Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój top Voo Voo
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Mój top Voo Voo
7. Pokój
8. Niedobitki
9. F-I
10. Odpuść mi moje życie... Z inspiracji...

10. Na mojej liście ze znacznie mniejszymi sukcesami niż Gdybym, Kim, Tli. Tylko 33 tygodnie, raz w top 10 (ale za to na podium), a tutaj wyżej niż tamte utwory. Może dlatego, że mniej rzuca się w uszy, jest taki stonowany i delikatny.
9. Chyba najbardziej sztandarowy utwór z debiutu i w ogóle do czasu Jak gdyby, wielokrotnie przerabiany. No i chyba kwintesencja tamtego klimatu, do którego w zasadzie nie powracali.
8. Numer 2 z nieznanych mi utworów. Dziwnie zinstrumentowany, ale to bardzo pozytywna dziwność, przepiękna i porywająca. Numer 2 z poprzedniego stulecia.
7. To co napisałem o Odpuść tutaj jest jakby spotęgowany. Pojawił się na mojej liście jako ostatni, dziewiąty z płyty, doszedł do miejsca ósmego i po 15 tygodniach się pożegnał. A to taka cudowna ballada.
28.08.2019 01:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #42
RE: Mój top Voo Voo
Z tych co kojarzę:
- "Pokój" - oceniam pozytywnie, jak generalnie całą płytę, ale nie należy do moich z niej faworytów
- "F-I" - a to już czołówka mojego topu zespołu, od kiedy usłyszałem go na LP3, polubiłem, a potem to jeszcze znacznie urosło.
- "Odpuść mi moje życie... Z inspiracji..." - to taka perełka ukryta na końcu świetnej płyty - bardzo lubię.

WOLNE MEDIA!!!
28.08.2019 08:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Mój top Voo Voo
neo01 napisał(a):kiedy usłyszałem go na LP3
Ale pewnie usłyszałeś tą późniejszą wersję (która w dziewiczych czasach mojej listy (nie była wtedy zresztą listą, chyba dopiero pod koniec ich pobytu otrzymała takie miano) była bardzo wysoko. Ja najbardziej lubię tą pierwszą.
neo01 napisał(a):taka perełka ukryta na końcu świetnej płyty
Dla mnie tam są prawie same perełki - może dwa utwory na to miano się u mnie nie łapią).
28.08.2019 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Mój top Voo Voo
4. Na coś się zanosi
5. Zwaliło mnie z nóg
6. Może dziś

6. To taki utwór, który zaczyna się bardzo sympatycznie, ot taka sympatyczna gitara i wchodzący w nią wokal. Wchodzi perkusja i utwór zaczyna nabierać innego wymiaru. Apotem jeszcze ten chórek i już jest potęga. A to jeszcze nie koniec dokładania. Mój ulubiony utwór z płyty i (przynajmniej kiedyś) Waglewskiego także.
5. Po przesłuchaniu tego utworu mogę napisać, że odsłuch tytuł utworu. Po prostu szok. Najlepszy nieznany mi wcześniej utwór i zarazem najwyżej notowany z poprzedniego stulecia (ba, nawet sprzed 2014 roku). Rewelacyjna kompozycja cudownie rozplanowana i do tego wszystkiego Ryszka na perkusji wymiata (i to wszystko mimo braku Mateusza).
4. Tu zupełnie inny perkusista, ale też wymiata. Utwór już od początku brzmi mocno, ale rozkręca się cały czas do końcówki z koncertową partią Pospieszalskiego.
Tutaj takie giganty, a to nawet jeszcze nie podium. Właściwie mógłbym nie publikować, bo każdy, kto mnie zna to wie co na nim będzie. Problemem może być tylko co wygra, a co będzie drugie.
29.08.2019 03:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #45
RE: Mój top Voo Voo
4 i 6 kojarzę i są to bardzo dobre utwory - "Może dziś" to też jeden z moich płytowych faworytów, a "Na coś się zanosi" to czołówka "Dobry wieczór".

kajman napisał(a):Dla mnie tam są prawie same perełki
Perełka to dla mnie w kontekście muzycznym dość wąskie określenie - chodzi o utwór raczej krótki, najczęściej mocno liryczny w warstwie muzycznej, ale też tekstowej - który oczywiście mnie urzeka (u VV i innych projektach z Waglem jest trochę innych świetnych przykładów).

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.08.2019 01:12 PM przez neo01.)
31.08.2019 01:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Mój top Voo Voo
neo01 napisał(a):Perełka to dla mnie w kontekście muzycznym dość wąskie określenie
Dla mnie jak widać szersze i obejmuje także monumentalne długasy.
1. Czwartek
2. Dobry wieczór
3. Dokąd idą

I cóż ja mogę powiedzieć o utworach, które cały czas są na mojej liście. Trzecie miejsce to utwór, w którym potrafię się skoncentrować na perkusji, która po prostu niesie ten utwór. Przy miejscu drugim zawsze łapie mnie to doładowanie w 1:49 utworu. A w Czwartku mamy cudowny utwór z rewelacyjnie współpracującymi instrumentami (w tym perkusja, która jest czystą ekwilibrystyką) i to wszystko przez pięć minut bez saxofonu, który dopełnia (jak wydawało się wcześniej) absolutnie perfekcyjną całość. Musiał wygrać, chociaż DW walczył do ostatniej chwili.
01.09.2019 02:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #47
RE: Mój top Voo Voo
Nr 2 jednak mnie dziwi, że Ci się aż tak podoba, dla mnie trochę przeciętniak na płycie, choć oczywiście bardzo przyjemny kawałek, ale raczej nic ponadto. Nr 3 już imo bardziej w "Twoim" stylu, też z piękną końcówką jak "Gdybym", ale z bardziej mrocznym nastrojem... Na pewno górna połowa płyty.
A zwycięzca to jednak nie moje klimaty i na tym pewnie zakończę Icon_wink
Dzięki za prezentację Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
01.09.2019 04:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: Mój top Voo Voo
Dziękuję za komentarze.
01.09.2019 05:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #49
RE: Mój top Voo Voo
Nie ma za co Icon_smile
Dobrze że akurat mam teraz sporo czasu i chęci na forumowe rzeczy, bo inni zwolennicy VV pewnie trochę zajęci...

WOLNE MEDIA!!!
01.09.2019 06:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Mój top Voo Voo
Podsumowanie konkursu:
72 Aro
65 Miszon
65 neo01
55 prz_rulez
41 Starless
18.03.2020 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości