Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 124 (20.04.09)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 124 (20.04.09)
Dzisiaj krótko, bo lista i tak spóźniona.

Pustki - Niezdrowy Rozsądek - Długo czekały Pustki bym zainteresował się kolejnym nagraniem z ich krążka. Trafiły w końcu dość ciekawym momencie, bo ich markotna muzyka mało wpasowuje się w obecne standardy jakie zaczynają panować na listach. Minimalistyczny, gitarowy numer z jak zwykle bezpośrednim nadzwyczaj realistycznym tekstem jest jednak najwyższą nowością w tym tyg. Czemu? Bo tam po prostu wszystko chodzi jak w zegarku. Poczynając od świetnego wprowadzenia, przez ciągle akustyczną zwrotką, aż do refrenu z niezłym jak na Pustki wykopem. Partie perkusji nałożone na siebie tworzą niezwykle dobre i ciekawe efekty. Grupa stara się za pomocą prostych środków jak najbardziej urozmaicać strukturę każdej zwrotki i refrenu, tak aby nic nie było swoją kalką. Klimatu dodaje syntezator brzmiący jak połączenie harmonijki i akordeonu. Faktycznie, to jest jeden z lepszych Polskich zespołów w obecnych czasach.

Bat For Lashes - Daniel - Miało być inne nagranie, ale przez przypadek to właśnie kompozycja ''Daniel'' trafiła do moich uszu (zacząłem słuchać płyty, poszła pierwsza piosenka - planowana na listę - a zaraz potem ''Daniel'', a ja zasłuchałem się w nim tak, że już dalej nie puszczałem nic z krążka ''Two Sun'' Icon_biggrin). W ogóle ta artystka już dobre wrażenie zrobiła na mnie wcześniej. Nagrała cover grupy The Cure, utwór ''A Forest'' - nieźle, poszła w jeden z moich najbardziej ukochanych. Musiała to spartolić. Icóż....wykonała nadspodziewanie piękną robotę, a ja nawet rozważałem umieszczenie jej na DLP, ale pojawiła się jej płyta i singiel.... Jeszcze jedna uwaga na jej temat: Bat For Lashes wykorzystał kilka lat bezruchu w pewnych środowiskach muzycznych i wraca z materiałem, który przypomina po części kompozycje Tori Amos i Kate Bush. W ogóle, jak słucham właśnie singla Daniel, to mogę śmiało go określić dzieckiem Kate Bush. Podobieństwa są niezwykle wyraźnie. Przynajmniej dla mnie. Jeśli to kogoś zachęca to z pewnością może spróbować tej muzyki....no i te warunki głosowe. To jest to.

Metric - Help I'm Alive - Metric bardzo pozytywnie zaskoczyło nowym albumem. Kiedyś miałem okazję poznać jeden ich, podobno świetny krążek, ale skończyło się na średniej ''3''. Utwór ''Help Me Alive'' ma wszystko czego potrzeba dobrej rockowej piosence z nurtu eksperymentalnego indie. Brzmi to amerykańsko (szczególnie most), ale nie stanowi to dla mnie żadnego problemu. Wszystko rekompensuje mi kobiecy wokal, dobra praca perkusji i świetny orientalny refren, oparty na fajnym dysonansie, podkręceniu kilku gałek przy sprzęcie. Całość wkręca się w głowie zgodnie z przesłaniem refrenu ''beating like a hammer''. Mocne i konkretne. Taka alternatywa dla Yeah Yeah Yeahs na przykład.

No Doubts - Stand And Deliver - Jak pierwszy raz usłyszałem to nagranie uśmiechnąłem się pod nosą. Zabawny background, pędząca jednym tempem perkusja i typowa maniera wokalna Gwen Stefani, razem z całym jej pojękiwaniem, żewnym zaśpiewem i charakterystycznym wyciąganiem dźwięków. Nie da się ukryć. Bardzo pozytywny, letni numer. Po chwili doszedłem jednak do wniosku, że za to przecież uwielbiam te najlepsze nagrania No Doubt. Zwariowane, barwne i pozytywne. Kolejne odsłuchania pozwoliły mi z całą pewnością stwierdzić, że to jedno z ich najlepszych nagrań w 21 wieku, a może przegrywa tylko i wyłącznie z ''It's My Life''? Cóż, w każdym razie musiało się pojawić. Fajnie, że zespół po którym nie spodziewałem się już zupełnie niczego zaskoczył mnie. Nigdy bym nie założył się z nikim, że No Doubt wyląduje z jakimś nagraniem na mojej liście, no chyba, że z remixem ''Just A Girl'' itp...

Grizzly Bear - Two Weeks
- Psychodeliczny folk/pop to materiał, który ostatnie jest niezwykle często eksploatowany i coraz ciężej jest zaskoczyć czymś w tym właśnie gatunku. Grizzly Bear jednak poznać musiałem. Drugie miejsce w rocznym rankingu płyt RYM do tego zobowiązuje....no i przy okazji nie jest to heavy metal (kto korzysta z RYM-a, wie o co mi chodzi Icon_biggrin). Stylistyka tego nagrania osadzona jest gdzieś w latach 60-tych. Brakuje do szczęście tylko i wyłącznie dźwięku mono. Klasyczny klawiszowy motyw, dużo wokalnych harmonii. Pogodna i sielska atmosfera. Miłe odprężenie, a szczególnie wpasowuje się w obecną aurę.

NOWOŚCI NA CHOMIKU


AP. PP. LT.

[Obrazek: postj.png]01. 01. 08. Yeah Yeah Yeahs - Zero
[Obrazek: postj.png]02. 02. 04. Depeche Mode - Perfect
[Obrazek: postj.png]03. 03. 08. Deerhunter - Neither Of Us, Uncertainly
[Obrazek: postj.png] 04. 04. 05. Pet Shop Boys - Pandemonium
[Obrazek: awans.png]05. 09. 02. Neko Case - This Tornado Loves You
[Obrazek: spadeki.png]06. 05. 14. UNKLE - Against The Grain
[Obrazek: spadeki.png]07. 06. 08. Fanfarlo - Drowning Men
[Obrazek: postj.png]08. 08. 05. Doves - Kingdom Of Rust
[Obrazek: awans.png]09. 29. 02. Arcade Fire - Lenin
[Obrazek: postj.png]10. 10. 03. Manic Street Preachers - Jackie Collins Existential Question Time

[Obrazek: spadeki.png]11. 07. 08. Strange Attractor - The Best Things Are Left Unspoken
[Obrazek: awans.png]12. 24. 09. Depeche Mode - Wrong
[Obrazek: postj.png]13. 13. 10. Junior Boys - Parallel Lines
[Obrazek: spadeki.png]14. 12. 07. Antony & The Johnsons - Epilepsy Is Dancing
[Obrazek: spadeki.png]15. 11. 07. PJ Harvey & John Parish - Black Hearted Love
[Obrazek: spadeki.png]16. 14. 11. Pet Shop Boys - Love Etc.
[Obrazek: awans.png]17. 19. 05. Placebo - Battle For The Sun
[Obrazek: spadeki.png]18. 16. 07. Soap&Skin - The Sun
[Obrazek: spadeki.png]19. 17. 06. Cranes - High And Low
[Obrazek: postj.png]20. 20. 05. Keane - Better Than This

[Obrazek: spadeki.png]21. 15. 09. Armia - Zły Porucznik
[Obrazek: postj.png]22. 22. 06. Cloud Cult - When Water Comes To Life
[Obrazek: awans.png]23. 28. 03. Röyksopp - The Girl And The Robot
[Obrazek: awans.png]24. 33. 04. Therapy? - The Head That Tried To Strangle Itself
[Obrazek: awans.png]25. 26. 04. Phoenix - Lisztomania
[Obrazek: spadeki.png]26. 23. 09. Lotus Plaza - Quicksand
[Obrazek: awans.png]27. 30. 06. …And You Will Know Us By The Trail Of Dead - Isis Unveiled
[Obrazek: spadeki.png]28. 21. 10. Guillemots - Clarion
[Obrazek: awans.png]29. 31. 03. Kasabian - Vlad The Impaler
[Obrazek: nowo.png] 30. NE. 01. Pustki - Niezdrowy Rozsądek

[Obrazek: awans.png]31. 61. 02. Franz Ferdinand - No You Girls
[Obrazek: spadeki.png]32. 18. 11. The Prodigy - Omen
[Obrazek: awans.png]33. 36. 03. Pati Yang - Summer Of Tears
[Obrazek: spadeki.png]34. 27. 10. Oasis - Falling Down
[Obrazek: awans.png]35. 39. 02. The Decemberists - The Rake's Song
[Obrazek: spadeki.png]36. 32. 12. Guns N' Roses - If The World
[Obrazek: spadeki.png]37. 25. 14. Röyksopp - Happy Up Here
[Obrazek: nowo.png] 38. NE. 01. Bat For Lashes - Daniel
[Obrazek: awans.png]39. 40. 04. Nine Inch Nails - Not So Pretty Now
[Obrazek: awans.png]40. 41. 02. Silversun Pickups - Panic Switch
----------------------------------------------------------------------------------------
[Obrazek: spadeki.png]41. 35. 13. Psychocukier - Bikiniarska Potańcówka Suto Zakrapiana Jamajką
[Obrazek: spadeki.png]42. 37. 14. Asobi Seksu - Familiar Light
[Obrazek: postj.png]43. 43. 15. Beck - Modern Guilt
[Obrazek: nowo.png]44. NE. 01. Metric - Help I'm Alive
[Obrazek: spadeki.png]45. 38. 15. Calexico - Writer's Minor Holiday
[Obrazek: spadeki.png]46. 42. 12. The Decemberists - A Record Year For Rainfall
[Obrazek: spadeki.png]47. 34. 11. Archive - Bullets
[Obrazek: spadeki.png]48. 44. 13. Of Montreal - Nonpareil Of Favor
[Obrazek: spadeki.png]49. 45. 04. Wardruna - Kauna
[Obrazek: spadeki.png]50. 47. 16. Animal Collective - My Girls
[Obrazek: spadeki.png]51. 46. 17. Antony & The Johnsons - Her Eyes Are Underneath The Ground
[Obrazek: nowo.png] 52. NE. 01. No Doubt - Stand And Deliver
[Obrazek: awans.png]53. 56. 03. Empire Of The Sun - We Are The People
[Obrazek: spadeki.png]54. 52. 06. Camera Obscura - French Navy
[Obrazek: spadeki.png]55. 49. 18. The Pains Of Being Pure At Heart - Young Adult Friction
[Obrazek: nowo.png] 56. NE. 01. Grizzly Bear - Two Weeks
[Obrazek: spadeki.png]57. 51. 09. Afro Kolektyw - Najlepszy Informatyk W Mieście
[Obrazek: spadeki.png]58. 48. 06. Marianne Faithfull & Rufus Wainwright - Children Of Stone
[Obrazek: spadeki.png]59. 53. 12. Vivian Girls - Where Do You Run To
[Obrazek: spadeki.png]60. 50. 12. The Smashing Pumpkins - FOL
[Obrazek: awans.png]61. 69. 02. Super Furry Animals - Inaugural Trams
[Obrazek: spadeki.png]62. 54. 13. White Lies - To Lose My Life
[Obrazek: spadeki.png]63. 59. 15. Sparks - Let The Monkey Drive
[Obrazek: spadeki.png]64. 60. 16. Primal Scream - Beautiful Future
[Obrazek: spadeki.png]65. 63. 20. Portishead - Hunter
[Obrazek: spadeki.png]66. 57. 10. U2 - No Line On The Horizon II
[Obrazek: spadeki.png]67. 55. 16. Morrissey - I'm Throwing My Arms Around Paris
[Obrazek: spadeki.png]68. 58. 17. Franz Ferdinand - Ulysses
[Obrazek: spadeki.png]69. 62. 21. Mercury Rev - Dream Of A Young Girl As A Flower
[Obrazek: spadeki.png]70. 64. 24. Tricky - Past Mistake

Z listy wypadły:

[Obrazek: spadeki.png]z 65 - Rockettothesky - The Dead, Dead Water Lily Thing - po 16 tyg.
[Obrazek: spadeki.png]z 66 - Fever Ray - If I Had A Heart - po 6 tyg.
[Obrazek: spadeki.png]z 67 - Matt Elliott - I Name This Ship The Tragedy, Bless Her And All Who Sail With Her - po 17 tyg.
[Obrazek: spadeki.png]z 68 - Gang Gang Dance - House Jam - po 16 tyg.
[Obrazek: spadeki.png]z 70 - Ladytron - Tomorrow - po 20 tyg.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.04.2009 04:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
 
saferłel napisał(a):08. 08. 05. Doves - Kingdom Of Rust
jednak stoi...
saferłel napisał(a):31. 61. 02. Franz Ferdinand - No You Girls
liczyłem jednak na coś więcej Icon_wink2
saferłel napisał(a):12. 24. 09. Depeche Mode - Wrong
17. 19. 05. Placebo - Battle For The Sun
25. 26. 04. Phoenix - Lisztomania
dobrze chociaż, że te utwory poszły w górę Icon_biggrin3
20.04.2009 04:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Nie rozśmieszaj mnie. 30 oczek w górę, a ten liczył na coś więcej. To nie jest kolego R.E.M. z roku 1992 i takie tam... Icon_mrgreen

Biorąc pod uwagę liczbę spadków, możesz być dumny z wymienionej wyżej trójki, a Doves stoi w samym top 10, więc nie widzę problemu Icon_cool2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.04.2009 04:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 531
Dołączył: Nov 2008
Post: #4
 
saferłel napisał(a):56. NE. 01. Grizzly Bear - Two Weeks
to musi być ciekawa kapela Icon_razz
saferłel napisał(a):60. 50. 12. The Smashing Pumpkins - FOL
już 12tygodni, a ja dopiero teraz to zauważam? :roll: przyznaję że nie zawsze mam czas wgłębiać się w Twoje obszerne opisy, ale że nie dostrzegłem tego wcześniej na liście? Icon_redface2 nie wiem jak to się stało, wstyd. Skąd to nagranie? Wydali coś nowego?
cieszy odbicie Placebo, z top10 najbardziej lubię Maniaków.
20.04.2009 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Nie rozśmieszaj mnie. 30 oczek w górę, a ten liczył na coś więcej.
szczerze? liczyłem na TOP10 Icon_mrgreen Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):możesz być dumny z wymienionej wyżej trójki
jestem
zapomniałem dodać wcześniej - fajnie, że MSP dalej w 10.
20.04.2009 04:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #6
Re: DLP - Notowanie 124 (20.04.09)
Ale poleciałeś z tym No Doubt Icon_surprised

saferłel napisał(a):Grizzly Bear - Two Weeks - Psychodeliczny folk/pop to materiał, który ostatnie jest niezwykle często eksploatowany i coraz ciężej jest zaskoczyć czymś w tym właśnie gatunku. Grizzly Bear jednak poznać musiałem. Drugie miejsce w rocznym rankingu płyt RYM do tego zobowiązuje....no i przy okazji nie jest to heavy metal (kto korzysta z RYM-a, wie o co mi chodzi Icon_biggrin).
Buehehe Icon_mrgreen Dobrze, że to nie jest Viking Metal Icon_mrgreen

Swoją drogą jeszcze nie słuchałem tej płyty Icon_wink2
Jak chcesz wersję mono to mogę Ci zrobić i wysłać Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.04.2009 04:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
Re: DLP - Notowanie 124 (20.04.09)
saferłel napisał(a):No Doubts
Rozmnożyli się :?: Icon_lol
20.04.2009 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Tak, następnym razem rozmnoże Pustkis, a potem postaram się ''odmnożyć'' Icon_razz2 Sleeptime na twojej liście ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.04.2009 06:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
bear napisał(a):Skąd to nagranie? Wydali coś nowego?

"FOL" is a song by the The Smashing Pumpkins, written and recorded during the sessions for their 2007 album Zeitgeist[1] and released on a Hyundai commercial during Super Bowl XLIII. The acronym FOL apparently stands for "Feel Our Love." It is the last song Jimmy Chamberlin released as a member of the band.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.04.2009 06:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #10
 
widząc u ciebie zero na pierwszym miejscu, po raz któryś raz żałuje, że tak szybko wyrzuciłem ten kawałek z playlisty i na liście dotarł tylko najwyżej do 34.
Faktycznie najbardziej kibicuje Kasabian z vladem palownikiem, fajny kawałek pomimo, że to tylko lead-off single. Zawsze jak go słucham to przypomina mi sie zeszłoroczny wypad do Rumunii i zamek Drakuli Icon_smile

powiedz mi jeszcze jedno - "EMI - niech zawisna raz na zawsze" - o co kaman?

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
20.04.2009 07:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
 
No ja jakoś w tym No Doubt, na pierwszy rzut ucha Icon_mrgreen, nie słyszę nic ciekawego. Ale to się jeszcze moze zmienić... (po 3 przesłuchaniu) Icon_smile2
a Wrong to dlaczego tak skoczyło?
20.04.2009 07:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #12
 
saferłel napisał(a):12. 24. 09. Depeche Mode - Wrong
no nie jest źle Icon_smile2 nie wnikam czy to płyta pomogła czy inna wersja - cieszę się! A jak tak dalej pójdzie to będzie wyżej niż u mnie Icon_smile2
Z nowości wybieram DANIELA! Fajna płyta!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.04.2009 07:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #13
 
saferłel napisał(a):Grizzly Bear
Ja z odsłuchem nowej płyty poczekam jeszcze z miesiąc, do daty oficjalnej premiery. Na razie znam Cheerleader - kę i to ona jest najbliżej mojego topu.
saferłel napisał(a):17. 19. 05. Placebo - Battle For The Sun
Dla mnie wypada bardziej przekonująco niż nowy singiel Icon_confused2
saferłel napisał(a):z 66 - Fever Ray - If I Had A Heart - po 6 tyg.
wypada bardziej przekonująco niż nowy singiel Icon_confused2 Szkoda, że ta Pani u Ciebie kariery nie zrobiła Icon_frown
Cytat: a zaraz potem ''Daniel'', a ja zasłuchałem się w nim tak, że już dalej nie puszczałem nic z krążka ''Two Sun''
zatem proszę posłuchać jeszcze tej wersji ;czarująca Icon_biggrin3

[Obrazek: kleschko.png]
21.04.2009 06:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Ok, już się ściąga Icon_wink Dzięki. Feever Ray niestety miała za dużą konkurencje i stała się kozłem ofiarnym, który często musiał spadać bo reszta pchała się naprzód. Takie rzeczy są najgorsze :/
Co do Placebo to właśnie słucham i bardzo podoba mi się ten singiel! Taki utaneczniony, chyba lepszy od Battle.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.04.2009 08:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
Re: DLP - Notowanie 124 (20.04.09)
saferłel napisał(a):Bat For Lashes - Daniel - Bat For Lashes wykorzystał kilka lat bezruchu w pewnych środowiskach muzycznych i wraca z materiałem, który przypomina po części kompozycje Tori Amos i Kate Bush. W ogóle, jak słucham właśnie singla Daniel, to mogę śmiało go określić dzieckiem Kate Bush. Podobieństwa są niezwykle wyraźnie. Przynajmniej dla mnie. Jeśli to kogoś zachęca to z pewnością może spróbować tej muzyki....no i te warunki głosowe. To jest to.
Słyszałem i Daniela i Forest, ale przyznam się, że po tych dwóch utworach porównanie do Kate Bush uważam za mocno chybione. Może bardziej do Tori, ale tylko z ostatnich kilku lat, kiedy moim zdaniem porzuciła prezentację własnych koncepcji muzycznych na rzecz komercyjnego sukcesu (albo lepiej to określić przerzuciła się z awangardy na mainstream). Akurat może i warunki głosowe ma odpowiednie, ale poza warunkami trzeba mieć jeszcze coś własnego do powiedzenia.
A jedyne skojarzenie z Kate Bush to to, że Kate scoverowała kiedyś Daniela z repertuaru Eltona.
A poza tym:
Na podium ewidentnie kibicuję Deerhunterowi. Kibicuję też kilku innym utworom, z których niestety nie wszystkie idą w górę.
Z nowo poznanych utworów Vlad rozczarował mnie, co brzmi dziwnie po tym, co na jego temat wypisywałem. Utwór brzmi dla mnie bez ładu i składu, a perkusja, którą tak zachwalałeś brzmi tak, jakby perkusista nie miał żadnego pomysłu, co robić. Bezładne walenie bez żadnej koncepcji.
Natomiast pozytywnie zaskoczył mnie Franz. To nie jest muzyka w moim stylu, ale w porównaniu z pierwszym singlem robi wrażenie zdecydowanie bardziej przemyślanej.
21.04.2009 11:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Ja się swojego zdania trzymam mocno i nie zrezygnuje z porównania do Kate Bush Icon_razz2
Co do Tori, to nie wiem co masz na myśli pisząc, że przeszła do mainstreamu. Akurat właśnie w początkowej fazie swojej kariery odnosiła największe sukcesy zarówno w pozycjach na listach jak i w sprzedaży. Więc tym razem ja mogę napisać, że to nietrafiona opinia.

Z nowo poznanych utworów Vlad rozczarował mnie, co brzmi dziwnie po tym, co na jego temat wypisywałem.

A przypadkiem zamiast ''dziwnie'' nie miało tam pisać ''mało zaskakująco''?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.04.2009 12:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
saferłel napisał(a):1. Ja się swojego zdania trzymam mocno i nie zrezygnuje z porównania do Kate Bush Icon_razz2
2. Co do Tori, to nie wiem co masz na myśli pisząc, że przeszła do mainstreamu.
3. Akurat właśnie w początkowej fazie swojej kariery odnosiła największe sukcesy zarówno w pozycjach na listach jak i w sprzedaży. Więc tym razem ja mogę napisać, że to nietrafiona opinia.
4. Z nowo poznanych utworów Vlad rozczarował mnie, co brzmi dziwnie po tym, co na jego temat wypisywałem.
A przypadkiem zamiast ''dziwnie'' nie miało tam pisać ''mało zaskakująco''?
1. Masz do tego prawo, ale ja nie słyszałem nigdy takiej łupanki w wykonaniu Kate. Jej muzyka jest znacznie bardziej finezyjna.
2. Akurat mówię o muzyce. Teraz śpiewa tak jak tysiąc innych wykonawców i niczym się nie wyróżnia, chociaż nadal trafiają jej się ciekawe kompozycje.
3. Akurat tego nie wiedziałem i mnie to specjalnie nie interesuje. Patrzyłem na to z innych względów. A swoją drugą to kolejny przykład, że odejście od swojego amplois nie zawsze wychodzi na dobre.
4. Absolutnie nie. Bo jednak spodziewałem się czegoś znacznie lepszego. Dziwne jest właśnie to, że mimo całych moich wyobrażeń na temat tego utworu, potrafiłem czuć się rozczarowany tym co usłyszałem. Przede wszystkim dlatego, że spodziewałem się jednak porządku, a usłyszałem chaos.
21.04.2009 01:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
1. Daniel to łupanka!!!!!? Nie mam zamiaru się spierać.
4. Chaos jest dobrym elementem tego nagrania. Brakuje ci oryginalnej Tori, która teraz śpiewa jak wszyscy? Posłuchaj Kasabiana Icon_wink Mają ode mnie dodatkowy plus za eksperymentowanie i ''brak logiki'' jak to nazwałeś, bądź też chaos itp...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.04.2009 01:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Tomekk napisał(a):No ja jakoś w tym No Doubt, na pierwszy rzut ucha Icon_mrgreen, nie słyszę nic ciekawego. Ale to się jeszcze moze zmienić... (po 3 przesłuchaniu) Icon_smile2
a Wrong to dlaczego tak skoczyło?

Yacy napisał(a):no nie jest źle Icon_smile2 nie wnikam czy to płyta pomogła czy inna wersja - cieszę się! A jak tak dalej pójdzie to będzie wyżej niż u mnie Icon_smile2

Tyle nowego i ciekawego na liście, a ja i tak wiedziałem, że 3/4 ludzi skupi się na tym Wrongu. Za tydzień spadnie poza listę i będzie spokój Icon_razz2

Oczywiście, że płyta pomagała i to w dość mocny sposób jak widać, ale i sam dochodzę do wniosku, że zdecydowanie bardziej lubię to nagranie teraz niż kiedyś.

PS - No Doubt właśnie jest ciekawe, ciekawe to jest to jakbyś w takim razie nazwał solowe utwory Gwen i te najświeższe kompozycje ND z początku nowego wieku Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.04.2009 01:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
saferłel napisał(a):1. Daniel to łupanka!!!!!? Nie mam zamiaru się spierać.
4. Chaos jest dobrym elementem tego nagrania.
5. Brakuje ci oryginalnej Tori, która teraz śpiewa jak wszyscy?
6. Posłuchaj Kasabiana Icon_wink Mają ode mnie dodatkowy plus za eksperymentowanie i ''brak logiki'' jak to nazwałeś, bądź też chaos itp...
1. Jeżeli ja przede wszystkim słyszę jednostajną i zbyt głośną perkusję to nie mogę nazwać inaczej.
4. Nie wiem, co mnie zaćmiło, kiedy pisałem te słowa (jestem w pracy, więc pewnie mnie ktoś rozproszył). Słowo chaos jest absolutnie nieodpowiednie do tego nagrania. Chciałem napisać bałagan. I dla mnie ten bałagan nie jest dobry.
5. Nie brakuje, bo tamte nagrania zostały. Po prostu nie muszę tych nowych nagrań zbyt często słuchać, a do starych zawsze mogę wrócić.
6. Chyba mamy inne rozumienie słowa experymentowanie. W życiu nie napisałbym tego o Kasabianie (a mógłbym napisać o BFTS). Dla mnie Vlad jest nagraniem bez koncepcji, gdzie muzycy nie bardzo wiedzą co mają robić, więc robią byle co, a potem mixują tak, żeby te niedociągnięcia zabrudzić.
21.04.2009 02:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości