Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Kylie Minogue
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #221
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
ja nawet nie pamiętałem, czy on już był, aż poszukam wątku, bom ciekaw, jak głosowałem Icon_smile

edit: nie głosowałem Icon_surprised
szkoda Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2019 10:51 AM przez AKT!.)
18.08.2019 10:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 619
Dołączył: Jan 2015
Post: #222
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
(18.08.2019 12:26 AM)prz_rulez napisał(a):  
Tomekk napisał(a):Chyba nawet lepiej mi się słuchało tych propozycji niż Madonny Icon_surprised
Szkoda, że ominął mnie ten top... Ale to już chyba bardzo dawno był.
Na marginesie tej wypowiedzi zawsze miałem wrażenie, że te wszystkie gwiazdki i gwiazdeczki pop ( włącznie z Kylie), próbowały skraść styl Madonny, jej pomysły na siebie i przenieść na swoje podwórko. No ale królowa jest tylko jedna...
18.08.2019 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #223
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Za to ten wątek ma już 12 stron i chyba zapowiada się na rekordowy w tej zabawie Icon_rolleyes

WOLNE MEDIA!!!
18.08.2019 11:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #224
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
neo01 napisał(a):ten wątek ma już 12 stron
U mnie dopiero sześć, ale ja ustawiłem chyba na max postów na jednej stronie.
A z Madonny to średnia królowa.
18.08.2019 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #225
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
neo01 napisał(a):Za to ten wątek ma już 12 stron i chyba zapowiada się na rekordowy w tej zabawie
Do rekordu 21 Queen jeszcze jednak trochę... Chytry
18.08.2019 03:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #226
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
OK... Tylko zauważ, że tam prezentacja wyników zaczęła się właśnie od 12 strony, a tu jeszcze dobry tydzień do tego Icon_facepalm Tyle że pewnie tu w trakcie nie będzie takich emocji...

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2019 03:15 PM przez neo01.)
18.08.2019 03:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #227
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
neo01 napisał(a):zauważ, że tam prezentacja wyników zaczęła się właśnie od 12 strony, a tu jeszcze dobry tydzień do tego
zgoda

neo01 napisał(a):pewnie tu w trakcie nie będzie takich emocji
nie byłbym taki pewien, zamierzam np. wytoczyć działa przeciw dwóm murowanym kandydatom do zwycięstwa, poza tym pochwalić niespodziewanie dla wszystkich jeden utwór... coś się jeszcze na pewno urodzi w związku z Kylie Icon_wink
więc rekord padnie, racja
18.08.2019 03:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #228
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
thestranglers napisał(a):więc rekord padnie, racja
Mam nadzieję, że jednak nie (choć na razie sam się do tego przyczyniam Icon_lol).

WOLNE MEDIA!!!
18.08.2019 03:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #229
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
thestranglers napisał(a):Do rekordu 21 Queen jeszcze jednak trochę...
Queen to równeż był mój wybór. Icon_wink I myślę, że podczas ogłaszania wyników będzie sporo emocji!
18.08.2019 03:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #230
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
thestranglers napisał(a):dwóm murowanym kandydatom do zwycięstwa
Ciekawe, czy myślimy o tych samych utworach.
18.08.2019 03:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #231
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
hahaha, o jednym pewnie tak Icon_lol
18.08.2019 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #232
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
miszony napisał(a):Na marginesie tej wypowiedzi zawsze miałem wrażenie, że te wszystkie gwiazdki i gwiazdeczki pop ( włącznie z Kylie), próbowały skraść styl Madonny, jej pomysły na siebie i przenieść na swoje podwórko. No ale królowa jest tylko jedna...
...I nazywa się Doda.
Icon_mrgreen
kajman napisał(a):A z Madonny to średnia królowa.
Napisał ten, dla którego najlepszą płytą Madonny jest "Dark Ballet" [Obrazek: hahaha.gif].
Dobra, ja wiem, każdy może mieć inny gust, ale to jest tak niestandardowe myślenie (+ kojarzy mi się z tą szumną reklamą ze Spotify'a), że... Icon_lol
neo01 napisał(a):Tyle że pewnie tu w trakcie nie będzie takich emocji..
Taaa, bo wybór "Bohemian Rhapsody" to było taaakie ogromne zaskoczenie... O ostatnim topie zbiorowym to już nie wspomnę Icon_wink
1981 napisał(a):Queen to równeż był mój wybór. Icon_wink I myślę, że podczas ogłaszania wyników będzie sporo emocji!
Muszę Ci uczciwie zwrócić honor - ten top to jest jednak GENIALNYIcon_exclaim

--------------------------

Dobra, czas w końcu na numer o którym myślałem już od kilku dni.


Kylie Minogue, Suzanne D'Mello & Sonu Nigam - Chiggy Wiggy

Utwór pochodzi z indyjskiego (w języku hindi) filmu o nazwie "Blue", wprowadzonego do indyjskich kin we wrześniu 2009 roku.
I tutaj dochodzimy do istotnej kwestii. Gdyby był to film z Hollywoodu, to, przynajmniej przez chwilę, wszędzie grano by ten kawałek. Ale że był to film z Bollywoodu... To prawdopodobnie nikt z forum poza mną i ewentualnie Gaspardem nigdy o tym kawałku nie słyszał. A przecież my jesteśmy niejako "elitą" w kontekście informacji o tym, co w trawie piszczy - co dopiero mówić o zwykłych śmiertelnikach. To jest dowód na to, jak bardzo jesteśmy zdominowani kulturowo przez kulturę anglosaską. 10 lat później nieco się to zmieniło, ale tylko odrobinę - i w dodatku kojarzymy głównie utwory z tych krajów, które wydały grube miliony na promocję, jak Korea Południowa czy kraje latynoskie (wspierane pewnie głównie przez latynosów z USA).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2019 05:48 PM przez prz_rulez.)
18.08.2019 05:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #233
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
miszony napisał(a):gwiazdki i gwiazdeczki pop ( włącznie z Kylie), próbowały skraść styl Madonny
no chyba nie xD
gdzie madonna, a gdzie kylie, lel
ja słuchając propo do tego topu, utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że to dwie zupełnie różne ścieżki kariery, które splatał co najwyżej status obu pań w środowiskach fanowskich

a madonna też prochu nie wymyśliła; udało jej się długo utrzymać na topie i wypromować kilka trendów, czy to w brzmieniu, czy w modzie, ale jednak nie nazwałbym jej wizjonerką popu -- raczej imponuje mi odwagą, bo faktycznie z płyty na płytę zawsze coś ryzykuje i potrafi zdefiniować się od nowa, nawet mimo tego od ponad dekady ma już coraz większą zadyszkę Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.08.2019 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #234
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
AKT! napisał(a):bo faktycznie z płyty na płytę zawsze coś ryzykuje i potrafi zdefiniować się od nowa, nawet mimo tego od ponad dekady ma już coraz większą zadyszkę Icon_wink
Bo przestała kreować trendy, a jedynie za nimi goni, jeszcze nieumiejętnie je filtrując "pod siebie".
...Ale oczywiście Kajman się nie zgodził, "Dark Ballet" dobrą płytą jest i basta Icon_twisted
18.08.2019 06:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #235
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
na pewno jest odważną płytą -- w dużej mierze odtwórczą, ale niezupełnie
no i z tym kreowaniem to też nie do końca; ja myślę, że ona miała w wielu miejscach świetny timing, dobrego nosa i znakomitych producentów wokoło, choć gdy jeszcze gdy była międzynarodową ikoną miała moc kreowania trendów i z pewnością wypuściła kilka rzeczy zupełnie pod prąd -- ale nie wiem, czy to był ten zasięg kulturotwórczy, co chociażby w przypadku mj-a

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.08.2019 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #236
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Swoją drogą, tak się zastanawiam... Czy Madonna i jej otoczenie popełniają ostatnio jakieś błędy, czy też po prostu obojętnie co by zrobiła, to tej kariery nie da się już uratować? [Obrazek: mysli.gif]
18.08.2019 06:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #237
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
prz_rulez napisał(a):dla którego najlepszą płytą Madonny jest "Dark Ballet"
Jedną z dwóch niezłych.
prz_rulez napisał(a):to jest tak niestandardowe myślenie
Nie czuję potrzeby myśleć standardowo. A ze spotiegofaja korzystam tylko do topu płyt.
prz_rulez napisał(a):Kajman się nie zgodził
Ja nie wnikam czy ta płyta jest wtórna czy nie. Nie ma to dla mnie znaczenia. Ważne czy jest dobra czy nie.
18.08.2019 07:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #238
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
No to wreszcie jest ktoś u kogo wygrała 'stara' Kylie? Jacek, Gosia...? Icon_wink

Bo już się boję, że zwycięży top jakiś jej 'nowy' singiel... Icon_rolleyes
19.08.2019 12:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #239
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
A Impossible to w końcu stara czy nowa?
19.08.2019 12:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #240
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
ja liczę nową od 1994 roku (włącznie), fizycznie i muzycznie Kylie nie przypominała wtedy w niczym młodej panienki z lat 80
19.08.2019 12:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości