Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 43 (30.09.07)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 43 (30.09.07)
Trwa babie lato, więc nie niegrzecznie byłoby spychać Maniców z pierwszego Icon_wink
Konkurencja wcale nie tak daleko...w sumie jeden utwór nie może wytrzymać na pierwszym za długo bo byłoby za nudno (nie mówię tu o jakiś anomaliach typu Martyr Icon_biggrin), więc w sumie spodziewam się, że jakiś inny track tak bardzo wejdzie mi do uszu, i że będzie nowym liderem - ale jeszcze nie teraz.
Szanse na pewno ma na to TSP z nowym singlem, po bardzo dużym skoku do czołówki. Jestem w trakcie słuchania dyskografii Dyń i to na pewno dodatkowo sprzyja tej piosence.
Śmieci utrzymały wysokie miejsce (znam już ich na pamięć, więc wziąłem się za remixy i zespół nie przemija u mnie) Spadł rewelacyjny i niespodziewany numer 3 z ubiegłego tygodnia. Sunset Rubdown na 7, a tuż za nim najwyższa nowości - świetne Broken projektu UNKLE.
Nowy Rush pnie się w górę...nie przypuszczałem, że zajdzie aż tak wysoko - spodziewać można się chyba nawet top 10.
Jednak w tej 10 dominują bolesne spadki (Arcade Fire, PSB, Ash). Drugi UNKLE, debiutant z poprzedniego notowania już w top 20.
The Dresden Dolls i AM to kolejne nowości rozpoczynające kolejną dziesiątke. Małpy mają znów świetny kawałek, choć nie tak dobry jak poprzedni singiel, który jest chyba ich moim ulubiobyn nagraniem ever. Zresztą Małpy w tym tyg umieściły dwa swoje single obok siebie.
Blunt znów leci na łeb na szyje. W porównaniu z debiutem jego dzisiejsza forma wygląda słabo.
Dzielnie trzyma się progresywna strona mojej listy (Marillion i Porcupine Tree, choć spadli)
Wreszcie na liste trafia Mark Knopfler, sądze, że ma duże szanse wybić się dalej, ale uważam że Punish The Monkey (USA/Canda single) jest lepszy i będzie miał szanse zwojowac u mnie wiele.
Etniczny Beirut zachował 40 miejsce. Dochodze do wniosku, że to bardzo przyjemne granie, ale nie na top 10 światowych list...takich jak nasze Icon_biggrin
Staruszki znów koczują w ostatniej dziesiątce. Editors, TSP, Placebo i Waterboys (propo nich, musze pomyśleć o tym co wybiore na kolejną piosenkę która u mnie zagości z ich nowej płyty.


01. 01. 05. Manic Street Preachers - Indian Summer
02. 02. 03. Queens Of The Stone Age - Make It With Chu
03. 06. 10. Kings Of Leon - Fans
04. 15. 04. The Smashing Pumpkins - That's The Way (My Love Is)
05. 05. 09. Garbage - Tell Me Where It Hurts
06. 04. 06. Interpol - Mammoth
07. 03. 04. Sunset Rubdown - The Mending Of The Gown
08. NE. 01. UNKLE - Broken
09. 09. 05. David Gahan - Kingdom
10. 18. 03. The White Stripes - You Don't Know What Love Is (You Just Do As You're Told)

11. 07. 07. Animal Collective - Peacebone
12. 12. 04. Kaiser Chiefs - The Angry Mob
13. 11. 04. Stereophonics - It Means Nothing
14. 20. 03. Rush - The Larger Bowl
15. 08. 06. Ash - End Of The World
16. 14. 06. Hard Fi - Suburban Knights
17. 10. 11. Arcade Fire - No Cars Go
18. 13. 05. Pet Shop Boys - Integral
19. 26. 02. UNKLE - Burn My Shadow
20. 23. 03. Rufus Wainwright - Rules And Regulations

21. NE. 01. The Dresden Dolls - Sex Changes
22. 33. 02. Bruce Springsteen - Radio Nowhere
23. 17. 07. Korn - Evolution
24. NE. 01. Arctic Monkeys - Old Yellow Bricks
25. 16. 14. Arctic Monkeys - Flourescent Adolescent
26. 19. 13. Rush - Spindrift
27. 25. 06. Editors - An End Has Start
28. 21. 04. James Blunt - 1973
29. 24. 07. Kasia Nosowska - Nerwy I Wiktoriańscy Lekarze
30. 22. 04. Blonde Redhead - SW

31. 36. 02. The Chemical Brothers - The Salmon Dance
32. 32. 15. Marillion - Thank You Whoever You Are
33. 27. 05. Porcupine Tree - Sleep Together
34. 35. 02. Foo Fighters - The Pretender
35. 29. 06. Graham Coxon & Paul Weller - This Old Town
36. 28. 07. The Coral - Who's Gonna Find Me
37. 30. 13. Manic Street Preachers - Autumnsong
38. 31. 08. Maps - You Don't Know Her Name
39. NE. 01. Mark Knopfler - True Love Will Never Fade
40. 40. 02. Beirut - Nantes

41. 34. 09. Ash - Polaris
42. 39. 09. The Electric Soft Parade - Misunderstanding
43. 37. 08. The Pigeon Detectives - Take Her Back
44. 38. 12. The Waterboys - Everybody Takes A Tuble
45. 41. 10. Placebo - Running Up That Hill
46. 44. 03. Marilyn Manson - Putting Holes In Happiness
47. 43. 14. The Smashing Pumpkins - Tarantula
48. 42. 09. Bright Eyes - Hot Knives
49. 46. 08. Grand Archives - Sleepdriving
50. 45. 15. Editors - Smokers Outside The Hospital Doors
----------------------------------------------------------------------------------
51. 47. 10. The Hoosiers - Worried About Ray
52. 49. 11. Beirut - Elephant Gun
53. 48. 08. Maximo Park - Girls Who Play Guitars
54. 50. 17. Muse - Map Of The Problematique
55. 54. 12. Bloc Party - Hunting For The Witches


Z listy wypadły:

z 51 - Plateau - Igorek - po 4 tyg.
z 52 - Radio Bagdad - Londyn Dzwoni - po 5 tyg.
z 53 - The Beatles - Being For The Benefit Of Mr Kite/I Want You (She's So Heavy)/Helter Skelter - po 14 tyg.
z 55 - The White Stripes - Icky Thump - po 19 tyg.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2007 11:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #2
 
Uprzejmie informuje ze to Lista z 30 lipca 2009 roku Icon_wink

https://radio-orbit.pl/
29.09.2007 02:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Heh dzięki, poprawione.

Oby twoje słowa były prorocze w pewnym sensie i żeby moja lista wytrwała jeszcze te ponad półtora roku conajmniej Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2007 03:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #4
 
Cóż, "Indian Summer" u mnie powoli spada i niedługo wypadnie już z listy. Lato się skończyło, czas dla MSP też chyba. Mało znam nagrań z czołówki bo szczerze ostatnio się trochę w tym opuściłem. Nowości też raczej nie znam, ale dwie ostatnie słyszałem.
29.09.2007 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Trwa babie lato
tak i w dodatku to najpiekniejsze babie lato od wielu lat! Zwykle ostatnio bylo upal, upal, a potem od razu lodówa. A "Indian Summer" u mnie powolutku zyskuje. Moze sie doczlapie...
saferłel napisał(a):Jestem w trakcie słuchania dyskografii Dyń
zadziwiasz mnie z tym obsluchiwaniem dyskografii poszczegolnych grup. Wielki respect! Duzo z tego zapamietujesz jesli chodzi o poszczegolne kawalki, charakterystyczne brzmienia poszczegolnych zespolow? Bo ja to musze wiele razy przesluchac jakas plyte, zeby ją poznac i zeby powiedziec czy mi sie podoba. I jakbym tak mial przesluchiwac cala dyskografie jakiegos zasluzonego zespolu ktorego nie znam...

ladny skok Pumpkinsów. Mnie jednak na razie ten kawalek nie przekonuje.
Boss pieknie do gory Icon_smile2
ciesze sie z debiutu "Old Yellow Bricks". Kurcze, chyba tak naprawde dopiero teraz cala plyta zaczyna mi sie podobac... I jako calosc i poszczegolne kawalki, bo wczesniej to tylko "Brianstorm", "505" i dlugo, dlugo nic.
oczywiscie ogromnie mnie ciesze debiut "True Love Will Never Fade"! Ja w tej chwili wlasnie skonczylem przesluchiwac plyte po raz drugi. Na razie bez ocen Icon_wink2.
szkoda, ze "Take Her Back" spada.
saferłel napisał(a):Oby twoje słowa były prorocze w pewnym sensie i żeby moja lista wytrwała jeszcze te ponad półtora roku conajmniej Icon_wink
a czemu mialaby nie przetrwac? Sa ku temu jakies przeslanki?
29.09.2007 07:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Czy zapamiętuje? Jak warto zapamiętać to zapamiętuje Icon_wink Oczywiście nie jestem maszyną, która dziennie połyka 10 płyt i wszystko zna na pamięć, ale jakoś wyrabiam Icon_wink
TSP dopiero zaczynam...jestem po przesłuchanie dobrego GISH, raz słuchałem Siamese Dream i kilka wybvranych kawałków z tego 2-płytowe Melon Collie....no cóż takie Tonight, Tonight to po prostu mnie w ziemie wbija Icon_wink

Co do małp to ja album bardzo cenie, 4'5 na RYM o czymś świadczy, ale pamiętam, że z 7 razy go słuchałem, dzień po dniu...bo np. na początku podobał mi się średnio.
Z Markiem akurat uporałem się po 3 razach. Na płycie zdarzają się nawet bardzo dobre piosenki (świetnych raczej nie ma) ale jako całość to tak nieźle tylko.

Co do końca mojej listy to złych przesłanek nie ma Icon_smile Ale już ten rok co teraz będzie się kończyć to będzie sukces dla mnie, że tyle wytrwałem. Nie ukrywam, że ostatnio był mały kryzys to z powodu słuchania na okrągło Manic Street Preachers i Garbage i małej ochoty na poznawanie czegoś nowego, ale już jest dobrze Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2007 09:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Numer 1 mi się podoba, jeszcze trochę i załapią się do mnie

11. 07. 07. Animal Collective - Peacebone - cieszy mnie że poza TOP10

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
30.09.2007 12:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
caligoola Offline
smoothcalifornia
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Sep 2007
YouTube
Post: #8
 
Najbardziej kibicuję Rufusowi. U mnie pewnie za tydzień nowość! Niezłe Icon_smile2
30.09.2007 07:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości