Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
stacje radiowe
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #41
RE: stacje radiowe
Też mogę odbierać w domu Słowację (dwie stacje radiowe), ale jakość jest bardzo słaba.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
07.03.2019 12:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
RE: stacje radiowe
RMF na stronie streamingowej RMFon.pl wypuścił specjalne stacje z okazji piętnastolecia RMF Maxxx. Możemy się dzięki nim przenieść do wybranego roku.
Pomysł całkiem ciekawy. No i... zestaw z roku 2004 jest jeszcze całkiem słuchalny Icon_razz2
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.07.2019 01:46 PM przez prz_rulez.)
18.07.2019 01:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #43
RE: stacje radiowe
A przypadkiem nie chodzi tu o RMF Maxxx?
18.07.2019 01:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: stacje radiowe
Oczywiscie, ze tak! Cytujac pania Ewe Bem: "mowie tak, mysle nie" Icon_razz2
Naprawde w porzadku slucha mi sie rocznika 2004, jedynie tagowanie do last.fma mogloby miec sensowniejszy format.
Ktos pisal o tym, by w Polsce powstala stacja hip-hipowa - no wiec okazuje sie, ze w 2004 roku na falach RMF Maxxx bylo naprawde sporo takiej muzyki, glownie amerykanskiej, ale nie tylko. Inna sprawa, ze wtedy ta muzyka byla znacznie bardziej melodyjna niz dzis.
18.07.2019 01:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: stacje radiowe
1) (Do tych, którzy natknęli się w ostatnich tygodniach na Jedynkę) Jak się wam podobają nowe dżingle w Jedynce? Bo mi, szczerze mówiąc, nie za bardzo Icon_rolleyes
2) (Do tych, którzy słuchają od czasu do czasu Tok FM) Jakie są wasze wrażenia ze słuchania tej stacji? O ile doceniam warstwę społeczno-kulturalną tego radia, o tyle coraz bardziej mam dosyć ciągłej jazdy po jednej tylko partii (wiadomo której). Dodatkowo podczas jednej z debat (moim zdaniem słusznie) wstali i wypowiedzieli się siedzący na sali przedstawiciele Konfederacji, że są przez tę stację ignorowani w debatach. To, że nie podoba się komuś program partii nie oznacza, że należy ją od razu cenzurować Icon_confused Tym bardziej, że akurat Konfederaci często sami się podkładają w wywiadach...
3) (Do tych, którzy telefonowali kiedyś do Trójki) Czy udało wam się kiedykolwiek dodzwonić do Trójki? Dzisiaj próbowałem po raz kolejny z nadzieją, że może uda mi się wygrać książkę, ale oczywiście albo zajęte, albo "abonent chwilowo niedostępny". W historii udało mi się tylko raz, podczas konkursu w notowaniu 777 LP3, ale to są tak zamierzchłe czasy, że się nie liczą.
06.10.2019 01:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #46
RE: stacje radiowe
prz_rulez napisał(a):3) (Do tych, którzy telefonowali kiedyś do Trójki) Czy udało wam się kiedykolwiek dodzwonić do Trójki? Dzisiaj próbowałem po raz kolejny z nadzieją, że może uda mi się wygrać książkę, ale oczywiście albo zajęte, albo "abonent chwilowo niedostępny". W historii udało mi się tylko raz, podczas konkursu w notowaniu 777 LP3, ale to są tak zamierzchłe czasy, że się nie liczą.
Kumpel w tym tygodniu się dodzwonił i wygrał płytę.

Radio Epsilon
06.10.2019 02:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #47
RE: stacje radiowe
Udaje mi się często dodzwonić do Kuby w jego południowych audycjach, w trakcie ZD3 też się udaje. Co do konkursów stricte telefonicznych (których jak na lekarstwo) to ze zmiennym szczęściem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.10.2019 09:48 AM przez thestranglers.)
06.10.2019 09:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: stacje radiowe
To zazdroszczę. Ja łapię sygnał dopiero wtedy, gdy jest dawno po ptakach :/
06.10.2019 10:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #49
RE: stacje radiowe
Mam swoje sposoby od lat, np. do Radia Zet dodzwaniałem się swego czasu z tarczowego telefonu: pamiętam tam świetny konkurs Mariusza Rokosa, gdzie trzeba było odgadnąć 15 początków utworów.
06.10.2019 10:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: stacje radiowe
Wczesniej jeszcze byla taka zabawa, ze trzeba bylo odgadnac 10 utworow, albo wykonawcow, albo tytuly piosenek. Czy to nie byly przypadkiem Piatki na piatki w Radiu Zet? Ale chyba jednak cos innego. Fajne to bylo.
A jakie to sa sposoby, podzielisz sie? Icon_biggrin
06.10.2019 11:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #51
RE: stacje radiowe
Odpowiednio wcześniej zacząć. Icon_lol

prz_rulez napisał(a):Czy to nie byly przypadkiem Piatki na piatki w Radiu Zet? Ale chyba jednak cos innego. Fajne to bylo.
Pamiętam, że to było w sobotę jakoś po 14:00. Można było sobie wybrać płytę z danego zestawu, wtedy zgarnąłem To The Faithful Departed, What's The Story Morning Story? i The Big Picture.
06.10.2019 11:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: stacje radiowe
Wow, graty. Co prawda spóźnione o jakieś 20 lat, ale who cares Icon_lol
Wydawało mi się, że zadzwoniłem wystarczająco wcześnie. Wydawało mi się...
Ale wiesz... Nie zawsze jest tak, że przy omawianiu jakiejś książki od razu ją rozdają - można zaliczyć niezłą wtopę Icon_lol Ale w sumie do odważnych świat należy - podobno...
06.10.2019 12:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kacper3100 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Oct 2016
Post: #53
RE: stacje radiowe
(06.10.2019 11:16 AM)prz_rulez napisał(a):  Wczesniej jeszcze byla taka zabawa, ze trzeba bylo odgadnac 10 utworow, albo wykonawcow, albo tytuly piosenek. Czy to nie byly przypadkiem Piatki na piatki w Radiu Zet? Ale chyba jednak cos innego. Fajne to bylo.
A jakie to sa sposoby, podzielisz sie? Icon_biggrin

To jest konkurs programu "ZET na punkcie muzyki", którego można posłuchać w sobotę od 21:00.
06.10.2019 01:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: stacje radiowe
Nie nie, to była stara zabawa z końca lat dziewięćdziesiątych
-----------------------------
Z piątku na sobotę u Hirka Wrony w Trójce poleciał Young Igi z "Układanką". Nie byłoby to w sumie specjalnie dziwne, poza tym, że na featuringu była Margaret. Zastanawiam się, czy był to jej debiut na antenie Trójki, czy było może coś z Mattem Duskiem...
17.11.2019 11:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: stacje radiowe
Z Duskiem to nawet w zestawie była. Sam na nich głosowałem.
17.11.2019 11:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
RE: stacje radiowe
O proszę. Czyli coś przeoczyłem. To fajnie, że chociaż w takim wydaniu jej nie olali.

------------------------

Czy ktoś słucha może radia DI.FM?
Sporo kategorii elektronicznych, od chilloutu po hardcore. Ja raczej sięgam po te chilloutowe i loungowe. Pamiętam, że w "vocal chillout" leciało kiedyś "Memories" Within Temptation Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.11.2019 12:58 AM przez prz_rulez.)
17.11.2019 11:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #57
RE: stacje radiowe
Kolejna dobra stacja z muzyką klubową, którą słucham już od jakiegoś czasu znika z eteru. Tym razem chodzi o czeskie Radio Helax, które ma zostać zastąpione przez Radio Blanik.

https://digital.rozhlas.cz/skonci-dalsi-...ik-8286060

Radio Blanik jest odbierane głównie w zachodnich i środkowych Czechach, na wschodzie ma kilka mniejszych nadajników. Nadajnik Helaxu to ponad 40 kW mocy emisyjnej, co daje duży zasięg terytorialny i obejmuje także tereny w Polsce (głównie woj. śląskie, choć nie tylko, są sygnały o odbiorze tej stacji z nieco dalszych rejonów). W playliście Radia Blanik dominuje muzyka z lat 80-tych, jednak można spotkać na niej i utwory z późniejszych dekad.

https://radioblanik.cz/playlist

W mojej ocenie jest to powtórka z 2013 roku, kiedy to Planetę FM zastąpiono Radiem Zet Gold. Tyle tylko, że w tym przypadku rozgłośnia ma dosyć liczne grono słuchaczy, podczas gdy Planeta była konsekwentnie rujnowana przez właściciela i w konsekwencji wyrzucona z eteru w 2013 roku. Helax to ostatnia nadająca w regionie śląskim - choć po czeskiej stronie granicy - stacja radiowa na antenie której pojawiają się audycje z muzyką klubową. Nie powiem - lubię od czasu do czasu posłuchać Heleny Vondráčkovej czy Karela Gotta i innych podobnych wykonawców. Ale w mojej ocenie stacji radiowych nadających utwory z lat 80-tych i 90-tych jest zdecydowanie za dużo.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.09.2020 10:35 PM przez kolej_grzesiek.)
03.09.2020 10:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości