Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPF - Notowanie 20
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #1
LPF - Notowanie 20
Witam.
Wszystko, co dzieje się w najnowszym notowaniu, znajduje się w cieniu ogromnego wzlotu Grudniowców (przynajmniej w mojej opinii). Są już w pierwszej piątce. Do góry wskoczyli Depesze, korzystając ze spadku Metric. Zawartość podium została niezmieniona od poprzedniego tygodnia. Jedyną różnicą jest zamiana na dwóch czołowych miejscach. Julesiiis znów wiedzie prymIcon_wink
Najbardziej czytelnymi zmianami są zawsze nowości. Dziś jest ich sześć:
16. Najwyżej uplasował się duet Pet Shop Boys. Od pierwszego przesłuchania albumu ten utwór zapadł mi w pamięci najbardziej. Moim zdaniem najlepszy numer na płycie. Bez żadnego mocno zauważalnego, drażniącego, wżynającego-się-w-mózg bitu, w miarę szybki, bardzo przyjemny nie-balladowy Icon_razz kawałek. W przeciwieństwie do pierwszego singla, ten nie wskoczył w pierwszym tygodniu do wyższych rejonów Top 30. Pomęczył się troszkę w poczekalni, gdyż (no bez przesady!) nie można tak ciągle pobłażać każdemu Icon_razz Icon_smile2
18. Po trzech tygodniach spędzonych w poczekalni Pati weszła do zestawienia. A ja nadal nie słyszałem płyty Icon_cry2 Nie ma trochę ostatnio czasu, ale Faith, Hope + Fury jest w czołówce pozycji, które najbardziej chciałbym poznać. A utwór rozpoczyna się w mym mniemaniu nieco mrocznie, nieco intrygująco. Później z czasem troszkę to wrażenie przemija, ale jednak nie do końca. Trudno mi jednoznacznie zdefiniować tę piosenkę i to jest właśnie w niej dobreIcon_wink Jeśli cała płyta jest na takim poziomie to mogę być spokojny Icon_lol
23. 'Słodszy od całej reszty' (o kimkolwiek/czymkolwiek pani Joan śpiewa) to na pierwszy rzut...ee.. ucha(?) całkiem zwykła, niczym się nie wyróżniająca piosenka. Znam ją od dłuższego czasu. Po wielokrotnym już przesłuchiwaniu jej, pewnego razu zwrócił moją uwagę ten przyjemny, wpadający w ucho refren. Coraz częściej przyłapuję się, że nucę go w różnych okolicznościach.
27. Nowy utwór Pidżej i Dżona podpatrzyłem na kilku listach tutaj kilka tygodni temu. Debiutował niecodziennie wysoko, więc siłą rzeczy co najmniej dobry być musiał. trzeba poznać, pomyślałem. I w tym miejscu mógłbym zacytować troszkę z opisu pozycji numer 23, bo na początku mnie jakoś nie ruszał, ale do czasu.. Icon_wink2 Ostatni tydzień dużo przyniósł, co widać na niżej podanej liście i awansie, jaki wykonał Black Hearted Love. A całej płyty też jeszcze nie znam Icon_evil Ehh, gdybym nie był abiturientem.. Icon_wink
28. Drugi singiel norweskiego duetu, troszkę różni się od pierwszego. Lekko kojarzył mi się z bezsensowymi techniawkowymi kawałkami, głównie przez podkład muzyczny, jednak fajny głos Robyn wszystko niweluje. Lubię ją po prostu, a muzykę po prostu udaje się znieść. Aha i jeszcze jedno.. to nie jest żaden zarzut w kierunku Röyksopp!! Icon_smile2
30. Bardzo dobrą płytkę wydała Sofa ostatnio: DoReMiFaSoFa. Ten utwór najbardziej wpadł mi do głowy po przesłuchaniu. 'Disco, disco say hi, we have no money, we broke' Po nich oczekuję właśnie takich lekkich numerków. Gdzieś za pięćdziesiątką czai się jeszcze efekt współpracy z Oesteerem. Nie wykluczam, że niedługo zaatakuje Icon_wink2
W poczekalni sporo debiutów. Najwyżej powracający Eminem. Dość często tego kawałka słuchałem ostatnio, co przyniosło rezultaty. Oczywiście nie mogło dziś zabraknąć No Doubt. Myślę, że można w nich pokładać nadzieję na objęcie niezłej pozycji w przyszłości.
Ehh w zeszłym tygodniu nie było świątecznego komentarza, za to dziś sobie to odbiłem z nawiązką Icon_smile2

Notowanie 20

01 02 11 ULYSSES Franz Ferdinand (6)
02 01 08 WRONG Depeche Mode (1)
03 03 05 ZERO Yeah Yeah Yeahs
04 05 03 FRAGILE TENSION Depeche Mode
05 23 02 WON’T WANT FOR LOVE (MARGARET IN THE TAIGA) The Decemberists
06 08 02 NO YOU GIRLS Franz Ferdinand
07 07 10 BULLETS Archive
08 17 09 OMEN The Prodigy
09 14 03 A MOGŁO BYC TAK PIĘKNIE Reni Jusis
10 15 12 GET ON YOUR BOOTS U2 (3)
11 04 05 HELP I’M ALIVE Metric
12 11 03 BATTLE FOR THE SUN Placebo
13 21 04 ZASPANE PONIEDZIAŁKI Kumka Olik
14 06 16 SPACEMAN The Killers
15 10 07 ANTIBODIES Poni Hoax
16 33 01 ALL OVER THE WORLD Pet Shop Boys
17 27 05 NOTHING TO WORRY ABOUT Peter, Bjorn and John
18 32 01 STORIES FROM DOGLAND Pati Yang
19 12 05 PO DRODZE DO NIEBA O.S.T.R.
20 09 03 MAGNIFICENT U2
21 20 10 LOVE ETC. Pet Shop Boys
22 16 08 MY DELIRIUM Ladyhawke
23 41 01 SWEETER THAN THE REST Joan Osborne
24 13 02 WHORE Archive
25 24 12 DANCE WITH SOMEBODY Mando Diao
26 22 03 FAREWELL TO THE FAIRGROUND White Lies
27 50 01 BLACK HEARTED LOVE PJ Harvey & John Parish
28 31 01 THE GIRL AND THE ROBOT Röyksopp feat. Robyn
29 25 06 666 Fisz Emade
30 00 01 WE BROKE / AETROSPEKTIK PT. 1 Sofa

Poczekania:

31 48 POP CULTURE Creature
32 00 WE MADE YOU Eminem
33 38 JUNGLE DRUM Emiliana Torrini
34 41 TOO FAKE Hokey
35 00 STAND AND DELIVER No Doubt
36 36 A LONG AND SAD GOODBYE Lenny Kravitz
37 00 CANAPE OF LOVE We Smoke Fags
38 00 ARMA-GOD-DAMN-MOTHER-FUCKIN’-GEDDON Marilyn Manson
39 45 BACK OF THE VAN Ladyhawke
40 49 MERCEDES MARXIST Living Things
41 00 MY AMERICA A Camp
42 00 UBIERANIE DO SNU Marcin Rozynek
43 37 VALERIE PLAME The Decemberists
44 00 JOLIE COQUINE Caravan Palace
45 34 KARMA O.S.T.R.
46 35 IN FOR THE KILL La Roux
47 00 FEEL GOOD, FEEL BETTER, FEEL WONDERFOUL Prince
48 00 SLOW MOTION TAG TEAM Natalie Portman’s Shaved Head
49 00 THE GENERAL The Rifles
50 00 THE RAKE’S SONG The Decemberists


Wypadli:
18 THIS IS OUR PERFECT CRIME The Von Bondies (3 tyg | max: 18)
19 LEOPARD-SKIN PILL-BOX HAT Beck (3 tyg | max: 14)
26 HAPPY UP HERE Röyksopp (7 tyg | max: 2)
28 NOT FAIR Lily Allen (2 tyg | max: 28)
29 REVELRY Kings Of Leon (4 tyg | max: 18)
30 GALLERY PIECE (JB REMIX) of Montreal (2 tyg | max: 23)

39 SHEENA IS A PUNK ROCKER Yeah Yeah Yeahs (max: 39)
40 WARRIOR’S DANCE The Prodigy (max: 40)
43 NEVER STOPS Deerhunter (max: 38)
44 EMBERS Just Jack (max: 44)
46 EPILEPSY IS DANCING Antony and the Johnsons (max: 34)
47 MĘŻCZYŹNI SĄ ODRAŻAJĄCO BRUDNI I ŹLI Afro Kolektyw (max: 47)

NOWOŚCI
MAUSAM & ESCAPE A.R. Rahman
FUCK YOU Lily Allen
SOMETHING IS SQUEEZING MY SKULL Morrissey
WITCH The Bird and the Bee
DREAMGIRL The Lonely Island feat. Norah Jones
19.04.2009 08:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Pojawia się moja ulubiona lista Icon_lol Będzie szansa na posłuchanie kilku nie znanych numerów i może za tydzień coś się do mnie załapie - piszę o tym, bo u mnie kryzys i łatwiej jestem podatny na innych, a szczególnie na starych wyjadaczy mających bardzo podobne gusta.
Co za awans All Over The World! Faktycznie, dziwnie się męczył jak na miejsce, które teraz osiągnął. Ale dobrze go widzieć tam gdzie jest. Super formą błyszczy też Decemberists! Wow! Liczyłem, że Fragile Tension nie będzie mieć większych problemów z wejściem na podium i 4 miejsce trochę mnie dziwi...w ogóle dziwi mnie to, że DM nie ma na pierwszym. Wrong również ustąpił starszemu Franzowi (u mnie właśnie na wylocie). Nowe Royksopp w bardzo podobnych rejonach co u mnie. Prawie na tym samym miejscu. Love Etc. tylko 1 punkt straciło Icon_smile Eminem to chyba już nie dla mnie. Jak się było małym to się takiej muzyki słuchało, ale teraz? No nic może spróbuję...No Doubt i u mnie się pojawi - mogę zdradzić - i widzę, że obiecane drugie Decemberists wchodzi Icon_biggrin

PS - oh, jaki wstyd. Wyprzedziłeś mnie z nowym Morrisseyem, ale cieszę się, że nie tylko ja zauważam tego wybitnego artystę na tym forum :/

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.04.2009 09:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
 
saferłel napisał(a):moja ulubiona lista
och! ach! Icon_razz
saferłel napisał(a):starych
Aż taki stary znowu nie jestem Chyba, że nie pisałeś o mnie Icon_wink
saferłel napisał(a):Liczyłem, że Fragile Tension nie będzie mieć większych problemów z wejściem na podium (bla bla) dziwi mnie to, że DM nie ma na pierwszym
Ciasno sie zrobiło w czołówcę, ot co.
saferłel napisał(a):Eminem to chyba już nie dla mnie. Jak się było małym to się takiej muzyki słuchało, ale teraz?
eeee tam, ja nadal jestem niedojrzałym pięciolatkiem. Może nie wyglądam, ale taka prawda. Zaciekawił mnie ten, bądź co bądź, powrót po latach. A i po album chętnie sięgnę. Ot tak, z ciekawości.
saferłel napisał(a):PS - oh, jaki wstyd
oj wstyyyyd, jaki wstyyyd
saferłel napisał(a):wybitnego artystę
czy ja wiem, czy on taki wybitny jest?? Jeśli dostanie się do trzydziestki, wtedy mu posłodzę w komentarzu, teraz jeszcze nie Icon_razz A poprzedni singiel nie podszedł mi wcale.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
19.04.2009 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Za całokształt twórczości w 'The Smiths i solowo bez wahania mogę mu taki przydomek wybitnego dodać. Jest wiele lepszy niż wiele przereklamowanych bandów, których nazw nie będę wymieniał Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.04.2009 11:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #5
 
Uuuu troszkę jestem zaskoczony, że nowe U2 u Ciebie leci w dół a stare idzie do góry
21.04.2009 11:08 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #6
 
Dzisiaj miałem trochę czasu i wrzuciłem do swojego chomika wszystkie piosenki z zestawu listy i od tej pory będę uzupełniał nowości regularnie. Jeśli ktoś czegoś nie zna, a chciałby się ewentualnie zapoznać, wszystko znajdzie tutaj

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
25.04.2009 03:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości