Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 3 Polska
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Top 3 Polska
Teraz z archiwów.
Anawa
12 utworów, wszystkie na czerwono (może dwa lub trzy trochę nie powinny, ale po prostu uwielbiam). Kolejność bardzo płynna bo większość jest po prostu niesamowita. Ale muszę napisać, że jest jeden utwór (i żadnego innego nie znam), w którym Zaucha mnie nie przekonał wokalnie.
1. Człowiek miarą wszechrzeczy
2. Uwierz w nieznane
3. Nie przerywajcie zabawy
4. Kto tobie dał
5. Abyś czuł
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.08.2019 05:35 PM przez kajman.)
09.07.2019 01:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Top 3 Polska
Aya RL
Jakoś dzisiaj [21.07.16] słuchało mi się ich tak sobie i tylko 7 utworów z 14 pokonało próg wyborczy. No ale czołówka zabrzmiała znakomicie przy czym kompletnie zaskoczyło mnie miejsce trzecie (nawet sobie zacząłem słuchać jeszcze raz, ale nadal brzmiało rewelacyjnie). Natomiast potwierdziło się, że Unikaj jest poza zasięgiem reszty.
1. Unikaj zdjęć
2. Nasza ściana
3. Wariant C

4. Ulica miasta
5. Jazz
09.07.2019 01:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: Top 3 Polska
Afro Kolektyw
Siedem utworów, z których tylko Kaszel był blisko. Hymn muzycznie ciekawy, ale wokalnie nie do przejścia.
1. Krótki film o kaszlu
2. Hymn polskiej reprezentacji na MŚ RPA 2010
3. Niemęskie granie
4. Bananowe drzewa
5. Pijany mistrz
09.07.2019 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Top 3 Polska
Arka Noego
14 utworów przesłuchanych i ułożyłe się o tyle dziwnie, że pierwsza dwójka z mojego topu zespołu tym razem mnie nie przekonała. Drugi pozostał drugi, zwycięzca i nr 3 znalazł się poza top 5, a z kolei nr 4 awansował na trzecie (i tu też napiszę, że nie cierpię tego kawałka, ale ta wersja jest mocno odlotowa). Niewiele mu zabrakło do pokonania poprzeczki. Zwycięzca dosyć zaskakujący, ale to co wtedy mnie drażniło, to teraz przestało, a instrumentalnie jest lepiej niż w pierwowzorze.
1. Lokomotywa z ogłoszenia
2. Powinność kurdupelka
3. Wśród nocnej ciszy
4. Centrala
5. Super para
09.07.2019 02:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Top 3 Polska
Artrosis
Nie udało się i było dosyć daleko bo Noc jednak nie miała odpowiedniej mocy. A do tego pierwsza dwójka z 8 słuchanych kawałków też ledwo ledwo przekroczyła próg.
1. Odium
2. A ja
3. Szmaragdowa noc
4. Nasze requiem
5. Błądzić ludzka rzecz
09.07.2019 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Top 3 Polska
Bemibek
Dziewięć utworów, z czego 4 z początku 70-tych, a 5 z 90-tych. Te starsze brzmiały mi lepiej ale najlepiej wypadł jeden z nowszych.
1. Powrotna bossa nova
2. Sprzedaj mnie wiatrowi
3. Narwańce polne
4. Panie, co pan
5. Matnia
09.07.2019 09:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: Top 3 Polska
Bemibem
Na płycie jest 11 utworów i wszystkie przesłuchałem. Potwierdziła się moja opinia, że to bardzo dobra płyta.
1. Nigdy w życiu nie jest tak
2. Zawsze mamy siebie
3. Jajecznica
4. Nie bójmy się wiosny
5. Wędrowiec i pegaz
09.07.2019 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Top 3 Polska
Ewa Bem
Ewa Bem po raz koleny i już ostatni. Tym razem mamy świetnego zwycięzcę (który jednak ani instrumentalnie ani wokalnie się nie umywa do wersji Zauchy). Pozostała trójka przeszła na styk (a wybierałem z 12 utworów).
1. Dzień dobry mr Blues
2. Wschód słońca nad stadniną
3. Kolega maj
4. Niepewność
5. I co z tego masz
09.07.2019 09:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Top 3 Polska
Blackout
13 utworow przesłuchanych i wszystkie dobre, ale tylko trzy przeskoczyły poprzeczkę (jednak dwa kolejne były blisko). Piątka taka sama jak w topie na forum LP3 tylko Studnia tym razem wypadła znacznie lepiej.
1. Studnia bez wody
2. Powiedz swoje imię
3. Te bomby lecą na nasz dom
4. Wyspa
5. Przyjmij słońce z moich rąk
09.07.2019 09:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: Top 3 Polska
W związku z niesłabnącym powodzeniem wątku wrzucam kolejną partię archiwaliów.
Breakout
Tutaj będą duże liczby, bo 57 utworów, z których wybierałem, 23, które przekroczyły próg wystarczający do wejścia i aż 7 superkilerów. No i bardzo mocne miejsce trzecie (a i tak sporo słabsze od drugiego, a to z kolei pierwszego). No i w pierwszej piątce tylko 3 utwory z 70a.
1. Co stało się kwiatom
2. Zapraszamy na korridę
3. Piękno
4. Dziwny weekend
5. Jest gdzieś taki dom
01.08.2019 05:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Top 3 Polska
Budka Suflera
Kolejny gigant tylko jakby na trochę glinianych nogach. 54 utwory do wyboru (tyle że te 54 to znacznie mniejszy procent całości niż to 57 w poście wyżej), z czego ponad kreską 16, a superkilery tylko 2. Zwycięzca jest bezdyskusyjny, ale wielkim zaskoczeniem jest miejsce drugie.
1. Komentarz do pewnej legendy
2. Życiowy numer

3. Nowa wieża Babel
4. Jest taki samotny dom
5. Sur le pont d'Avignon

Przyjąłem zasadę (nie wiem, czy już o tym nie pisałem), że prezentuję tylko tych wykonawców, którzy mieli taki sam stan utworów w momencie układania topu i obecnie. Tych, u których się to zmieniło będę dosłuchiwał. Tutaj zrobiłem wyjątek, bo przekonało mnie w tym czasie jedno nagranie i może nawet byłoby nad kreską, ale na pewno nie w top 5, więc sobie odpuściłem.
01.08.2019 05:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: Top 3 Polska
Buldog
No coż, jak dla mnie klęska. 8 szans i nie było w ogole o czym rozmawiać.
1. Kamienice
2. Chrystus Miasta
3. Niczyj
4. Jeżeli jest
5. Do generałów
01.08.2019 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Top 3 Polska
Grzegorz Bukała
Słuchało się tych ośmiu utworów przyjemnie, ale nie liczy się przyjemność tylko skuteczność, a tej jednak zabrakło (zresztą i drugie miejsce też ledwo ledwo).
1. Malin czar
2. Wariacje na temat skrzypka Herzowicza
3. Mała piosenka o niebie
4. Don Kichota monolog z Szefem
5. Tawerna pod pijana zgrają
01.08.2019 05:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Top 3 Polska
Chemia
Zebrało się 7 utworów i niestety, bo gdyby był jeden mniej to bym tych utworów, które miały szansę się załapać nie przesłuchiwałbym w całości. A nie udało się, chociaż pierwszy utwór spisał się wystarczająco, a drugiemu zabrakło niewiele.
1. I Love You So Much
2. Let Me
3. Mantra
4. Chemia świąt
5. Fun Gun
01.08.2019 05:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: Top 3 Polska
The Car Is On Fire
Kiedyś podobał mi się bardzo ich jeden utwór. Teraz podobał mi się znacznie mniej ale i tak wygrał. Pozostałe sześć wypadło jeszcze słabiej.
1. Neyorkewr
2. Cherry Cordial
3. Ombarrops!
4. Oh, Joe
5. North By Northwest
01.08.2019 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Top 3 Polska
CocoDraże
Fajnie ale bez rewelacji. Wybierałem z 7 niezłych lub dobrych utworów.
1. Jan Koń z Jeziora
2. Cici król
3. Płonace laboratorium dr Poppo
4. Kebab morderca
5. Stare baby w autobusach
01.08.2019 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: Top 3 Polska
Cuba de Zoo
Z 12 utworów większości słuchało się przyjemnie, ale niczego na tyle przyjemnie żeby coś zamieszały.
1. Grób
2. Dziewczyna z zapałkami
3. Dom
4. Historia z ognia
5. Noc komety
01.08.2019 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: Top 3 Polska
Waldemar Chyliński
Poprzednio dwóch wykonawców z siedmioma utworami [TCIOF, Chemia] kompletnie (mniej lub bardziej) przepadło, a tutaj też mamy siedem i jest kompletnie inaczej. No ale wstydem byłoby, gdyby ktoś z czołówki mojego topu Polaków się nie załapał do top 3. Swoją drogą może byłoby lepiej, gdyby jakość nagrań była nieco lepsza.
1. Ptakom na drzewach
2. Lubię, kiedy ona się dla mnie rozbiera
3. Piosenka dla optymisty
4. Moja bezsenność - przyjaciółka
5. Bez wojny
01.08.2019 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: Top 3 Polska
Cochise
To bardzo równy zespół. Z 35 utworów, które przesłuchałem wszystkie brzmiały dobrze. Ale zabrakło kilerów (poza jednym), a tych świetnych rzeczy też znalazłem tyle, że miałem lekkie problemy ze skompletowaniem wystarczająco silnej reprezentacji.
1. Black Summer
2. MLB
3. Shotgun9
4. Little Witch
5. Na Hi Es
01.08.2019 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: Top 3 Polska
Cree
Jakoś nigdy nie darzyłem zbytnią estymą tego zespołu. A tutaj niespodziewanie zorientowałem się, że muszę przesłuchać 23 utwory i wypadły one w sumie bardzo dobrze. Nie było ewidentnej wpadki, a tylko kilka utworów uznałem za takie sobie. Pierwsza dwójka taka jak się spodziewałem, a dalej też bez zaskoczeń, bo przewidywań żadnych nie miałem.
1. 7 rano
2. Szaman
3. Po spowiedzi
4. Głodne duchy
5. Rozkoszny deszcz
01.08.2019 06:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości