Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOOL - Fear Inoculum
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #1
TOOL - Fear Inoculum
Tytułowym singlem "Fear Inoculum" amerykańska grupa TOOL zapowiada swój piąty studyjny album, który trafi do sprzedaży 30 sierpnia.


[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
07.08.2019 03:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #2
RE: TOOL - Fear Inoculum
Myślę, że ta zmiana stylu wyjdzie grupie na zdrowie, o ile będzie utrzymana w większości nowego materiału. Icon_rolleyes
Na razie bardzo mnie cieszy ten nowy kawałek, który już za pierwszym razem potrafi wciągnąć do świata lekkiej psychodelii...

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
07.08.2019 03:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #3
RE: TOOL - Fear Inoculum
Sundrajta napisał(a):Myślę, że ta zmiana stylu wyjdzie grupie na zdrowie
ja tam nie słyszę zmian. Utwór jest ok, aczkolwiek pierwszy odsłuch na razie nie zrobił na mnie super wrażenia. Początek jest zabójczy, a później brakowało mi zaskoczenia.
07.08.2019 04:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #4
RE: TOOL - Fear Inoculum
Brzmi jak tytułowy kawałek z ostatniej płyty, więc nie wiem gdzie ta zmiana stylu (bardziej kontynuacja tego co było ostatnio, ale zobaczymy, co będzie dalej). Na razie zostawiam go sobie na jakiś fajny, długi wieczór, bo nie każda pora jest dla mnie dobra do odbioru takiej muzyki.

WOLNE MEDIA!!!
07.08.2019 06:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #5
RE: TOOL - Fear Inoculum
Jak to u Tool - skondensować całość do tych 4-5 minut i byłoby spoko; sporo czasu się po prostu powtarza to samo.
Dobre riffy, ładne ozdobniki, a wokal Maynarda jak zwykle wprowadza klimat. Ale czegoś mi jednak brakuje.
I też nie widzę tu jakiejkolwiek zmiany stylu.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
07.08.2019 10:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: TOOL - Fear Inoculum
Ciekawie na last.fmowej liscie trending tracks:
Trending Tracks
1
Boy With Luv (Feat. Halsey)
BTS

97,218 listeners

Boy With Luv (Feat. Halsey)
2
Small Talk
Katy Perry

8 listeners

Small Talk
3
Unsainted
Slipknot

43,542 listeners

Unsainted
4
Nero Forte
Slipknot

2,209 listeners

We Are Not Your Kind
5
Fear Inoculum
Tool

28,988 listeners
10.08.2019 01:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #7
RE: TOOL - Fear Inoculum
Aro napisał(a):Początek jest zabójczy, a później brakowało mi zaskoczenia.
Ale w końcu kolejne odsłuchy (być może dokładniejsze) przekonały mnie na 100%. rewelacyjny utwór.
Oby nowa płyta była równie wybitna jak ta ostatnia sprzed 14 lat. Icon_smile
10.08.2019 07:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: TOOL - Fear Inoculum
U mnie też lepiej z każdym odsłuchem i pewnie dojdzie do dziesięć, ale na razie bardzo mocne dziewięć.
12.08.2019 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #9
RE: TOOL - Fear Inoculum
Wczoraj słuchałem w Minimaxie. Zabrzmiało zacnie.

WOLNE MEDIA!!!
12.08.2019 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #10
RE: TOOL - Fear Inoculum
Cóż, Dream Theater niezbyt długo cieszył się swoim tytułem najdłuższej piosenki umieszczonej na Orionie (a wkrótce też Top Sharku), gdyż Tool... cóż, tak dosyć na siłę ich wygryzł Icon_razz2

Mówię "na siłę", bo o ile utwór DT to niesinglowa piosenka, której dałem szansę ze względu na to, że to jeden z lepszych numerów jakie w ostatnim czasie usłyszałem, tak tutaj Fear Inoculum trafił do Oriona tylko dlatego, że to Tool i że wszyscy dookoła o nim mówią, a fanowi ciężkiego grania nie wypada takiego singla pominąć.

I tu zgodzę się ze swoim imiennikiem Arturem - powinien powstać jakiś 5-minutowy radio edit, ale nie powstał, bo zespół jest doskonale świadomy swojej silnej pozycji na rynku i wie, że może sobie pozwolić na taki zabieg. Tylko szkoda, że sama piosenka nie jest ciekawa przez całe 10 minut. Ma kilka świetnych fragmentów, ale jej długość zdecydowanie działa na niekorzyść odbioru. Tym bardziej, że najlepszy moment piosenki jest w jej pierwszej połowie, drugą można wówczas uznać za rozczarowanie.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2019 10:23 AM przez EVENo.)
26.08.2019 10:22 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #11
RE: TOOL - Fear Inoculum
Mimo że zgadzam się co do tego, że druga część jest słabsza, to nie wyobrażam sobie żadnego radioeditu, a już na pewno nie trwającego 5 minut! Icon_rolleyes
Zespół ma właśnie dlatego tak wysoką pozycję, że takich rzeczy nie robi, to byłby gwałt na ich muzyce.

WOLNE MEDIA!!!
26.08.2019 10:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: TOOL - Fear Inoculum
EVENo napisał(a):powinien powstać jakiś 5-minutowy radio edit
Myślę, że w Trójce coś takiego wykombinują. Niestety, bo zgadzam się z neo01, że to byłby gwałt na ich muzyce. Wprawdzie jest tam jeden słabszy w moim odczuciu moment, ale końcówka jest znowu mocarna. I uważam, że rewelacyjnie wychodzą im długie utwory, bo jak na razie to rozwaliła mnie Pneuma (11:53), niewiele mniej 7empest (15:44).
26.08.2019 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: TOOL - Fear Inoculum
EVENo napisał(a):zespół jest doskonale świadomy swojej silnej pozycji na rynku i wie, że może sobie pozwolić na taki zabieg.
i bardzo dobrze! zbyt długo stacje radiowe były przyzwyczajane, że liże się im tyłki, by dostać się na playlistę, a można się dostać jeśli utwór ma "radiową" długość.
26.08.2019 08:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #14
RE: TOOL - Fear Inoculum
Też nie miałbym nic przeciwko, gdybym uznał ten utwór za znakomity, a tak niestety nie jest. Choć... mogło być gorzej Icon_razz2

Radio Epsilon
26.08.2019 08:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #15
RE: TOOL - Fear Inoculum
Gwałtem na muzyce to jest ciągnięcie utworów pomimo braku dobrego pomysłu, co w nich jeszcze dodać. Icon_wink Utwory po kilkanaście minut mają sens w gatunkach improwizowanych, progresywnych, lub pejzażowych (jakieś ambienty, prog-elektroniki); "Fear..." serio mogłoby się skończyć na 5:53, bo potem żadne nowe elementy do niego nie dochodzą.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.08.2019 12:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #16
RE: TOOL - Fear Inoculum
To jest Twoje odczucie i weź pod uwagę, że ktoś może mieć inne. I co to wo ogóle znaczy że żadne nowe elementy do niego nie dochodzą? Od 5:53 mamy dokładnie to samo, od początku? Please...

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2019 09:26 AM przez neo01.)
27.08.2019 09:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #17
RE: TOOL - Fear Inoculum
Cytat:To jest Twoje odczucie i weź pod uwagę, że ktoś może mieć inne.
Odsyłam do swojej sygnaturki. Icon_rolleyes Poza tym weź pod uwagę, że ja ostatnio słucham ton tego, co wymieniłem - jazzu, rockowych awangard, progresji, progresywnej i ambientowej elektroniki. Dlatego mam inny punkt odniesienia, niż tylko radiowego rocka, który faktycznie nie umie wyjść poza 3-4 minuty na piosenkę i Tool się na tym tle wyróżnia.

Cytat:I co to wo ogóle znaczy że żadne nowe elementy do niego nie dochodzą? Od 5:53 mamy dokładnie to samo, od początku?
A tu odsyłam do utworu. Powtarzanie tego samego riffu co wcześniej, gra perkusji nie drgnie ani o trochę, potem w 9. minucie pojawiają się jakieś zaostrzenia, które są takie same, jak w 5. Jakie tu masz nowe elementy?

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.08.2019 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #18
RE: TOOL - Fear Inoculum
Dla mnie ten utwór to całość i mimo że ta umowna druga część mniej mi się podoba, to szanuję twórców i uważam, że mieli prawo coś takiego zrobić, że akurat w tej części "mniej się dzieje" i pewne elementy są powtórzone. Ale nie wnikam w to aż tak bardzo, cieszę się muzyką, nie rozdrabniam tego czy perkusja gra inaczej, czy jest nowy riff. Dla mnie oczywiste jest, że to nie to samo, bo słyszę, że to nie jest to samo i generalnie tworzy pewną całość, a nie jest jakąś powtórką z tego co było wcześniej.

kajman napisał(a):rozwaliła mnie Pneuma (11:53), niewiele mniej 7empest (15:44).
Zaskoczyło mnie to wczoraj, ale okazało się, że mimo kilku dni do premiery, faktycznie tę płytę można gdzieś znaleźć... Jak odsłucham to się wypowiem, oczywiście Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2019 11:40 AM przez neo01.)
27.08.2019 11:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #19
RE: TOOL - Fear Inoculum
Tak swoją drogą, ciekawostka z Wikipedii:

Cytat:The song debuted at number 93 on the Billboard Hot 100, the band's first entry since "Schism" in 2001, and became the longest song in the chart's history to make an entry, breaking the record held by David Bowie's "Blackstar".

A na liście Mainstream Rock Songs - układanej z odtwarzań ze stacji radiowych o rockowym formacie - aktualnie już miejsce 13. Icon_wink Ciekawe, czy grają utwór w całości...
(swoją drogą chyba po raz pierwszy w historii znam tylko jeden utwór na całą czterdziestkę)

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.08.2019 11:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #20
RE: TOOL - Fear Inoculum
(27.08.2019 11:37 AM)neo01 napisał(a):  szanuję twórców i uważam, że mieli prawo coś takiego zrobić
To nie jest argument za czymkolwiek. Icon_wink Muzyka to sztuka, a sztuka podlega krytyce, nieważne, czy to Tool, czy Rebecca Black, czy Katy Perry, czy King Crimson. Artysta to nie Bóg, może się mylić.

Cytat:Ale nie wnikam w to aż tak bardzo
Icon_eekIcon_eek Ale o jakim wnikaniu mowa? Przecież to słychać od razu!

Cytat:Dla mnie oczywiste jest, że to nie to samo, bo słyszę, że to nie jest to samo i generalnie tworzy pewną całość
Ale jakby wyciąć tą część, o której mówię, to dalej byłaby całość. Poza tym, dla mnie to oczywiste, że to jest to samo, co już wykazałem. W ogóle wykręcasz się - ja mówię, że żadnych nowych elementów nie ma, ty mówisz, że są nowe elementy, ja dowodzę, że nie ma, a ty na to odpowiadasz, że cieszysz się muzyką. To nie prościej przyznać rację? Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.08.2019 12:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  V V Brown feat. Liam Bailey - No Fear Szymek79 1 106 01.09.2023 12:41 PM
Ostatni post: kajman
  I Prevail - There's Fear In Letting Go Szymek79 1 174 28.11.2022 07:12 PM
Ostatni post: kajman
  Parkway Drive - The Greatest Fear Szymek79 8 309 23.07.2022 02:49 PM
Ostatni post: neo01
  TOOL - Opiate² Szymek79 7 650 19.03.2022 07:21 PM
Ostatni post: kajman
  Jack White – Fear Of The Dawn Szymek79 2 369 13.02.2022 08:49 AM
Ostatni post: kajman
  Archive - Fear There & Everywhere neo01 2 304 22.01.2022 06:55 PM
Ostatni post: Aro
  Lennon Stella - Fear Of Being Alone Szymek79 0 345 11.04.2020 11:19 AM
Ostatni post: Szymek79
  Feeder - Fear Of Flying Szymek79 0 552 05.04.2019 12:31 PM
Ostatni post: Szymek79
  TENDER - Closer Still / Fear of Falling Asleep Szymek79 0 500 02.11.2018 01:41 AM
Ostatni post: Szymek79
  Disclosure - Where Angels Fear To Tread Szymek79 1 815 22.08.2018 03:35 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości