Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczne sny
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Muzyczne sny
W tym dziale zachęcam do opisywania naszych snów z muzycznymi motywami.

Dzisiaj śniło mi się, że mieszkałem w czymś na pograniczu pokoi w akademikach i mieszkania na kilka osób na i w radiu słyszałem... kolaborację The Rolling Stones z Lush (ciekawe, że od razu wiedziałem, iż to The Rolling Stones z Lush). Niestety, humor zepsuł mi fakt, że oderwała się połowa lustra oraz zlewu ze ściany i kobieta mieszkająca tam chciała mnie o to oskarżyć i żebym ja za to pokrył szkody. Po tym zadzwoniłem do właściciela, powiedział, że nie ma problemu i żeby zadzwonić gdzieś... Nie wiem gdzie, bo nie mogłem zrozumieć tego przez telefon. Po czym nagle się zmaterializował (ach, te senne zakrzywienia czasoprzestrzeni) i zaczął nucić coś, co brzmiało jak "Martwe morze"... ale tak jakby w innej, starszej (skąd znowu to wiedziałemIcon_question) wersji i było mi głupio nucić z nim, bo wyszłoby na jaw, że znam tylko wersję Budki Suflera...

"Martwe morze" wzięło się zapewne stąd, że moja mama słuchała wczoraj wersji Cugowskiego z Edytą Górniak...

A wy jakimi snami muzycznymi możecie się podzielić?
06.07.2019 03:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #2
RE: Muzyczne sny
Też kiedyś miałem sen z Rolling Stonesami w tle. Miałem iść na koncert z dziewczyną, w której się wtedy bujałem. Bilety były po dwie dychy (xD). Oboje byliśmy podekscytowani wyjazdem, ale jak już byliśmy na miejscu, ona gdzieś zniknęła. Później zobaczyłem jak idzie z naprzeciwka ze swoją kumpelą, minęła mnie bez słowa jak powietrze i poszła na koncert z nią.

Tak było. Nie zmyślam.

Radio Epsilon
06.07.2019 04:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Muzyczne sny
Niefajna dziewczyna. Rozumiem, ze z podrywu w swiecie rzeczywistym byly juz nici? XD

A zdarzalo sie wam, ze muzyka z rzeczywistosci wchodzila wam do snu? Ja tak mialem co najmniej dwa razy: ze "Zrobię na opak" Natalii Niemen (no, ale to byl bodajze 99 rok, kiedy Radio Zet jeszcze puszczalo Natalie Niemen... A ja sluchalem jeszcze Radia Zet) oraz "Call Me Maybe" Carly Rae Jepsen.

Za innymi snami musze troche pogrzebac w glowie.
06.07.2019 05:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #4
RE: Muzyczne sny
Na pewno sporo było takich znów z motywami muzycznymi wplecionymi w nie. Niestety ja mam dobrą pamięć, ale krótką i musiałbym wszystko spisywać po obudzeniu. Pamiętam na pewno Voo Voo - raz śnił mi się normalnie koncert na którym miałem być następnego dnia, tak sobie leciał, innym razem wydaje mi się że rozmawiałem z którymś z muzyków, ale nie pamiętam którym. Na pewno śnił mi się też koncert Hey'a, ale mniej spektakularnie.
Ciekawe jest też to, że jak zostanę nagle obudzony, to często nuci mi się "w głowie" jakiś kawałek, najczęściej taki, którego słuchałem ostatnio.

WOLNE MEDIA!!!
06.07.2019 06:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #5
RE: Muzyczne sny
O cholera, przypomniał mi się jeden sen, ale potrzebuję zebrać siły, żeby w ogóle o nim napisać... najgorszy koszmar w moim życiu. Nawet nie wiem czy powinienem pisać takie okropieństwa...

No dobra. A więc to było w czasach liceum. Był weekend i rodzice wstawali wcześnie rano, bo jechali na grzybobranie. Obudzili mnie przed wyjściem, bo ich o to poprosiłem, ale że nie byłem jednak w pełni sił, uznałem, że ustawię budzik, położę się na drugim boku i zdrzemnę się jeszcze pół godzinki. Okazało się, że było to najgorsze pół godzinki w moim życiu.

Śniło mi się, że jestem w domu. Zupełnie jakbym wstał i chodził po mieszkaniu. Nic dziwnego się nie wydarzyło, nikogo nie było. Po prostu wstałem i poszedłem na poranną toaletę.
No właśnie, ale to w łazience zaczęły się dziać rzeczy dziwne. Z jakiegoś powodu zamiast normalnie zrobić kupę i podetrzeć się papierem... zacząłem wyciągać papier z mojego Tra La La. Wiecie, jak z tych pojemników na srajtaśmę, z których wystaje tylko koniec rolki, ja łapałem za ten koniec i wyciągałem sobie papier z dupska. Wyłem z bólu, płakałem, krzyczałem "Mamo, ja już nie chcę". I tak przez wieczność. Trwało to naprawdę długo, a na domiar złego miałem przed sobą łazienkowe lustro na którym oglądałem moją zrozpaczoną twarz.

I nagle w łazience rozległ się dźwięk. Dźwięk gitary. Pierwsze sekundy utworu "1996" grupy T.Love. Nie wiem jak to dokładnie opisać, ale stałem w tej łazience i rozglądałem się na lewo i prawo nie wiedząc co się dzieje i dlaczego leci muzyka. Dowiedziałem się dopiero gdy Muniek zaczął śpiewać pierwsze wersy piosenki - to mój budzik. Wtargnął do snu, po czym mnie z niego wyciągnął. Otworzyłem oczy, wyłączyłem budzik, krzyknąłem "Dzięki Muniek!", położyłem się na plecach i odetchnąłem głośno z ulgą. A dosłownie sekundę później zorientowałem się, że slipy mi się wrzynają w dupsko.

Do dziś się zastanawiam dlaczego mój durny mózg postanowił wyemitować mi ten sen zamiast przekazać prawej ręce instrukcje nakazujące poprawienie sobie gaci. No ale cóż, co przeżyłem to moje. Nikomu nie życzę takich tortur. To było straszne.

Radio Epsilon
06.07.2019 06:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Muzyczne sny
O rany. Ten sen brzmi tak niewiarygodnie absurdalnie i komicznie, ze wcale nie moge zapewnic, iz nas nie wkrecasz Icon_lol.
06.07.2019 07:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #7
RE: Muzyczne sny
EVENo napisał(a):zorientowałem się, że slipy mi się wrzynają w dupsko.
I właśnie dlatego nie należy spać w slipach Icon_lol

WOLNE MEDIA!!!
06.07.2019 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
RE: Muzyczne sny
Mi się kiedyś często śniły motywy muzyczne. Same melodie bez tekstu i bez słów.
Nie wiem czy to była wariacja na temat znanych mi piosenek czy coś zupełnie nowego, ale melodie były ciekawe. Niestety nie spisywałem tego, bo nawet nie znam się na zapisach muzycznych.
14.07.2019 11:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości