy, że chcę wybielić ten tekst? Poza tym nie tekst, tylko teksty. I w czym ratuje żona - w tekstach czy muzyce? Bo w tekstach to jest wiodący motyw znacznej części kawałków z tej płyty, więc to i tak byłoby dużo, choć to oczywiście nie wszystko, a muzycznie tam jest wiele dobrego, choć jak pisałem - też nie wszystko mi tam leży.

WOLNE MEDIA!!!
08.09.2019 03:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
(08.09.2019 02:08 PM)Artur.O napisał(a):  Eeee... jaki Antoha?

Artur.O napisał(a):Sŭstavŭ Xujevŭjixŭ Pěsinĭjĭ - vydanĭje 1099 (20.07.2019)
[...]
01. 01 07 Антоха MC [Antocha MC] - Выборы [Wybory] #1
08.09.2019 03:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #52
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
I to jest utwór z największym stażem w notowaniu u mnie? Icon_rolleyes

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.09.2019 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Aaaa, stażemIcon_exclaim Moje niedopatrzenie.
No to nie wiem w takim razie, czemu czepiasz się Ronniego. I to bez odsłuchu, lol.
To jak nie cierpieć kogoś, bo "aaa, kolega kolegi mi mówił".
08.09.2019 03:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #54
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
prz_rulez napisał(a):A już na pewno nie cechuje mnie normizm.
hahaha, pod pewnymi względami -- jeszcze jak, cytując klasyka xd

prz_rulez napisał(a):muzykę romską
manele czy disco polo, co za różnica Icon_wink

prz_rulez napisał(a):Ale jaja.
po "ona tańczy dla mnie" to żadna nowina

meni napisał(a):Tak bardzo to, Konrad jak zawsze z uczciwą oceną sytuacji. Icon_wink
a dziękuję Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.09.2019 12:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
AKT! napisał(a):hahaha, pod pewnymi względami -- jeszcze jak, cytując klasyka xd
Hmm, jakim?
AKT! napisał(a):manele czy disco polo, co za różnica Icon_wink
Ja bym nie powiedział, że to manele, bardziej już przypomina mi węgierski romapop (hah, może to właśnie dzięki Lejli Ronnie miał tak idealnie przetarte szlaki).
AKT! napisał(a):po "ona tańczy dla mnie" to żadna nowina
A było to grane w Esce?
W każdym razie, jest to jednak inny ciężar gatunkowy. No i i nie ma wulgaryzmów...
09.09.2019 12:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #56
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
prz_rulez napisał(a):Hmm, jakim?
poczucie humoru

prz_rulez napisał(a):Ja bym nie powiedział, że to manele, bardziej już przypomina mi węgierski romapop
jeden pies Icon_wink zwłaszcza że węgierski romapop, manele, muzyka romska nijak mają się do polskiego kontekstu kulturowego -- tu rządzi disco polo, które jest inną gałęzią muzyki wychodzącej z tego samego pnia słowiańskiej muzyki folkowej przeżętej przez brzmienie dance-popu

prz_rulez napisał(a):A było to grane w Esce?
oczywiście!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.09.2019 10:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
1. Ale caly czas nie wyjasniles o co mi chodzi.
Mi normizm kojarzy sie z tym, ze ktos swiadomie np. Nosi buty, ktore sie nie wyrozniaja. No, w sumie pod wzgledem ciuchow to jestem delikatnym normista, bo ekstremalnie wyrozniajacych sie ciuchow nie nosze. Ale poza tym... Niespecjalnie widze siebir w normizmie. Raczej wrecz przeciwnie.
2. Czy nijak? Mimo wszystko Romowie byli obecni w Polsce od paru ladnych wiekow, moze troche na uboczu (i tez troche z wlasnej woli), ale to nie jest tak, ze jest to kompletnie nieznane jak chociazby chorwaccy tamburzyści (nie mowiac o wielu innych dalej).
No i ciężko powiedziec, ze to ten sam pien. Tym bardziej, ze w Polsce malo jest utworow w stylu Mama ostrzegala czy nawet Jeden usmiech jej.
3. No widzisz, w takim razie lepiej sie orientujesz w playliscie Eski niz ja.
09.09.2019 11:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #58
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
prz_rulez napisał(a):Mi normizm kojarzy sie z tym, ze ktos swiadomie np. Nosi buty, ktore sie nie wyrozniaja.
nie wiem, co mają buty do poczucia humoru

definicje normizmu w internetach to rak potworny; moim zdaniem chodzi przede wszystkim o niekumanie pewnych rzeczy i prostolinijne podejście do nich

zrób sobie może tutaj test http://memecompass.com/ xD ja absolutnie nie wartościuję tym stwierdzeniem, ale tostowane przez ciebie memy czy traczki są często dla mnie definicją normizmu i tyle; ronnie ferrari na twojej liście i twoja aktywność w tym temacie też się w to wpisują, bo chociaż ronnie próbuje być hip, to mimo wszystko jest bardzo swojski i prostolinijny, koniec końców normicki Icon_wink

prz_rulez napisał(a):Czy nijak? Mimo wszystko Romowie byli obecni w Polsce od paru ladnych wiekow
nie mówię, że nie i nie neguję tego, że tu nie ma wpływów ich muzyki, ale to jest kontekst drugoplanowy, jeśli muzyka romska i dp mają wspólną oś

prz_rulez napisał(a):3. No widzisz, w takim razie lepiej sie orientujesz w playliscie Eski niz ja.
może i tak być Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.09.2019 12:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #59
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
Odważyłem się i odpaliłem. To typowe "new disco polo", czyli właśnie takie które zaczęło się od "Ona tańczy dla mnie".
Taki udiscopolowany Enej.

Tekstowo jednak dno totalne, co kieruje stanowczo myśli w stronę disco polo.

edit:
Oczywiście nie słuchałem całego, za co zaraz spotkają mnie gromy, wystaczyło mi ok. 45 sekund.
Ale nie przewiduję by "utwór" miał budowę Bohemian Rhapsody i potem nastąpiła jakaś inna część w innym zupełnie stylu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.09.2019 01:28 PM przez Miszon.)
09.09.2019 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #60
RE: Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała
pisanie "utwór" w cudzysłowie jest słabe, niezależnie od oceny, to jest utwór przecież -.-

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.09.2019 01:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Subwoolfer feat. Luna Ferrari - Howling Szymek79 1 223 27.10.2022 05:58 PM
Ostatni post: kajman
  Imelda May & Noel Gallagher feat. Ronnie Wood - Just One Kiss youdah14me 0 287 28.01.2021 09:19 PM
Ostatni post: youdah14me
  Książę Kapota & Ronnie Ferrari - Daj mi ten koks prz_rulez 1 377 20.10.2019 09:37 AM
Ostatni post: kajman
  Ronnie Ferrari - Ona by tak chciała prz_rulez 0 692 23.07.2019 05:58 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Bebe Rexha - Ferrari Szymek79 1 521 30.04.2018 11:36 AM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości