Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dogman (2018)
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 606
Dołączył: May 2008
Post: #1
Dogman (2018)
[Obrazek: 3.jpg]
Dogman (2018)
scenariusz i reżyseria: Matteo Garrone
w roli tytułowej: Marcello Fonte
produkcja: Włochy

Marcello, lubiany przez całe miasteczko psi fryzjer, kochający ojciec i okazjonalny handlarz kokainą odgryza się miejscowemu osiłkowi, który traktuje go jak marionetkę.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.07.2019 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 112
Dołączył: Dec 2014
Post: #2
RE: Dogman (2018)
Wczorajszy seans pod gołym niebem okazał się nieudany z powodu pogody. Nasilający się deszcz przerwał projekcję gdzieś po wzruszającej scenie z chihuahu'ą.
I to jedyny minus tego wieczoru. Film roku w moim skromnym rankingu wciąż świetnie się ogląda. Przeraża od pierwszych ujęć mytego psa, frapuje minioną świetnością mieściny, wreszcie wzrusza ojcowską miłością głównego bohatera. A właśnie, nie byłoby tego klimatu bez roli Marcella (czyżby to samorodek rangi Himilsbacha?) i jego głosu, któremu posturą bliżej do introwertycznych bohaterów z kina grozy niż do godnych naśladowania herosów z okładek, którym tak naprawdę poprzez to co robi jest, wyłączając oczywiście jego sposób na zarobek na Malediwy dla córki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2019 10:32 AM przez thestranglers.)
08.08.2019 06:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 640
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Dogman (2018)
No cóż, dla mnie to film o głupkowatym, tanim cwaniaczku, który zachowuje się idiotycznie. Bodajże najgorszy film, jaki widziałem w zeszłym roku w kinie.
08.08.2019 10:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 606
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: Dogman (2018)
mnie jednak bliżej do stranglersa -- to jeden z najbardziej niedających się zapomnieć filmów, jakie widziałem na nowych horyzontach -- i chyba najbardziej polaryzujący publikę obraz ostatnich lat -- rozchodzi się oczywiście o wybory i sposób bycia głównego bohatera, który jest rozmaicie odbierany; dla mnie był jednak bardziej ofiarą -- trochę czasu i miejsca, trochę swoich własnych wyborów, które jednak dokonywały się też czasem trochę poza nim -- wszystko to było tak splątane, że nie da się tego jednoznacznie ocenić -- to ogromny plus tego obrazu na pewno!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.08.2019 12:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości