Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Open'er 2019 - początek zmierzchu?
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Open'er 2019 - początek zmierzchu?
Słucham sobie teraz ciekawej audycji w Trójce, do której link zresztą wrzucę w innym wątku. Pojawiła się tam opinia, że na tegorocznym Open'erze nie było wielkich gwiazd. Nie do końca mogę się z tym zgodzić, natomiast zadziwił mnie udział wykonawców pokroju Swedish House Mafia.
Jak oceniacie tegoroczną edycję oraz jak widzicie przyszłość tego festiwalu? Zapraszam do dyskusji.
21.07.2019 08:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #2
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
Szczerze mówiąc, tak jak w poprzednich latach wiele słyszałem o ogłoszeniach line-upu Openera i co roku nawet się zastanawiałem, czy przypadkiem się nie wybrać, tak w tym roku dowiedziałem się o nim z Twojego posta Icon_razz2

Radio Epsilon
21.07.2019 09:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #3
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
Prz... szukasz dziury w całym... żałuję trochę, że się nie wybrałem w tym roku, ale mam nadzieję, że Marsvolta był. Icon_wink
Na pewno wrócę tam.
21.07.2019 09:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #4
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
prz_rulez napisał(a):Słucham sobie teraz ciekawej audycji w Trójce
Chętnie posłucham, chociaż... czy to czasem nie jest trochę tak, że Trójka straciła Opener'a i teraz dorabia do tego teorię "kwaśnych winogron"...

WOLNE MEDIA!!!
21.07.2019 09:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #5
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
W punkt!
21.07.2019 09:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #6
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
Zaraz, zaraz. Czy na tegorocznym Openerze nie było "Led Zeppelin", które Trójka przecież gra i aktywnie promuje na antenie? Icon_razz
Tegoroczny Opener ma ciekawszy line-up niż Trójka playlistę ostatnimi czasy...
21.07.2019 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #7
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
Czasem nie muszę wchodzić w wątek, by wiedzieć, kto go założył, by prowadzić jałowe dyskusje...
1) Brakowało wielkich gwiazd, bo nie było niczego z zakurzonego Trójkowego Topu Wszech Czasów xD
2) Nie wiem, co jest dziwnego w obecności Swedish House Mafia. Od kilku lat jest tak, że pojawia się na koniec jakiś DJ. W 2016 był np. Kygo. Umówmy się - Open'er (jak i wszystkie Alter Artowe festiwale) dawno przestały być alternatywne. To głównie komercja, bo tego teraz słuchają dzieciaki. Jasne, pojawiają się nazwy, które zadowolą bardziej wyrobionych słuchaczy - Idles, Kamasi Washington, The Strokes, natomiast nikogo nie powinno dziwić, że uderza się młodszy target, ściągając modnych raperów czy DJ.
21.07.2019 10:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #8
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
Ale Open'er zawsze stał rockiem, hip-hopem i aktualną elektroniką "na topie". Szwedzka Mafia akurat wydaje mi się trochę przebrzmiała, ale odkopałem lineup z 2006 roku i ma się to tak: Placebo, Scissor Sisters, Kanye West, Franz Ferdinand, Sigur Rós, Pharell Williams, Basement Jaxx... ok, trochę lepsze te nazwy niż obecne, ale tego się wtedy słuchało, żadne podziemie. 2 lata wcześniej grała P!nk. A w tym roku? Hm... jeśli Death Grips, Robyn, Seth Troxler, Vampire Weekend, Gr*ta van Fl**t, Kylie Minogue, Smashing Pumpkins, Lana Del Rey, nie są gwiazdami, to chyba nikt nimi dzisiaj nie jest.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.07.2019 10:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #9
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
Niedawno czytałem artykuł o tym, że rzeczywiście Open'er zamiera. Jako przyczyny podano: niezaproszenie artystów na czasie grających w Europie (np. Billie Eilish, Lizzo czy The Cure) i (przede wszystkim) ceny (w porównaniu do line-upu), w szczególności jedzenia oraz napojów. Na dodatek część osób pojechała tu tylko dla lansu na Instagramie. Nie wspomnę już o modzie, jaką tam była.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.07.2019 10:44 PM przez Kuba1201.)
21.07.2019 10:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #10
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
(21.07.2019 10:33 PM)Artur.O napisał(a):  Ale Open'er zawsze stał rockiem, hip-hopem i aktualną elektroniką "na topie". Szwedzka Mafia akurat wydaje mi się trochę przebrzmiała, ale odkopałem lineup z 2006 roku i ma się to tak: Placebo, Scissor Sisters, Kanye West, Franz Ferdinand, Sigur Rós, Pharell Williams, Basement Jaxx... ok, trochę lepsze te nazwy niż obecne, ale tego się wtedy słuchało, żadne podziemie. 2 lata wcześniej grała P!nk. A w tym roku? Hm... jeśli Death Grips, Robyn, Seth Troxler, Vampire Weekend, Gr*ta van Fl**t, Kylie Minogue, Smashing Pumpkins, Lana Del Rey, nie są gwiazdami, to chyba nikt nimi dzisiaj nie jest.
A ile lat temu słyszałeś ostatnie przeboje od SHM czy The Strokes?
A poza tym większość Polaków (i chyba nie tylko) nie zna Death Grips czy Setha Troxiera.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.07.2019 10:40 PM przez Kuba1201.)
21.07.2019 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
dejmieen napisał(a):Czasem nie muszę wchodzić w wątek, by wiedzieć, kto go założył, by prowadzić jałowe dyskusje...
Oj, ale nie musisz być złośliwy. Jak widać niektórzy uważają inaczej, bo pojawiło się już całkiem sporo komentarzy.
EVENo napisał(a):Szczerze mówiąc, tak jak w poprzednich latach wiele słyszałem o ogłoszeniach line-upu Openera i co roku nawet się zastanawiałem, czy przypadkiem się nie wybrać, tak w tym roku dowiedziałem się o nim z Twojego posta Icon_razz2
Nie wiem, czy sponsoring AntyRadia działa im na dobre.
thestranglers napisał(a):Prz... szukasz dziury w całym...
Akurat nie do końca ja, ja tylko podchwyciłem temat.
neo01 napisał(a):chociaż... czy to czasem nie jest trochę tak, że Trójka straciła Opener'a i teraz dorabia do tego teorię "kwaśnych winogron"...
Przyznam, że też przeszło mi to przez myśl.
Kuba1201 napisał(a):niezaproszenie artystów na czasie grających w Europie (np. Billie Eilish, Lizzo czy The Cure)
The Cure na czasie? Kogoś chyba poniosła fantazja Icon_wink
Byli Stormzy (nr 1 na liście singli w Wielkiej Brytanii) oraz Travis Scott (nr jeden w Stanach na liście singli oraz albumów), więc pod tym względem chyba nie było tak źle.
Faktycznie ceny stają się coraz bardziej zaporowe, a pusty lans pewnie coraz większy (aczkolwiek nigdy nie byłem tam osobiście), przez co festiwal trochę traci kontakt z rzeczywistością.
21.07.2019 10:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #12
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
(21.07.2019 10:38 PM)Kuba1201 napisał(a):  A ile lat temu słyszałeś ostatnie przeboje od SHM czy The Strokes?
SHM sam uznałem za przebrzmiałą, a Strokes raczej "przebojów" nie mieli, chyba że w zagranicznych stacjach rockowych - co nie zmienia tego, że to i tak jeden z kilku najważniejszych zespołów rockowych tego tysiąclecia.

Cytat:A poza tym większość Polaków (i chyba nie tylko) nie zna Death Grips czy Setha Troxiera.

Większość Polaków ma gdzieś muzykę i inne sztuki, więc nie wiem, co to ma do rzeczy. Icon_wink Troxler to głośne nazwisko w świecie techno, a Death Grips są tak znani, że nawet mój młodszy brat ich słucha.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.07.2019 11:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #13
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
(21.07.2019 10:58 PM)prz_rulez napisał(a):  
Kuba1201 napisał(a):niezaproszenie artystów na czasie grających w Europie (np. Billie Eilish, Lizzo czy The Cure)
The Cure na czasie? Kogoś chyba poniosła fantazja Icon_wink
Może nie tyle na czasie, co występujących na całym kontynencie. Poza Polską The Cure nie wystąpili tylko w Andorze oraz Lichtensteinie, z tego co słyszałem.
22.07.2019 09:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #14
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
(21.07.2019 11:20 PM)Artur.O napisał(a):  Większość Polaków ma gdzieś muzykę i inne sztuki, więc nie wiem, co to ma do rzeczy. Icon_wink Troxler to głośne nazwisko w świecie techno, a Death Grips są tak znani, że nawet mój młodszy brat ich słucha.
Wiem, ale pierwsze słyszę o tych podmiotach Icon_wink
22.07.2019 09:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #15
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
Kuba1201 napisał(a):Poza Polską The Cure nie wystąpili tylko w Andorze oraz Lichtensteinie, z tego co słyszałem.
Myślę, że to jednak był żart panów z Muzycznego rozkładu jazdy Icon_smile
Artur.O napisał(a):Death Grips są tak znani, że nawet mój młodszy brat ich słucha.
No cóż, ja np. nie mam o nich zielonego pojęcia i w sumie po tym jak to włączyłem, to wiem dlaczego.
Generalnie Op może trochę podumierać ze względu na to, że rzeczywiście jak na ceny to nie mają aż takiej jakości żeby przyciągać. Jest teraz takie zatrzęsienie różnorakich festiwali, że nie zdziwiłbym się, że do Gdyni chce przyjeżdżać coraz mniej ludzi.

WOLNE MEDIA!!!
22.07.2019 09:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #16
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
(22.07.2019 09:41 AM)neo01 napisał(a):  
Kuba1201 napisał(a):Poza Polską The Cure nie wystąpili tylko w Andorze oraz Lichtensteinie, z tego co słyszałem.
Myślę, że to jednak był żart panów z Muzycznego rozkładu jazdy Icon_smile
No właśnie tam to słyszałem i aż niedowierzałem Icon_wink
Ale tak teraz patrzę to rzeczywiście w większości państw Europy wystąpili. A ominęli głównie państwa dawnego bloku wschodniego.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.07.2019 10:21 AM przez Kuba1201.)
22.07.2019 10:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #17
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
Artur.O napisał(a):Death Grips są tak znani, że nawet mój młodszy brat ich słucha.
Nie są oczywiście znani. Kojarzę tylko, że to zespół od tej dla niektórych wulgarnej okładki, prawda?
22.07.2019 10:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #18
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
neo01 napisał(a):Generalnie Op może trochę podumierać ze względu na to, że rzeczywiście jak na ceny to nie mają aż takiej jakości żeby przyciągać. Jest teraz takie zatrzęsienie różnorakich festiwali, że nie zdziwiłbym się, że do Gdyni chce przyjeżdżać coraz mniej ludzi.
Zgadzam się z Tobą jak nigdy! Icon_wink To właśnie ta bariera sprawia, że zastanawiałem się w przeszłości który dzień wybrać, a teraz czy w ogóle jechać.
22.07.2019 10:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #19
RE: Open'er 2019 - początek zmierzchu?
żałuję, że nie udało się w tym roku, ale logistycznie było to dla mnie nie do przeskoczenia Icon_sad w moim odczuciu lajnap był najsolidniejszy od lat

zgadzam się z trafnym komentarzem, że tegoroczny lajnap openera > obecna plejlista trójki

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.07.2019 11:21 AM przez AKT!.)
22.07.2019 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Open'er Festival 2017 prz_rulez 16 3 619 06.07.2020 06:46 PM
Ostatni post: thestranglers
  Open'er 2015 thestranglers 48 8 319 03.07.2015 08:41 PM
Ostatni post: mike
  Open'er 2014 michal91d 60 12 409 22.07.2014 02:34 PM
Ostatni post: thestranglers
  Sonique (Sieradz Open Hair Festival 2010) Tkk_Bolly 0 1 092 05.07.2010 01:39 PM
Ostatni post: Tkk_Bolly
  OPEN'ER 2010 AKT! 108 15 347 05.07.2010 11:35 AM
Ostatni post: Miszon
  OPEN'ER FESTIVAL 2010 Greg 30 5 800 16.10.2009 03:00 PM
Ostatni post: ksch
  O Open'erze... mr.vingoe 16 3 211 17.07.2008 08:47 PM
Ostatni post: saferłel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości