Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój top Voo Voo
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Mój top Voo Voo
56. Pic
57. Dzie ci kwiaty 1
58. Kubek
59. Listopaździernik
60. Niemowa (Nie bardzo mi się chce I)

60 & 56. Tak się złożyło, że w tej piątce są dwa utwory z XX cz. 1. Teraz dopiero to zauważyłem, bo przy słuchaniu nie zważałem, który z jakiej pochodzi, a do tego w jednym przypadku nie byłbym w stanie utworu umiejscowić, a w drugim to wcześniej go nie znałem. Co ciekawe więcej z tej płyty nic w topie nie ma. Niemowa to jeden z tych utworów ze środkowego okresu zespołu który mi się podobał i to pozostało. Pic natomiast zabrzmiał mi jeszcze lepiej.
59. Nie wszystko w tym utworze mi zagrało, ale ciekawy rytm i wschodzie akcenty dużo mu dały i utwór bez problemu do topu się załapał, przy czym początkowo wydawało mi się, że zajdzie znacznie wyżej.
58. Patrząc z perspektywy dnia dzisiejszego wydaje mi się, że rok 2007 był dla zespołu przełomowy (w moim odbiorze). W marcu ukazuje się płyta, z której tylko Tischner czyta katechizm było blisko topu, a dokładnie siedem miesięcy później pojawia się najlepsza płyta sygnowana przez Małe Wu Wu. Nie wszystko mi na niej pasuje, ale w kilku utworów słychać było to, co później mi się w tym zespole tak podobało. Ten utwór do nich się zalicza, a trochę zaniża mu miejsce dziecięcy wokal solo.
57. No i jest pierwszy w tym topie przedstawiciel najnowszej płyty, która będzie mocno reprezentowana na wyższych miejscach). Utwór, który był na mojej liście (ale na tej płycie są utwory, które na liście nie były, a są w topie i jest taki, który na niej był, ale tutaj się nie załapał).
14.08.2019 04:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Mój top Voo Voo
51. Człowiek wózków
52. Za głupi
53. Czajnik
54. Chiński murek - złote ptaki
55. Dzie ci kwiaty 2

55. Podejrzewam, że to zaskoczenie. Ale ta część podoba mi się bardziej. Kapitalnie pomyślana, kapitalnie zagrana. Ale jednak brakuje mi tam jednego instrumentu, który by dał temu utworowi wyższe miejsce. No ale gdyby ten wokal dołożyć to pewnie na czymś innym by ten utwór stracił.
54. Jak już pisałem będzie tu trochę Małego. Tutaj mamy utwór z wykorzystaniem elementów jeszcze bardziej wschodnich niż wspominane poprzednio, które tworzą bardzo ciekawy klimat, w który wyjątkowo dobrze wpisuje się dziecięcy wokal.
53. Drugi i ostatni utwór z Zapłacono. Swoje miejsce zawdzięcza pozakręcanemu rytmowi (i pewno czemuś jeszcze).
52. Pierwszy tutaj utwór z Wojowników (a kilka następnych w tym Osioł i Gruz, których się spodziewałem, było tuż poza). Płyta to dla mnie kolejny krok w przód po Samym.
51. Gdy adameria zgłosił ten utwór do mcct przesłuchałem go mało uważnie i jakoś mnie do siebie nie przekonał. Ale do topu przyłożyłem się mocniej i chwycił. I dzięki temu Płyta z muzyką ma przedstawiciela w tym topie.
15.08.2019 06:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: Mój top Voo Voo
46. Nocą
47. Klecina
48. Wieczność trwa najdłużej
49. Zejdź ze mnie
50. W połowie mniej I

Weszliśmy do pierwszej pięćdziesiątki i na jej początek trzy utwory, które kojarzyłem i dwa, które nie (jednego z nich prawie na pewno nie znałem).
50. Tutaj pierwsza połowa zdecydowanie bardziej mnie przekonała, a drugiej w topie zabrakło (i nawet nie było blisko). I to by było na tyle z Łobi jabi.
49. Płyta (swoją drogą rozwalają mnie nazwy ich albumów) też nie będzie miała już więcej przedstawicieli. A to akurat chyba najbardziej znany z niej utwór.
48. Dosyć nietypowy dla nich utwór. Rzekłbym oszczędny. Jedyny z filmowego Zaćmienia. Przesuwa się między uszami leniwie.
47. A to z kolei w przeciwieństwie do opisanego powyżej skoczny utworek. Wydawało mi się, że pojawił się na mojej liście, ale był tylko blisko.
46. A ten z kolei był. Kolejny z licznych przedstawicieli ostatniej płyty w tym topie.
17.08.2019 05:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #24
RE: Mój top Voo Voo
Widzę, że jednak ostatni album mocno Ci podpasował... Szczerze mówiąc, to "Nocą" się po Tobie nie spodziewałem, choć to fajny numer i od razu wpadł mi w ucho po początkowych przesłuchaniach "Za niebawem". Natomiast nr 57 kompletnie mi nie podszedł, nie lubię takich smuto-ciągasów, ale tu już wiem że się różnimy po odbiorze "7". Z dwóch kawałków w ostatnich 2 porcjach z "WMTW" wybieram "Klecinę", "Za głupi" to jednak druga połówka moich ulubionych kawałków z tej płyty. Reszty nie skomentuję, bo starszy okres twórczości grupy kojarzę tylko pobieżnie.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2019 11:23 AM przez neo01.)
18.08.2019 11:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Mój top Voo Voo
neo01 napisał(a):Widzę, że jednak ostatni album mocno Ci podpasował...
Oj tak... i będzie o tym także poniżej.
neo01 napisał(a):Szczerze mówiąc, to "Nocą" się po Tobie nie spodziewałem
Nie widziałeś go na mojej liście?
A co do Wojowników to ciekawym, jak będziesz oceniał te utwory, które jeszcze się pojawią (zdradzę tylko, że tytułowego nie będzie).
Byli już dzisiaj Hoci to musi być i Voo Voo.
41. Się poruszam 2
42. Takie tam 2
43. Zbroja
44. To ładnie wychodzi
45. Palec na cynglu

W czasie gdy ta płyta się pojawiła to podobała mi się bardzo. Teraz jednak nie przekonała mnie do siebie. Niektóre utwory wypadły wręcz słabo. Obroniły się tylko dwa utwory, z których pierwszy singiel jest niżej. Swoją drogą dopiero teraz zrozumiałem cały text (właściwie powinienem napisać doczytałem), bo wcześniej były dwa momenty, których nie łapałem.
44. To najstarszy utwór w tej piątce, a ma tylko 11 lat. Takie trochę niekontrolowane szaleństwo i ciekaw byłbym jak by to wyglądało na koncertach, bo możliwości improwizacji widzę tu ogromne.
43. Przyznam się, że nie spodziewałem się aż tylu utworów z Wojowników ile się załapało. Ten utwór był od zawsze jednym z moich faworytów z tej płyty, chociaż stwierdziłem przed chwilą ze zdziwieniem, że na moją listę się nie załapał (chociaż może to wina zasad, jakie na niej wtedy obowiązywały.
42 & 41. Te dwa utwory razem, bo mogę o nich napisać prawie to samo. Przy przesłuchaniu płyty podobnie jak Kwiaty i te instrumentale nie zrobiły na mnie aż takiego wrażenia, a teraz zabrzmiały znakomicie. I obydwa na koncercie świetnie się rozwinęły (ale to wpływu na wyniki tutaj nie miało). Jedyne co w pewnym sensie różni te utwory to fakt, że TT1 będzie wyżej, a SP1 w ogóle do tego topu się nie załapało (na całej płycie są tylko dwa takie utwory).
18.08.2019 04:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #26
RE: Mój top Voo Voo
kajman napisał(a):Nie widziałeś go na mojej liście?
Nie zaglądam tam regularnie, chociaż czasem mi się zdarza...
kajman napisał(a):A co do Wojowników to ciekawym, jak będziesz oceniał te utwory, które jeszcze się pojawią
Ten z 43. oceniam bardzo pozytywnie Icon_smile
A 41. i 42. to jednak nie to, czego szukam na płytach VV.
45. z kolei jakoś nie przypadł mi do gustu, jest tam coś, co mnie drażni.

WOLNE MEDIA!!!
18.08.2019 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: Mój top Voo Voo
neo01 napisał(a):Nie zaglądam tam regularnie
Tak przypuszczałem.
neo01 napisał(a):czasem mi się zdarza
To i tak dobrze.
neo01 napisał(a):to jednak nie to, czego szukam na płytach VV
Ja nic nie szukam tylko czekam czym mnie ucieszą. A to faktycznie bardziej utwory w moich klimatach - takie odloty lubię.
neo01 napisał(a):jest tam coś, co mnie drażni
Może wokal?
18.08.2019 04:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #28
RE: Mój top Voo Voo
No wokal na pewno, jakieś to zbyt ekspansywne jest.

A odloty Voo Voo uwielbiam, tyle że te koncertowe Icon_smile (chociaż na "WMTW" były takie, których się przyjemnie słuchało).

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2019 05:07 PM przez neo01.)
18.08.2019 05:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Mój top Voo Voo
36. Takie tam 1
37. Ja żyję
38. Faza II
39. Wizyta I
40. Czas pomyka II

40. No to już jest ostatni raz z płyty z kobietami, co u mnie skończyło się dwoma utworami z jedną kobietą. I skończył się strasznie nisko, bo przy AMJ (którą bardzo cenię), kiedy ostatnio oceniałem jej utwory było znacznie wyżej.
39 & 38. Z płyt zespołu z poprzedniego stulecia najbardziej cenię sobie właśnie debiut, płytę odmienną od wszystkiego innego, co zespół tworzył później, utrzymaną w niezwykłym klimacie. Nie widać tego specjalnie w tym topie, bo skończyło się na trzech utworach. Dwa z nich pojawiły się obok siebie, trzeci będzie znacznie wyżej.
37. Z czasów, kiedy słuchałem Sno-powiązałki z winyla kompletnie tego utworu nie pamiętam. Ale jak pojawił się w zestawie do PTWC to od razu mnie urzekł (a końcówka rozwaliła). Trochę mi się od tego czasu osłuchał i wylądował tylko na 37 miejscu. Ale czy tylko to dobre określenie przy topie tak silnego zespołu, bo pobiłby pierwsze miejsca w innych topach.
36. Jak już zapowiadałem wcześniej ten utwór się pojawi. Podoba mi się zdecydowanie bardziej od pierwszego singla.
19.08.2019 02:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: Mój top Voo Voo
No i cichcem wkraczamy do konkursowego top 33.
31. Po godzinach
32. Wtorek
33. Modlitwa warszawska
34. Ufowyliczanka
35. Zbiera mi się

35. Na 21 były tylko trzy nowe utwory i jeden z nich załapał się do topu. Pięknie zrobiony snuj zawsze mi się podobał.
34. Na pierwszej płycie Małego znalazł się jeden z najmocniejszych rockowych utworów z pierwszego okresu twórczości, a do tego dziecięcy wokal bynajmniej nie psuł tego.
33. Zdecydowanie najciekawszy instrumentalnie utwór na Placówce, a i sam kawałek jest świetny. I kompletnie nie przeszkadza mi wokal Makowieckiego, chociaż podejrzewam, że gdyby zaśpiewał Waglewski to utwór byłby wyżej.
32. Ten utwór nie przekonywał mnie z początku i dopiero chyba po roku chwycił na tyle, żeby załapać się na moją listę, ale nie osiągnął na niej większych sukcesów.
31. Jedyny utwór z Dobrego, który nie załapał się na moją listę. Teraz już tak bardzo mi nie odstawał od pozostałych utworów z płyty. Ale jest najniżej sklasyfikowanym i to oznacza, że odpowiedź na pytanie piąte brzmi zero. No ale całą płytę uważam za rewelacyjną i na pewno znalazłaby się w top 10 najlepszych płyt stulecia (i przypuszczalnie na pierwszym miejscu wśród polskich).
Przy pisaniu tego komentarza (przy poprzednich także) przesłuchiwałem fragmentarycznie te utwór i chyba teraz najwyżej zaleciałoby UFO.
20.08.2019 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Mój top Voo Voo
Na początek taka dygresja. Do topu nie załapało się Z pomieszania win; odpadło w ostatniej rundzie przesłuchań. To największa ofiara mojej zasady, że pod uwagę biorę pierwsze studyjne nagrania utworu, bo wersja z Turnauem na wokalu do top 30 bez problemu by się załapała.
26. To co zostanie
27. Skrzyżowanie
28. Pochyliłem się nad sobą
29. Anioł Stróż góralski
30. W klasie

30 & 29. Z płyt małego WuWu najbardziej przekonała mnie najnowsza. I tutaj znajdują się dwa utwory z tejże. Zdecydowanie się od siebie różnią. Pierwsze, żywszy z wokalem dziecięcym, w drugim śpiewa Waglewski i jak rzadko kiedy mnie nie przekonuje. Ale snuj jako taki brzmi znakomicie instrumentalnie. Ale Małe jeszcze się pojawi.
28. Kolejny snuj, tym razem z ZGE. I oczywiście nie jest to najwyżej notowany utwór z tej płyty.
27. Drugi utwór z Dobrego. Na mojej liście był późno i krótko i niespecjalnie mnie to dziwi, bo jest zdecydowanie razem z tytułowym odstającym od reszty.
26. Kolejny utwór z Wojowników (nie ostatni). Przed topem jakoś nie kojarzył mi się zbyt dobrze, ale teraz zweryfikowałem tą opinię.
22.08.2019 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: Mój top Voo Voo
21. Język, gęba, strój
22. Nim stanie się tak jak gdyby nigdy nic
23. Planetarium w akwarium
24. Nieud
25. Z ostatniej chwili

Piątka pod znakiem smętasów, bo tylko jeden utwór tutaj taki nie jest.
25 & 24. Tak się dziwnie złożyło, że obok siebie znalazły się dwa utwory, które przy pierwszym przesłuchaniu zrobiły na mnie zupełnie odwrotne wrażenie, bo Z ostatniej kompletnie mnie nie przekonało, natomiast Nieud chwycił od razu i stał się największym przebojem na mojej liście z całej płyty.
23. Najwyżej notowany utwór z serii Małego. I utwór muzycznie jak dla mnie tam niepasujący. Taka tam mocna delirka.
22. Absolutny klasyk. Cóż jeszcze można o nim napisać.
21. Najwyżej notowany utwór z Wojowników. Także ten, który z tej płyty najmocniej zamieszał na mojej liście dochodząc do miejsca ósmego.
23.08.2019 03:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #33
RE: Mój top Voo Voo
Mam trochę zaległości, więc wymieniam pozytywy z 4 ostatnich grup:
- "Takie tam 1" - jeden z lepszych kawałków na płycie, niewiele mu zabrakło do mojej 25...
- "Po godzinach" - przyjemny kawałek, bujający, pozytywny - lubię
- "Wtorek" - mój ulubiony na płycie, ale wiem że inni reprezentanci będą dużo wyżej Icon_wink
- "To co zostanie" - kiedyś bardzo lubiłem, teraz raczej tylko cenię, ale jest OK Icon_smile
- "Skrzyżowanie" - dobry numer, chociaż ten "chórek" moim zdaniem średnio tu pasuje
- "Język, gęba, strój" - podobnie jak 2 wyżej
- "Nim stanie się tak jak gdyby nigdy nic" - kiedyś lubiłem bardzo, a teraz... tylko lubię Icon_smile
- "Z ostatniej chwili" - a ten mnie najbardziej cieszy! Mój ulubiony z płyty (ciekawe czy będzie nr 2, bo poza tym co na pewno nie będzie chyba jego tylko brakuje do kompletu Icon_wink )

WOLNE MEDIA!!!
23.08.2019 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Mój top Voo Voo
8 pozytywów na 20 utworów to bardzo dobry wynik.
A co do ostatniej płyty to dwa (właściwie trzy, ale o jednym już pisałem) utwory się nie pojawiły do tej pory. Jeden się nie załapie, a drugi jeszcze będzie. Stawiam, że ten drugi to Twój nr 2.
23.08.2019 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #35
RE: Mój top Voo Voo
Fakt, zapomniałem o jeszcze jednym kawałku. Ale obawiam, się że mój faworyt się jednak nie pojawi. No, zobaczymy.
Edit: sprawdziłem Twoją listę i teraz mam pewność. Ale mam nadzieję, że chociaż trochę lubisz "Przybyszów" Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.08.2019 03:01 PM przez neo01.)
24.08.2019 02:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Mój top Voo Voo
Jedyny utwór z płyty, który odpadł już po pierwszym przesłuchaniu. Dla mnie przeciętniak. I kompletnie bym się nie domyślić, że by Ci mógł podpasować.
24.08.2019 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #37
RE: Mój top Voo Voo
Jak widać niełatwo odgadnąć też moje gusta. Tam jest taki fajny motyw, który się ciągle przewija i chyba głównie dlatego (chociaż tekst też mógł mieć znaczenie). A ten najwyższy który u Ciebie będzie jest naprawdę w porządku, ale muszę mieć nastrój na takie jednak rozwleczone granie, więc generalnie tak wysoko go nie stawiam (ale pewnie gdzieś na 4-5 miejscu na płycie).

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.08.2019 08:12 PM przez neo01.)
24.08.2019 08:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: Mój top Voo Voo
neo01 napisał(a):muszę mieć nastrój na takie jednak rozwleczone granie
U mnie jeżeli utwór mi się podoba to niezależnie od nastroju. A akurat u nich takie utwory bardzo mi się podobają.
Nie planowałem dzisiaj wrzucania kolejnej porcji, ale przypomniało mi się, że arbuz osiągnął właściwą temperaturę i o ile wyobrażam sobie jedzenie go przy komputerze to przy czytaniu książki (czynię to wyłącznie na leżąco lub idąc) zdecydowanie nie.
16. Tli się
17. Poniedziałek
18. Leszek mi mówił
19. Środa
20. Niespiesznie 1, 2
20. Jeden z dwóch utworów z ostatniej płyty, który najlepiej radził sobie na mojej liście. W tym topie to najwyżej notowany z niej utwór.
19 & 17. Dwa utwory utrzymane w dosyć podobnym klimacie. Pięknie się snują. Nie wiem czy jako kompozycja Środa nie jest lepsza, ale Poniedziałek to absolutnie perła pod względem instrumentalnym. Wszystko jest w nim perfekcyjne i idealnie współgra.
18. Po kryzysie w odbiorze zespołu ten utwór znowu mnie do niego zbliżył. Wydaje mi się prosty, ale jest w nim jakaś pierwotna energia, która mnie porywa. Gdybym brał pod uwagę text to pewnie byłby wyżej.
16. To dopiero trzeci utwór z Wieczoru. Kilka kapitalnych momentów i kilka chwil wytchnienia (też na najwyższym poziomie) w pierwszej połowie, a w drugiej jeszcze dołożenie do pieca.
Gdybym miał podejść do tego topu z punktu widzenia top 3 to miejsca 16-18 uznałbym za superkilery.
24.08.2019 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: Mój top Voo Voo
11. Smutas
12. Gdybym
13. Dziki
14. Kim bym był
15. Głupie to

15. Taki totalnie nie pasujący do najnowszego Voo Voo utworek, taki odlocik, trochę jakby żart muzyczny. Ale żart na kapitalnym poziomie muzycznym i wykonawczym. Na mojej liście dotarł do podium i z perspektywy czasu kompletnie mnie to nie dziwi.
14 & 12. To dla mnie taka para. Niby inne tempo, niby inaczej zagrany (no i ta wokalna końcówka w Gdybym), ale mi się rzuca w uszy ich pokrewieństwo. Na pewno wpływ na takie odczucie ma fakt, że texty piosenek w jakiś sposób się uzupełniają.
13. Numer 1 z Samego. Świetnie szarpany utwór z kapitalnymi zwrotkami opartymi na wzmocnionej sekcji rytmicznej. A potem dosyć klasyczny i kapitalny refren. Utwór poznany przeze mnie dopiero teraz czyli odkrycie nr 3 tego topy (dwa nieznane mi wcześniej utwory będą wyżej.
11. A tutaj utwór, który znałem, ale jakoś nie wbił mi się w pamięć. I kompletnie też nie pamiętałem, że był na mojej liście (i to nawet w top 30). Ale teraz urzekł mnie kompletnie. Pięknie zagrana i znakomicie wykonana kompozycja. No i ta perkusja, czyli coś, za co uwielbiam Michała (a miewał lepsze partie).
26.08.2019 07:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #40
RE: Mój top Voo Voo
To znów pozytywy:
- "Tli się" jeden z numerów, na które od razu zwróciłem uwagę na płycie, oczywiście ze względu na czadowe granie (które mogło się nawet jeszcze rozwinąć na koniec)- takie VV baardzo lubię
- "Leszek mi mówił" - takie rzeczywiście proste granie, ale bardzo fajnie bujające i wpadające w ucho; choć teraz nie podoba mi się aż tak jak w czasach LP3
- "Niespiesznie 1, 2" - jak już pisałem, bardzo przyjemnie wszystko sobie tam płynie, ale... chyba jednak wolę konkretniejsze granie w ich wykonaniu - mimo wszystko jednak bardzo dobry kawałek na wieczorny chillout
- "Gdybym" - no to oczywista oczywistość, chociaż... na samym początku ta piękna pieśń nie "wzięła mnie aż tak bardzo, dużo bardziej podobało mi się...
- "Kim bym był" - ... i mimo wszystko tak już chyba zostało. Jednak tutaj tekst bardziej do mnie trafia, no i to zakończenie - miazga
- "Głupie to" - bardzo lubię i kojarzyłem, że Ty też, więc żadnych zaskoczeń nie ma Icon_smile
Aha, przy okazji zauważyłem, że ominąłem ostatnią porcję z 1. strony tego wątku. Tam chciałbym wyróżnić "Do Stopki" - niby proste, ale bardzo urzekające granie i wzruszający tekst...

WOLNE MEDIA!!!
26.08.2019 08:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości