Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top Stacji Radiowych - propozycja
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #21
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
kajman napisał(a):Wprawdzie tylko 2,5 godziny w tygodniu, ale zawsze.
Ciekawe kiedy wypadają te 2,5 godziny Icon_wink

Radio Epsilon
31.05.2019 08:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
W piątek:
19.11-19.56
20.07-20.56
21.07-21.54
No wyszło nawet trochę mniej. Przy czym czasem może być minuta w jedną lub drugą stronę.
31.05.2019 09:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #23
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
przy okazji spytam: czy Grzesiek Hofman ma jeszcze audycję w Trójce?
31.05.2019 09:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #24
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
(31.05.2019 09:08 PM)kajman napisał(a):  W piątek:
21.07-21.54
No wyszło nawet trochę mniej. Przy czym czasem może być minuta w jedną lub drugą stronę.
Nigdy nie słuchasz pierwszego miejsca? Icon_eek

Radio Epsilon
31.05.2019 10:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #25
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
(31.05.2019 09:54 PM)thestranglers napisał(a):  przy okazji spytam: czy Grzesiek Hofman ma jeszcze audycję w Trójce?
Hoffmann?
ma gdzieś po północy z wtorku na środę. GH+
dawno nie słuchałem, a kiedyś się zdarzało.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
31.05.2019 10:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
EVENo napisał(a):Nigdy nie słuchasz pierwszego miejsca?
O 21.54 wchodzi Czajek, a potem koszmarne ABC.
31.05.2019 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #27
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
kajman napisał(a):19.11-19.56
20.07-20.56
21.07-21.54
Coś tu jest nie tak. Po 21 tak jak po 19 jest serwis sportowy, czyli 2-3 minuty później kończą się reklamy niż po 20 Icon_wink

OK, to oficjalnie:
1. Program III PR
2. TOK FM
3. Antyradio
4. Radio Rzeszów

WOLNE MEDIA!!!
31.05.2019 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #28
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
kajman napisał(a):O 21.54 wchodzi Czajek, a potem koszmarne ABC.
Radio internetowe ma opóźnienie, ale nie wiedziałem, że aż takie Icon_razz2

Radio Epsilon
31.05.2019 10:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #29
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
Dziękuję Jacku! I właśnie dlatego mój czas antenowy w Trójce (radio mam nastawione tylko na tę stację) to:
Poniedziałek - czwartek maksymalnie od 6:00 do 7:40, plus niedziela 8:00 - 9:00 i 17:00 - 19:00, sporadycznie włączam na sygnał czasowy i serwisy, w tym sportowy oczywiście.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.06.2019 06:03 AM przez thestranglers.)
01.06.2019 06:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #30
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
Czyli Manna nie lubisz?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.06.2019 10:06 AM przez Yacy.)
01.06.2019 10:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #31
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
nie cierpię, myślałem, że o tym już tu wspominałem Icon_wink
01.06.2019 10:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #32
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
To wychodzi na to, że ja słucham tutaj najwięcej radia Icon_biggrin

1. Polskie Radio Program Trzeci
2. Radio Wrocław
3. Muzyczne Radio Jelenia Góra
4. Polskie Radio Program Pierwszy
5. Radio Orbit
6. Radio Plus Legnica
7. Radio Opole
8. RMF FM
9. Radio Zet
10. Radio Złote Przeboje
01.06.2019 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
Tomekk napisał(a):To wychodzi na to, że ja słucham tutaj najwięcej radia Icon_biggrin
...Chcialbys.
Ale za glosy bardzo dziekuje.
01.06.2019 04:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #34
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
U mnie z radiem jest/było tak:

Eska Rock - często słuchana w latach 2011-2013, dzięki czemu trochę mi przyswoiła część kanonu "rocka". Potem się wycofała z większości miast, więc i ja ją rzuciłem.
Czwórka - podsłuchiwana mniej lub bardziej od 2010 do chyba 2016 roku z niemalejącą fascynacją, różne ich audycje - potem i ona znikła z eteru (swoją drogą, mimo wszystko dziwi, że jako pierwszy w tym temacie w ogóle ją wymieniam...).
Radio Szczecin - wyłącznie w samochodzie, jako stacja popowa lepsza od Zet/RMF (trochę bogatsza playlista, audycje), no i lokalna. Czasem jakaś Trójka albo ZP zamiast niej.
Jeszcze dawniej Eska/Maxxx (dawny)/RMF FM, nigdy Zet. Radiostacji/Planety nigdy na dobre nie zaznałem, obecnie to nie jest radio.

Tak więc nie mam na co głosować. xD

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.06.2019 02:36 PM przez Dobromiera.)
02.06.2019 02:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #35
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
Jedyna moja styczność z radiem to praca. Najpierw było Radio Zet - dramat. Suche żarty, te same piosenki, nienajwyższych lotów w kółko. Zaciskam zęby, jak słyszę "Fading" czy "Speechless"... obecnie Radio Złote Przeboje - poczucie humoru prezenterów straszne, muzyka również się powtarza w kółko, ale to akurat takie piosenki, do których się zawsze miło wraca, mimo iż się słyszało milion razy.

Ostatnio nie miałem telefonu ze Spotify kilka dni i byłem skazany na radio, Boże drogi, co to był za koszmar.
02.06.2019 02:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #36
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
Artur.O napisał(a):(swoją drogą, mimo wszystko dziwi, że jako pierwszy w tym temacie w ogóle ją wymieniam...).
O kurcze, sam zapomniałem o Czwórce. To znaczy, po wysłaniu swoich "głosów" przypomniałem sobie o niej, ale już zapomniałem o tym napisać Icon_razz2 Na dobrą sprawę jej nie słucham, ale wiem, że trzyma wysoki poziom audycji.

Radio Epsilon
02.06.2019 03:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #37
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
W moim przypadku tak jak u większości z Was słucham LP3. Oprócz tego w drodze do szkoły też słucham Trójki (ok. 7:50 leci krótki program, w którym są przedstawiane aktualne wiadomości ze świata muzycznego, nazywa się chyba Muzyczny Rozkład Jazdy). W domu lecą albo Złote Przeboje, albo Meloradio (kiedyś ZET Gold), albo RMF FM.
02.06.2019 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
Strasznie słabo u was z tymi stacjami radiowymi Icon_eek A wcale nie odczuwam, żeby wasze playlisty były wyjechane w kosmos (no, może poza Grześkiem Icon_lol).
Ja mam problem z tym zestawieniem, to znaczy i mam problem, i nie mam problemu. Z jednej strony przez ostatnich 10 lat miałem do czynienia z masą stacji z całego świata, z drugiej - ostatnio wybitnie siedzę na polskim poletku i nie za bardzo chce mi się z niego ruszać...
02.06.2019 07:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
Okej, spróbuję stworzyć zestawienie...

01 Trójka
02 Tok FM
03 RMF Classic
04 Jedynka
05 Val 202 [Słowenia]
06 Radiožurnál [Czechy]
07 BBC Radio 2 [Wielka Brytania]
08 Radio Prvi [Słowenia]
09 Extra FM [Chorwacja]
10 Radio Rumantsch [Szwajcaria]
11 Radio Sljeme [Chorwacja]
12 HR1 [Chorwacja]
13 TRT FM [Turcja]
14 Rádio FM [Słowacja]
15 Muravidéki Magyar Rádió [Słowenia]
16 FM4 [Austria]
17 Horizont [Bułgaria]
18 Czwórka
19 Vox FM
20 Rádio Slovensko [Słowacja]

Numer jeden - niezmienny od lat i nawet polityka nie ma na to wpływu.
Numer dwa - zaskakująco świeży nabytek, choć bezpośredni dostęp w eterze mam do niego jedynie w Krakowie (i, oczywiście, w Internecie). Paradoksalnie wzięło mnie na słuchanie polskiego gadania podczas pobytu w Chorwacji. I, cóż, statystycznie więcej czasu spędzam obecnie słuchając Tok FM niż Trójki...
Numer trzy - na to radio z kolei wzięło mnie przy pisaniu ostatniej pracy dyplomowej. Całkiem nieźle się do tego pisało Icon_wink A także zasypiało. No i ogromnym plusem było to, że RMFon pozwala na scrobblowanie do last.fma (chociaż czasami były z tym problemy...). Obecnie trochę mniej, bo jednak Spotify daje więcej możliwości wyboru.
Jedynka - przegrywa nie tylko z młodszą koleżanką, ale i z dwoma komercyjnymi (powiedzmy) polskimi stacjami, niemniej jednak muszę pochwalić za nocny blok - od 22 do 2 miewają naprawdę fajne audycje. Regularnie słucham "Polskę i świat".
Dalej sporo stacji zagranicznych, których jednak nie słuchałem od co najmniej kilku miesięcy. Val 202, nie zawsze świetnie, ale odbierałem w Zagrzebiu (przyznam, że było to specyficzne uczucie - odbierać w stolicy jednego kraju radio publiczne drugiego). Podobnie z pierwszym programem (+ jeszcze kilkoma innymi stacjami). Ogólnie wydaje mi się, że słoweńskie radio publiczne jest nieco ciekawsze niż chorwackie - choć i tak do Trójki, a nawet Jedynki, startu nie mają (aczkolwiek Val 202 puszcza trochę interesującej alternatywy). Z chorwackich zaś paradoksalnie wolałem lokalne, zagrzebskie Radio Sljeme niż chorwacką jedynkę niż dwójkę. Specjalną kategorią jest Extra FM, pierwsze zagrzebskie radio grające... turbofolk Icon_lol Na dłuższą metę irytujące (coś jak bałkański Vox), ale na krótszą... Genialne! Co poza tym... Czeski "Radiožurnál" nie grzeszy jakąś wybitną muzyką, ale informacyjnie ma naprawdę ciekawą ramówkę - kiedyś słuchałem dość regularnie, obecnie raczej tylko przejeżdżając przez Czechy we Flixbusie. BBC Radio 2 daję trochę "za zasługi", bo już dawno nie słuchałem, ale swego czasu uważałem je za "drugie w Europie radio po Trójce". Radio Rumantsch nie jest może jakąś GENIALNĄ stacją, ale jak na tak mały obszar językowy daje radę! No i jest w romansz Icon_mrgreen TRT FM gra głównie komercyjną muzykę turecką, ale jest tam jakaś różnorodność + czasem jakieś ciekawe wywiady itd. Fajne w kontekście nauki języka. Rádio FM to chyba ostatnia świeżynka u mnie - odbieram ją w... Krakowie Icon_lol Gra dość specyficzną alternatywę. Dodatkowo, raczej z sentymentu, bo już nie słuchałem od paru lat, na 20 Rádio Slovensko - trochę jak Radiožurnál. Węgierskojęzycznego Muravidéki nie odbierałem w Zagrzebiu - jeszcze za daleko do Lendawy - ale zdarzyło mi się go słuchać. Całkiem fajna muzyka - szkoda, że bardzo rzadko leci coś innego (osobiście pamiętam tylko raz Abbę), a słoweńskie utwory są tam jak yeti - niby ktoś je słyszał, ale nie wiadomo kiedy i gdzie. FM4 to radio, którego słucham głównie podczas pobytu w Wiedniu - sporo nieoczywistej alternatywy. Co do Horizont, to mam trochę podobny problem z bułgarskim, jak AKT! z hiszpańskim (pomimo tego, że moja pierwsza poważna praca była głównie w tym języku), ale muszę uczciwie przyznać, że Horizont jest jedną z najbardziej eklektycznych stacji, jakie znam. Pod koniec rankingu Czwórka (nie jest zła, ale za dużo pewnego rodzaju alternatywy, a starej, dobrej edukacji rodem z Biski bardzo mało) i Vox Fm (wygrywa z Zetkami, RMF-ami i wszystkimi innymi tego typu).
Ogólnie słuchanych przeze mnie stacji w ciągu ostatnich 10 lat było więcej, ale opowiadanie o każdej z nich zajęłoby naprawdę sporo czasu...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.11.2019 11:21 PM przez prz_rulez.)
02.06.2019 09:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #40
RE: Top Stacji Radiowych - propozycja
prz_rulez napisał(a):Muravidéki Magyar Rádió [Słowenia]
Wow, a cóż to za rewelacja? Takie kwiatki pokazują, że świat geograficznie jest dużo bardziej skomplikowany, niż pokazuje to mapa, skoro w Słowenii jest potrzebne węgierskie radio. Ostatnio z resztą razem z kumplem interesujemy się takimi rejonami Europy, powiedzmy, że podobnymi do Śląska, czyli gdzie mapa mówi jedno, ale kultura i język już niekoniecznie Icon_biggrin O Węgrach na Słowenii jednak jeszcze nie słyszałem. Muszę poczytać więcej o tej Lendawie.

Radio Epsilon
02.06.2019 09:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Parytet polskich nagrań w stacjach radiowych i co dalej? thestranglers 14 3 415 23.02.2020 07:21 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości