Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Tiny Turner
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 141
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #201
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
wg mnie też całkiem dobry wybór.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.06.2019 09:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #202
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
Dziękuję, tym razem prześlę moje propozycje utowrów Eurythmics na końcu. Jestem bardzo ciekaw co znajdzie się w tym zestawie.
24.06.2019 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #203
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
Zwycięzca jak najbardziej zacny. I właśnie piosenka z drugiej lokaty z filmu "Mad Max" straciła u mnie najbardziej, dawniej spokojnie byłaby w dziesiątce, a teraz coś nie zagrało do końca, chociaż daleko od punktowanego miejsca nie była.

thestranglers napisał(a):'Król Lew' to też nie Twoja bajka, nie?
Zdaję się że oglądałem, tylko jakoś tego filmu nie kojarzę z TT. Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
24.06.2019 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 518
Dołączył: Aug 2008
Post: #204
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
Król Lew to Elton John, nie wiedziałem że Tina też tam śpiewała.

A zwycięzca? Wolę wersję Dire Straits,ktora nawet przez długi czas była u mnie w TW.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.06.2019 10:20 PM przez Miszon.)
24.06.2019 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #205
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
O to muszę poznać, bo tej wersji również jeszcze nie słyszałem. Icon_eek

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
24.06.2019 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #206
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
To ja powtórzę, Tina nie śpiewała w Królu Lwie, a jedynie scoverowała piosenkę z drugiej części tego filmu.

Radio Epsilon
24.06.2019 10:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 518
Dołączył: Aug 2008
Post: #207
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
To była druga część Króla Lwa?
(24.06.2019 10:44 PM)Sundrajta napisał(a):  O to muszę poznać, bo tej wersji również jeszcze nie słyszałem. Icon_eek
DS nagrało jako tytułowy numer płyty "Love Over Gold" w 1982, a potem zmienili słowa i Mark podarował piosenkę Tinie.
Dlatego PD to taki półcover.

A właściwie było jeszcze inaczej, bo "Love Over Gold" cytuje fragmenty PD, którego zespół nie nagral bo Mark uważał że to piosenka dla kobiety.
W wersji Tiny grali nawet instrumentalisci DS, ale Marka zastąpił Jeff Beck. Knoplfer uważał że Beck zrujnował ten numer, bo gra "drugą najbrzydszą solówkę w historii".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.06.2019 11:12 PM przez Miszon.)
24.06.2019 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #208
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
Fajnie, ze propozycje ode mnie nie szorowaly dna, choc liczylem na top 10 dla WTHIO. Moze za malo ludkow urodzonych w okolicy '90, by ten numer byl wyzej. To w sumie byl drugi swiadomie przeze mnie poznany numer Tiny (po GoldenEye). Bo reszta to wchodzila tak "mimochodem" (troche chyba od 4 klasy podstawowki dzieki cotygodniowym wieczornym audycjom z latami osiemdziesiatymi w Radiu Rzeszow - lady pewnie tez czasami ich sluchala Icon_wink ).
24.06.2019 11:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #209
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
thestranglers napisał(a):(---, 02, ---, ---, ---, 01, ---, ---, 03, ---, ---, ---, ---, 06, 08, ---, ---, 12, 07) 39 Cose della vita (Can't Stop Thinking Of You)
nie głosowałem bo to piosenka Erosa a nie Tiny w dodatku wylądowała wyżej od wielu jej klasyków.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
24.06.2019 11:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 803
Dołączył: Jun 2007
Post: #210
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
Szymek79 napisał(a):nie głosowałem
i bardzo dobrze.
Szymek79 napisał(a):to piosenka Erosa
w typowo niestrawnych erosowych klimatach.
25.06.2019 08:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #211
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
Też nie lubię tego duetu, zdecydowanie lepiej wypada "Tonight" z Davidem.
25.06.2019 08:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #212
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
Ale takie bojkotowanie piosenek "bo coś" wypacza tylko wyniki...
25.06.2019 08:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #213
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
No cóż, ale to był top Tiny i w pewnym sensie bardziej na jej wkład przy piosenkach patrzymy niż na to co robią tam inni współwykonawcy!

Miszon napisał(a):DS nagrało jako tytułowy numer płyty "Love Over Gold" w 1982, a potem zmienili słowa i Mark podarował piosenkę Tinie.
Dlatego PD to taki półcover.
Dobrze że napisałeś o tym bo szukałem oryginału i nigdzie go znaleźć nie mogłem. Icon_eek Już myślałem że zostałem wkręcony. Icon_wink
I ta niby "pierwotna" wersja jednak bardzo się różni od "PD". Wow

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
25.06.2019 09:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #214
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
kajman napisał(a):1 miejsce nie dojdzie do 20 punktów
3 miejsce nie dojdzie do 15 punktów.
Z mojego top 10 dwa mogą mieć szansę na top 10, ale żaden na top 5.
Zobaczymy czy będę miał rację.
Jedynka faktycznie tyle nie zdobyła.
Za to trójka prawie dwa razy więcej od prognozy! Icon_lol
I rzeczywiście dwa utwory weszły do top 10, ale na zacnych lokatach: trzeciej i siódmej. Icon_wink
Reasumując, kajman nie zawsze ma rację.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
25.06.2019 02:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #215
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
cieszy mnie wysoka lokata "Foreign Affair" Icon_smile
"Nutbush City Limits" na 11. to też pozytywne zaskoczenie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.06.2019 03:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 169
Dołączył: Dec 2014
Post: #216
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
AKT! napisał(a):cieszy mnie wysoka lokata "Foreign Affair"
właśnie, miałem napisać, że zaskoczyła mnie owa lokata, miałem raczej ten utwór zawsze za coś z drugiego garnituru artystki
25.06.2019 03:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #217
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
komercyjnie może, ale muzycznie naprawdę robi robotę -- może właśnie dlatego, że mniej zgrane

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.06.2019 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 803
Dołączył: Jun 2007
Post: #218
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
A dla mnie muzycznie to jedna z najsłabszych rzeczy obok What You Get Is What You See i Tonight I'll Be Staying Here With You (no i jeden utwór uważam za jeszcze słabszy).
25.06.2019 04:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #219
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
(25.06.2019 04:08 PM)AKT! napisał(a):  komercyjnie może, ale muzycznie naprawdę robi robotę -- może właśnie dlatego, że mniej zgrane

Eremefy i Zety raczej stale to grają.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
25.06.2019 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 518
Dołączył: Aug 2008
Post: #220
RE: Mychartsowy Top Tiny Turner
(25.06.2019 09:27 AM)Sundrajta napisał(a):  I ta niby "pierwotna" wersja jednak bardzo się różni od "PD". Wow
Refren jest identyczny.
Dire Straits podobno nagrali też samo Private Dancer, ale ta wersja została skasowana, właśnie dlatego że Mark uznał że to nie jest piosenka dla faceta.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
25.06.2019 09:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości