Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 3 Polska
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #81
RE: Top 3 Polska
Daria Zawiałow
Wybierałem spośród dwudziestu utworów (znam znacznie więcej, ale z różnych powodów nie znalazły się na liście przesłuchań). W sumie wypadło to całkiem nieźle, bo jednak sześć utworów przekroczyło postawiony próg, a dwa trafiły nawet na najwyższą półkę. I to jest o tyle ciekawe, że nie ma wśród nich coveru Młynarskiego, który mocno się pokazał na mojej liście, ale tym razem zabrzmiał mi jakoś słabiej, z kolei wygrał utwór, który się na nią dostał. Był blisko, ale gdzieś tam pewnie zadziałała też lekka awersja do muzyki Darii po pierwszych dwóch singli (no i jednak pewne rzeczy w moim odbiorze się zmieniają). Być może ktoś, kto tutaj zajrzy ciekawy będzie tego, co jest poza ścisłą czołówką więc zamieszczam top 10.
1. Chameleon
2. Lwy

3. Jeszcze w zielone gramy
4. Winter Is Coming
5. Freddie
6. Niemoc
7. Kryzys wieku naszego
8. Płynne szczęście
9. Trasy sens
10. Kundel bury
23.05.2020 11:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
RE: Top 3 Polska
Piotr Zioła
Kiepsko to wygląda. Jako tako broni się miejsce pierwsze i ewentualnie gościnny wynik u Mazolewskiego.
1. Safari
2. Kolor czerwieni
3. Zapalniki
4. Nie mamy skrzydeł
5. Podobny
23.05.2020 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #83
RE: Top 3 Polska
Zenek
Dla mnie istnieje tylko jeden Zenek. Ostatnio dopisuje jeszcze nazwisko/pseudonim, ale ja pozostanę przy pierwszej wersji.
Utworów przesłuchanych 16, w sumie dosyć mocno do siebie podobnych. Dwa z nich wystarczająco mnie przekonały, ale większość brzmi dobrze.
1. Frodo
2. Karwa Piarbole
3. Babcia
4. Szczurosałata
5. Valar Morghulis
23.05.2020 01:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #84
RE: Top 3 Polska
Szymon Zychowicz
Niespodziewanie jest jeszcze gorzej niż u Zioły. A i tu i tam wybierałem z siedmiu utworów.
1. Zielony wiersz
2. Chory krajobraz
3. Anna od cokołów
4. Jeśli jestem wodą
5. Sporysz
23.05.2020 01:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #85
RE: Top 3 Polska
Żywiołak
22 utwory, z czego dokładnie połowa nad kreską. Dwa w elicie i obydwa z moich ulubionych (co widać jak ktoś zna płytę) Pieśni pół/nocy. I znowu dziesiątka (skoro lubię, cenię i mogę sobie pozwolić to czemu nie?).
1. Bóstwa
2. Stuch

3. Vandalia Incognita
4. Dybuk
5. Feretronem być
6. Latawce
7. Og?
8. Kościsko
9. Morski król
10. Zdziczenie obyczajów kaszubskich

I to jest koniec głównej serii przesłuchań.
28.05.2020 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #86
RE: Top 3 Polska
Teraz zaczynam dogrywki, a których będę pisał i tutaj i czasem (patrz niżej) na Sebastosie. Natomiast tylko tutaj będę prezentował wykonawców, których albo nie poznałem od czasu topowania nic nowego nie poznałem (tutaj dopiero od litery G, bo wcześniejsze już zaprezentowałem) albo te nowe utwory nie miały żadnego wpływu na kształt czołówki (najlepszej piątki, a w szczególnych przypadkach dziesiątki lub nawet większej porcji). Na pierwszy ogień idzie
Kasia Abramczyk
Przesłuchałem 21 utworów z czego 15 przekroczyło próg wyborczy. Zaskoczeniem jest dla mnie zwycięzca, bo kilka utworów obstawiłbym wyżej. A już na pewno te dwa, które też są na podium. I planowany zwycięzca przechodzi do dalszych walk.
1. Ballada o zmierzchu
2. Zmruż oczy
3. Świat nierealny

4. Psalm 91
5. Pod wieczór
28.05.2020 11:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #87
RE: Top 3 Polska
Zacznę od tego, że jestem leniwy i od teraz będę pisał w zasadzie jednakowe komentarze zarówno na Mycharts jak i na Sebastosie.
Rozpoczynam dogrywki czyli przesłuchania utworów, które poznałem po publikacji top 3 na Sebastosie. Przesłuchania często w kontekście utworów, które były publikowane poprzednio (konkretnie wtedy, gdy będą mogły zmienić skład tamtego zestawienia). Wyniki dogrywek ze zmianami będę publikował na obydwu forach, te bez zmian tylko na Mycharts. W pierwszym przypadku będę także cytował pierwszą wersję, w drugim skopiuję ją z porawionymi liczbami przesłuchanych piosenek (plus tych ponad kreską jeżeli takowe będą).
Jeszcze jedna uwaga dla mychartsowców: na Sebastosie są dwa wątki - zakwalifikowani i odrzuceni, na Mycharts połączyłem to w jedno.

Acid Drinkers
kajman napisał(a):
Z przykrością stwierdzam, że z 16 utworów, które przesłuchałem nie udało mi się znaleźć trzech, które by mnie wystarczająco zadowalały. Miejsce dwa było blisko, ale to nic by nie dało. No ale numer 1 (którego nie słyszałem dawno i nie pamiętałem) zabrzmiał znakomicie.
1. Wild Thing
2. Zombie Nation
3. My Soul's Among The Lions
4. Nothing Else Matters
5. Blues Beatdown
Doszły dwa z płyty P.E.E.P. Show. Jeden bez szans, drugi zabrzmiał bardzo dobrze i zajął drugie miejsce.
1. Wild Thing
2. After The Vulture
3. Zombie Nation
4. My Soul's Among The Lions
5. Nothing Else Matters
28.05.2020 11:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #88
RE: Top 3 Polska
Elżbieta Adamiak
kajman napisał(a):Na 32 utwory 21 ponad kreską. Może i byłoby więcej, niestety jakość kilku innych prawie uniemożliwiała słuchanie. Możliwe też, że kilka jeszcze z tych 21 by się zaczerwieniło.
Było sporo zaskoczeń dla mnie i ostatecznie pierwsza piątka wygląda tak:
1. Czas twojego życia
2. Piosenka na dobranoc (Cóż, cień się kładzie)
3. Wierszyk o wronach

4. Sytuacja w drzwiach
5. Szara piosnka
No i sporo się pozmieniało, bo dotarłem wreszcie do studyjnej wersji Biegnę w pole i prawidłowej Jesiennej zadumy. Oba utwory wskoczyły na podium, ale STŻ nie dały rady pokonać.
1. Czas twojego życia
2. Jesienna zaduma
3. Biegnę w pole
4. Piosenka na dobranoc (Cóż, cień się kładzie)
5. Wierszyk o wronach

A na Szary blues nadal nigdzie nie mogę trafić.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.06.2020 07:57 AM przez kajman.)
28.05.2020 12:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 089
Dołączył: Dec 2009
Post: #89
RE: Top 3 Polska
kajman napisał(a):5. Nothing Else Matters
Ty jednak masz fioła na punkcie pokrywaczy, jak to mówi jeden Krzysiek.
Ale z tym Cześkiem to przesadziłeś Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
28.05.2020 05:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #90
RE: Top 3 Polska
Czemu. Jak sam widzisz jest pod kreską czyli nie uważam tego za wybitne dzieło. I poza tym po pierwsze to mieli jeszcze sporo coverów i żadnego z nich tutaj nie ma, a po drugie to z ich muzyką jest mi zdecydowanie nie po drodze i dlatego takie przeciętniaki się przebijają.
28.05.2020 05:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 089
Dołączył: Dec 2009
Post: #91
RE: Top 3 Polska
No ale właśnie mieli sporo znacznie ciekawszych i po prostu lepszych kowerów. Ale przypomniałem sobie, że Ci się ten kawałek podobał i może nie powinno mnie to dziwić, bo Ty lubisz takie różne dziwactwa, ale ten Czesław jest dla mnie zupełnie nie do strawienia. To tylko tylko dobrego, że jest pod tą kreską Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
28.05.2020 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #92
RE: Top 3 Polska
Inne były dla mnie jeszcze trudniejsze do strawienia, a było ich siedem.
Kari Amirian
Znowu mocarny wykonawca (teraz ocena moja byłaby znacznie gorsza, bo płyta z 2017 mnie rozczarowała), chociaż wypadł trochę słabiej w porównaniu z poprzednimi dwoma paniami, bo ponad kreską znalazło się tylko 9 z 25 klasyfikowanych utworów, po cztery z każdej z płyt. Ale całe podium zgarnęły utwory z drugiej z nich.
1. The One
2. I Surrender

3. Too Late
4. Anew
5. A Little B
28.05.2020 06:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #93
RE: Top 3 Polska
Albion
To akurat wykonawca, którego wcześniej nie brałem pod uwagę, bo nie wypełnił podstawowego warunku, jakim jest siedem utworów w kręgu moich zainteresowań, ale teraz jest ich dziewięć utworów, z czego trzy powyżej kreski. Ale ogólnie chociaż niby są moje klimaty, to jakoś niespecjalnie mnie bierze. Przy czym ostatnio jest nam do siebie bliżej, bo na pięć utworów z dwóch ostatnich płyt tutaj znalazło się... pięć.
1. Hell
2. Doubt
3. When I See The Light
4. Call It A Sin
5. Particle Of Soul
28.05.2020 06:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #94
RE: Top 3 Polska
Artur Andrus
kajman napisał(a):Utworów przesłuchałem dwanaście i zdecydowanie bardziej podobały mi się te z drugiej płyty, chociaż zwycięzca jest spoza jego albumów.
1. Bambino jazzu
2. Twarz Moniuszki
3. Baba na psy
4. Zając na Manhattanie
5. Nazywali go Marynarz - szanta narciarska
Teraz jest ich 23 z czego 7 przeszło kwalifikacje. Dwa z nowych załapały się na podium. Przy okazji dwie zmiany. Pierwsza to zamiana obecnych miejsc 5 i 6, druga to przeniesienie do superkilerów zwycięzcy (poprzednio był bardzo blisko, ale jednak odrobinkę zabrakło).
1. Bambino jazzu
2. Leszku synu Kazimierza
3. Ciocia w gablocie
4. Twarz Moniuszki
5. Zając na Manhattanie
28.05.2020 07:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #95
RE: Top 3 Polska
(28.05.2020 11:09 AM)kajman napisał(a):  Żywiołak
Być może się zgadzamy co do pewnego utworu, natomiast na razie nie będę wnikał w ich twórczość.
28.05.2020 07:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #96
RE: Top 3 Polska
Ania
Tutaj zgodnie z przewidywaniami nie udało się, chociaż jeden utwór jest zdecydowanie nad kreską, a drugiemu niewiele zabrakło.
1. Bang, Bang
2. Staraj sie nie czuć
3. Charlie, Charlie
4. Płyń
5. Gdy nic nie muszę

Nie napisałem, z ilu utworów wybierałem, więc teraz to czynię. Z dziesięciu.
29.05.2020 07:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #97
RE: Top 3 Polska
Armia
kajman napisał(a):Przesłuchałem 18 utworów i potwierdziło się, że to w zasadzie nie jest moja bajka. Kompletnie przepadły moje ulubione utwory z Legendy i Procesu. W sumie lepiej wypadły utwory z ostatniej płyty (miejsca 5 i 6), ale potwierdziło się, że najbardziej z ich dorobku pasuje mi Freak.
1. You Know I Am
2. In The Land Of Afternoon (Amagama)
3. Home
4. Break Out
5. Urkoloseum
Od tamtego czasu przesłuchałem jedną płytę i dwa utwory z niej dodałem tutaj. Tytułowy załapał się na podium.
1. You Know I Am
2. In The Land Of Afternoon (Amagama)
3. Ultima Thule
4. Home
5. Break Out
29.05.2020 08:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #98
RE: Top 3 Polska
Grażyna Auguścik
kajman napisał(a):W sumie bardzo przyjemna muzyka, ale czegoś tam brakowało, żeby się załapać. Tylko Love for sale miało dodatkowego kopa (a i sam temat przedni).
1. Love For Sale
2. When I'm 64
3. Polkadots And Moonbeams
4. Apelo
5. Send In The Clowns
Doszło pięć utworów, co w sumie daje 12. Zmieniła się kolejność między dawnym miejscem 2 i 3, a w środek wcisnęły się dwa później utwory.
1. Love For Sale
2. Polkadots And Moonbeams
3. Skrzypek Hercowicz
4. Był taki ktoś
5. When I'm 64
30.05.2020 10:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #99
RE: Top 3 Polska
Babadag
Pierwszego albumu zespołu nie znam i z tego co o nim czytałem to nie jestem pewien, czy chciałbym poznać. Drugi składa się z 10 utworów i wszystkie brałem pod uwagę. Tylko dwa z nich nie przekonały mnie wystarczająco mocno, a za to cztery - to chyba da się zauważyć po kolorze.
1. Sycamore Tree
2. Snaudala
3. Thee Waves And A Dove
4. Seniai Buvau / So Long Ago

5. Kankles
30.05.2020 10:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #100
RE: Top 3 Polska
Kuba Badach
12 utworów, z czego cztery to współprace. I trzy z tych wspólnych nagrań łapią się do top 5, w tym jedyny utwór, który przeszedł kwalifikacje.
1. Lady Is A Tramp
2. Wracam do siebie
3. Wpadaj do mnie zimą
4. Życie
5. Będziesz moją muzą
03.06.2020 09:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości