Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pet Shop Boys - Did You See Me Coming?
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Wszyscy by chcieli ''The Way It Used To Be'' na singla, bo ta piosenka zgodnie zostaje wszędzie obwieszczana jako najlepsze nagranie od lat i druga część piosenki ''Rent''. Ale nie sądzę by to wydali ostatecznie. PSB ostatnimi latami nie potrafią umiejętnie dobierać singli i to jest ich największa wada, szczególnie, że są zespołem popowym i dobry singiel to podstawa. Z dobrymi singlami zdziałali by jeszcze więcej niż w tym momencie.
Pewnie z okazji światowej trasy ''Pandemonium Tour'' gdzieś na jesień do sklepów trafi na singlu ''Pandemonium'', co w końcu będzie sensownym wyborem.

Dla przeciwwagi ''Did You See Me Coming?'' już zostało okrzyknięte jednym z najgorszych singli w karierze i to nie dlatego, że jest słabe w czysto muzycznych kryteriach, ale dlatego, że na płycie jest z 6-7 lepszych utworów. A single u PSB się mocno liczą jak już napisałem....

PS - wszystko będzie dobrze, o ile Piotr Baron nie wybierze ''Beautiful People'' na drugiego singla z ''Yes'' według swoich dziwnych kryteriów. Polskie strona fanów jest przygotowane nawet wysłać maila do trójki z prośbą o ''The Way It Used To Be'' jako utwór na listę. To by na pewno poszło w eter.... Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.05.2009 12:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #22
 
To niech strona wysyła tego maila!!! Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.05.2009 01:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
saferłel napisał(a):Dla przeciwwagi ''Did You See Me Coming?'' już zostało okrzyknięte jednym z najgorszych singli w karierze i to nie dlatego, że jest słabe w czysto muzycznych kryteriach, ale dlatego, że na płycie jest z 6-7 lepszych utworów.
Mi tam DYSMC nie przeszkadza Icon_smile2
26.05.2009 03:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #24
 
saferłel napisał(a):Dla przeciwwagi ''Did You See Me Coming?'' już zostało okrzyknięte jednym z najgorszych singli w karierze
prz_rulez napisał(a):Mi tam DYSMC nie przeszkadza
Na polskim forum DM w podobnym tonie piszą o PEACE... że to najgorszy singel, że teraz tylko się będą wstydzic za DM, że to popowa papka itp.
A mi to też nie przeszkadza - mi się podoba i już Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.05.2009 03:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
Prawda jest taka, że co by DM nie wydali to i tak podzieli to fanów, tak jak zrobiło to całe SOTU. Mi ''Peace'' zaczyna się podobać coraz bardziej, za to piosenki, które podobały się na początku teraz tracą....jakoś nie wytrzymała ta płyta.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.05.2009 03:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #26
 
saferłel napisał(a):.jakoś nie wytrzymała ta płyta.
i mówisz to po ... 5 tygodniach Icon_smile2 nie za szybko? zresztą ... moje zdanie jest takie, że jeszcze nie odkryłem wszystkiego co jest na tym krążku. A plasuje się na dziś w stanach średnich dyskografii Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.05.2009 04:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
A po ilu miałbym? Tyle czasu spokojnie starczyło mi na wyrobienie opinii. Nadal obstaję przy swoim ''4'', ale obawiam się, że ocenka może spaść, szczególnie, że wstyd się przyznać, ale może trochę po znajomości Icon_neutral2 , ale ciiiiii Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.05.2009 04:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #28
 
saferłel napisał(a):A po ilu miałbym? Tyle czasu spokojnie starczyło mi na wyrobienie opinii. Nadal obstaję przy swoim ''4'', ale obawiam się, że ocenka może spaść, szczególnie, że wstyd się przyznać, ale może trochę po znajomości Icon_neutral2 , ale ciiiiii Icon_biggrin
Dojrzała wypowiedź, widać, że jej autorem jest jakiś poważny recenzent Icon_razz

Pomijam "ocenkę", ale dzięki temu fragmentowi o "nadciąganiu oceny po znajomości" prawie spadłem z krzesła Icon_razz A kto potrafi oceniać muzykę w pełni obiektywnie? To oczywiste, że swoim ulubionym wykonawcom, nawet pomimo pewnych małych rozczarowań, daje się lepsze noty, przynajmniej dla mnie. Oczywiście, jeśli coś ewidentnie mi się nie podoba, to umiem to przyznać, ale często to właśnie fakt, że to ten, a nie inny wykonawca nagrał dany kawałek, sprawia, że bardziej się podoba Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.05.2009 05:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
Nie rozumiem trochę tej sprzecznej wypowiedzi. Najpierw wytykasz mi szczerość (której się nie wstydzę), a potem piszesz dokładnie to co miałbym na myśli gdybym rozwinął swoją wypowiedź odnośnie DM i ich nowej płyty.

Na początku album spodobał mi się. Tak po prostu. Potem osiągnął swoje wyżyny, a teraz znów pikuje w dół. Uznaje go za bardzo dobry, chociaż na tle innych dokonań DM jak na razie mnie zawodzi. Problem zawsze polega na tym by zrównoważyć opinie patrząc zarówno przez pryzmat dokonań danej grupy, jak i na obecny rynek i zapotrzebowanie na tego typu album. Czy ta płyta ma sens bytu w obecnych czasach, czy jest lepsza od konkurentów etc...Oczywiście nadal najważniejsze jest w tym wszystkie zwykłe, osobiste wrażenie i to w jaki sposób ty sam - bez względu na inne czynniki - odbierasz dany materiał, ale to wszystko w jakiś sposób się przenika...przynajmniej u mnie.

PS - A Pan recenzent pisze właśnie nowe review i jest ze swojej ''formy'' zachwycony, po kilku ładnych dniach przerwy Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.05.2009 06:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Wybaczanie wybaczaniem, ale kiedyś cierpliwość się kończy.
27.05.2009 10:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
http://rapidshare.com/files/238063148/Pe..._.rar.html

CD 2, Did You See Me Coming? O tyle ciekawe, że zawiera dwa b-sidy (bo jak wiemy PSB zawsze mają wiele ciekawych dodatków). Tym razem zaskoczyli bardzo eksperymentalnym, trochę brzmiącym jak żart, nagraniem ''The Former Enfant Terrible'' (brzmi jak mroczne b-sidy z lat 80). Drugi to ''Up And Down''.

Wartość czysto kolekcjonerska. Żaden nie robi wielkiego wrażenia, chociaż każdy z nich ma charakterystyczne elementy (np. ten metroseksualny wokal w refrenie Up And Down :/ Icon_mrgreen )

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.05.2009 05:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #32
 
Chętnie posłucham, ale link nie działa :-> Icon_wink2

.
28.05.2009 11:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Są na moim chomiku w dziale INNE.

EDIT: Zmieniam zdanie Icon_lol

''Up And Down'' jest fantastyczny. Szkoda, że nie ma go na płycie! Wystarczyło się wsłuchać 3-4 razy i zakochałem się w tym kawałku.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.05.2009 08:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
''After The Event'' - trzeci b-side i najlepszy ze wszystkich. Jest GENIALNY! Zaraz będzie na chomiku.

EDIT: Już jest i cóż....kolejny w ich karierze numer, który powinien być na płycie, bo należy do czołowej 5-tki najlepszych numerów z ery ''Yes''....a szkoła pisania b-sidów z czasów ''Fundamental'', bo wtedy zostało to nagranie napisane. Jak ktoś lubi ''The Way It Used To Be'' powinien posłuchać Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.05.2009 02:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eskobar - She's Coming Home Szymek79 1 45 07.03.2024 08:15 AM
Ostatni post: kajman
  Jungle - Coming Back Szymek79 1 44 18.10.2023 07:10 AM
Ostatni post: kajman
  Sorry Boys - Jan neo01 1 94 07.10.2023 03:25 PM
Ostatni post: kajman
  Måneskin - HONEY (ARE U COMING?) Szymek79 2 171 05.09.2023 10:03 PM
Ostatni post: Szymek79
  Maya Hawke - Coming Around Again neo01 1 135 25.06.2023 02:46 PM
Ostatni post: kajman
  Pet Shop Boys - Lost (EP) kacper130700 2 460 22.04.2023 08:34 AM
Ostatni post: Szymek79
  Sorry Boys - Fudżi neo01 1 174 19.04.2023 07:55 PM
Ostatni post: kajman
  Pet Shop Boys - Living in the past (home demo) Szymek79 1 111 11.02.2023 03:28 PM
Ostatni post: kajman
  Baddiel, Skinner & The Lightning Seed - Three Lions (It's Coming Home For Christmas) Szymek79 1 269 23.11.2022 10:49 PM
Ostatni post: kajman
  First Aid Kit - The Boys of Summer Szymek79 1 414 30.07.2022 09:59 AM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości