Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 425
Dołączył: Aug 2017
Post: #81
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
(13.08.2019 06:29 PM)kajman napisał(a):  Dosyć kontrowersyjne te przykłady, bo czy ja wiem czy początkowe piosenki Wham! lub też a-ha wpisywały się w mainstream. A np ten akurat Limahl to casus taki jak Shallow czyli była to piosenka z bardzo popularnego filmu. Przedstawiłeś mi listę utworów, które były na LP3, ja mogę rzucić tymi artystami, których nie było: Kylie Minogue (tylko gościnnie u Nicka, a potem w 2000), Taylor Dayne, Modern Talking, Beastie Boys, Bad Boys Blue, Kelly Family i wielu innych, których nie pomnę albo i nie znam, bo się taką muzyką nigdy nie interesowałem. A to właśnie klimaty podobne do Gagi.
Artur.O napisał(a):Połowa z tego to mocno przebrzmiali wykonawcy, którzy mało kogo interesują.
Pewnie tak. Nie siedzę w tym, co jest obecnie, a skoro te nazwiska mi coś mówią to jednak jakąś popularność zyskać musieli. A nawet jeżeli połowa nie to druga połowa to pokaźny zestaw nazwisk, które jakoś przebić się nie mogą.
Najpierw podajecie przykłady piosenek z lat 80, argumentując, że nie wpisują się one w mainstream, a potem wymieniacie artystów będących obecnie w zestawie, których do tego grona zaliczacie. Z niego wymieniłbym tylko Billie oraz jednego Eda (i to w innej wersji), natomiast Wham! i A-ha byli megahitami na świecie, a na szczyt LP3 weszli na fali sukcesu światowego. A były takie utwory głównie ze względu na ograniczony dostęp do zagranicznych piosenek. Kiedy się on zwiększył, to i słuchacze LP3 i Trójki z nowych utworów zaczęli szukać bardziej wyrafinowanych brzmień. Ale jak widać po Liście wracają do wykonawców czy piosenek (które są czasem zaliczane do mainstreamu) z lat młodości.
13.08.2019 06:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
AKT! napisał(a):żeby uczynić ją bardziej trójkową, żeby nie dać wypaść flagowej audycji z jako takiego kontaktu z ciekawszym mainstreamem; jako dzieciak lubiłem tę różnorodność w lp3
Ja też!
Trochę watpię, by dzisiejsza LP3-ka wciągnęłaby mnie w wieku 8-10 lat.
AKT! napisał(a):czasem to właśnie jest problem
Przecież w Stanach też od dziesięcioleci istniał rynek "novelty music" (swoją drogą, to określenie dziwi mnie od czasu jego poznania). Nie ma co się na to oburzać. Viva las zdrajcy metalu!
neo01 napisał(a):1. Fakt, były. Chociaż nie kojarzyłem Erica - jeśli rzeczywiście był, to jedna z większych porażek jeśli chodzi o propozycje. Kaczkę odbieram jako żart i jako taki imo mieści się w Trójkowo-Listowej stylistyce.
Ale "Call On Me", patrząc na teledysk, to też można uznać za swego rodzaju żart muzyczny. Zresztą, przecież to muzyka do zabawy. Co w tym złego?
neo01 napisał(a):Bomfunk Mc's nie stawiałbym też koło Gagi, bo to bardziej elektronika jak Prodigy niż pop jak Gaga.
Bo ja wiem...
neo01 napisał(a):Reszta wymienionych to można powiedzieć, że okolice Gagi, ale to jednak było wcześniej i może uznano że nie ma już potrzeby robić z LP3 dyskoteki.
A kiedyś to nie był problem, że była "dyskoteka"?
Mam wrażenie, że ta zmiana zaszła gdzieś w okolicach 2006/2007, za rządów Skowrońskiego. Wtedy zaczęto odwracać wcześniejsze zmiany i odnoszę wrażenie, że od tego czasu ekipa trójkowa zaczęła się zachowywać
Swoją drogą, nawet Wikipedia stronniczo stwierdza, że przed nim zniknęły z radia niezależne osobowości, a radio drastycznie dryfowało w stronę komercyjnych playlist. Ciekawe, bo ja wtedy intensywnie słuchałem Trójki i wcale nie odnosiłem takiego wrażenia. Owszem, pojawiła się audycja "Orzech i reszta", która chyba najlepiej w ostatnich 20 latach wypełniła tę nieszczęsną porę między 13 a 16 od poniedziałku do piątku.
neo01 napisał(a):2. A to to już śmieszne jest. Jak to, radio ma grać muzykę i tyle?
No tak to.
A. Bo może źle zrozumieliście. Nie chodzi mi oczywiście, by nie było w nim audycji publicystycznych, co to to nie.
neo01 napisał(a):Chcielibyście w Trójce disco z pola? No please...
Zażarte muzyczne konserwy, takie jak Lady, dokonałyby oczywiście metaforycznego wymiotu. Ja natomiast nie miałbym nic przeciwko. Zdarzało się w Czwórce, że puszczano disco polo, jest też regularna audycja K-popowa (i to sponsorowana przez Centrum Kultury Koreańskiej - obcy agenci, hurr durr!) I co? Czy Czwórka straciła jakoś przez to na jakości?
Anita Lipnicka napisał(a):Kiedy dostałam od Kuby pierwszą propozycję aranżu (uwierzcie mi, była jeszcze bardziej radykalna!), spadłam z krzesła!
Anita Lipnicka napisał(a):[...]odnaleźć się w wizjach moich producentów. Bo to oni są bohaterami tego projektu, nie ja. Ja nic nie wiem, ja tu tylko śpiewam
Chwila, to w końcu ma wpływ, czy nie ma wpływu? Znając jej muzyczne dokonania, to stwierdzam, że jednak nie godzi się na wszystko.
EVENo napisał(a):No tak, najlepiej jeszcze dorzucić taki pseudo dystans do siebie, żeby ludzie którzy krytykują wyszli na idiotów.
Nienawidzę takich zagrań.
A nie uważasz, że trochę "uderz w stół, a nożyce się odezwą" i w tym momencie próbujesz się bronić?
"Idioci" to dla mnie zbyt duże słowo, ale raczej osoby muzycznie tak konserwatywne niczym najbardziej konserwatywni prawicowcy. Zero dystansu.
kajman napisał(a):I jak sobie radzili? Poza Spice (która też nie zaszalała, max 18 miejsca) reszta prawie w ogóle nie zaistniała w top 30 (Kaczka raz i koniec).
Spajsetki były najwyżej na trzynastym, a łącznie miały 9 utworów. To całkiem niezły wynik. A "Kaczka" mogłaby być znacznie dłużej, nawet jeśli tylko w poczekalni - kto wie, czy jakieś grono specjalnie nie chciało, by Kaczka "wypadła górą".
kajman napisał(a):A popatrzmy na obecny zestaw, w którym z komercyjną zagraniczną muzyką kojarzą mi się Avril Lavigne, Beyonce, Bat For Lashes, Billie Eilish, Blink-182, Bon Iver, Duncan Laurence (ma 2 utwory), Hot Chip, Jack Savoretti, James Morrison, Jenny Lewis, Kaiser Chiefs, Keane, Lana Del Rey, Lighthouse Family, LP, Michael Kiwanuka, Of Monsters And Men, P!nk, Pixies, Raphael Saadiq, Roisin Murphy, Shakespeare's Sister, Tom Odell, Two Door Cinema Club, Twenty One Pilots, You Me At Six.
No to po kolei. Avril - pierwsza płyta miała bardzo dobre recenzje i nominację do Grammy, a potem jakoś się ślizgała. Możliwe, że ktoś z odpowiedzialnych za zestaw jest jej cichym wielbicielem. Podobnie zresztą jest z Bajmem i Beatą Kozidrak - do zestawu wchodziły takie rzeczy, że inni wykonawcy mogliby z czymś takim pomarzyć. Jak widać, do zestawu czasami wchodzi się tylko i wyłącznie za nazwisko... Dzisiejsza Beyonce to zupełnie inna Beyonce niż kiedyś, a poza tym, ten kawałek z Króla Lwa jest bardzo "nieinwazyjny". Bat For Lashes - alternatywa. Billie - ok, tu się zgadzam, sam jestem w szoku, że się zgodzili na kawałek z takim trapem na końcu, no ale jednak ma jakieś tam ciągoty do alternatywy. Blink-182, Bon Iver - alternatywa. Duncan Laurence - chcieli coś wrzucić z Eurowizji, no to wzięli największy smęt, ale za to rzekomo najambitniejszy. A że zwycięzca, to pewnie tę decyzję wspomogło. Hot Chip, Jack Savoretti - alternatywa, James Morrison - też bardziej alternatywa, Jenny Lewis - we wcieleniu muzycznym zdecydowanie alternatywa, Kaiser Chiefs i Keane - alternatywa, Lana Del Rey - chociaż czasami zachowuje się czasem jak rozkapryszona gwiazdeczka pop, to muzycznie jednak bardziej alternatywa. Lighthouse Family - to nigdy nie był "typowy" pop, bardziej klimaty pod Simply Red, a czynnik wspominkowy oraz to jak wyglądają na tle dzisiejszej komercji dodaje swoje. LP - miała ostatnio lekkie ciągoty komercyjne, no ale jednak bardziej alternatywa. Michael Kiwanuka, Of Monsters And Men - alternatywa. P!nk - też aczej za zasługi z przeszłości. Pixies, Raphael Saadiq, Roisin Murphy, Shakespeare's Sister, Tom Odell, Two Door Cinema Club - alternatywa. Twenty One Polits - trochę niejednoznaczy przypadek, no ale chyba jednak bardziej alternatywa. You Me At Six - alternatywa.
Jeśli chciałeś dać przykład, to znacznie lepszym byłaby Madonna. Ale znów - weszła do zestawu za nazwisko.
kajman napisał(a):Absolutnie nie. Rozgłośnie są nastawione na konkretnych słuchaczy i pod nich dobierają muzykę.
Rozumiem delikatne formatowanie, ale tworzenie takich ostrych podziałów doprowadza do tego, że już żadnej stacji nie da się słuchać, bo te komercyjne TOTALNIE schodzą na psy, a te niby bardziej ambitne swoje zacofanie kryją pod grubą otoczką snobizmu (tak przynajmniej ja uważam). Choć muszę uczciwie przyznać, że w Polsce i tak jest lepiej niż w wielu krajach na świecie. Najbardziej wkurzają mnie kraje typu Indie, Singapur czy Republika Południowej Afryki, gdzie nie uświadczysz nie tylko radia, w którym grają różne style, ale i więcej niż jeden język - wspaniały sposób na integrację społeczną, nie ma co Icon_confused
kajman napisał(a):Ależ Rihanna miała co najmniej dwa utwory w zestawie (w czasach przed Umbrellą).
SERIO?! Jakie?!
Ale. Nawet jeśli "Umbrella" była be, to przecież były: "Unfaithful", "Russian Roulette", "Diamonds", "Love On The Brain" - a to tylko przykłady.
AKT! napisał(a):ja tego tak nie odczytałem; myślę, że faktycznie wiedziała -- nie trudno było się tego nie spodziewać, zwłaszcza że Polska podzielona jest permanentnie i o wszystko Icon_wink
Taaa... Ale umówmy się, tak jest w wielu krajach. W Stanach to w sumie norma od lat i do niedawna jeszcze się dziwiłem, że ludzie czasami tak ochoczo demonstrują tam postawy socjopolityczne. Minęło parę lat - i mamy to samo w Polsce...
Artur.O napisał(a):A czym są "tym podobne"?
Jak podsuniesz jakimś pankom blink-182 i Avril Lavigne, to uznają, że to zdrada ideałów punku i tego co grały jakieś tam zespoły typu The Exploited.
Jak podsuniesz hip-hopowym głowom Mezo i Verbę, to stwierdzą, że to komercha i że się sprzedali.
Jak ktoś jest twardogłowy, no to pewnie tak.
Artur.O napisał(a):"Tropikalny hałs" to nie jest żadna rasowa elektronika, tylko jeszcze jeden nurt na pograniczu dance-popu, który od lat zaśmieca radio kolejnymi nijakimi i banalnymi produkcjami; tzn. w 2012-2014 miało to momenty (czyli wtedy, kiedy ten termin... jeszcze nie istniał, ale jakieś Viceroye czy Klangkarussele były w miarę z głową), a potem stało się kolejną komerchą. Nie ma tu w sumie nic do kumania, a poza tym ta stylistyka nijak nie pasuje do omawianej piosenki; i nawet nie bardzo się postarano, żeby pasowała.
Hmm. Mi się podoba tropical house w tej bardziej chilloutowej wersji. I to, że nie jestem ekspertem, to jakoś mnie dyskredytuje? Icon_wink
Artur.O napisał(a):Jeśli przez te dwie dekady tkwiła w piosenkach nijakich, to tym dość nijakim autocoverem raczej tylko to potwierdziła. Icon_smile
Eee, aż tak nie.
Artur.O napisał(a):Jeśli mejnstrimowy pop nie jest trójkową muzyką i dlatego nie powinna być w zestawie LP3, to znaczy, że definicja tej trójkowej muzyki dość mocno się zmieniła od lat 80.
Troszkę pomieszałeś rózne style, ale fakt - na LP3 były różne rzeczy, a w samym zestawie to już w ogóle!
Artur.O napisał(a):Też tak uważam. Jakoś nie przekonuje mnie, że Madonna z każdym kolejnym singlem jest "trójkowa", a Lady Gaga nie. Icon_wink
Mnie też nie. Tzn. teraz Gaga jest taka, jak chce Pan Marek i sp. z.o.o. (oj, zdecydowanie z.o.o.) Ale kiedyś miała mniej "inwazyjne" numery jak "Paparazzi", "Dance In The Dark" czy wreszcie "Yoü And I" (o "Perfect Illusion" czy "Million Reasons" nie wspomnę).
Artur.O napisał(a):Połowa z tego to mocno przebrzmiali wykonawcy, którzy mało kogo interesują. Lighthouse Family, Keane, serio?
Dobra, akurat sam fakt, że nie są tak bardzo popularni, nie powinien ich przekreślać.
Artur.O napisał(a):A z drugiej strony zgubiłeś Eda Sheerana, idola nastolatek.
Wspomniał w kolejnym zdaniu Icon_smile Ale znowu - nie wrzucili do zestawu kultowego już "Shape Of You", a z ostatniej płyty wybrano sobie to, co jest najbardziej rockowe.
Artur.O napisał(a):Główny nurt właśnie polega na tym, że daje się do zestawu przeboje, a nie... Avril Lavigne w 2019 roku.
Avril mimo wszystko wciąż nie spadła do czeluści noname'ów.
thestranglers napisał(a):Nie podnoście proszę na Boga ekstremalnych przykładów typu Lejdi Gagi.
Oj, to wcale nie jest najbardziej ekstremalny przykład. Przecież mowa o jednej z najbardziej popularnych wokalistek ostatnich 15 lat!
thestranglers napisał(a):Pamiętam, że na początku puszczano skrót numerów, które się pojawią w audycji i były to świeżutkie rzeczy, z którymi człowiek mógł się zżyć, czego efekty były na liście.
Piszesz teraz o stanie z 1991 czy późniejszym?

I jeszcze co do A-Ha - no moim zdaniem oni jednak chyba od początku byli z odrobinę innej bajki. Ale ciężko o tym pisać, gdy się wtedy nie żyło.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.08.2019 07:57 PM przez prz_rulez.)
13.08.2019 07:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #83
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
prz_rulez napisał(a):Piszesz teraz o stanie z 1991 czy późniejszym?
no o tymże roku, generalnie całe lata 90 postawiłbym za wzór pluralizmu muzycznego w programie plejki trójki
13.08.2019 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #84
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
prz_rulez napisał(a):Spajsetki były najwyżej na trzynastym
Fakt, pomyliłem się. Nie wiem dlaczego, bo jak byk widziałem 13. Ale to i tak nie jest żadna rewelacja.
prz_rulez napisał(a):SERIO?! Jakie?!
Na razie znalazłem jeden: Pon de replay. A i jeszcze Unfaithful.
Tak sobie patrzę na tą Twoją alternatywę to jest to bardzo komercyjna alternatywa, rzekłbym nawet mainstreamowa.
prz_rulez napisał(a):weszła do zestawu za nazwisko
Oczywiście, że za nazwisko. I ona i inni, bo to są trójkowe nazwiska czyli wykonawcy, którzy mają zasługi na LP3 i słuchacze ich lubią. I nie widzę w tym nic złego. I wbrew temu co napisał Artur.O bynajmniej nie każdy singiel Madonny wchodzi. Jeden, wyjątkowo dwa z płyty. I przy ostatniej płycie szkoda, bo taki Sark miałby znacznie większe szanse.
13.08.2019 08:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #85
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
prz_rulez napisał(a):I jeszcze co do A-Ha - no moim zdaniem oni jednak chyba od początku byli z odrobinę innej bajki. Ale ciężko o tym pisać, gdy się wtedy nie żyło.
Nie rozumiem co ma być z nimi nie tak? Od początku byli zorientowani na mainstream. 'East of the Sun, West of the Moon' i 'Memorial Beach' są tu chlubnymi wyjątkami.
13.08.2019 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #86
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
kajman napisał(a):Na razie znalazłem jeden: Pon de replay. A i jeszcze Unfaithful.
"Pon De Replay"?! Ale jaja Icon_eekIcon_eekIcon_eek
No to pozostaje pytanie - czemu kiedyś się dało, a teraz się nie da?
kajman napisał(a):Tak sobie patrzę na tą Twoją alternatywę to jest to bardzo komercyjna alternatywa, rzekłbym nawet mainstreamowa.
Rammstein też są komercyjni, z utworem po NIEMIECKU, w roku 2019, byli w stanie wejść do CZOŁOWEJ SETKI brytyjskiej listy singli . Ale czy to jest radiowy popik? Nie sądzę.
kajman napisał(a):Oczywiście, że za nazwisko. I ona i inni, bo to są trójkowe nazwiska czyli wykonawcy, którzy mają zasługi na LP3 i słuchacze ich lubią. I nie widzę w tym nic złego.
Ja bym nie widział, gdyby inni za te nazwiska nie byli karani (vide Justin Bieber z "Love Yourself").
thestranglers napisał(a):Nie rozumiem co ma być z nimi nie tak?
No chyba raczej to dobrze, że tak uważam? Icon_smile
13.08.2019 08:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #87
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
Po takiej wersji to czekam teraz na wersję Behemota „Majteczki w kropeczki”. Z drugiej strony Anita Lipnicka w ostatnich latach nagrała mnóstwo bardzo dobrych utworów, więc może sobie pozwolić na taki „eksperyment”. Jeśli to wejdzie na LP3 to długo nie pobędzie. Mam swoja teorię na temat powstania tej wersji. Po prostu nowa wersja pojawiła się na płycie Varius Manx w wykonaniu Stankiewicz i to dlatego.

Co do samej listy Trójki to mógłbym napisać cały elaborat na temat dobieranych do zestawu nagrań. Widać wyraźnie, że obu panów prowadzących to nie młodziaki więc jak mają szukać nowych artystów czy nagrań. Pan Marek stwierdził w którymś z wywiadów, że stawiają na młodziaków jak np. Fisz Emade Tworzywo , ale to niestety za mało. Jest dużo muzyki alternatywnej, mało znanych zespołów. Warto by to odkrywać, a nie wyciągać Freddiego czy Lennona. Wystarczyłoby gdyby ze dwie osoby z Trójki przeglądały nasze forum (forumową ), to wiedzieliby co grać.

Co do teledysku „Call on me” Eric Prydz to ja w tym żartu nie dostrzegam, widzę natomiast ukrytą „seksualizację” młodzieży, która z resztą sączy się z popkultury coraz szerszym strumieniem od lat 90-tych. I to jest również temat rzeka.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
13.08.2019 08:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #88
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
Fisz Emade Tworzywo to młodziaki? Nie chcę wypominać wieku, bo muzycznie to jest bez znaczenia, ale Fisz jest po czterdziestce, a Emade ma 38. Sam Fisz na rynku muzycznym jest prawie od 20 lat. Więc, przepraszam bardzo, ale jakie to młodziaki?
Konrad napisał(a):Wystarczyłoby gdyby ze dwie osoby z Trójki przeglądały nasze forum (forumową ), to wiedzieliby co grać.
Nasze to może nie, ale nie wierzę, że nie zaglądali czasami na forum.lp3. I co? I nic. Oni przecież wiedzą najlepiej.
Kurde, gdybym miał te grube miliony, to zrobiłbym najlepsze radio w Polsce.
Konrad napisał(a):Co do teledysku „Call on me” Eric Prydz to ja w tym żartu nie dostrzegam, widzę natomiast ukrytą „seksualizację” młodzieży, która z resztą sączy się z popkultury coraz szerszym strumieniem od lat 90-tych.
Bo ja wieeeem... Nie wiem jakie były intencje twórców. Mnie bardziej ten teledysk pozytywnie rozśmieszał niż pobudzał seksualnie. Już prędzej niektóre teledyski Kylie [Obrazek: jezyk2.gif]
13.08.2019 09:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #89
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
prz_rulez napisał(a):Więc, przepraszam bardzo, ale jakie to młodziaki?
Dla Pana Marka i Pana Piotra tak

prz_rulez napisał(a):Kurde, gdybym miał te grube miliony, to zrobiłbym najlepsze radio w Polsce.
W historii świata ludzie nie mieli grubych milionów a i tak ten świat zmieniali. A przynajmniej zmianę nie warunkowali mega pieniędzmi.

prz_rulez napisał(a):Mnie bardziej ten teledysk pozytywnie rozśmieszał niż pobudzał seksualnie. Już prędzej niektóre teledyski Kylie
Ciekawe które Icon_questionIcon_razz

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
13.08.2019 09:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 010
Dołączył: Sep 2017
Post: #90
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
prz_rulez napisał(a):Mnie bardziej ten teledysk pozytywnie rozśmieszał niż pobudzał seksualnie.
No widzisz, i Ty możesz coś wrzucić na KiczTV!
A tak szczerze mówiąc uznawanie tego teledysku za świadomy żart jest naiwne. Właśnie dlatego ten teledysk Cię rozśmieszał, a nie pobudzał seksualnie - bo jest kiczowaty Icon_razz2

Radio Epsilon
13.08.2019 09:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #91
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
prz_rulez napisał(a):Rammstein też są komercyjni
Niezaprzeczalnie. Ale na pewno dalej im do mainstreamu niż tej tak zwanej alternatywie.
prz_rulez napisał(a):gdybym miał te grube miliony, to zrobiłbym najlepsze radio w Polsce
Ależ samokrytycyzm. Podejrzewam, że ja nie mógłbym go słuchać.
13.08.2019 09:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #92
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
(13.08.2019 06:29 PM)kajman napisał(a):  czy ja wiem czy początkowe piosenki Wham! lub też a-ha wpisywały się w mainstream.
Ale oczywiście, że się wpisywały i wpisują nadal.

Cytat:ja mogę rzucić tymi artystami, których nie było: Kylie Minogue (tylko gościnnie u Nicka, a potem w 2000), Taylor Dayne, Modern Talking, Beastie Boys, Bad Boys Blue, Kelly Family i wielu innych, których nie pomnę albo i nie znam, bo się taką muzyką nigdy nie interesowałem. A to właśnie klimaty podobne do Gagi.
Kylie i Taylor tak. Reszta jednak nie do końca.

Cytat:Nie siedzę w tym, co jest obecnie, a skoro te nazwiska mi coś mówią to jednak jakąś popularność zyskać musieli.
No tak, wiele lat temu. Tylko, że przez to też zestaw prezentuje się, jak prezentuje. Icon_wink Rammsteina w latach 90. na LP3 nie było, a teraz święci triumfy.

Cytat:A nawet jeżeli połowa nie to druga połowa to pokaźny zestaw nazwisk, które jakoś przebić się nie mogą.
Ale są takie, które jakoś się jednak przebiły: Billie Eilish, Dawid Podsiadło. A tak naprawdę to wszystko miałoby lepsze względne wyniki, gdyby tyle utworów nie siedziało po tyle tygodni w trzydziestce.

(13.08.2019 08:15 PM)kajman napisał(a):  
prz_rulez napisał(a):Spajsetki były najwyżej na trzynastym
Fakt, pomyliłem się. Nie wiem dlaczego, bo jak byk widziałem 13. Ale to i tak nie jest żadna rewelacja.
13. miejsce to już całkiem niezgorszy wynik przecież.

Cytat:I wbrew temu co napisał Artur.O bynajmniej nie każdy singiel Madonny wchodzi. Jeden, wyjątkowo dwa z płyty. I przy ostatniej płycie szkoda, bo taki Sark miałby znacznie większe szanse.
W czasach, jak uważniej śledziłem zestaw (nie były one dość długie, przyznaję), to do niego wchodził każdy po kolei singiel Madonny.

(13.08.2019 09:37 PM)kajman napisał(a):  
prz_rulez napisał(a):Rammstein też są komercyjni
Niezaprzeczalnie. Ale na pewno dalej im do mainstreamu niż tej tak zwanej alternatywie.
Rammstein to w Polsce prawie główny nurt, a już na pewno główny nurt rocka, który podobno w naszym kraju trzyma się lepiej, niż w innych. Icon_wink Każda ich płyta w 21. wieku była w pierwszej dziesiątce list OLiS, a oprócz "Rosenrot" to każda w pierwszej czwórce.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
13.08.2019 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #93
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
Konrad napisał(a):W historii świata ludzie nie mieli grubych milionów a i tak ten świat zmieniali. A przynajmniej zmianę nie warunkowali mega pieniędzmi.
Dzięki za optymizm, ale szczerze wątpię, nawet jeśli zebrałyby się do działanie całe fora Mycha i Forum.lp3.
Konrad napisał(a):Ciekawe które Icon_questionIcon_razz
Przede wszystkim "Slow", a trochę dalej "All The Lovers".
EVENo napisał(a):No widzisz, i Ty możesz coś wrzucić na KiczTV!
A tak szczerze mówiąc uznawanie tego teledysku za świadomy żart jest naiwne. Właśnie dlatego ten teledysk Cię rozśmieszał, a nie pobudzał seksualnie - bo jest kiczowaty Icon_razz2
Widzę, że znasz mnie lepiej niż ja sam. Może po prostu używam innych słów: wesoły, zabawny, komiczny, łzawy, wzruszający, zrobiony niskim kosztem. A inni wrzucają to pod jeden wyraz - "kicz". Jaka oszczędność formy...
kajman napisał(a):Niezaprzeczalnie. Ale na pewno dalej im do mainstreamu niż tej tak zwanej alternatywie.
Bo się od niej odcinają i dlatego.
kajman napisał(a):Ależ samokrytycyzm.
Nie samokrytycyzm. Po prostu, lata doświadczeń muzycznych w różnych dziedzinach i (przede wszystkim) językach.
kajman napisał(a):Podejrzewam, że ja nie mógłbym go słuchać.
Ej, ale przecież nie puszczałbym tam muzyki sam. To by było powielanie tych samych błędów
Gdybyś był grzeczny, to może nawet znalazłbym dla Ciebie godzinkę, byś mógł Du*y Dava(ć) Icon_razz

Ach, pomarzyć można...
13.08.2019 10:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #94
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
Artur.O napisał(a):Reszta jednak nie do końca.
Dla mnie faktycznie Beastie i Kelly nie. Ale pozostała dwójka tak (przynajmniej to, co znami kojarzę.
Artur.O napisał(a):Ale oczywiście, że się wpisywały i wpisują nadal.
Myślę, że bardziej teraz niż kiedyś.
Artur.O napisał(a):Rammsteina w latach 90. na LP3 nie było
Wprawdzie z coverem Depeszy, ale był.
Artur.O napisał(a):Ale są takie, które jakoś się jednak przebiły: Billie Eilish, Dawid Podsiadło.
Billie na razie ledwo ledwo w top 30. A o Dawidzie nie piszę, bo polska muzyka to w kontekście LP3 zupełnie inna bajka. I tutaj przebija się znacznie więcej.
Artur.O napisał(a):13. miejsce to już całkiem niezgorszy wynik przecież.
W porównaniu z sukcesami w innych krajach i pewnie na innych polskich listach to słabiutko.
kajman napisał(a):Sark
Literówka. Miało być Dark (ballet oczywiście).
Artur.O napisał(a):wchodził każdy po kolei singiel Madonny
Z tego co kojarzę na Candy to się skończyło. Z najnowszej był tylko pierwszy.
Artur.O napisał(a):główny nurt
No cóż, dla mnie głowny nurt i mainstream to nie to samo.
prz_rulez napisał(a):Bo się od niej odcinają i dlatego.
Chyba też inaczej niż ja rozumiesz mainstream (i wygląda na to, że ja jestem w mniejszości). Dla mnie mainstream to typ muzyki, a nie popularność.
prz_rulez napisał(a):Nie samokrytycyzm.
Przecież to ironia.
prz_rulez napisał(a):Gdybyś był grzeczny
Ależ ja nie chciałbym tego puszczać. Szczególnie w takim radiu dla nikogo.
14.08.2019 09:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #95
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
thestranglers napisał(a):Nie podnoście proszę na Boga ekstremalnych przykładów typu Lejdi Gagi.
nie wiem, w jaki sposób gaga jest ekstremalna, nawet w kontekście lp3 Icon_wink to jakaś zbiorowa awersja na poziomie psychospołecznym, nie muzycznym Icon_wink

Artur.O napisał(a):Jeśli przez te dwie dekady tkwiła w piosenkach nijakich, to tym dość nijakim autocoverem raczej tylko to potwierdziła. Icon_smile
i tak, i nie -- zresztą wróciłem przed chwilą do "ptaśka", którego swego czasu przegapiłem, i to jest bardzo dobry numer, więc trochę przeszarżowałem, niemniej "vena amoris" i "hard land" takie były; autocovery -- wiadomo -- nuda, odcinanie kuponów, brak pomysłu na siebie, ale tu jednak potrzeba było pewnej odwagi -- to nie tak, że nagrywa tę płytę z orkiestrą symfoniczną albo na jazzowo Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.08.2019 10:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #96
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
kajman napisał(a):W porównaniu z sukcesami w innych krajach i pewnie na innych polskich listach to słabiutko.
Bo ja wiem... Na 30 Tonach nigdy nie były wyżej niż na trzecim, na Hop Bęc raczej średniawo, a nawet bardzo średniawo (jedyne co, to 6 miejsce dla "Wannabe" w RMF-owym przeboju roku, ale to było jeszcze przed początkiem istnienia Hop-Bęc, na Komputerowej różnie, ale "Spice Up Your Life" to tak bardziej się męczyło niż było w czołówce. To trochę mit, kreowany przez ówczesne media zajmujące się muzyką (+ Bravo i Popcorn), że spajsetki były tak niewiarygodnie popularne w naszym kraju. Miały wtedy sporą konkurencję ze strony polskich wykonawców (Kasia Kowalska, Anita Lipnicka, Mafia, a to tylko przykłady...) oraz... Kelly Family. A potem przyszedł rok 1998, Celina, Madonna, Modern Talking, Era i Spice Girls zeszły na boczny tor.
kajman napisał(a):Chyba też inaczej niż ja rozumiesz mainstream (i wygląda na to, że ja jestem w mniejszości). Dla mnie mainstream to typ muzyki, a nie popularność.
Czy mam rozumieć, że wszystko, co brzmi przebojowo, to dla Ciebie mainstream?
kajman napisał(a):Przecież to ironia.
Przecież to wiem.
kajman napisał(a):Ależ ja nie chciałbym tego puszczać. Szczególnie w takim radiu dla nikogo.
Hoho, to pięknie oceniłeś!
Serio, nie miałbym nic przeciwko, gdyby w jakimś radiu była co tydzień audycja z Dury Dava i Scott Bradlee's Postmodern Jukebox. Byle nie 24/7.
AKT! napisał(a):nie wiem, w jaki sposób gaga jest ekstremalna, nawet w kontekście lp3 Icon_wink to jakaś zbiorowa awersja na poziomie psychospołecznym, nie muzycznym Icon_wink
IgzekliIcon_exclaim
AKT! napisał(a):ale tu jednak potrzeba było pewnej odwagi -- to nie tak, że nagrywa tę płytę z orkiestrą symfoniczną albo na jazzowo Icon_wink
Nooo, i musiała się zmierzyć z takimi hejterami jak tutaj.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.08.2019 04:23 PM przez prz_rulez.)
14.08.2019 04:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #97
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
prz_rulez napisał(a):Czy mam rozumieć, że wszystko, co brzmi przebojowo, to dla Ciebie mainstream?
Przecież pisałem o typie muzyki. Można powiedzieć, że jest jakiś wzorzec, do którego utwory podobne łapią się na mainstream albo jakieś ramy, w których utwory się w nim mieszczące są mainstreamem. A nie mamy trzy utwory, które prawie się od siebie nie różnią i okazuje się, że jeden to mainstream, drugi alternatywa, a trzeci indie.
prz_rulez napisał(a):pięknie oceniłeś!
Tak, bo radio, które będzie próbowało zadowolić wszystkich nie zadowoli nikogo. No chyba że słuchacze będą słuchali tylko w konkretnych godzinach muzyki, która im pasuje, a wystrzegali innych jak święconej wody.
14.08.2019 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #98
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
kajman napisał(a):Tak, bo radio, które będzie próbowało zadowolić wszystkich nie zadowoli nikogo.
Jeśli słuchacze będą bucami, to tak. Ale jeśli nie, to docenią różnorodność. I w końcu czas najwyższy, by taka zapanowała.
O rany, ale daleko odeszliśmy już od tematu nowej wersji "Piosenki księżycowej" Icon_wink
14.08.2019 05:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #99
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
prz_rulez napisał(a):Jeśli słuchacze będą bucami, to tak.
Sorry, ale teraz pieprzysz jak pobity. Ten, kto doceni różnorodność nie jest bucem?
prz_rulez napisał(a):I w końcu czas najwyższy, by taka zapanowała.
Niech panuje, ale w różnych radiach. W jednym się nie sprawdzi. Ludzie jednak lubię wybrane rodzaje muzyki.
14.08.2019 07:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #100
RE: Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa
kajman napisał(a):Sorry, ale teraz pieprzysz jak pobity. Ten, kto doceni różnorodność nie jest bucem?
Tak. Nie musi tego wszystkiego słuchać, ale fajnie, by doceniał tę różnorodność i nie hejtował.
kajman napisał(a):Niech panuje, ale w różnych radiach. W jednym się nie sprawdzi.
W latach dziewięćdziesiątych sprawdzała się całkiem nieźle. A dlaczego?
Bo taka różnorodność była!
A dzisiaj robi się coraz większe formatowe podzielenie. Spójrzmy na nasze listy przebojów sprzed dwudziestu lat i na te obecnie. Ich wygląd to nie przypadek.
kajman napisał(a):Ludzie jednak lubię wybrane rodzaje muzyki.
Bo niestety ludzie są coraz bardziej podzieleni pod każdym względem. I uważam, że powinno się z tym walczyć. Różnorodność jest fajna, ale podziały już niespecjalnie.
14.08.2019 09:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Anita Lipnicka & Paweł Domagała - Nic za złe Szymek79 1 147 14.02.2024 06:01 PM
Ostatni post: kajman
  Anita Lipnicka - Zasłony neo01 1 81 02.11.2023 10:06 PM
Ostatni post: kajman
  Anita Lipnicka - Jak na filmach Szymek79 5 125 09.09.2023 11:05 AM
Ostatni post: kajman
  Anita Lipnicka - Amsterdam Szymek79 2 96 13.06.2023 06:46 PM
Ostatni post: kajman
  Anita Doth - Level Up Szymek79 1 272 21.01.2023 10:35 PM
Ostatni post: kajman
  Leepeck feat. Anita Lipnicka - Do utraty tchu Szymek79 2 234 28.05.2022 04:57 PM
Ostatni post: kajman
  Moriah Woods & Anita Lipnicka - Our Voice / Nasz głos Szymek79 1 531 30.11.2020 08:57 PM
Ostatni post: kajman
  Anita Lipnicka - Piękna i Rycerz (2019) Szymek79 2 686 04.12.2019 12:10 PM
Ostatni post: dannar
  Anita Lipnicka - Bones of Love Szymek79 10 998 26.10.2019 11:40 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Organek - ØNA, Anita Lipnicka - Tęczowa (Męskie Granie 2018) Szymek79 0 394 16.03.2019 07:05 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości