Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IV Specjalny Mychartsowy Top
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 803
Dołączył: Jun 2007
Post: #201
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Nie jestem pewien, czy będę gotów, a mi się nie spieszy, więc poszukaj na tą datę kogoś innego.
14.06.2019 07:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 171
Dołączył: Dec 2014
Post: #202
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
O, spoko, nawet kogoś razy dwa. Icon_biggrin3
Bo pewnie będzie to duet na liście.
14.06.2019 07:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 803
Dołączył: Jun 2007
Post: #203
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Ciekawe, jak się dogadają, bo muzycznie to im średnio po drodze.
14.06.2019 07:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 171
Dołączył: Dec 2014
Post: #204
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Z tego co pamiętam to dziobas zostawi neo wybór.
14.06.2019 07:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #205
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Ciekawe, Kajmanie, bo mnie ten konkurs od co najmniej 14 lat wciąż jara Icon_wink no, ale de gustibus...
14.06.2019 11:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #206
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
(13.06.2019 07:50 PM)thestranglers napisał(a):  Miszony, na pewno jeśli zagłosuje w bieżącym topie...

http://www.mycharts.pl/showthread.php?tid=27152&page=23
Na bank zagłosuję na Tinę T. i w razie czego jestem gotowy do przedstawenia kolejnego podmiotu jakThestranglers da znać
14.06.2019 12:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #207
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Mnie Girls Aloud też by pasowały. I Britney byłaby ciekawa na pewno. I Arcade Fire <3 I z popowych rzeczy jeszcze Katy Perry, choć mniej.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.06.2019 12:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #208
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Britney ciekawa? Oj, juz widze te glosy oburzenia...
14.06.2019 12:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #209
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
mycharts żyje przecież popem bardziej niż alternatywą od dobrych kilku lat -- zastanawiam się tylko, dlaczego wciąż większość podmiotów tych topów stanowią jednak zespoły rockowe Icon_wink jestem za przełamaniem tego trendu w każdym razie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.06.2019 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #210
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Nieprawda, ze bardziej, aczkolwiek widac pewna tendencje (rozpoczeta na dobre chyba od pojawienia sie Gasparda).
No ja staram sie przelamywac, ale nie wiem czy to sie podoba Icon_razz2
Brakuje propozycji Grzeska czy Gasparda, oni daliby czadu Icon_sad
Swoja droga, tak sie zastanawiam - czy mozna byloby kiedys oddac komus swoj typ w prezencie?
14.06.2019 01:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 100
Dołączył: Dec 2009
Post: #211
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
AKT! napisał(a):zastanawiam się tylko, dlaczego wciąż większość podmiotów tych topów stanowią jednak zespoły rockowe
Może dlatego, że koniec końców szeroko pojęty rock trafia najbardziej w gusta największej ilości słuchaczy? Przecież ten gatunek ma tyle odmian i twarzy, że trudno by było je wyliczyć. Jest wielowymiarowy i prawie każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

WOLNE MEDIA!!!
14.06.2019 02:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #212
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
czy ja wiem? nie neguję siły rocka jako motora muzyki w xx wieku, ale raz, że na tę chwilę jest już trochę reliktem przeszłości i trudno mu będzie wrócić do gry z czymś nowym, a dwa, że jednak bardzo często funkcjonuje w kontekście wykluczającym, co, zdaję sobie sprawę, nie jest wpisane w jego naturę, ale często jest w taki sposób przekazywane dalej właśnie przez słuchaczy; myślę, że bogactwo odmian popu czy hip-hopu jest porównywalne z rockiem; jakbyśmy pogadali z dzisiejszymi nastolatkami czy 20-latkami, z pewnością ich spektrum muzyczne byłoby znacząco mniej rockowe, nawet jeśli szanują beatlesów

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.06.2019 02:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 518
Dołączył: Aug 2008
Post: #213
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
AKT! napisał(a):z pewnością ich spektrum muzyczne byłoby znacząco mniej rockowe, nawet jeśli szanują beatlesów
W tym momencie przypomina mi się anegdotka przytoczona przez Borysa Dejnarowicza, który kilkanaście lat temu był DJ-em na zabawie sylwestrowej. W pewnym momencie podeszła do niego blondlalunia i żując gumę zapytała, czy mógłby zagrać coś bardziej znanego.
To coś "mało znane" to byli Beatlesi...

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
14.06.2019 03:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #214
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Pytanie jeszcze jaki to byl utwor Żuczków Icon_smile
Rock juz mial taki kilkuletni kryzys, ale wtedy jednoczesnie przyszly fale nu-metalu, symfonicznego rocka/metalu oraz indie rocka. Obecny kryzys zdaje sie byc jednak powazniejszy. A w sumie wystarczyloby znow grac jak w 2003 roku i po problemie Icon_wink Choc czy na pewno?...
A znaja lepiej pop i hip-hop, bo tym glownie karmia mlodziez media.
A co masz na mysli piszac o "kontekscie wykluczajacym"? Bo ja od razu mysle o bucach, co uwazaja, ze sa lepsi, bo sluchaja Metalliki i Pink Floydow, a nie Britney i Rihanny.
14.06.2019 03:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 100
Dołączył: Dec 2009
Post: #215
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Nie zapominajmy o całym szerokim nurcie indie-rocka, który choć dla wielu w obecnej postaci ma mało wspólnego z tym gatunkiem, to jednak cały czas pozostaje w jego orbicie. I nie jestem pewien czy ma się tak źle jak piszecie.
Co innego, że młodzi słuchają głównie hh i ewentualnie popu (tu bardziej dziewczyny). Po prostu takie mamy czasy. Ale, tak jak zostało napisane, sporo młodych ludzi bardzo szanuje rockowe klasyki, mimo że może na co dzień słuchają czegoś innego.
A co do odmian hh, a już w ogóle popu, to nie żartuj, AKCie Icon_smile Pop ma porównywalną liczbę odmian jak rock? Jestem ciekawy takich wyliczeń Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.06.2019 03:50 PM przez neo01.)
14.06.2019 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 518
Dołączył: Aug 2008
Post: #216
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Myślę, że pop ma nawet więcej odmian.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
14.06.2019 04:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #217
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
prz_rulez napisał(a):A co masz na mysli piszac o "kontekscie wykluczajacym"? Bo ja od razu mysle o bucach, co uwazaja, ze sa lepsi, bo sluchaja Metalliki i Pink Floydow, a nie Britney i Rihanny.
można to tak uprościć, ale chodzi mi bardziej o to, że rockowy kanon bardzo często jest zamknięty, czasem nawet na swoje własne dzieci o nieco innej odmianie, na flirty z popem, na artystyczny pop; może odnoszę takie wrażenie, bo kanon polskiej muzyki rozrywkowej jest paradoksalnie oparty o rocka, co uparcie kultywuje Trójka i ich TWC, zachód ma z tym mniejszy problem Icon_wink

neo01 napisał(a):Nie zapominajmy o całym szerokim nurcie indie-rocka, który choć dla wielu w obecnej postaci ma mało wspólnego z tym gatunkiem, to jednak cały czas pozostaje w jego orbicie.
i on też niestety szoruje od pewnego czasu brzuchem o ziemię Icon_sad im bardziej w stronę popu, tym lepiej to wypada -- stety-niestety

neo01 napisał(a):A co do odmian hh, a już w ogóle popu, to nie żartuj, AKCie Icon_smile Pop ma porównywalną liczbę odmian jak rock? Jestem ciekawy takich wyliczeń Icon_smile
teraz nie mam czasu, ale chętnie do tego wrócę Icon_smile sam nie jestem pewien skali, ale to ciekawe!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.06.2019 04:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #218
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
(14.06.2019 01:36 PM)AKT! napisał(a):  zastanawiam się tylko, dlaczego wciąż większość podmiotów tych topów stanowią jednak zespoły rockowe Icon_wink

Błędne traktowanie popu i rocka jako zbiorów rozłącznych - np. Queen to jeszcze nie pop? Co gra Edyta B.? Icon_wink
No i jednak nie powiedziałbym, żeby element "popowy" aż tak przeważał na mycharts. Sporo użytkowników to słuchacze Trójki / rocka od dekad i zgłasza wykonawców, na których się "wychowała" muzycznie.

(14.06.2019 02:53 PM)AKT! napisał(a):  myślę, że bogactwo odmian popu czy hip-hopu jest porównywalne z rockiem

Tylko w przypadku popu odnoszę wrażenie, że to bogactwo w dużo większym stopniu, niż przy innych gatunkach, jest jakby zapożyczone z sąsiednich gatunków.

(14.06.2019 03:37 PM)prz_rulez napisał(a):  Pytanie jeszcze jaki to byl utwor Żuczków Icon_smile
Rock juz mial taki kilkuletni kryzys, ale wtedy jednoczesnie przyszly fale nu-metalu, symfonicznego rocka/metalu oraz indie rocka.
"Symfoniczny" metal i kolejne "odrodzenia rocka" fundowane przez pseudo-indie zespoły to akurat chyba najjaskrawszy objaw kryzysu i rozkładu rocka. Icon_wink Nie żeby to drugie nie przyniosło paru fajnych płyt/piosenek, ale to wszystko okazało się ślepą uliczką, która zabiła resztki innowacji w zakresie w miarę popularnego rocka. Coś tam nowego w tej dekadzie próbowali osiągnąć Swans, i to tyle. A reszta gra...
Cytat:...jak w 2003 roku
Icon_wink

Cytat:A co masz na mysli piszac o "kontekscie wykluczajacym"? Bo ja od razu mysle o bucach, co uwazaja, ze sa lepsi, bo sluchaja Metalliki i Pink Floydow, a nie Britney i Rihanny.

Wydaje mi się, że dokładnie o to chodziło.

(14.06.2019 03:48 PM)neo01 napisał(a):  Nie zapominajmy o całym szerokim nurcie indie-rocka
No to jak "indie rock" jest szeroki, to jest i równie szeroki "indie pop" z drugiej strony barykady. Icon_wink

Cytat:Pop ma porównywalną liczbę odmian jak rock? Jestem ciekawy takich wyliczeń Icon_smile

W sumie trochę tych podgatunków popu jest:
https://rateyourmusic.com/genre/pop

Ciekawe, o ilu z nich w ogóle słyszałeś wcześniej. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.06.2019 04:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #219
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Jednak nie wytrzymałem xD

RYM wyróżnia 51 bezpośrednich podgatunków rocka, 37 hip-hopu i 61 popu, przy założeniu, że dance, punk, folk, R&B i metal to osobne rodziny muzyczne. Jeśli zaś policzymy jeszcze podgatunki podgatunków otrzymamy taki wynik:
hip-hop: 52
pop: 122 (61+53+8)
rock: 77 (nie licząc punku i metalu), 96 (z punkiem), 154 (z punkiem i metalem)
(orientacyjnie, mogłem coś przeoczyć lub policzyć dwukrotnie)

Podstawowe drzewo wygląda tak:
HIP-HOP:
Abstract Hip Hop
Arabesque Rap
Bongo Flava
Bounce
Chopped and Screwed
Christian Hip Hop
Cloud Rap
Comedy Rap
Conscious Hip Hop
Country Rap
Crunk
Dirty South
Disco Rap
East Coast Hip Hop
Emo Rap
Experimental Hip Hop
French Hip Hop
Genge
G-Funk
Hardcore Hip Hop
Hiplife
Hyphy
Instrumental Hip Hop
Japanese Hip Hop
Jazz Rap
Latin Rap
Miami Bass
Mobb Music
Nerdcore
Political Hip Hop
Pop Rap
Snap
Southern Hip Hop
Trap Rap
Turntablism
UK Hip Hop
West Coast Hip Hop

POP:
Adult Contemporary
Ambient Pop
Arabic Pop
Art Pop
Balkan Pop-Folk
Baroque Pop
Bitpop
Blue-Eyed Soul
Boy Band
Brill Building
Bubblegum
Cambodian Pop
CCM
Classical Crossover
Country Pop
C-Pop
Dance-Pop
Dangdut
Dansbandsmusik
Dansktop
Easy Listening
Electropop
Europop
Flamenco Pop
Folk Pop
French Pop
Girl Group
Glitch Pop
Indian Pop
Indie Pop
Italo Pop
Jazz Pop
J-Pop
K-Pop
Latin Pop
Nederpop
New Romantic
Palingsound
Persian Pop
Pop Ghazal
Pop Raï
Pop Rock
Pop Soul
Pop Sunda
Progressive Pop
Psychedelic Pop
Rabiz
Rigsar
Rumba catalana
Russian Chanson
Schlager
Sertanejo universitário
Shibuya-kei
Sophisti-Pop
Sunshine Pop
Synthpop
Teen Pop
Traditional Pop
Turkish Pop
V-Pop
Yé-yé

ROCK:
Acoustic Rock
Afro-Rock
Alternative Rock
Andean Rock
AOR
Art Punk
Art Rock
Blues Rock
British Rhythm & Blues
Christian Rock
Comedy Rock
Country Rock
Dark Cabaret
Deutschrock
Emo
Experimental Rock
Folk Rock
Funk Rock
Garage Rock
Glam Rock
Hard Rock
Heartland Rock
Industrial Rock
Jam Band
Jazz-Rock
Latin Rock
Math Rock
Metal
Mod
New Wave
Noise Rock
Pop Rock
Post-Hardcore
Post-Punk
Post-Rock
Progressive Rock
Proto-Punk
Psychedelic Rock
Pub Rock
Punk Rock
Rap Rock
Rock & Roll
Rock Opera
Rock urbano español
Roots Rock
Southern Rock
Sufi Rock
Surf Music
Symphonic Rock
Zamrock
Zolo

Zajrzałem na Wikipedię, ale jest znacznie mniej kompetentna w tym zakresie.

Artur.O napisał(a):Błędne traktowanie popu i rocka jako zbiorów rozłącznych - np. Queen to jeszcze nie pop? Co gra Edyta B.? Icon_wink
ojej, tak! <3

Artur.O napisał(a):No i jednak nie powiedziałbym, żeby element "popowy" aż tak przeważał na mycharts. Sporo użytkowników to słuchacze Trójki / rocka od dekad i zgłasza wykonawców, na których się "wychowała" muzycznie.
ale proporcje trochę się zmieniły kilka lat temu

Artur.O napisał(a):Tylko w przypadku popu odnoszę wrażenie, że to bogactwo w dużo większym stopniu, niż przy innych gatunkach, jest jakby zapożyczone z sąsiednich gatunków.
owszem, trochę tak jest, bo pop jest takim metagatunkiem zbierającym całą muzykę rozrywkową

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.06.2019 05:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #220
RE: IV Specjalny Mychartsowy Top
Ja naprawdę nie rozumiem co Wy chcecie sobie nawzajem udowodnić. Przecież od dekad wiadomo, że heavy metal jest jedynym słusznym gatunkiem muzycznym. Nie ma co się kłócić jaka muzyka na świecie jest najlepsza, bo ja już powiedziałem jaka jest najlepsza.

Radio Epsilon
14.06.2019 06:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  VIII Specjalny Mychartsowy Top thestranglers 199 1 441 19.03.2024 09:42 AM
Ostatni post: AKT!
  VII Specjalny Mychartsowy Top thestranglers 105 2 299 10.01.2023 10:27 AM
Ostatni post: EVENo
  VI Specjalny Mychartsowy Top thestranglers 76 1 962 02.11.2021 02:12 PM
Ostatni post: stokrotka
  V Specjalny Mychartsowy Top thestranglers 109 3 866 11.08.2020 11:09 PM
Ostatni post: Kondziowsky
  III Specjalny Mychartsowy Top thestranglers 72 5 371 27.03.2018 08:12 AM
Ostatni post: AKT!
  II Specjalny Mychartsowy Top thestranglers 53 6 496 05.01.2017 03:17 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Specjalny Mychartsowy Top thestranglers 101 14 246 19.09.2015 03:45 PM
Ostatni post: Rincewind

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości