Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Kylie Minogue
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #261
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Artur.O napisał(a):No cóż, na mój gust Paweł miał szczególny wpływ przez kilka lat.
No mnie też czasami inspirował, choć bardziej punktowo.
Artur.O napisał(a):Choć chyba obecnie nawet mnie nie lubi. ;/
A tego tematu dla dobra dyskusji na forum podejmować nie będę Icon_wink
19.08.2019 09:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #262
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
(19.08.2019 09:33 PM)prz_rulez napisał(a):  
Artur.O napisał(a):Choć chyba obecnie nawet mnie nie lubi. ;/
A tego tematu dla dobra dyskusji na forum podejmować nie będę Icon_wink
Tu nie ma o czym dyskutować.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.08.2019 09:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #263
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Artur.O napisał(a):Tu nie ma o czym dyskutować.
Jeśli ktoś z nim jeszcze rozmawia (choć wiem, że z pewnych względów może być obecnie nieuchwytny), to przekażcie, że tęsknimy. I że zasłużył na mocnego kopniaka od nas wszystkich Icon_wink

----------------------------------------------

Kylie na dziś.



Utwór "Golden Boy" został wydany 19 kwietnia 2014 roku na okoliczność Record Store Day. Utwór miał pierwotnie pojawić się na japońskim wydanie "Kiss Me Once", ale... coś nie wyjszło.

P.S. I jeszcze ciekawostka - za jedne z klawiszy w utworze odpowiada człowiek o wdzięcznym nazwisku - Jamie Muhoberac.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2019 07:37 PM przez prz_rulez.)
20.08.2019 07:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #264
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Kylie na dziś.


Utwór "Santa Baby" po raz pierwszy został wydany w 2000 roku jako B-Side do "Please Stay". Z biegiem lat niejako przyćmił stronę A, dochodząc do 38. miejsca na brytyjskiej liście singli oraz uzyskując tytuł srebrnej płyty.
22.08.2019 10:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #265
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
wolę wersję earthy kitt; zarówno ten cover, jak i wersja madonny są odtwórcze i niczego mu nie dodały

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.08.2019 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #266
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
(22.08.2019 10:22 PM)AKT! napisał(a):  wolę wersję earthy kitt; zarówno ten cover, jak i wersja madonny są odtwórcze i niczego mu nie dodały
Dodały seksu Icon_razz2
23.08.2019 02:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #267
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
kitt była wystarczająca zalotna, a seks w piosenkach świątecznych to żadna wartość dodana -- wręcz przeciwnie ujmuje uroku

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.08.2019 12:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #268
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
hmm, wiele w tym racji, przykładowo ktoś może odnajdywać w All I Want For Christmas Is You Maryśki seksualizmu, ja bynajmniej, a chyba tylko jeszcze bardziej odrzuca mnie od tego nagrania
23.08.2019 12:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #269
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
zawsze pod prąd xD

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.08.2019 12:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #270
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Ciężko mówić o zalotności w latach sześćdziesiątych - chyba, że bardzo subtelnej.

Heh, nie wiem czemu, ale wielu "alternatywców" udaje, że seks ich nie rusza. Chyba, że ich rusza, ale akurat nie w muzyce Icon_razz2

----------------------------------------

[Obrazek: chocolate-w-iext47619748.jpg]



"Chocolate" to trzeci singiel Kylie z płyty "Body Language". Za klip odpowiadali ci sami twórcy, którzy tworzyli teledysk do "Can't Get You Out Of My Head". Numer doszedł do szóstego miejsca w Wielkiej Brytanii.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.08.2019 03:37 PM przez prz_rulez.)
23.08.2019 03:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #271
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
prz_rulez napisał(a):akurat nie w muzyce
Mnie sex w muzyce kompletnie nie rusza, bo nigdy czegoś takiego nie zauważyłem. Muzyka tak jak matematyka sama w sobie jest czystą abstrakcją. Nie są nią natomiast nasze odczucia w stosunku do niej, ale są one kwestią tradycji, wychowania i subiektywnych skłonności.
23.08.2019 03:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #272
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
(23.08.2019 03:32 PM)prz_rulez napisał(a):  Ciężko mówić o zalotności w latach sześćdziesiątych
Proszę Cię Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
23.08.2019 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #273
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
prz_rulez napisał(a):Ciężko mówić o zalotności w latach sześćdziesiątych - chyba, że bardzo subtelnej.
nagle stałeś się domorosłym ekspertem od historii popu? czy wnioskujesz po tych kilku nagraniach beatlesów, które przesłuchałeś do forowego topu? Icon_wink

posłuchaj sobie choćby francoise hardy; przy niej madonna i kylie to amatorki


prz_rulez napisał(a):Heh, nie wiem czemu, ale wielu "alternatywców" udaje, że seks ich nie rusza
nikt tego nie napisał, i nikt tak nie twierdzi; po prostu kontekst bożego narodzenia jest aseksualny

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.08.2019 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #274
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Może sex jest tu w tekście, bo poza tym nie da się go znaleźć.
23.08.2019 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #275
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
AKT! napisał(a):nagle stałeś się domorosłym ekspertem od historii popu?
Bez złośliwości Icon_wink A Françoise Hardy jak dla mnie tylko to potwierdza. Nie ma nic złego w subtelności, ale subtelność to nie seksualność explicite.
Swoją drogą, ciekawi mnie o co chodzi z tym "o" Icon_wink
AKT! napisał(a):nikt tego nie napisał, i nikt tak nie twierdzi
No nie wiem, swego czasu dość często spotykałem się z oburzeniem na seks w muzyce. Nie pamiętacie już co się działo po premierze "Pussy" Rammsteinu? Icon_wink
kajman napisał(a):Może sex jest tu w tekście, bo poza tym nie da się go znaleźć.
W utworze nie ma bezpośrednich odniesień do seksu, ale Kylie śpiewa tak słodkim, a jednocześnie ponętnym głosikiem, że...

----------------------------------------

Wyniki Kylie na polskiej liście airplay w latach 2000-2005:
#16 Please Stay (2t w top 30)
#30 Your Disco Needs You (1t w top 30)
#01(x7) Can't Get You Out Of My Head (22t w top 30)
#05 In Your Eyes (17t w top 30)
#06 Love At First Sight (7t w top 30)
#17 Come Into My World (4t w top 30)
#20 Slow (5t w top 30)
#11 Red Blooded Woman (14t w top 30)
#03 I Believe In You (9t w top 10)
23.08.2019 04:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #276
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
kajman napisał(a):Mnie sex w muzyce kompletnie nie rusza, bo nigdy czegoś takiego nie zauważyłem.
I tu się różnimy. Tyle, że musi być odpowiednia muzyka, która uwypukla seksowny w mojej ocenie kobiecy głos.
23.08.2019 04:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #277
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
prz_rulez napisał(a):Kylie śpiewa
Ale ja pisałem o Hardy.
prz_rulez napisał(a):"Pussy" Rammsteinu
A tam jest sex w muzyce czy w teledysku?
thestranglers napisał(a):musi być odpowiednia muzyka
Muzyka, która odpowiada Twoim wyobrażeniom o sexualności (nie tylko Twoim pewnie, bo nie żyjemy na pustyni i dowiadujemy się, co powinniśmy na ten temat uważać).
23.08.2019 05:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #278
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
kajman napisał(a):Może sex jest tu w tekście, bo poza tym nie da się go znaleźć.
tu nie ma tekstu przecież xD

prz_rulez napisał(a):Nie ma nic złego w subtelności, ale subtelność to nie seksualność explicite.
moim zdaniem ona doskonale potrafiła być seksualna bez bycia wulgarną

prz_rulez napisał(a):Swoją drogą, ciekawi mnie o co chodzi z tym "o" Icon_wink
no jak to! to bohaterka słynnej powieści erotycznej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_O

prz_rulez napisał(a):W utworze nie ma bezpośrednich odniesień do seksu, ale Kylie śpiewa tak słodkim, a jednocześnie ponętnym głosikiem, że...
nadal uważam, że do "santa baby" nic nie wnosi Icon_wink nie ma nie trochę więcej seksapilu na gruncie ekspresji wokalnej niż kitt

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.08.2019 05:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #279
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
AKT! napisał(a):tu nie ma tekstu przecież
Nie wpadłem na to. Nie znam francuskiego.
23.08.2019 05:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #280
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
[Obrazek: attachment.php?aid=58]


Załączone pliki Miniatury
   

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.08.2019 05:14 PM przez AKT!.)
23.08.2019 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości