Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top zespołu Tool
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #41
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
Reasumując - czego się nie robi dla punktów. Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
08.05.2019 08:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #42
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
Jeśli nie masz czasu odsluchiwac wszystkiego to nie zglaszaj, tylko odsluchaj to co było zgloszone, będzie mniej do słuchania. Proste. Punkty też będą i to więcej. Idea jest chyba taka że zgłaszają ci, co coś znają a drugi etap dla wszystkich chętnych jest. Ja nie znam to nie zgłaszam, natomiast często głosuję bez słuchania bo znam

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
08.05.2019 08:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
Polecam Parabol i Ticks & Leeches.
08.05.2019 08:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 077
Dołączył: Dec 2009
Post: #44
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
Pełna zgoda, Miszon. Takie zgłoszenia wypaczają sens tej zabawy. A co do podpowiedzi, to zostało jeszcze akurat dwie z tych, które podałem, jeśli tak bardzo było śpieszno...

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.05.2019 09:15 AM przez neo01.)
08.05.2019 09:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 997
Dołączył: Sep 2017
Post: #45
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
Miszon napisał(a):Punkty też będą i to więcej.
Chcesz mi powiedzieć, że jeśli wezmę udział tylko w drugim etapie to dostanę więcej punktów, niż jak wezmę udział w obu?
neo01 napisał(a):A co do podpowiedzi, to zostało jeszcze akurat dwie z tych, które podałem, jeśli tak bardzo było śpieszno
Wybacz, źle spojrzałem, myślałem że wszystkie już poszły.

Radio Epsilon
08.05.2019 09:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #46
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
(08.05.2019 08:57 AM)1981 napisał(a):  Polecam Parabol i Ticks & Leeches.
O i to jest sensowna propozycja.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
08.05.2019 10:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #47
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
(08.05.2019 09:23 AM)EVENo napisał(a):  Chcesz mi powiedzieć, że jeśli wezmę udział tylko w drugim etapie to dostanę więcej punktów, niż jak wezmę udział w obu?
Więcej niż za samo zgłoszenie, które jest bez sensu.
Ja tę zabawę traktuję jako okazję do zaproponowania swoich ulubionych utworów innym, a także poznanie "the best" wykonawców, których twórczości nie znam lub znam słabo. Proponowanie mi przez innych jakichś "śmieci" lub utworów losowych to zwyczajne marnowanie mojego czasu i brak szacunku dla kolegów, którzy chcieliby poznać coś wartościowego, a dostają do słuchania głupoty.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.05.2019 10:33 AM przez Miszon.)
08.05.2019 10:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 077
Dołączył: Dec 2009
Post: #48
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
+1000

WOLNE MEDIA!!!
08.05.2019 11:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 997
Dołączył: Sep 2017
Post: #49
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
Nigdy nie wiadomo, co dla kogoś będzie czymś wartościowym, a co głupotą. Zgłoszona przeze mnie piosenka na chybił-trafił może później okazać się moją ulubioną lub ulubioną kogoś innego.

Faktycznie, zrobiłem to ultra leniwie, bo nawet nie sprawdziłem ile te utwory trwają. Zapomniałem, że takie przerywniki się zdarzają i nie wziąłem pod uwagę, że ze względu na popularność całej płyty takie śmieci mogą mieć więcej odtworzeń, niż "normalne piosenki". Za to przepraszam. Jednak pamiętam jak jeden z forumowiczów (Kajman oczywiście) uznał raz podobny twór za jeden z najmocniejszych punktów na płycie. Utwór ten miał więcej wspólnego z muzyką, niż moje dwie propozycje, ale to nie zmienia faktu, że ja sam też nie brałbym go na poważnie i na tle pozostałych kompozycji też uznałbym go za śmiecia. Tutaj sytuacja jest oczywiście dużo bardziej ekstremalna, nieszczęśliwie się zdarzyło.

Nie czuję się jednak winny i następnym razem też tak zrobię. A jeśli uważacie, że to nie w porządku, to tak samo powinniście uznać zgłaszanie piosenek wg rekomendacji innych userów za nie w porządku. Bo tak samo jak wybrany przeze mnie na chybił-trafił utwór może stać się moim ulubionym, tak samo czyjaś rekomendacja może okazać się dla mnie stratą czasu.

Radio Epsilon
08.05.2019 03:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #50
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
Lepiej jednak zapytać innych, czy im czegoś nie brakuje, jak to zwykle się robi, niż walić kompletnie w ciemno jakiś tytuł "bo ciekawe brzmi"

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
08.05.2019 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 077
Dołączył: Dec 2009
Post: #51
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
Takie małe ale: nikt nie broni przesłuchać proponowanych utworów i wybrać czegoś dla siebie. To bardziej drogowskaz, czego szukać w świecie nieznanego komuś wykonawcy, niż coś, co trzeba brać na ślepo - i fajnie by było, gdyby na ogół tak to było traktowane w mojej opinii.
A to co napisałeś, że przepraszasz, ale nie czujesz się winny (zaprzeczasz sam sobie) i w dodatku będziesz tak dalej robił i argumentacja z kajmanem, który UWAŻAŁ to zgłoszenie za coś dobrego, a nie robił tego NA ŚLEPO, jest dla mnie kompletnie pozbawiona sensu i uwłacza tej zabawie.
W związku z tym proszę o odniesienie się do sprawy Prowadzącego, bo jeśli takie sytuacje będą się powtarzać, ja nie zamierzam brać udziału w tej zabawie.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.05.2019 05:18 PM przez neo01.)
08.05.2019 05:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 997
Dołączył: Sep 2017
Post: #52
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
neo01 napisał(a):W związku z tym proszę o odniesienie się do sprawy Prowadzącego, bo jeśli takie sytuacje będą się powtarzać, ja nie zamierzam brać udziału w tej zabawie.
Trochę takie rzucenie zabawek i poproszenie mamy, żeby posprzątała, ale dobra. Jeśli to pomoże Prowadzącemu rozstrzygnąć sprawę bez niepotrzebnego bólu głowy, to przyrzekam w przyszłości nie zgłaszać utworów, których nie znam (czyli w większości przypadków ograniczyć się do udziału w drugim etapie).

Radio Epsilon
08.05.2019 06:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #53
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
Ha, już Prowadzący się odnosi. Napisałem z dużej litery świadomie dla żartu bo chyba trochę luzu się nam wszystkim przyda. A więc nie zamierzam nic z tym zrobić. Kto chce ten zgłasza, a jak już to zrobi to jego wola. Mamy właśnie 80 top i jakoś to bez mojej ingerencji dzięki Bogu trwa.
08.05.2019 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 077
Dołączył: Dec 2009
Post: #54
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
Tego się spodziewałem. Poczekam w takim razie na rozwój wypadków.

WOLNE MEDIA!!!
08.05.2019 06:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #55
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
Nie wiem co niby ma nastąpić, ale w takim razie ja też poczekam. I coraz bardziej przychylam się do zgłoszenia rozmowy telefonicznej. Icon_wink
08.05.2019 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 687
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
neo01 napisał(a):Takie zgłoszenia wypaczają sens tej zabawy.
A ja się z tym nie zgadzam. Utwór został zgłoszony i jest w porządku.
Miszon napisał(a):Więcej niż za samo zgłoszenie, które jest bez sensu.
To jak widzę zasad zabawy nie znasz. Za każdy zgłoszony utwór dostajesz punkt niezależnie od tego, jaki on jest. Jak będę chciał zgłosić powiedzmy w topie Lao District Line, Wimbledon Branch, Westbound, at Putney Bridge to nikomu nic do tego.
EVENo napisał(a):Zgłoszona przeze mnie piosenka na chybił-trafił może później okazać się moją ulubioną lub ulubioną kogoś innego.
Już takie sytuacje były, że utwory w ten sposób zgłoszone nieźle sobie radziły.
Miszon napisał(a):Lepiej jednak zapytać innych, czy im czegoś nie brakuje, jak to zwykle się robi, niż walić kompletnie w ciemno
Absolutnie się nie zgadzam. Jak już EVENo napisal czyjaś rekomendacja może się okazać dla zgłaszającego niż utwór przypadkowo wybrany.
neo01 napisał(a):argumentacja z kajmanem, który UWAŻAŁ to zgłoszenie za coś dobrego, a nie robił tego NA ŚLEPO
Ale chyba uznałem to dopiero podczas glosowanie. To tylko stwierdzenie faktu, że każda potwora może mieć swojego amatora.
thestranglers napisał(a):Kto chce ten zgłasza, a jak już to zrobi to jego wola.
I tak trzymać. Icon_biggrin
08.05.2019 06:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #57
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
(08.05.2019 06:38 PM)kajman napisał(a):  
Miszon napisał(a):Więcej niż za samo zgłoszenie, które jest bez sensu.
To jak widzę zasad zabawy nie znasz.
Znam zasady zabawy ale ty widzę jej nie rozumiesz.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
08.05.2019 06:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #58
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
Tak sobie teraz głośno myślę czy proporcja punktów między zgłoszeniem dwóch utworów a zagłosowaniem w stosunku 1:1 jest właściwa. Hmm... jak dla mnie to w sytuacji gdy nie leży mi jakiś wykonawca dość podobny trud muszę wykonać by 1) znaleźć coś co się nadaje do zgłoszenia przesłuchując czasem i kilkadziesiąt utworów, jak i 2) ułożyć sensowny Top10. Więc nakład czasu w moim przypadku jest zbliżony.

Miałem opory z gruntownym przesłuchaniem działalności zespołu, ale poszło nad wyraz bezboleśnie, czego efektem są moje wybory:

Message To Harry Manback
Intension
08.05.2019 07:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 077
Dołączył: Dec 2009
Post: #59
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
(08.05.2019 07:19 PM)thestranglers napisał(a):  Tak sobie teraz głośno myślę czy proporcja punktów między zgłoszeniem dwóch utworów a zagłosowaniem w stosunku 1:1 jest właściwa.

No właśnie, w obecnej sytuacji jestem za zmianą: 1 punkt za 2 zgłoszenia (pół za jedno) i 2 punkty za zagłosowanie, albo analogicznie po 2 razy więcej.

(08.05.2019 06:46 PM)Miszon napisał(a):  
(08.05.2019 06:38 PM)kajman napisał(a):  
Miszon napisał(a):Więcej niż za samo zgłoszenie, które jest bez sensu.
To jak widzę zasad zabawy nie znasz.
Znam zasady zabawy ale ty widzę jej nie rozumiesz.
Znowu, z wielkim żalem, mogę powiedzieć, że podpisuję się pod tym obiema rękami.
Ehh, kajman, serio?... Icon_frown

WOLNE MEDIA!!!
08.05.2019 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 687
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: Mychartsowy Top zespołu Tool
Sorry, ale nikt nie napisał instrukcji, jak ma się rozumieć tą zabawę i każdy może rozumieć po swojemu i tym bardziej może po swojemu rozumieć cel swojego udziału w zabawie. To ostatnie można było zresztą zauważyć podczas dyskusji o zmian zasad punktowania.
Abstrahując od faktu, że wybór konkretnego utworu był nieszczęśliwy wybór na chybił trafił może mieć znaczne walory poznawcze. Bo jakaś część z nas może proponować te najbardziej znane utwory, które wybierane były na single, a wybierając pierwszy z brzegu utwór mamy szansę poznać mniej znane oblicze wykonawcy. Wybieranie z propozycji innej osoby to też niebezpieczeństwo poznania nie najlepszych, ale najbardziej lubianych przez tamtą osobę utworów, z których już zresztą wcześniej coś zgłosiła.
A co do celu tej zabawy to posłużę się pewną analogią, która jest dosyć charakterystyczna. Otóż na forum LP3 wybieramy najgorsze utwory z każdego notowania. Tylko że każdy rozumie te najgorsze inaczej. Jeden jako najgorsze muzycznie, drugi jako te, które najbardziej mu się znudziły, trzeci takie, których na LP3 nie powinno być z różnych względów (nie pasujące do niej muzycznie, covery czy autocovery). Tutaj też podejście może być różne (przynajmniej co do wybierania).
09.05.2019 04:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mychartsowy Top zespołu Travis thestranglers 137 10 942 12.04.2021 10:23 AM
Ostatni post: AKT!
  Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) thestranglers 168 4 638 23.03.2021 08:01 AM
Ostatni post: kajman
  Mychartsowy Top zespołu Can thestranglers 140 4 638 25.11.2020 08:38 PM
Ostatni post: thestranglers
  Mychartsowy Top zespołu Rush thestranglers 130 6 529 03.05.2019 10:41 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości