Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
Nie, nie znam tego cytatu.
A co do Waldmeistera, to wolę roślinę. A konkretniej jej nazwy: po polsku "przytulia wonna", po chorwacku "prava lazarkinja", a po angielsku między innymi "wild baby's breath".
[Obrazek: lol.gif]
06.06.2019 10:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #42
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
dziobaseczek napisał(a):Nie ma w tym zestawieniu Kwasu Chlebowego? Oj niedobrze - najlepszy napój ever.
a wiesz, że to była moja pierwsza myśl? ja też uwielbiam!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.06.2019 11:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #43
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
Kwas chlebowy robił też mój wujek, konkretniej chrzestny. To był mój pierwszy kontakt z tym cudeńkiem i dotąd lepszego nie piłem.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.06.2019 02:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #44
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
Dopadłem dzisiaj Pepsi Vanilla (ta z serii "zero kalorii") i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Smakuje jak lody Zapp, które wprost uwielbiam Icon_biggrin

Radio Epsilon
12.06.2019 11:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
O, to fajnie. W supermarkecie czy gdzies indziej, jesli moge spytac?
A na marginesie - Zappow tez dawno nie jadlem. W sumie wlasnie przyszedl mi do glowy pewien temat...
12.06.2019 11:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #46
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
W Żabce. I tak, top lodów na patyku byłby idealny na tę pogodę Icon_biggrin

Radio Epsilon
12.06.2019 11:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
Nie do konca to, ale blisko.
12.06.2019 11:39 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
EVENo napisał(a):lody Zapp
Pierwsze słyszę, ale jeżeli są waniliowe to mnie do nich nie ciągnie.
EVENo napisał(a):top lodów na patyku
Od ponad 40 lat nie jadłem żadnego. Dla mnie to poroniony pomysł (dobry może na czasy komuny, ale nie teraz).
12.06.2019 07:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #49
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
No właśnie Zappy z tego co pamiętam były opisywane jako karmelowe (nawet na stronie Algidy jesy napisane "o smaku toffi") więc troche mnie dziwi, że tak ta Pepsi wyszła, ale poza nazewnictwem w ogóle mi to nie przeszkadza Icon_biggrin

kajman napisał(a):Dla mnie to poroniony pomysł (dobry może na czasy komuny, ale nie teraz).
Rozwiniesz myśl? Bo poroniony to wydaje mi się ten komentarz Icon_razz2

Radio Epsilon
12.06.2019 07:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
Poronionym pomysłem jest dla mnie istnienie lodów na patyku. Ciekną z każdej strony i nie pochlapać się nimi rozważam w kategorii cudu, a do tego znaczna ich część gdzieś około połowy z tego patyka spada. Każda inna forma loda jest sensowniejsza (chociaż ja w niesłodkich wafelkach nie kupię, bo ten wafel jest dla mnie nie do zjedzenia; uważam go za ohydztwo, ale to kwestia smakowa, więc każdy odbiera inaczej).
12.06.2019 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #51
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
No to albo wiele się przez te 40 lat zmieniło albo jestem arcymistrzem w rob jedzeniu lodów. Nie powien, zdarza się ubrudzić lub faktycznie zlecieć, ale w każdym innym też mi się to zdarza (a tymbardziej w wafelku, chyba że nie mówisz o "kanapkach" tylko takim na gałki, kanapki są najgorsze). Wyjątkiem jest pucharek z łyżeczką, ale tego w spożywczaku nie dostaniesz.

A tak wracając do napojów - parę lat temu rozmawialiśmy ze znajomymi, że marzy nam sie taka bogata oferta smaków, jaka jest w Japonii. Rynek chyba nieco nas podsłuchał, bo mamy ostatnio mały rozkwit jeśli chodzi o smakowe cole. Daleko nam do 60 różnych smaków, ale jest nieco lepiej, niż było dotychczas Icon_biggrin

Radio Epsilon
12.06.2019 08:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
EVENo napisał(a):kanapki są najgorsze
Też mają swoje wady, ale zawsze miałem z nimi znacznie mniej problemów, szczególnie z cieknięciem, bo znacznie łatwiej można było to opanować (znacznie mniejsza powierzchnia do lizania). Ale ja myślałem o tak zwanych rożkach, które można kupić w spożywczych i o ich gałkowych odpowiednikach (natomiast konsystencyjnie dobijają mnie lody włoskie) oraz w takich wafelkach płaskich od dołu (tych nie lubię).
EVENo napisał(a):Wyjątkiem jest pucharek z łyżeczką, ale tego w spożywczaku nie dostaniesz.
Myślę, że podobną rolę spełnia pudełeczko z patyczkiem lub szpachelką, a takie są dostępne.
Ogólnie preferuję lody gałkowe, bo w spożywczaku rzadko trafiam na smaki, za które widzę sens płacić. Czasem trafiają się tylko rożki czekoladowe (w pudełeczkach tego smaku nie ma). Bo jeżeli o smaki lodów to myślę, że góra jedną czwartą lubię.
12.06.2019 08:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #53
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
hmm... ja to jestem jakiś dziwny, bo nie piję żadnego z tych przesłodzonych napojów, o których piszecie, a i lody jak zjem jakieś w papierku to mi nie smakują (im droższe tym większy badziew w sumie), jadam czasem w towarzystwie takie z dużego pudełka, wtedy na talerzyku, i nie powiem, takie są ok generalnie
12.06.2019 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #54
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
A tak, zapomniałem o rożkach. Te z Lidla są boskie Icon_biggrin Tak tanie, a tak dobre Icon_smile No ale nimi też jestem w stanie się czasem pobrudzić, więc pod tym względem niczym u mnie nie wygrywają Icon_wink

Radio Epsilon
12.06.2019 08:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
Swoją drogą patrzę na pierwszy post i trochę mnie zaskakuje brak napojów mlecznych.
Nota bene nie sprawdzałem dokładnie, ale z tego co kojarzę top na (tym okropnym Icon_wink) Sebastosie spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i bardzo dużą liczbą komentarzy.
12.06.2019 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
EVENo napisał(a):Te z Lidla są boskie
A są też czekoladowe (w całości)? Jeżeli tak to może poszukam, gdzie u mnie jest Lidl (bo ja w zasadzie korzystam tylko z Polo Markerów i Torimpexów (plus toniki z Tesco i herbaty z Biedronki).
12.06.2019 09:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #57
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
kajman napisał(a):A są też czekoladowe (w całości)?
Zdaje się, że tak.

Radio Epsilon
12.06.2019 09:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #58
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
sprawdzajcie tylko w składzie lodów, czy nie ma karagenu, bo rak

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.06.2019 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
Fakt, muszę sprawdzić, bo jestem wegetarianinem.
12.06.2019 09:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: Top napojów bezalkoholowych (stary temat z Sebastosa)
Kiedyś były takie dobre lody w Lidlu, jedne tiramisu, a drugie nie pamiętam już... I poszły się paść Icon_sad Jak niestety wiele fajnych rzeczy w sklepach...
kajman napisał(a):Swoją drogą patrzę na pierwszy post i trochę mnie zaskakuje brak napojów mlecznych.
Lubię ajran, jogurty pitne, raz na ruski rok napiję się tych kawowych cudów z supermarketów (a kawy w ogóle nie pijęIcon_exclaim).
Co prawda to już nie mleczne, ale piłem "mleko" sojowe - nieźle się sprawdzało z czekoladą do picia.
Co do toników i tonikopodobnych, to ze Schweppesów do faworytów zaliczyłbym chyba lemon mint, ginger ale oraz russchian. Za to schweppesowa cola to już nie bardzo...
05.07.2019 05:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości