Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Kylie Minogue
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #241
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
No to jak ma wygrac nowa, skoro wedlug Twojego sposobu liczenia sa cztery plyty przeciwko dziesieciu? To chyba logiczne, ze utwory z tych czterech sa bez szans.
19.08.2019 12:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #242
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
(19.08.2019 12:27 PM)thestranglers napisał(a):  ja liczę nową od 1994 roku (włącznie), fizycznie i muzycznie Kylie nie przypominała wtedy w niczym młodej panienki z lat 80
skoro tak, to "stara" Kylie to zaledwie 6-7 lat, a nowa aż 25. Przewaga ogromna! Zgłoszeń nowa Kylie również ma więcej niż "stara".
19.08.2019 12:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 130
Dołączył: Dec 2014
Post: #243
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
A co ma piernik do wiatraka? Weźmy na szczycie Tears, Lucky i Especially i już jest wygrana.
19.08.2019 12:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #244
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
thestranglers napisał(a):No to wreszcie jest ktoś u kogo wygrała 'stara' Kylie? Jacek, Gosia...? Icon_wink

Bo już się boję, że zwycięży top jakiś jej 'nowy' singiel... Icon_rolleyes
podział stara / nowa to paranoja Icon_eek

kontestowanie wszystkiego w jej dyskografii po 93 roku zresztą też, zwłaszcza że te lekkie hiciorki z początku jej kariery to wcale nie jest jakiś wybitny pop

myślę, że jej karierę można podzielić na przynajmniej 4 koherentne stylistycznie moduły: "naiwną", "ambitną", taneczną i koktajlową, przy czym granice między trzema ostatnimi bywają nieostre

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.08.2019 01:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #245
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
(18.08.2019 11:21 AM)miszony napisał(a):  
(18.08.2019 12:26 AM)prz_rulez napisał(a):  
Tomekk napisał(a):Chyba nawet lepiej mi się słuchało tych propozycji niż Madonny Icon_surprised
Szkoda, że ominął mnie ten top... Ale to już chyba bardzo dawno był.
Na marginesie tej wypowiedzi zawsze miałem wrażenie, że te wszystkie gwiazdki i gwiazdeczki pop ( włącznie z Kylie), próbowały skraść styl Madonny, jej pomysły na siebie i przenieść na swoje podwórko. No ale królowa jest tylko jedna...

To raczej żadne odkrycie, że Madonna mocno wpłynęła na dance-pop lat 80., głównie wizerunkowo, ale i też muzycznie. Tylko, że akurat Kylie - tak samo jak i Madonna - ejtisy zostawiły w ejtisach już na przełomie lat 80. i 90., dalej idąc zupełnie swoimi ścieżkami, więc dalsze ocenianie jednej jako podróbki drugiej to zwykła ignorancja.

(18.08.2019 11:29 AM)neo01 napisał(a):  Za to ten wątek ma już 12 stron i chyba zapowiada się na rekordowy w tej zabawie Icon_rolleyes
Ale przynajmniej na forze o muzyce pisze się o muzyce choć tutaj. Icon_rolleyes

(19.08.2019 01:11 PM)AKT! napisał(a):  kontestowanie wszystkiego w jej dyskografii po 93 roku zresztą też, zwłaszcza że te lekkie hiciorki z początku jej kariery to wcale nie jest jakiś wybitny pop
Zgadzam się.

(19.08.2019 01:11 PM)AKT! napisał(a):  myślę, że jej karierę można podzielić na przynajmniej 4 koherentne stylistycznie moduły: "naiwną", "ambitną", taneczną i koktajlową, przy czym granice między trzema ostatnimi bywają nieostre

O i taki podział jest chyba najsensowniejszy. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.08.2019 01:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #246
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Ja bym podzielił na naiwną taneczną i ambitną tylko podejrzewam, że w tej drugiej mógłbym dziesięciu nie osiągnąć.
19.08.2019 02:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 425
Dołączył: Aug 2017
Post: #247
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
(19.08.2019 02:11 PM)kajman napisał(a):  Ja bym podzielił na naiwną taneczną i ambitną tylko podejrzewam, że w tej drugiej mógłbym dziesięciu nie osiągnąć.
To ta druga to taneczna, czy ambitna?
19.08.2019 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 425
Dołączył: Aug 2017
Post: #248
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Prawda jest taka, że przed 1994 tworzyła typowy pop z lat 80, w drugiej połowie lat 90 przeszła na bardziej alternatywne klimaty, a późniejszą muzykę w większości można zakwalifikować jako lekki i taneczny pop, ale czasem powstawały też bardziej wyrafinowane utwory.
Tak więc podzieliłbym jej karierę na 3 okresy, z czego ten ostatni trwał najdłużej i powstało w tym czasie najwięcej przebojów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.08.2019 02:35 PM przez Kuba1201.)
19.08.2019 02:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #249
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Kuba1201 napisał(a):To ta druga to taneczna, czy ambitna?
Ambitna. Przecież widać, która jest która.
Kuba1201 napisał(a):czasem powstawały też bardziej wyrafinowane utwory
To chyba nie były tutaj zgłaszane, bo prawie się ich doszukać nie mogłem.
19.08.2019 02:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 130
Dołączył: Dec 2014
Post: #250
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
AKT! napisał(a):te lekkie hiciorki z początku jej kariery to wcale nie jest jakiś wybitny pop
no nie jest, ale sentyment moja generacja ma ogromny do nich; no zobaczymy po wynikach, w każdym bądź razie to właśnie wśród ww. szukałbym zwycięzcy topu Chytry
19.08.2019 02:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #251
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
thestranglers napisał(a):no nie jest, ale sentyment moja generacja ma ogromny do nich; no zobaczymy po wynikach, w każdym bądź razie to właśnie wśród ww. szukałbym zwycięzcy topu
naiwnie Icon_wink ale nie winię, sam mam inne typy, choć nie z sentymentu Icon_smile

Kuba1201 napisał(a):w drugiej połowie lat 90 przeszła na bardziej alternatywne klimaty
o, "alternatywna", nawet lepiej pasuje niż "ambitna"

mimo wszystko ostatni album, "the abbey road sessions" i część materiału z poprzednich płyt w tej dekadzie nie nadaje się do końca do włączenia w jej taneczny okres -- jak dla mnie to już nowa inkarnacja, bardziej stonowana, ale liczę, że harda kylie nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.08.2019 02:55 PM przez AKT!.)
19.08.2019 02:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #252
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
AKT! napisał(a):myślę, że jej karierę można podzielić na przynajmniej 4 koherentne stylistycznie moduły: "naiwną", "ambitną", taneczną i koktajlową, przy czym granice między trzema ostatnimi bywają nieostre
A która to jest koktajlowa?
Artur.O napisał(a):To raczej żadne odkrycie, że Madonna mocno wpłynęła na dance-pop lat 80., głównie wizerunkowo, ale i też muzycznie. Tylko, że akurat Kylie - tak samo jak i Madonna - ejtisy zostawiły w ejtisach już na przełomie lat 80. i 90., dalej idąc zupełnie swoimi ścieżkami, więc dalsze ocenianie jednej jako podróbki drugiej to zwykła ignorancja.
Tutaj co nieco o inspiracji Kylie Madonną: https://en.wikipedia.org/wiki/Kylie_Mino...blic_image
kajman napisał(a):Ja bym podzielił na naiwną taneczną i ambitną tylko podejrzewam, że w tej drugiej mógłbym dziesięciu nie osiągnąć.
Cóż, podzielmy więc muzykę Kylie na tę, którą Kajman trawi (mniejszość) i tę, której nie trawi (przytłaczająca większość)
Icon_wink
kajman napisał(a):To chyba nie były tutaj zgłaszane, bo prawie się ich doszukać nie mogłem.
Bo nie chcieliście zgłosić "2 Hearts" Icon_razz2
thestranglers napisał(a):no nie jest, ale sentyment moja generacja ma ogromny do nich
"Moja generacja" - no już nie rób się na takiego starego Icon_razz2
AKT! napisał(a):o, "alternatywna", nawet lepiej pasuje niż "ambitna"
Albo po prostu okres (tudzież, jak mawiają anglosasi: "era") DeConstruction.
AKT! napisał(a):mimo wszystko ostatni album, "the abbey road sessions" i część materiału z poprzednich płyt w tej dekadzie nie nadaje się do końca do włączenia w jej taneczny okres -- jak dla mnie to już nowa inkarnacja, bardziej stonowana, ale liczę, że harda kylie nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa
Hmm... Kylie to może miewała "harde" momenty na "Impossible Princess", ale z takim słodkim wokalem ciężko jest brzmieć "ostro".

------------------------------

[Obrazek: tumblr_nxohboazM91rmazeio1_1447291572_cover.png]
Towa Tei Feat. Kylie Minogue & Haruomi Hosno - GBI (German Bold Italic)

Towa Tei (właściwie Dong-hwa Chung), japoński (choć o korzeniach koreańskich) muzyk zasłynął w roku 1990 jako członek grupy Deee-Lite, stojącej za przebojem "Groove Is in the Heart". Pierwszy solowy album wydał pod koniec roku 1994.
"GBI (German Bold Italic)" był drugim singlem z drugiego (nieremiksowego) albumu artysty. W jego karierze solowej to największy przebój w świecie anglosaskim.
19.08.2019 05:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #253
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Tomekk napisał(a):Chyba nawet lepiej mi się słuchało tych propozycji niż Madonny Icon_surprised
Szkoda, że ominął mnie ten top... Ale to już chyba bardzo dawno był.
[/quote]
Na marginesie tej wypowiedzi zawsze miałem wrażenie, że te wszystkie gwiazdki i gwiazdeczki pop ( włącznie z Kylie), próbowały skraść styl Madonny, jej pomysły na siebie i przenieść na swoje podwórko. No ale królowa jest tylko jedna...[/quote]

To raczej żadne odkrycie, że Madonna mocno wpłynęła na dance-pop lat 80., głównie wizerunkowo, ale i też muzycznie. Tylko, że akurat Kylie - tak samo jak i Madonna - ejtisy zostawiły w ejtisach już na przełomie lat 80. i 90., dalej idąc zupełnie swoimi ścieżkami, więc dalsze ocenianie jednej jako podróbki drugiej to zwykła ignorancja.

No cóż, wystarczy spojrzeć na okładkę płyty Kylie pt. X z 2007 roku na którym jej stylizacja na wczesną Madonnę z czasów Like a Virgin jest aż nazbyt widoczna. Może ja się czepiam bo nie jestem aż takim dokładnym znawcą repertuaru Kylie Minogue natomiast kilkukrotnie zdarzyło mi się odczytać m in w jej teledyskach i w muzyce inspiracje Madonną. Dodam jeszcze, że to co robiła Kylie w drugiej połowie lat 90 tych i na początku 00' jest ciekawe, artystyczne i dla mnie awangardowe.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.08.2019 05:48 PM przez miszony.)
19.08.2019 05:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #254
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
prz_rulez napisał(a):A która to jest koktajlowa?
wyjaśniłem wyżej -- ostatnia płyta i "abbey road sessions"

o, nie wiedziałem, że towa nagrywał z kylie!
ale słuchałem w sumie głównie jego japońskiego debiutu

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.08.2019 06:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #255
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Utwór z Moroderem też się do tej koktajlowości kwalifikuje?
(inna sprawa, że z Moroderem miała dwa numery... Icon_wink ).
19.08.2019 06:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #256
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
jest bardzo na skraju, ale moim zdaniem raczej nie Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.08.2019 06:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #257
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
No tak, jak mówiłem, inspiracji i wpływu Madonny na każdego nie da się zaprzeczyć, ale jednak całokształt dyskografii i kariery Kylie wychodzi naprawdę daleko poza to. "Wow", "2 Hearts", "The One", "In My Arms" nie są podobne do niczego, co kiedykolwiek nagrała Madonna (może "The One" zbliża się do fragmentów "Confessions..."), a to są reprezentacyjne fragmenty przywołanej płyty "X". Icon_wink
Przede wszystkim, Madonna celowała głównie w rynek amerykański, a Kylie w brytyjski. Odrobinę inna wrażliwość, innych rzeczy się słucha, pomimo tego samego języka (a raczej dzięki temu łatwiej wyłapać różnice).

Występy gościnne to nie dyskografia Kylie, więc się nie liczą.

Akurat oba kawałki Kylie z Tową prezentował saferłel w swoim topie (parę dni temu przeglądałem, tak też bym nie pamiętał). Icon_wink Zresztą jak ktoś jeszcze ma wątpliwości co do wielkości Kylie, niech poczyta Icon_cool http://forum.sebastos.pl/viewtopic.php?f=75&t=11222

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.08.2019 07:00 PM przez Dobromiera.)
19.08.2019 06:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #258
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
prz_rulez napisał(a):Bo nie chcieliście zgłosić "2 Hearts"
Może to i nie jest dla niej typowe, ale ambitnym bym tego nie nazwał. Nie wszystko, co ma rockowe inklinacje musi być ambitne. Ale utwór pewnie w drugiej połowie dziesiątki by się u mnie znalazł.
19.08.2019 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #259
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Artur.O napisał(a):Występy gościnne to nie dyskografia Kylie, więc się nie liczą.
Wszystko z Kylie jest częścią dyskografii Kylie Icon_wink Ewentualnie można napisać, ze nie jest jej główną częścią.
Artur.O napisał(a):Akurat oba kawałki Kylie z Tową prezentował saferłel w swoim topie
Heh, po kilku latach od jego odwrócenia się pupą od forum i tak o nim pamiętamy. On o nas raczej nie :>
kajman napisał(a):Może to i nie jest dla niej typowe, ale ambitnym bym tego nie nazwał. Nie wszystko, co ma rockowe inklinacje musi być ambitne. Ale utwór pewnie w drugiej połowie dziesiątki by się u mnie znalazł.
Ha, a więc jednak!
Ale nie powiedziałbym, że to utwór z rockowymi inklinacjami, szczerze mówiąc.
19.08.2019 08:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #260
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
(19.08.2019 08:23 PM)prz_rulez napisał(a):  Wszystko z Kylie jest częścią dyskografii Kylie Icon_wink Ewentualnie można napisać, ze nie jest jej główną częścią.
E tam.
Cytat:Heh, po kilku latach od jego odwrócenia się pupą od forum i tak o nim pamiętamy.
No cóż, na mój gust Paweł miał szczególny wpływ przez kilka lat. Choć chyba obecnie nawet mnie nie lubi. ;/

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.08.2019 08:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości