Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPF - Notowanie 21
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #1
LPF - Notowanie 21
Witam.
W tym tygodniu w czołówce niebywale ciasno. Szczerze mówiąc, na pierwszą dziesiątkę zasługuje więcej utworów niż tylko dziesięćIcon_wink Skład pierwszej piątki pozostał niezmieniony. Niby Wrong walczył z Franzami, ale to Fragile Tension dziś wygrywa po awansie spoza podium.
W notowaniu 21. mamy trzy nowości:
18. No Doubt - Stand and Deliver
Coraz bardziej cieszę się, że No Doubt powracają Icon_smile2 Stand and Deliver niby singlem nie jest, ale cieszmy sie z tego, co mamyIcon_wink Pozytywnie brzmiący utwór z urokliwą, charakterystyczną dla Gwen Stefani manierą w wokalu. Czekam na cały album..
20. Hockey - Too Fake
Ta grupa poczekała sobie kilka tygodni zanim wskoczyła do zestawienia. Gdy poznałem Too Fake, nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia. Całkiem przyzwoity kawałek, ale nic więcej. Jednak z czasem się to zmieniło. Teraz uwielbiam tę piosenkę, m.in. za to wykrzyczane wejście w refren.. Icon_biggrin3
30. Culture - Pop Culture
Kolejny dość szybki, przyjemny utwór. Jendak przy nim nie jestem aż tak pewien o jego przyszłość. Może się znudzić tak szybko, jak go polubiłem. Czas pokaże.
W poczekalni mamy trzy wysokie debiuty. najwyżej oczywiście The Lonely Island i Norah Jones, czyli jeden z moich ulubionych fragmentów na Incredibad. Troszkę niżej Black Gold. A na 34. niesinglowy The Bird and the Bee. Niesamowity klimat ma piosenka Witch.
Od wczoraj wszystkie utwory brane pod uwagę przy układaniu listy dostępne w chomikuIcon_wink

Notowanie 21

01 04 04 FRAGILE TENSION Depeche Mode (1)
02 01 12 ULYSSES Franz Ferdinand (6)
03 02 09 WRONG Depeche Mode (1)
04 03 06 ZERO Yeah Yeah Yeahs
05 05 03 WON’T WANT FOR LOVE (MARGARET IN THE TAIGA) The Decemberists
06 16 02 ALL OVER THE WORLD Pet Shop Boys
07 06 03 NO YOU GIRLS Franz Ferdinand
08 08 10 OMEN The Prodigy
09 17 06 NOTHING TO WORRY ABOUT Peter, Bjorn and John
10 18 02 STORIES FROM DOGLAND Pati Yang
11 10 13 GET ON YOUR BOOTS U2 (3)
12 11 07 HELP I’M ALIVE Metric
13 12 04 BATTLE FOR THE SUN Placebo
14 24 03 WHORE Archive
15 13 05 ZASPANE PONIEDZIAŁKI Kumka Olik
16 07 11 BULLETS Archive
17 20 04 MAGNIFICENT U2
18 35 01 STAND AND DELIVER No Doubt
19 21 11 LOVE ETC. Pet Shop Boys
20 34 01 TOO FAKE Hokey
21 29 07 666 Fisz Emade
22 28 02 THE GIRL AND THE ROBOT Röyksopp feat. Robyn
23 09 04 A MOGŁO BYC TAK PIĘKNIE Reni Jusis
24 23 02 SWEETER THAN THE REST Joan Osborne
25 26 04 FAREWELL TO THE FAIRGROUND White Lies
26 19 06 PO DRODZE DO NIEBA O.S.T.R.
27 30 02 WE BROKE / AETROSPEKTIK PT. 1 Sofa
28 15 08 ANTIBODIES Poni Hoax
29 27 02 BLACK HEARTED LOVE PJ Harvey & John Parish
30 31 01 POP CULTURE Creature

Poczekania:

31 00 DREAMGIRL The Lonely Island feat. Norah Jones
32 00 DETROIT Black Gold

33 37 CANAPE OF LOVE We Smoke Fags
34 00 WITCH The Bird and the Bee
35 36 A LONG AND SAD GOODBYE Lenny Kravitz
36 47 FEEL GOOD, FEEL BETTER, FEEL WONDERFOUL Prince
37 38 ARMA-GOD-DAMN-MOTHER-FUCKIN’-GEDDON Marilyn Manson
38 33 JUNGLE DRUM Emiliana Torrini
39 43 VALERIE PLAME The Decemberists
40 39 BACK OF THE VAN Ladyhawke
41 00 MĘŻCZYŹNI SĄ ODRAŻAJĄCO BRUDNI I ŹLI Afro Kolektyw
42 00 JACKIE COLLINS EXISTENTIAL QUESTION TIME Manic Street Preachers

43 46 IN FOR THE KILL La Roux
44 41 MY AMERICA A Camp
45 00 SHEENA IS A PUNK ROCKER Yeah Yeah Yeahs
46 49 THE GENERAL The Rifles
47 00 MAUSAM & ESCAPE A.R. Rahman
48 32 WE MADE YOU Eminem
49 44 JOLIE COQUINE Caravan Palace
50 48 SLOW MOTION TAG TEAM Natalie Portman’s Shaved Head

Wypadli:
14 SPACEMAN The Killers (16 tyg | max: 6)
22 MY DELIRIUM Ladyhawke (8 tyg | max: 4)
25 DANCE WITH SOMEBODY Mando Diao (12 tyg | max: 2)

40 MERCEDES MARXIST Living Things (max: 32)
42 UBIERANIE DO SNU Marcin Rodzynek (max: 42)
45 KARMA O.S.T.R. (max: 34)
50 THE RAKE’S SONG The Decemberists (max: 50)

NOWOŚCI
LOVE HAS LEFT THE ROOM A Camp
RAINDROPS Basement Jaxx
SHE LOVES EVERYBODY Chester French
MILES AWAY / THE TRUTH IS Depeche Mode
WE ARE THE PEOPLE Empire of the Sun
FIRE Kasabian
GLORIA Mando Diao
IN MY DREAMS Mika Urbaniak
DID YOU SEE ME COMING? Pet Shop Boys
FOR WHAT IT’S WORTH Placebo
A DUSTLAND FAIRYTALE The Killers
THE WORLD WE LIVE IN The Killers
SHOES Tiga
TO NIE POLSKA Wanda i Banda

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
26.04.2009 02:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
 
furbul napisał(a):01 04 04 FRAGILE TENSION Depeche Mode (1)
02 01 12 ULYSSES Franz Ferdinand (6)
03 02 09 WRONG Depeche Mode (1)
świetne podium Icon_mrgreen
furbul napisał(a):25 26 04 FAREWELL TO THE FAIRGROUND White Lies
szkoda, że White Lies tak niemrawo do góry
w nowościach bardzo dużo dobrych utworów Icon_biggrin3
26.04.2009 04:12 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Liczę, że wszystko co na tej liście pojawi się na chomiku i będę mógł na spokojnie sobie zgrać Icon_biggrin Kurcze, super nowości. Tiga, PSB, najlepsi Killersi z płyty (The World...), Placebo, Kasabian....+ kilka których nie znam, ale pragnę bardzo poznać (Jaxx). Będzie się działo za tydzień ;D Do 50 znów dostało się kilka świetnych nagrań m.in jedni ze specjalnych ''gości'' mojej nowej audycji Icon_biggrin No Doubt się spodobało i jest już wiele wyżej od mojego ''Stand And Deliver''. Jedyne do czego mogę się na tej liście przyczepić to wciąż wysokie miejsce pierwszego singla U2. Czołówa szóstka jest mocniejsza chyba niż u mnie na liście Icon_lol

PS - planuje pewne zmiany stylistyczne na swojej liście, mam nadzieję, że się nie obrazisz jak jakiś pomysł stąd zapożyczę, bo to nie tylko najlepsza lista na forum pod względem muzyki, ale i wizualnie prezentuje się bardzo dobrze.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.04.2009 04:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Liczę, że wszystko co na tej liście pojawi się na chomiku i będę mógł na spokojnie sobie zgrać Icon_biggrin
Na chomiku jest wszystko od miejsca 1 do 50, a nowości postaram się wrzucić zaraz, a jesli nie zaraz to z całą pewnością jeszcze dzisiaj
saferłel napisał(a):Do 50 znów dostało się kilka świetnych nagrań m.in jedni ze specjalnych ''gości'' mojej nowej audycji Icon_biggrin
A kto to? A kto to? Czyżby Manic?
saferłel napisał(a):No Doubt się spodobało i jest już wiele wyżej od mojego ''Stand And Deliver''
Stand and Deliver jest jedno! Icon_razz
saferłel napisał(a):mam nadzieję, że się nie obrazisz jak jakiś pomysł stąd zapożyczę
Nie obrażę się, będę dumny ;D Korzystaj. Praw autorskich nie odtrącam, w zaiksie tego nie mam ;p

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
26.04.2009 04:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Jedno dzielone na dwie listy ;P, a może i na więcej...gdzieś tam chyba jeszcze się pojawiło....

Nie wiem czy Manicy, jesteś zmuszony słuchać jeśli chcesz wiedzieć Icon_lol

PS - właśnie za te nowości będą najbardziej wdzięczny jeśli się pojawią....a już sobie teraz odsłuchałem Joan Osbourne i od razu trafiła do propozycji Icon_biggrin3

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.04.2009 04:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
niezły nr 1 Icon_smile2. na razie najbardziej mi się podoba z płyty, oprócz "Wrong"
26.04.2009 09:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #7
 
Każdy sobie wybiera własne single Pet Shop Boys, Depeche Mode a ja sobie wybrałem singla U2.
26.04.2009 10:06 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Nie zdziwiłbym się gdyby drugim singlem u DM było ''Fragile Tension'', a trzecim u PSB ''Playing all over the world'', powiem więcej - to bardzo prawdopodobne. Trzeba w takim razie inne single wybrać Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.04.2009 10:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
ku3a napisał(a):niezły nr 1 Icon_smile2. na razie najbardziej mi się podoba z płyty, oprócz "Wrong"

''Niezły'' - to mało entuzjastyczne słowo, a skoro NIEZŁE Fragile jest na poziomie najlepszego z płyty Wrong (bo to wszystko wynika z twojego postu) to detektyw saferłel stwierdza, że nowe DM nie za bardzo jak na razie leżą (może mniej niż PSB nawet Icon_mrgreen ?), a to już mała niespodzianka.....chociaż może tylko tak się maskujesz Icon_cool2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.04.2009 10:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #10
 
saferłel napisał(a):Nie wiem czy Manicy, jesteś zmuszony słuchać jeśli chcesz wiedzieć Icon_lol
oo jaki przebiegły ;p
saferłel napisał(a):właśnie za te nowości będą najbardziej wdzięczny jeśli się pojawią.
wszystko już od dawna jest tam gdzie być powinno
saferłel napisał(a):już sobie teraz odsłuchałem Joan Osbourne i od razu trafiła do propozycji
no patrz jaka szybka Icon_razz
ku3a napisał(a):niezły nr 1 Icon_smile2 . na razie najbardziej mi się podoba z płyty, oprócz "Wrong"
właśnie dla mnie FT jest jednym z najlepszych, ale ostatnio bardziej lubię Miles Away noo i dodałem do nowości - nie mogłem sie powstrzymaćIcon_wink A jeśli chodzi o 'Wrong' to świetna piosenka, ale trochę nie pasuje do całej płyty moim zdaniem..
emigrant napisał(a):a ja sobie wybrałem singla U2.
i na zdrowie Icon_wink
saferłel napisał(a):Nie zdziwiłbym się gdyby drugim singlem u DM było ''Fragile Tension'', a trzecim u PSB ''Playing all over the world'', powiem więcej - to bardzo prawdopodobne. Trzeba w takim razie inne single wybrać Icon_biggrin
ee tam, ja się kieruję tym, co mi się najbardziej podoba, bo gdybym czekał kilka miesięcy na wydanie singla, to by mi sie porządnie zdudził dany utwór
saferłel napisał(a):a skoro NIEZŁE Fragile jest na poziomie najlepszego z płyty Wrong
łaa nie słyszałem jeszcze płyty Wrong. Dobra jest?
saferłel napisał(a):detektyw saferłel
a ja jestem podporucznikiem (w końcu kategoria wojskowa A) Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):chociaż może tylko tak się maskujesz Icon_cool2
juz my to z niego wyciągniemy! Icon_razz

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
26.04.2009 11:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Aleś wykombinował z tą płytą Wrong ;P Akurat to zdanie które napisałem wskazuje jednoznacznie chyba, że chodzi o utwór Wrong, a nie płytę Wrong Icon_razz2

Idę spać i słuchać Beatlesów Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.04.2009 11:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #12
 
ehh nie wczytałem się dokładnie w to zdanie. szybko czytałem. trudne konstrukcje słowne budujesz;p

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
26.04.2009 11:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
saferłel napisał(a):''Niezły'' - to mało entuzjastyczne słowo, a skoro NIEZŁE Fragile jest na poziomie najlepszego z płyty Wrong (bo to wszystko wynika z twojego postu) to detektyw saferłel stwierdza, że nowe DM nie za bardzo jak na razie leżą (może mniej niż PSB nawet Icon_mrgreen ?), a to już mała niespodzianka.....chociaż może tylko tak się maskujesz Icon_cool2
w sumie dobrze kombinujesz Icon_wink2. na pewno więcej będziesz wiedział po najnowszym notowaniu mojej listy i po jutrzejszej Rockiestrze Icon_wink2.
27.04.2009 10:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
tak, to już wiem, kto ściągnął Mando i Wandę z mojego chomika... Icon_mrgreen
Czołówka w stylu klasycznym.
27.04.2009 05:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #15
Re: LPF - Notowanie 21
Bardzo dawno nie zapuszczałem się w rejony Twojej listy, w sumie nie wiem czemu Icon_eek2 Czas nadrobić Icon_biggrin3

Numery 1,2,3 mnie nie zadowalają, ale za to spadające co prawda miejsce czwarte już bardzo Icon_biggrin3
furbul napisał(a):04 03 06 ZERO Yeah Yeah Yeahs

Cytat:09 17 06 NOTHING TO WORRY ABOUT Peter, Bjorn and John
Ten numer był u mnie jakiś czas temu, ale to chyba nie był długoterminowiec, bo szybko się zmył, a płyta czeka na mnie od kilku tygodni do przesłuchania, ale kolejka przed nią jest bardzo długa Icon_wink2

Cytat:11 10 13 GET ON YOUR BOOTS U2 (3)
Ktoś tego jeszcze słucha? Icon_surprised

Cytat:18 35 01 STAND AND DELIVER No Doubt
Ładnie. U mnie jeszcze nie ma, ale ostatnio jakoś No Doubt nie wpisuje się w stylistykę muzyki, jaka mi chodzi po głowie Icon_wink2

Cytat:27 30 02 WE BROKE / AETROSPEKTIK PT. 1 Sofa
A dlaczegóż nie "Affairz"? Icon_wink2

Cytat:[color=blue]31 00 DREAMGIRL The Lonely Island feat. Norah Jones
Tak, tak, tak! Chociaż to nie jest do końca mój faworyt z tego krążka, ale zarówno Lonely Island jak i Norę Jones lubię.

Cytat:35 36 A LONG AND SAD GOODBYE Lenny Kravitz
Tu też na plus Icon_smile2

Cytat:36 47 FEEL GOOD, FEEL BETTER, FEEL WONDERFOUL Prince
I tu też! Jeden z moich faworytów z MPLsOUND Icon_biggrin3

Cytat:37 38 ARMA-GOD-DAMN-MOTHER-FUCKIN’-GEDDON Marilyn Manson
O, o, o. To u mnie w poczekalni póki co, choć dużych szans na sukces nie ma. Manson trochę mi się znudził Icon_frown

Cytat:48 32 WE MADE YOU Eminem
Ała. Okropna piosenka Icon_frown

Ogólnie fajnie!
Będę zaglądał Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.04.2009 06:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #16
 
prz_rulez napisał(a):tak, to już wiem, kto ściągnął Mando i Wandę z mojego chomika... Icon_mrgreen
Do Wandy sie przyznaję, nawet do Blendersów się przyznaję (tak się zastanawiam czy może dodać 'Kasię' do propozycji niedługo), ale Mando to nie ja. Ja dysponuję całym 'Give Me Fire'
prz_rulez napisał(a):Czołówka w stylu klasycznym.
czyli...
aaktt napisał(a):Bardzo dawno nie zapuszczałem się w rejony Twojej listy, w sumie nie wiem czemu Icon_eek2 Czas nadrobić Icon_biggrin3
oj tak Icon_razz
aaktt napisał(a):Ktoś tego jeszcze słucha? Icon_surprised
no tylko jeszcze ja zostałem. ale już jestem na wyginięciu chyba Icon_biggrin3
aaktt napisał(a):A dlaczegóż nie "Affairz"? Icon_wink2
A konkretnie AffaiazIcon_wink Właśnie tym dwóm kawałkom z płyty dałem szansę na wejście na listę i współpraca z Ostrym jeszcze się czai za 50tką. Pewnie niedługo zaatakuje. A dlaczego? Dlatego, że WB/A1 jest łatwe szybkie i przyjemne i bez problemu się zaczyna podobać, a z Affaiaz jest zupełnie inaczej
aaktt napisał(a):I tu też! Jeden z moich faworytów z MPLsOUND Icon_biggrin3
Albo czegoś nie wiem, albo FG, FB, FW znajduje się na dysku Lotusflow3r. Póki co, znam tylko pierwszą częśc trylogii i to tam jest ten utwór.
aaktt napisał(a):Ała. Okropna piosenka Icon_frown
Wskoczyła tak wysoko tydzień temu, bo dość częśto jej słuchałem z czystej ciekawości... i w mgnieniu oka zaczęła się nudzić

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
27.04.2009 07:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
furbul napisał(a):
aaktt napisał(a):A dlaczegóż nie "Affairz"? Icon_wink2
A konkretnie AffaiazIcon_wink
Nie, nie, nie. W internecie krąży źle otagowana wersja, powinno być "Affairz". Wszystko przez to, że "r" na okładce płyty wygląda jak "a" Icon_wink2

Cytat:
aaktt napisał(a):I tu też! Jeden z moich faworytów z MPLsOUND Icon_biggrin3
Albo czegoś nie wiem, albo FG, FB, FW znajduje się na dysku Lotusflow3r. Póki co, znam tylko pierwszą częśc trylogii i to tam jest ten utwór.
A tak, to możliwe Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.04.2009 07:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #18
 
o jaaa, poważnie? jesteś lepszy nawet od wikipedii Icon_razz

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
27.04.2009 07:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
Poważnie, wikipedia często ma niekompetentne informacje Icon_wink2
Tu jest dobrze np. http://merlin.pl/Doremifasofa_Sofa/brows...45652.html

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.04.2009 07:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #20
 
Nie wątpię, wikipedia kłamie częściej niż myślimyIcon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
27.04.2009 08:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości