Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 944 - 12.04.2009
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 944 - 12.04.2009
Ciekawe ile osób, pomimo pięknego marszu White Lies, obstawiało, że "Battle For The Sun" będzie na pierwszym tylko przez tydzień. Nieco gorszy tydzień niż poprzedni w połączeniu z wciąż rosnącą formą "Farewell To The Fairground" sprawiły, że nastąpiła zmiana lidera. Rosnąca forma White Lies cieszy w świetle zbliżającego się Open'era, a jest ona poparta zwyżką notowań całego albumu, który po kilku tygodniach przebijania się, w końcu dostał się na listę, i to w ładnym stylu. Na dalszych pozycjach w dziesiątce, bez zmian. Spodziewane są także obydwie nowości w dziesiątce. Po tym co zaprezentowały tydzień temu, nie powinno nikogo dziwić, że w elicie pojawiły się "... And We Dance" i "Safe At Home".

Już wiele tygodni temu, gdy nie było jeszcze wiadomo co będzie drugim singlem grupy Franz Ferdinand, mówiłem w Rockiestrze, że moim faworytem jest "No You Girls". Potem nie znalazło to swego odzwierciedlenia na liście, choć piosenką ciągle kręciła się w pobliżu wrót do listy. I w końcu udało jej się je przekroczyć. Teraz powinno już być chyba łatwiej. Shinedown zimą osiągał duże sukcesy na mojej liście, również płyta prezentowała się dobrze. Teraz, po kilku tygodniach przerwy, znowu przypomniałem sobie o zespole, za sprawą Naszej Listy 7 oraz wejścia do trójkowego zestawu "Second Chance" (z dużym opóźnieniem, bo singlem utwór ten został już kilka miesięcy temu). Ten drugi poradził sobie bardzo dobrze i zaczął się podobać bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Prawdopodobnie wkrótce nastąpi także renesans całego albumu. W końcu jakiś numer z nowej płyty Therapy? spodobał się na tyle, by wejść na listę. Nie jest niespodzianką, że dokonało tego "Enjoy The Struggle", ponieważ od początku było jednym z dwóch głównych faworytów. Nowa piosenka Plateau szybko zyskała moją sympatię. Ciekawe czy taka ballada dobrze będzie sobie radzić piękną wiosną. Debiut White Lies w płytach nie jest jedyna zmianą w składzie listy płyt. W Wielki Piątek pięknie mi w uszach brzmiał album "The Crying Light", lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Ciekawe tylko na ile skutecznie uda się bronić pozycji w "normalnych" tygodniach.

Notowanie 944:

01. 02. 03. 03. Farewell To The Fairground - White Lies
02. 01. 04. 04. Battle For The Sun - Placebo
03. 03. 10. 10. Tell Me It's Not Over - Starsailor
04. 06. 29. 29. All Nightmare Long - Metallica
05. 04. 08. 08. Underground - Armia
06. 05. 07. 07. Bullets - Archive
07. 14. 01. 01. ... And We Dance - Gasmac Gilmore
08. 13. 01. 01. Safe At Home - Starsailor
09. 07. 06. 06. Love Etc. - Pet Shop Boys
10. 09. 29. 29. The Day That Never Comes - Metallica

11. 08. 05. Zaspane poniedziałki - Kumka Olik
12. 10. 06. Wrong - Depeche Mode
13. 12. 08. Her Eyes Are Underneath The Ground - Antony And The Johnsons
14. 17. 07. That Was Just Your Life - Metallica
15. 11. 13. The Day Before The Day - Dido
16. 15. 88. M.I.A. - Avenged Sevenfold
17. 20. 22. Pussylicker - Frutti di Mare
18. 18. 11. Cisza i ogień - Coma
19. 21. 06. Victoria - The Kooks
20. 22. 06. Shining Light - Annie Lennox
21. 38. 02. Barykady - Lipali
22. 16. 12. Use Somebody - Kings Of Leon
23. 19. 18. Better - Guns N'Roses
24. 39. 03. Revelry - Kings Of Leon
25. 28. 06. Savior - Rise Against
26. 23. 13. Wola istnienia - Coma
27. 24. 09. Omen - The Prodigy
28. 25. 09. Back Of The Van - Ladyhawke
29. 26. 12. Everything - Lifehouse
30. 42. 02. Careless Whisper - Seether
31. 27. 09. My Delirium - Ladyhawke
32. 29. 06. My Lucky Day - Bruce Springsteen
33. 31. 16. Wire To Wire - Razorlight
34. 36. 12. Psychoteka - Żywiołak
35. 35. 32. Raissa - Grabaż i Strachy na Lachy
36. 34. 34. Hiszpan - Lao Che
37. 37. 04. Wars - Hurt
38. 30. 18. Rozprawa o robokach - Kazik
39. 32. 05. Ciggies - L.Stadt
40. 33. 20. Snuff - Slipknot
41. NN. 01. No You Girls - Franz Ferdinand
42. NN. 01. Second Chance - Shinedown
43. 40. 43. Carolina Drama - The Raconteurs
44. 44. 19. Tańcz! Parlando - Mirosław Czyżykiewicz
45. 45. 14. Muchomory - Maria Peszek
46. NN. 01. Enjoy The Struggle - Therapy?
47. 43. 10. Honking Antelope - Serj Tankian
48. NN. 01. Najbardziej - Plateau
49. 46. 68. Alexander - Myslovitz
50. 47. 29. Watercolor - Loaded Moses

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

41. 13. Ulysses - Franz Ferdinand
48. 03. Hang You From The Heavens - The Dead Weather
49. 09. Broken Strings - James Morrison & Nelly Furtado
50. 17. Kto tam u ciebie jest? - Nosowska

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 932:

01. 01. 31. 31. Death Magnetic - Metallica
02. 03. 07. 07. Der Prozess - Armia
03. 04. 06. 06. Goodbye To The Machine - Hurt
04. 02. 19. 06. Frutti di Mare - Frutti di Mare
05. 05. 04. 04. Jedynka - Kumka Olik
06. NN. 01. 01. To Lose My Life... - White Lies
07. NN. 01. 01. The Crying Light - Antony And The Johnsons
08. 06. 04. 04. Ladyhawke - Ladyhawke
09. 07. 08. 08. The Empyrean - John Frusciante
10. 08. 08. 08. Appeal To Reason - Rise Against

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

09. 11. 11. Nowa ex-tradycja - Żywiołak
10. 21. 21. Hipertrofia - Coma
14.04.2009 03:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Nie ukrywam, że jestem zaskoczony. Mam swoją teorie co do popularności tego kawałka, napisałem ją w temacie listy Michała, ale przecież musi coś w nich być, że są tak wysoko. Zresztą bardzo lubię to nagranie, jak i cały ich krążek. Od Placebo pewnie i tak przez kilka tyg. się nie uwolnisz, podejrzewam, że w swoim czasie będzie ich stać na powrót na pierwsze miejsce. Ale ten Gasmac pnie się do góry Icon_biggrin Sympatyczna kompozycja. Czy słabsza z Metallic w końcu wyleci z czołówki? Kumka Olik listy nie zawojowali, zgodnie z moimi przypuszczeniami. Płytę poznałem i też już napisałem o swoich odczuciach względem ''Jedynki''. Średnio i to na jeża! ''Love Etc.'' wyżej niż u mnie Icon_wink2 Płycie niestety nie udało się powalczyć o 10-tkę, szkoda. Na pewno ''Yes'' nie jest tak dobre jak epokowe Fundamental, ale jest wreszcie okazja znów się pobujać przy ich muzyce. Kings Of Leon znów na minus. U mnie właśnie poszli z listy. Zapomniał zapoznać się z Seetherem, ale już znalazłem. Z nowości te krzyżowe wypadają najlepiej. Pleteau to nie moja poezja, natomiast czwarta z nich nie znana, ale ostatnio miałem dobre wrażenia po posłuchanie jednej z ich piosenek z twojej listy, więc....
Szkoda, że Maria Peszek trzyma się ciągle w tej dolnej strefie. Tyle tyg., a jeszcze nie udało jej się pewnego pułapu przeskoczyć, ale sam mam takie nagrania np. Beautiful Future by Primal Scream. Chyba nigdy w top 40 nie byli, a na liście ponad 14 tyg.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.04.2009 03:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Rzeczywiście niespodzianka z tym numerem 1. Tym bardziej, że nie kojarze go.
Starsailor kontratakuje nowym kawałkiem. Ciekawie bedzie.
Depeche w odwrocie. Tego to sie nie spodziewałem, ale u mnie kawalek ten nie zrobi wielkiej kariery.
Wymiana Franzów i to na tej samej pozycji Icon_mrgreen Muszę zapoznac się z cała płytą.
Alexander chyba juz ostatni raz. I tak nadzwyczaj długo był, szkoda tylko, że nigdy nie dostapił zaszczytu byvia najdłużej przebywającym utworem na Twojej liśice.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
14.04.2009 04:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
 
Poniedziałki już poza dziesiątką Icon_frown
z nowości to tylko nowe Plateau na razie mi odpowiada Icon_mrgreen
żal tylko tych wypadków...
14.04.2009 04:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #5
 
ku3a napisał(a):07. 14. 01. 01. ... And We Dance - Gasmac Gilmore
Wysoko u Ciebie, u mnie po kilkutygodniowym poczekiwaniu, wypadło poza listę.
14.04.2009 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #6
 
ku3a napisał(a):01. 02. 03. 03. Farewell To The Fairground - White Lies
nr 1 świetny Icon_biggrin3
ku3a napisał(a):01. 02. 03. 03. Farewell To The Fairground - White Lies
02. 01. 04. 04. Battle For The Sun - Placebo
03. 03. 10. 10. Tell Me It's Not Over - Starsailor
08. 13. 01. 01. Safe At Home - Starsailor
09. 07. 06. 06. Love Etc. - Pet Shop Boys
pierwsza dziesiątka też bardzo dobra. Fajnie, że drugi Starsailor też do niej wskoczył.
ku3a napisał(a):41. NN. 01. No You Girls - Franz Ferdinand
bardzo mnie ucieszyła ta nowość Icon_biggrin3
14.04.2009 08:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
I już przypomniałem sobie White Lies.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
14.04.2009 08:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kaczy1993 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 430
Dołączył: Feb 2009
Post: #8
 
Już odwrót Placebo :?: Niedobrze...

Widzę że John spada na Liście Płyt także chyba już się nie doczekam solowych kawałków Icon_cry

[Obrazek: Kaczy93.gif]
14.04.2009 11:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #9
 
Z nowości chyba najbardziej podoba misie ostatnia.
Zaskoczeniem jest zmiana lidera, tym bardziej że w mojej ocenie to dwa różne światy...
Najważniejsza wiadomość tego tygodnia: awans o 2 oczka na czwarte miejsce. Icon_smile2
15.04.2009 11:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
I jeszcze jedna refleksja. Spada Coma ze swoją trzecią płytą. Była 21 tygodni, więc długo, ale chyba jest to najsłabszy wynik spośród trzech płyty Comy

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
15.04.2009 11:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
ku3a napisał(a):04. 06. 29. 29. All Nightmare Long - Metallica
...
06. 05. 07. 07. Bullets - Archive
no wreszcie wiem na jaką listę zaglądam Icon_mrgreen
Wrong już po za 10... A płyta już tuż, tuż Icon_wink2
ku3a napisał(a):24. 39. 03. Revelry - Kings Of Leon
ładnie... a u mnie ciągle 32... może za tydzien...
ku3a napisał(a):48. NN. 01. Najbardziej - Plateau
u mnie 3 oczka wyżej Icon_wink2
ku3a napisał(a):06. NN. 01. 01. To Lose My Life... - White Lies
muszę posłuchać znów tej płyty... tylko czy chcę ... Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.04.2009 12:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
saferłel napisał(a):Mam swoją teorie co do popularności tego kawałka, napisałem ją w temacie listy Michała
tzn. kogo? bo tu więcej niż jeden Michał jest.
i rozumiem, że chodzi Ci o lidera, tak? Icon_smile2

saferłel napisał(a):Ale ten Gasmac pnie się do góry Icon_biggrin
i będzie to kontynuować Icon_smile2
saferłel napisał(a):Czy słabsza z Metallic w końcu wyleci z czołówki?
słabsza z Metallic jest wciąż zdecydowanie za mocna dla większości konkurencji Icon_razz
saferłel napisał(a):Kumka Olik listy nie zawojowali, zgodnie z moimi przypuszczeniami. Płytę poznałem i też już napisałem o swoich odczuciach względem ''Jedynki''. Średnio i to na jeża!
zależy co znaczy "zawojować". moim zdaniem dojście do pierwszej dziesiątki to wielki sukces debiutantów Icon_smile2.
a mi płyta się bardzo podoba i będę sobie jej słuchał z przyjemnością Icon_cool2 .
saferłel napisał(a):''Love Etc.'' wyżej niż u mnie Icon_wink2 Płycie niestety nie udało się powalczyć o 10-tkę, szkoda.
przecież to, że nie mam jej w tym tygodniu w dziesiątce nie oznacza, że nie będzie jej nigdy. na razie mało jej słuchałem. hmm, może od razu się nastawię, żeby dziś jej posłuchać wracając z pracy Icon_smile2. aura sprzyja Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Kings Of Leon znów na minus. U mnie właśnie poszli z listy.
jedni tak, ale drudzy wręcz przeciwnie Icon_razz.
saferłel napisał(a):Szkoda, że Maria Peszek trzyma się ciągle w tej dolnej strefie.
ale wciąż się bardzo podoba Icon_smile2. inni przyjdą poszaleją i za kilka tygodni ich nie ma Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Rzeczywiście niespodzianka z tym numerem 1. Tym bardziej, że nie kojarze go.
Icon_eek2 Icon_eek2
tadzio3 napisał(a):I już przypomniałem sobie White Lies.
no, to już lepiej Icon_wink2
tadzio3 napisał(a):Starsailor kontratakuje nowym kawałkiem. Ciekawie bedzie.
owszem, bo wciąż będzie szedł do góry Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Wymiana Franzów i to na tej samej pozycji Icon_mrgreen
o, nie zorientowałem się wcześniej Icon_mrgreen .
abd3mz napisał(a):Zaskoczeniem jest zmiana lidera, tym bardziej że w mojej ocenie to dwa różne światy...
nie rozumiem, trudno Icon_razz.
abd3mz napisał(a):Najważniejsza wiadomość tego tygodnia: awans o 2 oczka na czwarte miejsce. Icon_smile2
ANL prezentuje od dawna bardzo stabilną pozycję. to raczej inni zyskują albo tracą Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):I jeszcze jedna refleksja. Spada Coma ze swoją trzecią płytą. Była 21 tygodni, więc długo, ale chyba jest to najsłabszy wynik spośród trzech płyty Comy
zdecydowanie najsłabszy. "Zaprzepaszczone" były 40 tygodni, a "Pierwsze wyjście" 28.
no niestety, ale ta płyta jest jednak dla mnie za długa. gdy przychodzi do wybrania czego by tu posłuchać i wiem, że Coma trwa 100 minut, to jednak zwykle wybieram na ten czas dwie inne płyty które w sumie tyle trwają. ostatnio bardzo rzadko słuchałem "Hipertrofii", no i efekt widać...
Yacy napisał(a):no wreszcie wiem na jaką listę zaglądam Icon_mrgreen
Icon_mrgreen
Yacy napisał(a):Wrong już po za 10... A płyta już tuż, tuż Icon_wink2
dosłownie 15 minut temu złożyłem zamówienie Icon_smile2.
(dopiero teraz, bo czekałem czy może jeszcze jakaś inna wersja się pojawi, choćby digipack)
Yacy napisał(a):muszę posłuchać znów tej płyty... tylko czy chcę ... Icon_mrgreen
trochę się musiałem przekonywać, ale w końcu chwyciła i to mocno Icon_smile2.
16.04.2009 02:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #13
 
ku3a napisał(a):
saferłel napisał(a):Mam swoją teorie co do popularności tego kawałka, napisałem ją w temacie listy Michała
tzn. kogo? bo tu więcej niż jeden Michał jest.
i rozumiem, że chodzi Ci o lidera, tak? Icon_smile2
Raczej chodzi o moją listę: http://www.mycharts.pl/forum/viewtopic.p...8947#68947

.
16.04.2009 05:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości