Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 3 Polska
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Top 3 Polska
Czerwone Gitary
Zespół wykazał się wielką skutecznością bo kryterium załapania się spłniło aż 16 z 28 utworów. No tak, ale jak się pomyśli, z ilu utworów mogłem wybierać te 28 to już aż tak pięknie nie wygląda (ale i tak bardzo dobrze). Ale może warto jeszcze w przyszłości ich posłuchać, bo w tych mniej znanych rzeczach może być coś ciekawego. W czołówce w zasadzie tylko jedna niespodzianka (na miejscu drugim), ale zwycięzcy innego się nie spodziewałem (chociaż Całowanie zawsze ceniłem - to chyba muzycznie najcięższy z ich utworów).
1. Nocne całowanie
2. My z XX wieku
3. W moich myślach Consuelo

4. Wschód słońca w stadninie koni
5. Remedium
01.08.2019 06:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
RE: Top 3 Polska
Mirosław Czyżykiewicz
z 34 utworów, które przesłuchałem tylko 3 pochodzą sprzed roku 2013. I stwierdzam, że słusznie bo kompletnie przepadły. Żaden z nich nie był blisko tej dziewiątki, która stworzyła grupę wybrańców. W czołówce specjalnych zaskoczeń nie ma, a zwycięzca był do przewidzenia.
1. Wieczór sylwestrowy
2. Patrzę w okno

3. Lis
4. Niebo niech nie płacze
5. W setną rocznicę urodzin Leopolda Staffa
01.08.2019 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Top 3 Polska
Natasza Czarmińska
Mało znana piosenkarka z kręgu poezji śpiewanej. Zmieniła o 180 stopni mój punkt widzenia na poezję Leśmiana rewelacyjnym wykonaniem Szewczyka, który musiał tutaj wygrać. Jej dorobek nagraniowy jest niewielki, ale poza dwoma francuskimi piosenkami nie ma w nim słabych rzeczy. Z przesłuchanych 16 utworów 9 przeskoczyło poprzeczkę.
Przyznam się, że płytę słuchałem rzadko i do tego dawno temu i nie pamiętałem o tak rewelacyjnym kawałku jak ten na miejscu trzecim.
1. Szewczyk
2. Prośba
3. Obudźmy się
4. Póznojesienny wiersz pana Cogito

5. Romans milosny
01.08.2019 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Top 3 Polska
Votum
Utworów przesłuchanych 19, z czego 4 przekroczyły próg (z tego obydwa, które załapały się na moją listę). To taka muzyka, którą lubię, ale raczej powalić mnie nie potrafi. I tak się złożyło, że w top 5 znalazły się utwory z wszystkich czterech płyt zespołu (podwójnie z debiutu).
1. Time Must Have A Stop
2. Numb
3. December 20th
4. Blackened Tree
5. Train Back Home
14.08.2019 05:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Top 3 Polska
Po sporej porcji archiwaliów od Votum zaczynają się wykonawcy słuchani w ubiegłym tygodniu.
Wojciech Waglewski
Tutaj wybierałem z 23 utworów, w większości nagranych w różnych kooperacjach (prawie połowa to WFE). Kwalifikacje przeszło dziewięć. Z piątki prezentowanej poniżej na mojej liście była pierwsza dwójka i miejsce piąte.
1. Bóg
2. Chromolę
3. Bardzo smutna rozmowa nocą
4. Na okrągło
5. Przeze mnie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.08.2019 05:18 PM przez kajman.)
14.08.2019 05:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Top 3 Polska
Warsaw Gun
Zespół, który wydał jedną płytę, którą uważam bardzo dobra i z której siedem utworów załapało się na przesłuchania. Dwa pierwsze utwory były na mojej liście i wtedy zdecydowanie lepiej radził sobie Bal.
1. Gonokoki
2. Bal
3. Całujcie wy mnie wszyscy
4. Bogowie nad nocami
5. Homo Sapiens
14.08.2019 05:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Top 3 Polska
Wilki
Z całkiem bogatego dorobku zespołu do przesłuchań pozostało mi tylko 19 utworów, ale z tego 13 przekonało mnie wystarczająco, a 8 uznałem za superkilery (z czego 7 z nich pochodzi z debiutanckiej płyty). Wyniki raczej mnie nie zaskoczyły, może spodziewałem się dwóch utworów na E na 4 i 5 miejscu (ale są zaraz za top 5).
1. Aborygen
2. N'Avoie
3. Z ulicy Kamiennej
4. Uayo
5. Beniamin
14.08.2019 05:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: Top 3 Polska
Władek
To taki pan, o którym nic nie wiem (i nie pamiętam, jak na niego trafiłem) poza tym że nagrywał piosenki w konwencji bluesa, ale nie tylko, bo także dwa francuskie klasyki, które wylądowały na ostatnich miejscach (6 i 7), więc może mieszka(ł) we Francji. No i że nosi nazwisko Kołaczkowski. No ale podoba mi to, co robił, chociaż Poczekalnię wolę w pierwowzorze.
1. Hoochie Coochie Man
2. Poczekalnia PKP
3. Sixteen Tons
4. Tratwa Blues
5. Buddy Bolden Blues
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.08.2019 05:54 PM przez kajman.)
14.08.2019 05:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: Top 3 Polska
Zbigniew Wodecki
20 utworów, 9 powyżej kreski, superkilery widać poniżej. Pewnie gdybym poszukał mocniej to znalazłbym jeszcze więcej wartościowych rzeczy.
1. Izolda
2. Lubię wracać tam gdzie byłem
3. Odjechałaś tak daleko
4. Kochałem panią kilka chwil

5. Wspomnienia tych dni
14.08.2019 05:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Top 3 Polska
Elżbieta Wojnowska
Pewnie będą osoby, które tej pani nie kojarzą. To polska wokalistka będąca jedną z czołowych przedstawicielek poezji śpiewanej, początkowo śpiewająca głownie polską poezje z okresu po drugiej wojnie światowej, potem Brechta (zdecydowanie wolę pierwszy okres). Przesłuchałem 26 utworów, 11 z nich się przebiło, a 6 uznałem za te z najwyższej półki.
1. Zaproście mnie do stołu
2. Wycieczki w gląb własnego snu
3. Życie moje
4. Sztuczny miód
5. Mały szary człowiek
14.08.2019 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
RE: Top 3 Polska
No i jedyny w tej grupie wykonawca, który nie przebiłby się do finału top 3.
Joanna Vorbrodt
Uzbierało się siedem piosenek, więc wykonawca jest kwalifikowany. Ale jak widać nie przekonał mnie zbyt mocno, chociaż ewidentnie słabych rzeczy się nie doszukałem. Drugiemu utworowi zabrakło niewiele do przekroczenia granicy, ale z kolei pierwszy przekroczył ją nieznacznie.
1. Muzyka łagodzi obyczaje
2. Znaki
3. Jedyna taka jesień
4. 5.48 magiczna godzina powrotów
5. Za daleko
14.08.2019 06:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Top 3 Polska
Wolna Grupa Bukowina
Jako że to zespół dla mnie bardzo ważny pozwoliłem sobie wrzucić tutaj top 10. Z 68 utworów przesłuchałem te z mojego topu, a było ich 39. Być może jakieś spoza tej grupy przeskoczyłyby poprzeczkę, a z tych tylko pięciu się nie udało. Superkilerów uzbierało się aż 13. Kolejność trudna do ustalenia, ale ostatecznie zadecydowałem tak:
1. Nuta z Ponidzia
2. Rzeka
3. Sielanka o domu
4. Bukowina II
5. Nocna piosenka o mieście
6. Wczoraj wieczorem
7. Jestem z upływajacej wody
8. Majster Bieda
9. Pejzaże harasymowiczowskie
10. Bukowina I
17.08.2019 05:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: Top 3 Polska
Woo Boo Doo
Znam siedem nagrań tego zespołu i myślę, że mało kto zna więcej. Pojawili się na antenie z niesamowitym Jacksonem, potem z jedynym chyba przebojem Ja mam fijoła (wyszedł na singlu z A jemu nic). Pojawił się na LP3 z dwoma utworami: Atakiem i najsłabszym moim zdaniem Nie wiem. Istnieli niecałe dwa lata. Wielka szkoda. Sześć ich nagrań znalazło się nad kreską, z czego połowę uznałem za superkilery. A wygrał utwór, który poznałem wczoraj (alternatywny tytuł to Wyruszaj).
1. Jasne góry
2. Michael Jackson
3. A jemu nic

4. Ja mam fijoła
5. Atak na głowę
17.08.2019 06:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: Top 3 Polska
Piotr Woźniak
Ojciec za chwilę, a teraz syn. Nie narzekam, ale to mimo wszystko sporo niższy poziom. Wprawdzie z 16 utworów 6 przeszło kwalifikacje, ale tak niekoniecznie z łatwością. I ten superkiler to też tak na styk.
1. Kot albo życie
2. Jestem śniony
3. Tata Adama
4. Tango mortale
5. No właśnie
17.08.2019 06:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Top 3 Polska
Tadeusz Woźniak
Tutaj też prezentuję 10 utworów. Powody są identyczne.
Pierwszą trojkę mógłbym obstawiać w ciemno, ale dałbym inną kolejność miejsc 2 i 3. Dalej też wielkich niespodzianek nie odnotowałem. Przesłuchałem 41 utworów, z czego 26 przekroczyło wyznaczony próg (wynik zaniżyła przeciętna ostatnia płyta, ktora w większości rozczarowała). Superkilerów uzbierałem 12. Połowa utworów tutaj jest z kapitalnej drugiej płyty.
1. Pewnego dnia o świcie
2. Widziałem
3. Odcień ciszy
4. Zanosi się na noc
5. Dom zamieszkały
6. Dosłowność
7. Dziwni ludzie
8. Zegarmistrz światła
9. Tren o róży
10. A bodaj to
17.08.2019 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
RE: Top 3 Polska
Barbara Wrońska
Trzy utwory z siedmiu były blisko do przekonania mnie do siebie, ale ostatecznie żadnemu się nie udało.
1. Odnajdź mnie
2. Dom z ognia i lodu
3. Nieustraszeni
4. Kołysanka
5. Serce
17.08.2019 07:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: Top 3 Polska
Pati Yang
Tutaj pozornie identyczna sytuacja jak powyżej, bo wybierałem z tej samej liczby utworów z takim samym skutkiem, ale wypadło to zdecydowanie gorzej. Tylko zwycięzca zdecydowanie lepszy od reszty zabrzmiał nieźle.
1. Kobieta-Ikar
2. Dancing In The Rain
3. Kiss It Better
4. Hold Your Horses
5. All That Is First
17.08.2019 07:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
RE: Top 3 Polska
Yugopolis
Średni poziom był wyższy niż u Pati, ale tam przynajmniej zwycięzca zabrzmiał jako tako, a tutaj nic.
1. Anna Joanna
2. Morze Śródziemne (przepływa przeze mnie)
3. Warszawski lot
4. Ostatnia nocka
5. Czyste oczy
17.08.2019 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 502
Dołączył: Aug 2008
Post: #59
RE: Top 3 Polska
Słyszałeś cocodrażowy cover Republiki?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
17.08.2019 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: Top 3 Polska
Nie kojarzę, więc pewnie nie.
18.08.2019 10:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości