Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fryderyki 2009
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Fryderyki 2009
Wokalistka - Katarzyna Nosowska
Wokalista - Piotr Rogucki (Coma)
Grupa - Coma
Piosenka - Czesław śpiewa "Maszynka do świerkania"
Kompozytor - Wojciech Waglewski
Autor - Maria Peszek
Album rock - Coma "Hipertrofia"
Album pop - Czesław Śpiewa "Debiut"
Album muzyka poetycka - Nosowska "Osiecka"
Album muzyka alternatywna - Maria Peszek "Maria Awaria"
Album haevy metal - Acid Drinkers "Verses of Steel"
Album blues - Kasa Chorych "Koncertowo"
Album folk/muzyka świata - Kapela ze Wsi Warszawa - "Wymixowanie"
Album hip hop/r&b - Fisz Emade "Heavi Metal"
Nowa twarz fonografii - Czesław Śpiewa
Videoklip roku - Sokół feat. Pono - W aucie - reż. videoklipu: Kuba Łubniewski
Produkcja muzyczna roku - Maria Peszek "Maria Awaria" - Andrzej Smolik (produkcja muzyczna i realizacja)
Najlepszy album zagraniczny - Erykah Badu "New Amerykah, Part One"

(źródło: eurowizja.org)
20.04.2009 10:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #2
 
pozwolę sobie przytoczyć moją rozmowę z siostrą [J - ona, Justyna, K - ja.]:

K: aaa! o matko, to Gadowski?
J: taa...
K: to w jakiej on kategorii wręcza nagrodę?
J: ? nie wiem <nie wiedziała, bo właśnie weszła do pokoju; usprawiedliwione>, pewnie jakaś Wiocha Roku... czy coś...
K: ło, to Roguc powinien dostać. Icon_lol
Gadowski: COMA!
K: Icon_lol Icon_lol Icon_lol

Icon_mrgreen
20.04.2009 10:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
 
To była kategoria płyta rockowa (chyba). Nagrody bardzo ładne i sensowne. Nawet ludzkość sms-wa się popisała nie wybierając Feela, lecz Czesława Icon_smile2.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
20.04.2009 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #4
 
Miszon napisał(a):To była kategoria płyta rockowa
tak, wiem, później się zorientowałam. Icon_wink2
Miszon napisał(a):Nawet ludzkość sms-wa się popisała nie wybierając Feela, lecz Czesława Icon_smile2 .
no tak, tu trzeba oddać ludzkości honor. Icon_wink2
20.04.2009 10:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
uzi napisał(a):no tak, tu trzeba oddać ludzkości honor. Icon_wink2
Aha, czyli jakby wybrała Feela, to by nie miała honoru? Icon_razz
20.04.2009 10:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
wow, jestem bardzo miło zaskoczony wynikami Icon_smile2
20.04.2009 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #7
 
prz_rulez napisał(a):Aha, czyli jakby wybrała Feela, to by nie miała honoru? Icon_razz
...
nie.
20.04.2009 10:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
pffff
Nie pokazałaś na co Cię stać Icon_mrgreen
20.04.2009 10:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #9
 
prz_rulez napisał(a):Nie pokazałaś na co Cię stać Icon_mrgreen
bo nie słucham rozkazów Coopichy, zią.
20.04.2009 10:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #10
 
Najbardziej szkoda Ani Icon_frown

Też się cieszę, że publiczność nie wybrała Feel'a, Czesław lepiej Śpiewa Icon_smile

Rogucki i jego przemówienia Icon_mrgreen "nauczyciele thank you" Icon_smile2
21.04.2009 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Wyniki raczej mi się podobały, jedynie Zagraniczna płyta roku mnie rozczarowała. No i cieszę się, że piosenką roku została "Maszynka", a nie Feel. To był dla mnie szok - pozytywny oczywiście.
Szkoda tylko, że nie pokazano wręczenia wszystkich nagród, tylko tych najważniejszych i nie wystąpili wszyscy artyści nominowani do kategorii "przebój roku". Dobrze, że występy były w całości na żywo. najlepiej wypadł Czesław. Świetne wykonanie.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
21.04.2009 02:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Ech, i znowu wszyscy zjechali Feela. A ja w ramach protestu posłucham sobie Kupichy. O! Icon_mrgreen
A Feel przegrał, bo nagrał przeciętny kawałek na święta. Icon_lol
21.04.2009 06:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #13
 
Tomekk napisał(a):Najbardziej szkoda Ani Icon_frown


bardzo sie ciesze ze ktos to zauwazyl.

https://radio-orbit.pl/
21.04.2009 06:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
Czesław i Peszkowa ze swoją pseudotwórczością to pomyłka, ale Polska to kraj pomyłek!
Cieszy jedynie Badu, tego akurat się nie spodziewałem!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.04.2009 07:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Drogi Aaktcie Icon_wink2 Nie wszystko, co jest pokręcone jest pomyłką. Moim zdaniem im coś jest oryginalniejsze, tym lepiej Icon_wink2 Choć faktycznie, 8 nominacji i 0 statuetek - okropne dla artysty, obojętnie czy to nagrody muzyczne czy filmowe.
21.04.2009 08:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #16
 
prz_rulez napisał(a):Drogi Aaktcie Icon_wink2
aakcie jak już Icon_wink2

Wiem, że nie wszystko co pokręcone jest złe. Nigdy nie wpadłbym na coś takiego. Po prostu dla mnie zarówno ostatni album Peszek (choć Miastomanię lubiłem) jak i Czesław Śpiewa to zwykła grafomania w nieciekawej oprawie muzycznej, nic co zasługiwałoby by zostać nagrodzonym. Przykro mi.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.04.2009 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
 
Dlatego też szkoda Ani.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
21.04.2009 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #18
 
Lepiej by sobie dali spokoj...dla kogo oni te Fryderyki robia?? 20 ludzi na widowni to jakas kpina jest - i samych artystow dla tych nagrod i organizatorow dla widzow - godzinna okrojona transmisja i impreza jak na herbatce u Tadeusza Drozdy... Erykah Badu najlepsza plyta zagraniczna? No fajnie aaktt ,ale nie mialo to zadnego odzwierciedlenia do ilosci sprzedazy plyty ani promocji tej plyty w Polsce - kolejny dziwolag.

https://radio-orbit.pl/
22.04.2009 11:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
Ale czy Grammy mają odzwierciedlenie w sprzedaży? Na szczęście nie. Jeśli nagrody przyznawane są przez akademie fonograficzne, to bierze się pod uwagę walory artystyczne.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.04.2009 02:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #20
 
Tak wybrala Akademia i trzeba to uszanowac - oczywiscie, moze jednym glosem - kto to wie, nie wiem jakie sa zasady czy tak moglo byc, i oczywiscie ze niezaleznosc wyboru od sprzedazy i innych czynnikow zewnetrznych jest wartoscia - ale do Grammy nie ma sie co porownywac bo tam kazdy z 5 nominowanych i tak ma juz za soba sukces w kraju albo zagranica (czytaj Europa) bo inaczej nie bylby nominowany.
A w polskich o wiele mniejszych realiach tymbardziej jest dziwne ,ze juz nawet nie to,ze zostaje nominowana ale ze wygrywa plyta ktora nijak sie odnajduje na rynku,ani w popularnosci sprzedazy ani tymbardziej popularnosci medialnej, skoro licza sie walory artystyczne i plyta jest taka swietna to dlaczego jej nikt nie gra? Ciekawy jestem ktore radio, o TV nie mowiac odnotowalo ze taka plyta wogole jest?.

https://radio-orbit.pl/
22.04.2009 03:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości