Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój top Red Hot Chili Peppers
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #41
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
Artur.O napisał(a):Oj, akurat słychać doskonale. Icon_wink Przecież to jedna z czołowych ofiar tzw. wojny głośności, brzmienie całej płyty jest tak skopane, że ledwo da się słuchać.
chodziło o eklektyzm płyty, który sprawiał wtedy, że nie nudziła się niefanowi takiego brzmienia, a dziś sprawia, że wielu ludzi może się nią zainteresować; akurat względy jakości dźwięku mnie nigdy nie interesowały, ani w kinie, ani w muzyce
13.08.2019 07:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #42
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
kajman napisał(a):No fakt, ostatni singiel na LP3 już się nie przebił.
Zastanawiam się, czy był do niego klip, bo sporo wtedy oglądałem muzycznych telewizji, a jakoś mi to umknęło. A ostatnim singlem okazuje się, że było jednak "RT". Może "PU" było zbyt ekstrawaganckie jak na ówczesną LP3.
Edit: na YT nie ma klipu, więc chyba nie było.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.08.2019 09:00 PM przez neo01.)
13.08.2019 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
31. One Big Mob
32. Cabron
33. Death Of A Martian
34. Blackeyed Blonde
35. We Turn Red
36. Funky Monks
37. Long Progression
38. Special Secret Song Inside
39. Apache Rose Peacock
40. Tear

Nigdy nie analizowałem dokładnie singli zespołu, ale mam wrażenie, że w tej dziesiątce nie pojawił się żaden, a już raczej na pewno nie ma tutaj żadnego sztandarowego utworu zespołu. No i minimum połowy z tych utworów nie znałem wcześniej. Większość pochodzi z wczesnych płyt, które poznawałem w całości dopiero przy tym topie. I tak jak w poprzedniej porcji nie ma tutaj nagromadzenia utworów z którejś konkretnej, chociaż są po dwie z Blood i By. A jeżeli chodzi o tą drugą to z tego co znałem wcześniej zdecydowanie ulubionym był Cabron. I tak się stało co oznacza, że nic już więcej z tego albumu się nie pojawi. Swoją drogą rozczarowaniem dla mnie było, że po świetnym Californication nagrali tą płytę (z tego co widzę dla mnie najsłabszą w ich dorobku).
14.08.2019 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
Tym razem 9 utworów, bo do konkursowej 21 chcę wejść dopiero jutro.
22. Melancholy Mechanics
23. Pea
24. Fat Dance
25. Blood Sugar Sex Magik
26. Blues For Meister
27. Dreams Of A Samurai
28. Goodbye Hooray
29. One Hot Minute
30. Pink As Floyd

Znów zestaw chyba bez wielkich hitów (ale na wyższych miejscach będzie ich całkiem sporo), szczególnie że aż cztery utwory pochodzą spoza płyt studyjnych. A że tyle ich się zebrało tuż poza top 21 to tam ich zbyt dużo nie będzie.
Pisałem, że w top 21 zabraknie przedstawicieli dwóch płyt. I na 28 miejscu znajduje się ostatni przedstawiciel przedostatniej płyty.
15.08.2019 05:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
Jakoś mi się wczoraj zapomniało.
16. Wet Sand
17. Charlie
18. Emit Remmus
19. Parallel Universe
20. Jungle Man
21. Brandy

Na sześć utworów po dwa ze Stadium i Californication. Z tej pierwszej oraz z Fraka nic się już nie pojawi, z tej drugiej jak najbardziej (ale nie będę już podawał czy nagranie jest ostatnim). I na pewno coś, co nie jest singlem. A skoro o singlach mowy to tutaj przytrafiły się dwa. Ostatni z Kalafonii i pierwszy z Fraka, który chyba jest najbardziej znanym tutaj utworem.
17.08.2019 05:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #46
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
Z ostatniej porcji moją uwagę przyciągnął głównie "PU", który trafił na zasłużoną pozycję (choć mógł wyżej). Chociaż jeszcze "ER" na nią zasługuje (i już wiem, że chybiłem ze strzałem wcześniej, ale to pewnie byłby mój kolejny typ Icon_razz2). "WS" też niby OK, ale czegoś mu brakuje.
Wcześniej nie zauważyłem niczego, co by mi coś mówiło, z wyjątkiem miejsca 25., które cieszę się, że doceniłeś (choć to pewnie było do przewidzenia).

WOLNE MEDIA!!!
18.08.2019 11:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #47
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
(13.08.2019 10:47 AM)thestranglers napisał(a):  
Miszon napisał(a):Najlepsza okładka to nago w skarpetkach na trzecich nogach
A to teraz nie wiem ja o którą chodzi? To RHCP?
tak, Abbey Road

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
18.08.2019 11:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
neo01 napisał(a):już wiem, że chybiłem ze strzałem wcześniej
Nie wiesz, bo jeszcze co najmniej jeden singiel się pojawi.
11. Savior
12. Suck My Kiss
13. Californication
14. Love Trilogy
15. Dark Necessities

No to tutaj chyba trochę bardziej znane tytuły. W każdym razie na pewno są to miejsca 13 i 15. Dark pojawiło się na mojej liście i bardzo dobrze sobie radziło, dochodząc do miejsca 14 (i to największy sukces tego zespołu u mnie), a co dziwne to utwór, który w topie będzie wyżej wcale się na niej nie znalazł. Mamy tutaj trzeci i czwarty w top 21 utwór z Kalafonii i to jeszcze nie koniec, więc jest to płyta, która ma najwięcej przedstawicieli w tym topie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2019 01:16 PM przez kajman.)
18.08.2019 11:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #49
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
Aha, bo wydawało mi się, że pisałeś o jednym niesinglowym kawałku z "C".
15 z tych co kojarzę tutaj to największy plus, 11 i 12 nieźle mi się kojarzyły, ale jak słuchałem do topu to wypadły średnio.

WOLNE MEDIA!!!
18.08.2019 12:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
Nie wiem co za chochlik zmienił mi miejsce 13. Wklejałem z excela, a tam jest ewidentnie to, co jest tam teraz.
18.08.2019 01:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
Zastanawiam się, co zrobiło mi psikusa, net czy excel, ale już poprawiłem 13 miejsce.
7. Deep Kick
8. Goodbye Angels
9. Your Eyes Girl
10. Scar Tissue

Na 10 jest kolejny singiel z Kalafonii i nie jest ostatni (myślę, że wiadomo, jaki będzie wyżej). Po rozczarowaniach, które serwował mi zespół ten ucieszył mnie bardzo mocno, bo zapowiadał, że płyta powinna być dobra.
Na 9 najwyżej notowany utwór spoza PWPS. Odrzut z przedostatniej płyty wyszedł jako jeden z dziwnych singli. Akurat ten był dwuutworowy i ten drugi utwór jest na miejscu 30.
Nr 8 to mój ulubiony utwór z ostatniej płyty co nie znalazło odzwierciedlenia na mojej liście. I to powoduje, że w pojedynku z pytania siódmego debiut przegrywa 0:2 i pytanie czy uda mu się odrobić chociaż część strat.
Dzięki nrowi 7 wyszło mi, że to moja płyta nr 3 w dorobku zespołu (myślę, że pierwsza dwójka jest oczywista).
19.08.2019 03:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
4. Road Trippin'
5. Get Up And Jump
6. Pretty Little Ditty

Milk to dla mnie jedna z trzech najsłabszych płyt zespołu. Gdyby nie ten utwór to pewnie uznałbym ją za najsłabszą (teraz to miejsce należy do BTW. W pojedynku pierwszej płyty z ostatnią debiut zdobywa punkt dzięki znakomitemu GUAJ. Żeby wyrównać musiałby mieć jeszcze coś na podium, co wygląda na mało realne. Road od zawsze był moim ulubionym singlem z Kal. I nadal jak widać jest. Do ostatniego przesłuchania był trzeci (pierwsza dwójka była przez cały czas poza zasięgiem i kwestią była, co wygra) ale śmiały atak pozbawił go podium. Może i dobrze, bo...
20.08.2019 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #53
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
4 i 10 to w tych dwóch porcjach jedyne kawałki, jakie kojarzę i oba co najmniej dobre, choć wolałbym odwrotną kolejność.
Mój kandydat na zwycięzcę nadal w grze, ciekawe czy będzie najwyższy stopień podium.

WOLNE MEDIA!!!
21.08.2019 04:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
neo01 napisał(a):Mój kandydat na zwycięzcę nadal w grze, ciekawe czy będzie najwyższy stopień podium.
Nie. Zwycięży jednak utwór, który jak mniemam cenisz (co mnie miło zaskoczyło). A wyniki niedługo.
22.08.2019 02:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
Czas kończyć i wrzucać wyniki na forum LP3, bo tam głosowanie tylko do dzisiaj.
1. Porcelain
2. Under The Bridge
3. True Men Don't Kill Coyotes

A jednak debiutowi udało się wyrównać stan meczu z najnowszą płytą dzięki kapitalnemu utworowi, który znalazł się na podium. Oczywiście był bez szans na wyższe miejsce, bo tutaj w rachubę wchodziły tylko dwa utwory (co przewidywałem jeszcze przed topem). I chociaż UTB mocno naciskało to jednak wygrało to co jak podejrzewałem wygra czyli przecudowna perełka z Californication.
22.08.2019 03:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #56
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
A jednak, ale mnie zaskoczyłeś z #1, ale bardzo pozytywnie Icon_smile
Teraz już rozumiem te wszystkie komentarze odnośnie nie-singli z "C.". Powiem nawet, że nieśmiało pomyślałem, że taka piękna ballada może Ci przypaść do gustu, no ale... Szkoda tylko trochę że jednak nie na 2. się znalazła, ale mówi się trudno Icon_wink ("UTB" oczywiście genialne, to mój nr 1 i utwór z TWC, a miejsce 3. sobie włączę, bo oczywiście nie kojarzę).

WOLNE MEDIA!!!
24.08.2019 02:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
Jako że mam w planie kolejny top zaczynam porządki (czyli podawanie wyników) ze starymi.
A oto one:
72 thestranglers
58 Aro
50 neo01
37 Starless
36 Miszon
36 EVENo
27 inżynierek
17.03.2020 02:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #58
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
(17.03.2020 02:46 PM)kajman napisał(a):  Jako że mam w planie kolejny top
Tej pani na M czy tej pani na U? Icon_wink
17.03.2020 05:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #59
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
Wszystko fajnie, ale czy jest szansa na zaproponowany już przeze mnie top? Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
17.03.2020 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: Mój top Red Hot Chili Peppers
Jest szansa, a jeżeli przerwa w szkole się wydłuży to może już niedługo. Jak nie to w wakacje. Ale i tak masz lepiej niż thestranglers, który mi zadał taką kobyłę, że nie wiem czy przed emeryturą ogarnę.
17.03.2020 11:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości