Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Archive 15.10 i 16.10
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #1
Archive 15.10 i 16.10
Archive w Polsce.
15 października w Krakowie, a dzień później w Warszawie.
Info: http://www.archiveofficial.com/tour/
Szczegóły: http://www.ticketpro.pl/jnp/wszystko/143...chive.html

Przypominam, że na tej trasie zespół w całości odgrywa ostatnią płytę, więc na inne utwory można liczyć tylko na bis.
29.04.2009 06:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #2
 
Standardowa setlista ostatnich koncertów:

1. Controlling Crowds
2. Bullets
3. Words On Signs
4. Dangervisit
5. Quiet Time
6. Collapse/Collide
7. Clones
8. Bastardised Ink
9. Kings Of Speed
10. Lines
11. The Empty Bottle
12. Funeral

13. Londinium
14. Numb
15. System
16. Again


...czy ktoś poza mną wybiera się na dzisiejszy koncert? Icon_wink2

Moja prywatna galeria
16.10.2009 02:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #3
 
Miałem niesamowite szczęście...
Przed koncertem musiałem skoczyć do drukarni, by odebrać kilka płyt, a następnie do Trójki, by je tam zostawić - wykalkulowałem wszystko tak, by pod Stodołą być w okolicach 18.45.
Oczywiście poszedłem w złą stronę, o czym zorientowałem się w połowie drogi. Później było szukanie drukarni /którą w końcu udało mi się znaleźć/, czekanie na autobus, zostawianie płyt, czekanie na autobus... Gdy w końcu znalazłem się przy metrze, było już po 19.
Wysiadłem z metra, udałem się szybkim krokiem w stronę Stodoły. Kolejka była naprawdę niewielka /jak na ten klub/, więc byłem pewny, że wszyscy są już w środku. Tutaj znów do głosu doszło moje szczęście: ochroniarz z przodu oznajmił "zapraszamy panów" - a ponieważ byłem trzecim panem w kolejce... Icon_wink2
Ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że drzwi do sali są nadal zamknięte, a czeka pod nimi może sto osób... Szybko oddałem kurtkę i przyłączyłem się do tłumu. Po chwili (!) drzwi zostały otwarte, więc szybkim krokiem ruszyłem w stronę sceny. No i tak... nie ma to jak obejrzeć koncert jednego z ulubionych zespołów stojąc w drugim rzędzie, dokładnie na środku Icon_mrgreen

Krótki komentarz koncertowy do kilku utworów:

Controlling Crowds - sam początek z playbacku. I bardzo dobrze, nie wyobrażam sobie inaczej tych 90 sekund...
Minęło półtorej minuty i w przejściu zaczęli pojawiać się muzycy. Publiczność oszalała całkowicie; aż cud, że nie ogłuchłem Icon_wink2
Opener zmiażdżył mnie całkowicie. Rewelacyjne wizualizacje, fantastyczne światła, genialne wykonanie. Byłem pewny, że ciężko będzie Archiwistom przebić ten pierwszy utwór. A udało się to jeszcze kilka razy...
Bullets - wrzask na początku tej piosenki skutecznie zagłuszył Pollarda Icon_wink2
Words On Signs - pierwszy utwór z Dave'em Penem przy mikrofonie. Na płycie brzmi jednak chyba trochę lepiej - może, gdyby grali z orkiestrą...
Dangervisit - no i proszę. Mój ulubiony utwór z "Controlling Crowds" okazuje się być tzw. "wymiataczem koncertowym". Mam nadzieję, że wejdzie do stałego repertuaru Archive.
Collapse/Collide - Maria Q z playbacku, ale dzięki wizualizacjom wydawało się, że jest obecna na scenie... Piękno w czystej postaci.
Clones - nie spodziewałem się, że to zabrzmi aż tak dobrze. "collide, collide, collide, collide, (...)" w całkowitej ciemności, zagłuszone tylko rykami zachwyconych widzów - ten obrazek zostanie mi na długo w pamięci.
Bastardised Ink - i przypomniało mi się to, co Bodeczek mówił o koncercie 50 Centa... Icon_wink2
Kings Of Speed - jeden z najbardziej skocznych numerów, Dave Pen przy mikrofonie, ludzie śpiewający tekst. Czegóż chcieć więcej? Odpowiedź jest prosta: wyeksponowania środkowej części. Na koncercie zabrzmiała tak płytko...
The Empty Bottle - ludzie chyba tego nie znali, bo po trzech pierwszych akordach rozległy się... niesamowicie głośne oklaski i okrzyki: większość osób chyba myślała, że grają Lights... Icon_lol
Funeral - ostatni utwór z 2009 roku, który zabrzmiał na koncercie. Wykorzystany został stary, oklepany patent z muzykami schodzącymi kolejno ze sceny Icon_wink2

Numb - jak ja uwielbiam ten utwór w wersji studyjnej! Niestety, nigdy nie mogłem przebrnąć przez więcej, niż pierwsze 40 sekund filmików live - ze względu na fałsze Dave'a... Naprawdę, mógłby w końcu to wyćwiczyć. Żal tym większy, że w moim Topie Wymiataczy Koncertowych 2009 ta piosenka mogłaby być kandydatką do pierwszego miejsca.
System - jedna z najbardziej tanecznych piosenek Archiwistów, mam co do niej mieszane uczucia. Trzeba jednak przyznać, że był to jedyny utwór w trakcie koncertu, kiedy skakałem /wcześniej próbowałem jeszcze przy Bullets i Kings Of Speed, ale kończyło się to stanowczymi reakcjami reszty publiczności/.
Again - to drugi utwór po Hurt NIN w tym roku, gdzie publiczność stała się jednym, wielkim chórem, jednak pierwszy, gdzie chór śpiewał czysto. Naprawdę. 16 minut magii.

Moja prywatna galeria
18.10.2009 02:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #4
 
Mój KoncerTop Icon_wink2

1. Numb
2. Dangervisit
3. Again
4. Controlling Crowds
5. Bullets
6. Clones
7. Collapse/Collide
8. Bastardised Ink
9. Funeral
10. Londinium
11. System
12. The Empty Bottle
13. Kings Of Speed
14. Quiet Time
15. Words On Signs
16. Lines



No i podsumowanie:

Zespół: 8/10
Zabrakło Marii.
Setlista: 8/10
Bardzo się cieszę, że pojawiło się tyle z "Controlling Crowds" - szkoda jednak, że bisy nie były obszerniejsze Icon_wink2
Support: 9,5/10
Birdpen, czyli macierzysty zespół Dave'a Pena. REWELACJA, POLECAM Icon_mrgreen
Publiczność: 6,5/10
No niestety, sytuację ratowały tylko grupy młodzieży stojące nieopodal mnie. Wydawało się, że spora część osób zna z całego albumu tylko Bullets i Kings Of Speed. Pozdrowienia dla nastolatek głośno wyrażających swoją opinię, że niscy ludzie powinni stać z przodu i rozmawiających w trakcie koncertu, a dodatkowo dla człowieka, który był niestabilny psychicznie/pijany/wydawało mu się, że jest śmieszny* i wydzierał się m.in. podczas Collapse/Collide.
Wielki minus dla osób rytmicznie klaszczących w środku Controlling Crowds.
Na koncercie było sporo słuchaczy w wieku 40-50 lat - dla nich największy plus.
Organizacja - 10/10
To był mój drugi koncert w Stodole i drugi, gdzie byłem zachwycony organizacją. Pokazuje to, że doświadczenie naprawdę jest ważne Icon_wink2
Nagłośnienie - 8/10
Było bardzo dobrze, ale... mogłoby być lepiej Icon_wink2
Wizualizacje - 10/10
Tak jest, cała dziesiątka. Tak, jak trzeba. Czasem skromniej, czasem z rozmachem - idealnie.

* niepotrzebne skreślić

Moja prywatna galeria
18.10.2009 02:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
O jaaa, Again na żywo - przeżycie niezapomniane
p.s. Ja w ogóle nie skakałem na koncertach Icon_razz (no, na jednym się bujałem Icon_biggrin3 )
18.10.2009 06:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #6
 
Porozmawiamy o tym, gdy będziesz oglądał z niewielkiej odległości któryś ze swoich ulubionych zespołów Icon_razz

Icon_eek2 Jak mogłem dać Lines na ostatnim miejscu? Najgorsze było zdecydowanie Kings Of Speed Icon_surprised

Moja prywatna galeria
11.11.2009 03:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #7
 
...pewnie wszyscy już słyszeli, ale Archiwiści dają koncert w Poznaniu pod koniec stycznia.
A ponieważ wyprzedał się natychmiast, to jest jeszcze jeden - we Wrocławiu, na początku lutego Icon_eek2

Cztery koncerty na trasie fantastycznego zespołu promującego TAKĄ płytę - rewelacja! Gdybym miał trochę bliżej, to na pewno nie mogłoby mnie tam zabraknąć. A ponieważ widziałem ich miesiąc temu, to się zastanawiam, czy warto jechać na nich jeszcze raz - miałbym zaliczone koncerty trzech ulubionych wykonawców w jednym mieście Icon_mrgreen

Moja prywatna galeria
27.11.2009 12:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Archive na Urodzinach Katowic, 11.09.2015 prz_rulez 9 4 386 18.05.2015 11:57 AM
Ostatni post: Tomekk
  Archive - 04.2011 pabloyd 0 718 29.01.2011 05:33 PM
Ostatni post: pabloyd

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości