Ankieta: Jaka jest twoja ulubiona p
Dead Can Dance
Spleen And Ideal
Within The Realm Of Dying Sun
The Serpent's Egg
Aion
Into The Labyrinth
Spiritchaser
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 40 DEAD CAN DANCE
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
TOP 40 DEAD CAN DANCE
[Obrazek: Dead+Can+Dance.jpg]

Po parkietowych wyjadaczach z Pet Shop Boys czas na top zespołu, który uspokaja, wycisza oraz przenosi w świat muzyki o wiele bardziej złożonej i wyczulonej. Dead Can Dance to mistrzowie klimatu. Muzyka mistyczna, tajemnica, ale nie bojąca się eksperymentów na niezwykle szeroką skalę. Żaden zespół z nurtu darkwave/world music nie osiągnął chyba tak kultowego statusu jak Lisa Gerrard i Brandan Perry i nie potrafił w takim stopniu spopularyzować tej muzyki. Warto w tym momencie dodać, że krążek ''Into The Labyrinth'' pochodzący ze złotego okresu wytwórni 4AD stał się swego czasu jednym z najlepiej sprzedających się płyt w historii firmy...o ile nie najlepiej sprzedającym się.
Oczywiście - ze względu na swoją datę urodzin - muzyka Dead Can Dance towarzyszyć mi nie mogła podczas ''muzycznego żywota''. Formacja rozpadła się w 1998 roku, gdy miałem 7 lat i nie miałem pewnie nawet okazji słyszeć o słowach z jakich składała się nazwa tego duetu.

Mój pierwszy kontakt z ich muzyką to wakacje roku 2007. Kaseta, płyta Aion (1990). Brzmienia niezwykle oryginalne, ciężkie do słuchania, ale zapamiętane dzięki swojej charakterystyczności. Potem była długa przerwa, aż do niedawna, gdy poczułem impuls skłaniający mnie do posłuchania nigdy nie odtwarzanych w całości płyt - swoją drogą miałem już je w plikach mp3 od kilku ładnych miesięcy na płytkach.

Niech więc o sile tej formacji świadczy również to, że mimo mojego bardzo świeżego wyznania miłości ku nim, już teraz przygotowałem swój Top 40. Dead Can Dance dla niektórych jest dziełem nie do rozbicia z poszczególnych krążków. Nie da się ich słuchać w różnego rodzaju dziwnych konfiguracjach utworów, mixach, innych składach niż ma to miejsce na płycie. Do mnie udało im się przemówić na szczęście w obie strony. Świetne płyty, bardzo dobrze przyjmowane jako jednolite całości oraz jeszcze lepsze solowe nagrania, prawdziwe hity - oczywiście w nieco innej formule niż te hity z radia i TV.

Zapraszam więc na TOP, którego główna część zostanie odsłonięta w audycji Lagwafim, ale sądzę że już dziś wieczorem pierwsza piątka zestawienia może być ujawniona tutaj.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.04.2009 03:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
fajnie, ja aktualnie robię top, który Ty juz robiłeś, a Ty robisz Top, który robiłem już ja Icon_smile2


ps. aha, i nie rozwiązałeś jeszcze jednego topu, a już bierzesz się za drugi? będa bęcki na gołą pupe Icon_razz Icon_mrgreen
30.04.2009 04:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #3
 
No więc, czas się przyznać, że nie kojarzę żadnego ich utworu Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.04.2009 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
na Twoim miejscu bym się nie przyznawał, bęcki podwójne Icon_lol
30.04.2009 04:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
aaktt napisał(a):No więc, czas się przyznać, że nie kojarzę żadnego ich utworu Icon_mrgreen

Zapraszam więc do śledzenia topu i do środowego Lagwafimu, na pewno tej grupy tam nie zabraknie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.04.2009 07:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
No proszę, już dwa głosy w ankiecie. Czemu osoby, które głosują nie piszą w poście na jaki album głosowały? Chciałbym poznać opinie....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.04.2009 07:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #7
 
Dead Can Dance - Dead Can Dance, kto na to głosował ?? Icon_evil
30.04.2009 08:03 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Nie no, to dobra płyta. Nie strasz ludzi Icon_razz2 Niech piszą. Jeszcze jest głos na Labirynt...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.04.2009 08:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
saferłel napisał(a):
aaktt napisał(a):No więc, czas się przyznać, że nie kojarzę żadnego ich utworu Icon_mrgreen

Zapraszam więc do śledzenia topu i do środowego Lagwafimu, na pewno tej grupy tam nie zabraknie.
Postaram się choć ze środami to bywa różnie ostatnio Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.04.2009 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
A może ktoś teraz już pokusi się o jakieś typy odnośnie czołówki. Jakieś życzenia może Icon_razz2? Top tak naprawdę ciągle jest w stanie ''ciekłym''. No i przyznać się kto JUŻ GŁOSOWAŁ W ANKIECIE!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.04.2009 09:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
numer 1 - Ubiquitous Mr. Lovegroove.
Icon_mrgreen
02.05.2009 10:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
40 - Emmeleia (Into The Labyrinth)
39 - The Arrival And The Reunion (Aion)
38 - The Promised Womb (Aion)
37 - Bird (A Passage In Time)
36 - The Host Of Seraphim (The Serpent's Egg)

Płyty:

The Serpent's Egg - 5 pkt.
Aion - 5 pkt.
A Passage In Time - 4 pkt.
Into The Labyrinth - 1 pkt.
Dead Can Dance - 0 pkt.

Spleen And Ideal - 0 pkt.
Within The Realm Of Dying Sun - 0 pkt.
Spiritchaser - 0 pkt.
Wake - 0 pkt.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.05.2009 08:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #13
 
jak na razie, trafiłeś w Bird (podobne rejony i u mnie) oraz w jeszcze jeden utwór:

saferłel napisał(a):36 - The Host Of Seraphim

tylko, że u mnie aż na 10 Icon_surprised
02.05.2009 08:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #14
 
Cytat:37 - Bird (A Passage In Time
Na moim "niepisanym" topie - pierwsza dycha Icon_biggrin3
02.05.2009 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #15
 
to zacznij w końcu jakiś pisać Icon_mrgreen
02.05.2009 08:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Wiedziałem, że niska pozycja ''Host'' wywoła poruszenie Icon_wink No cóż, ''Serpent's Egg'' w ogóle nie uznaje za ich najlepsze dzieło...chociaż nie oznacza to, że poszczególnie piosenki będą tak ''nisko'' dla niektórych jak ''Host''.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.05.2009 08:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
35 - The Song Of The Sybil (Aion)
34 - In the Kingdom of the Blind the One-Eyed Are Kings (The Serpent's Egg)
33 - A Passage In Time (Dead Can Dance)
32 - Radharc (Aion)
31 - Avatar (Spleen And Ideal)

Płyty:

Aion - 20 pkt.
The Serpent's Egg - 12 pkt.
Spleen And Ideal - 10 pkt.
Dead Can Dance - 8 pkt.
A Passage In Time - 4 pkt.

Into The Labyrinth - 1 pkt.
Within The Realm Of Dying Sun - 0 pkt.
Spiritchaser - 0 pkt.
Wake - 0 pkt.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.05.2009 04:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Jako, że zainteresowanie jest piorunujące, przetrzymam Was w oczekiwaniu na kolejną część aż do jutra Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.05.2009 08:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
Ogólnie jakoś ostatnio zainteresowanie czymkolwiek jest piorunujące, ja bym pokomentował, ale co mam napisać, skoro ich nie znam zwyczajnie Icon_frown
Jakieś linki do youtube jakby chociaż były, to zawsze coś mógłbym posłuchać i napisać Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.05.2009 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Ja właśnie zniechęciłem się po tym jak szukając linków do pierwszych piosenek z topu....w ogóle ich nie znalazłem :/ A w dodatku wiem jak to jest, nikt tego nie słucha, nie wiem dlaczego w sumie...ja bym się cieszył gdyby wszędzie w tego typu podsumowaniach były linki.

Ale ok, mam teraz chwilę wolnego coś pomyślę z tymi linkami, przynajmniej do tej 5-tki co jest teraz.

I przypominam o nowym Lagwafimie gdzie może z 15-20 numerów zagram w ramach rozwiązania topu Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.05.2009 09:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości