Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IV Specjalny Mychartsowy Top
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #301
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Dla mnie reggae to rock.

Blues osobno bo przecież starszy od rocka który z niego powstał.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.06.2019 09:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #302
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
W życiu nie podpiąłbym reggae pod rock. A blues i rock właśnie razem, bo rock jest (w uproszczeniu) pochodną bluesa. Tylko expresja jest nieco inna.
20.06.2019 09:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #303
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
I tu się właściwie całkowicie zgadzam z przedmówcą.
Reggae z rockiem właściwie mogą łączyć tylko elektryczne gitary i chyba nic poza tym. Ciekawa jest natomiast kwestia ska, które jest jakby pomiędzy reggae i rockiem, ale jednak chyba bliżej mu do tego drugiego.
W każdym razie wychodzi na to, że reggae nie można nigdzie zakwalifikować, bo
(20.06.2019 08:14 AM)kajman napisał(a):  Na pewno znacznie więcej niż z Stonesami i Emersonami lub Stańką i Hancockiem.
Wcale tak nie uważam, więcej - w moim odczuciu muzyka etniczna ma więcej wspólnego z jazzem niż z popem (w niektórych przypadkach całkiem sporo), bo jak pisałem, jest to dla mnie anty-pop, zarówno w warstwie czysto muzycznej, jak i ekspresji.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.06.2019 09:42 AM przez neo01.)
20.06.2019 09:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #304
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Miszon napisał(a):Dla mnie reggae to rock.
Oj Miszon, żeby nawet kajman miał rację w kwestii zależności gatunkowych Icon_wink Cóżeś uczynił? Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.06.2019 10:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #305
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
(20.06.2019 10:07 AM)AKT! napisał(a):  
Miszon napisał(a):Dla mnie reggae to rock.
Oj Miszon, żeby nawet kajman miał rację w kwestii zależności gatunkowych Icon_wink Cóżeś uczynił? Icon_wink
Nie no, ale faktycznie. Nie spodziewałem się takiej wypowiedzi na forum muzycznym. Brzmi to trochę jak randomowy komentarz pod filmem na YouTube. I to takim filmem, na który niekoniecznie chciałbym trafić Icon_razz2

Radio Epsilon
20.06.2019 11:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #306
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Sporo zespołów rockowych gra reggae, poza tym to brzmi podobnie, tylko inaczej rytmicznie.
Bliżej dla mnie reggae do rocka niż metalowi (poza klasycznym metalem), który brzmi zupełnie inaczej i zespoły metalowe nie grają rocka czy też rockowe metalu. A rockowcy na swoich płytach czasem mieszają oba gatunki, dorzucając elementy reggae.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.06.2019 11:31 AM przez Miszon.)
20.06.2019 11:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #307
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Hmm, w sumie mozna by napisac, ze reggae to folk Icon_biggrin
20.06.2019 11:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #308
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Prz jest blisko Icon_wink

Miszon odpłynął. Ostatnio wróciłem do Kyuss, grupy powszechnie uważanej za jedną z ważniejszych stonerowych kapel i aż sam byłem zaskoczony płynnością ich fuzji rockowo-metalowej. Na RYM-ie wszystkie ich płyty są oznaczone jednym i drugim tagiem -- oczywiście są dyskusje i komentarze, czy to zasadne, ale słuchając tej muzyki, nie mam wątpliwości, że jak najbardziej. To tyle a propos tego, że rock i metal nie dają się łączyć.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.06.2019 12:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #309
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Ekstremalne odmiany metalu brzmią dla mnie bardziej jak muzyka współczesna niż rock.

Reggae owszem ma folkowe korzenie ale brzmi jak rock, przecież wystarczy Marleya posłuchać. Co innego nowsze mutacje: ragga, dub, itp - tu już bliżej muzyce tanecznej w jej elektronicznej odmianie niż rockowi.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.06.2019 12:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #310
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Rock to rytm, reggae to puls - i może tyle w tym temacie.

Miszon napisał(a):Ekstremalne odmiany metalu brzmią dla mnie bardziej jak muzyka współczesna niż rock.
A tego to nijak nie kumam.
Metal oczywiście wywodzi się z rocka, a z czasem zaczął tak ewoluować że stał się praktycznie nowym gatunkiem. Ekstremalne odmiany mają rzeczywiście mało wspólnego z klasycznym rockiem, jednak jest to mimo wszystko jakaś pochodna (o reggae nie można tak powiedzieć, mimo że zespoły rockowe czasem grają coś "na regałowo" czyli w rytmie reggae'owym, ale to właściwie niczego nie dowodzi).

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.06.2019 12:50 PM przez neo01.)
20.06.2019 12:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #311
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
(20.06.2019 12:33 PM)neo01 napisał(a):  Rock to rytm, reggae to puls - i może tyle w tym temacie.

Miszon napisał(a):Ekstremalne odmiany metalu brzmią dla mnie bardziej jak muzyka współczesna niż rock.
A tego to nijak nie kumam.

A ja chyba kumam, czasem metal faktycznie brzmi jak japońskie techno albo jakiś inny elektroniczny hardcore. Moda na tzw. dropy to coś, czego nigdy nie skumam, a dopadło to też niestety muzykę rockową.

W sumie Miszon ma trochę racji, że rockowe kapele często sięgają po dźwięki reggae, ale są to albo wariacje albo po prostu próba zagrania czegoś innego. Na pewno zgodzę się z tym, że reggae najbliżej leży rocka, ale zdanie "Dla mnie rege to rok" brzmi po prostu głupio Icon_razz2 Ja bym raczej powiedział, że każdy metalowiec zawsze dogada się z rastafanem Icon_wink

Radio Epsilon
20.06.2019 12:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #312
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
prz_rulez napisał(a):reggae to folk
Blues tym bardziej. I oczywiście country. No i jak by się zastanowić to i jazz także. A jak się uprzeć to może poza częścią klasyki to wszystko jest folkiem.
Miszon napisał(a):przecież wystarczy Marleya posłuchać.
A są jeszcze tacy masochiści?
neo01 napisał(a):reggae to puls
Prawdziwy puls to jest w bossanowie.
20.06.2019 03:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #313
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Jakby sie uprzec, to wszyscy jestesmy Chrystusami.
20.06.2019 03:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #314
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Albo Lucyferami

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.06.2019 03:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #315
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
prz_rulez napisał(a):wszyscy jestesmy Chrystusami
Nie, bo ja jestem Zaratustrą.
20.06.2019 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #316
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Tylko, że metal różni się od rocka w zasadzie wyłącznie tym, że jest trochę ostrzejszy, i to na jeden konkretny sposób (bo punk jest ostry już w inny sposób). Strukturalnie i instrumentalnie to nadal jest to samo, i dlatego trwają wieczne spory, czy zespoły X Y Z to jeszcze rock, czy już metal, istnieje masa podgatunków "pomiędzy", a wiele styli wręcz występuje w parach, jak stoner rock - stoner metal.
A reggae to tylko jeden z wielu gatunków, po który sięgają zespoły rockowe. Tak samo jest masa zespołów głęboko sięgających po kantry, jazz, muzykę poważną, wczesną elektronikę, turecki folklor, flamenko i Bóg wie co jeszcze (mogę wam podesłać linki albo nazwy wydawnictw płytowych). To nie znaczy, że to wszystko zalicza się do rocka.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.06.2019 05:34 PM przez Dobromiera.)
20.06.2019 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #317
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Klasyczny metal tak. Ale te ekstremalne odmiany kompozycyjnie są odległe od rocka

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.06.2019 05:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #318
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Pod tureckim folklorem masz rozumiem na mysli Anadolu rock?
Ja bym chcial posluchac czegos ciekawego rockowego z domieszka brzmien arabskich badz indyjskich. Albo Azji Poludniowo-Wschodniej...
20.06.2019 05:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #319
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Słyszałem raz egipski metal. Bardzo ciekawe.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.06.2019 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #320
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Miszon napisał(a):Klasyczny metal tak. Ale te ekstremalne odmiany kompozycyjnie są odległe od rocka
To zupełnie tak samo jak ekstremalne reggae Icon_rolleyes

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.06.2019 12:42 AM przez AKT!.)
21.06.2019 12:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  VIII Specjalny Mychartsowy Top thestranglers 199 1 345 19.03.2024 09:42 AM
Ostatni post: AKT!
  VII Specjalny Mychartsowy Top thestranglers 105 2 188 10.01.2023 10:27 AM
Ostatni post: EVENo
  VI Specjalny Mychartsowy Top thestranglers 76 1 910 02.11.2021 02:12 PM
Ostatni post: stokrotka
  V Specjalny Mychartsowy Top thestranglers 109 3 753 11.08.2020 11:09 PM
Ostatni post: Kondziowsky
  III Specjalny Mychartsowy Top thestranglers 72 5 120 27.03.2018 08:12 AM
Ostatni post: AKT!
  II Specjalny Mychartsowy Top thestranglers 53 6 431 05.01.2017 03:17 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Specjalny Mychartsowy Top thestranglers 101 13 909 19.09.2015 03:45 PM
Ostatni post: Rincewind

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości